Ekim Anneleri Doğum Şekli Ne Düşünüyorsunuz?

xcilse

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2008
48
0
Merhaba arkadaşlar 31 haftalık hamileyim bebeğim normal doğum pozisyonunda değil ters duruyor. Dönmediği taktirde sezeryan olacağım ve çok korkuyorum. Birde epidural sezeryanmı yoksa normal sezeryanmı olsam daha iyi olur bilemiyorum. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum :emir_bebek:

Canım bebek bu haftalarda doğum pozisyonunda bile olsa ters dönebilirmiş yani her zaman sezeryan ihtimali olabilir.Eğer seryan yapacaksan ben epidural sezeryan düşünüyorum .Bebeğimi ilk ben görüp ilk ben koklayacağım hem iyileşme aşamasıda kısa sürüyo.Abvlamdan edindiğim deneyimlerle konuşuyorum.Ama seçim senin.

hala kararlıyım epidural sezeryanda..ilk ben göz göze gelim benim hakkım 9 ay ben taşıdımm..Şeniz

ilk dogumum sezeryandi,buda mecburen sezeryan olacak.genel aneztesi dusunuyorum.

Ben sezaryan düşünüyordum ama kararım değişti:CüvCüv: normal doğum istiyoruumlaelaelaelaelae hemde ağrılı marılı her şeyi yaşamak istiyoruumsositososito AAAA çok heycanlı korku filmi gibiii:jeyyar:

Ben sezaryan düşünüyordum ama kararım değişti:CüvCüv: normal doğum istiyoruumlaelaelaelaelae hemde ağrılı marılı her şeyi yaşamak istiyoruumsositososito AAAA çok heycanlı korku filmi gibiii:jeyyar:

walla cesaretine hayran kaldım doğrusu...ahh ahhhh nerde bende o yürek...ödlek bi hatunum işte elden ne gelir..halbuki normal doğum hayatımda edineceğim en muhteşem ,en inanılmaz deneyim olacaktı:KK43: ama cesaretim yok.

Merhaba arkadaşlar 31 haftalık hamileyim bebeğim normal doğum pozisyonunda değil ters duruyor. Dönmediği taktirde sezeryan olacağım ve çok korkuyorum. Birde epidural sezeryanmı yoksa normal sezeryanmı olsam daha iyi olur bilemiyorum. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum :emir_bebek:

edindiğim bilgilere göre epidural sezeryan daha avantajlı.birincisi bebeğini ilk gören kişi sen oluyorsun ikincisi öle narkozdan ayılacağım diye 8 saat beklemiyosun bebeğinle ilgilenmek için..yalnız epiduralin uzaman bi doktor tarafından yapılması gerekiyormuş.bu yüsden seçeceğin hastane ve doktor çok çok önemli diye düşünüyorum .

edindiğim bilgilere göre epidural sezeryan daha avantajlı.birincisi bebeğini ilk gören kişi sen oluyorsun ikincisi öle narkozdan ayılacağım diye 8 saat beklemiyosun bebeğinle ilgilenmek için..yalnız epiduralin uzaman bi doktor tarafından yapılması gerekiyormuş.bu yüsden seçeceğin hastane ve doktor çok çok önemli diye düşünüyorum .

Doktorumun uzmanlığına güveniyorum özel hastanede doğum yapacağım. İlk bebeğim normal doğumla dünyaya geldi belkide bu nedenle şimdi korkuyorum.
doğru epiduralin avantajı çok ama çok korkuyorum. :1no2:

Doktorumun uzmanlığına güveniyorum özel hastanede doğum yapacağım. İlk bebeğim normal doğumla dünyaya geldi belkide bu nedenle şimdi korkuyorum.
doğru epiduralin avantajı çok ama çok korkuyorum. :1no2:

epidural anesteziyi yapacak olan başka bir doktor ama senin kendi doktorun olmayacak bildiğim kadarıyla...anestezi uzmanı yapacak..bu yüsden doktorunlada görüşüp bu konudaki fikrini alabilirsin..walla bence korkmana gerek yok..mesela ben normal doğum dan korktuğum için epidural sezeryan yaptırmayı düşünüyorum:))yani sen sezeryandan bense normal doğumdan tırsıyorum:)))bana normal doğum deneyimini anlatırsan sevinirim.mesela şu dayanılmaz doğum sancısı dedikleri şey hakkaten dayanılmaz mı yahuu:KK43:

ben "dayanılmazdoğum sancısı"nın dayanılmaz olduğunu düşünmüyorum acıkcası. asırlardır milyonlarca kadın doğuruyor catır catır.bız neden doğuramayalım???
ben normal doğum yapmak istıyorum inş..
ama benımde bebğim ters duruyor ne yazık ki..dr 37. haftaya kadar dönmezse sezaryene alırım dedi.
ben sezaryen olmak ıstemıyorum ama olmak zorunda kalırsam da mutlaka epidural sezaryen olur.
bebğimin doğum anına tanık olmak ıstıyorum o anı yaşamak istıyorum. Allah hepimize kolay doğumlar versın inş.

çıtırm ben de aynen senin gibi düşünüyorum hatta sezeryan fikri bana daha ürkütücü geliyo hep normal olsun diye dua ediyorum şallah bi sorun olmaz da normal doğruruz

epidural anesteziyi yapacak olan başka bir doktor ama senin kendi doktorun olmayacak bildiğim kadarıyla...anestezi uzmanı yapacak..bu yüsden doktorunlada görüşüp bu konudaki fikrini alabilirsin..walla bence korkmana gerek yok..mesela ben normal doğum dan korktuğum için epidural sezeryan yaptırmayı düşünüyorum:))yani sen sezeryandan bense normal doğumdan tırsıyorum:)))bana normal doğum deneyimini anlatırsan sevinirim.mesela şu dayanılmaz doğum sancısı dedikleri şey hakkaten dayanılmaz mı yahuu:KK43:

Canım bugün gördüm yazını, normal doğum bence kolay, ben oğlumda bir gün suni sancıyla 8 ssat dogum odasında kaldım doğmadı, Bu bence çok zorbir 8 saatti suni sancıdan sonra dogum odasına bırdaha gitmem bile dedim:)))
2. gün kendi kendine ağrılarım geldi hastanede 5 saat felan ağrılarımın sıklaşmasını bekledim çünkü doğum odasına alırlarsa yine suni sancı verirler diye korktum:)). 5 saat sonra girdim artık ağrılarım 6 dk düşmüştü ve öyle çekilemiyecek bir ağrı değil o gece yine suni sancı verdiler 2 saat içinde dünyaya geldi bebeğim bebeğimi kucağıma verdiler ağladım:)) onu doğarken görmek çok güzeldi.
Normal doğum sancısında korkulacak birşey yok suni sancı biraz kötü ama oda cocuk doğunca bitiyor hersey. Sancı denilen şey kıramp gibi birşey, bayanların özel günlerinde çektiği ağrıyla birlikta gelen kıramp gibi, oda sürekli değil geliyor 1dakika sonra gidiyor 5 dakika sonra yine geliyor ve gidiyor gibi düşün.:)))

gasye korku filmi gibi ha anam bu delirmis gozu donmus sen hele yat o dogum masasina :) gorim ben seni nasil inletiyon hehehehe ama normal dogum iyi tabikine adi ustunde normal normali dururken niye anormalini secelim mecburi olmadikca demi :)

Bende normal doğum yapmak istiyorum ve dr'un dediğine göre 37. haftadaki muayene ile belli olurmuş. Bebeğin yerleşmesi o zamanı buluyor demek ki diye düşünüyorum.

En son gittiğimde benimkide tersti hala ama şimdiden endişe etmeye gerek yok bence. Normal doğum tabiki en güzeli, arkadaşlarımın söylediği kolay diil ama bebeği gördüğün anda hepsini unutuyorsun diyorlar. :emir_bebek:

Ben de epidural sezeryan düşünüyorum. Aslında doktorum da öyle düşünüyor. 5 senelik çabadan sonra geldi kuzucum, onu tehlikeye atmak istemiyoruz. Ama bunu söyleyince normal doğum yapan arkadaşlar "aman be herkes normal doğuruyor, ne riskinden korkuyorsun" diye çıkışıyorlar. Herkesin bebeği kıymetli tabi ona bir şey demiyorum. Ancak, ben biliyorum hüsranla biten ayları, olumsuz tedavi sonuçlarını onlar bilmiyorlar. Bu demek değil ki her normal doğum tehlikeli. Benim sıkıntım doktorum sezeryan derken ben ille de normal doğurucam dersem ve bir sorun çıkarsa. Allah hepimize sağlıklı kolay doğumlar nasip etsin.

Ben de epidural sezeryan düşünüyorum. Aslında doktorum da öyle düşünüyor. 5 senelik çabadan sonra geldi kuzucum, onu tehlikeye atmak istemiyoruz. Ama bunu söyleyince normal doğum yapan arkadaşlar "aman be herkes normal doğuruyor, ne riskinden korkuyorsun" diye çıkışıyorlar. Herkesin bebeği kıymetli tabi ona bir şey demiyorum. Ancak, ben biliyorum hüsranla biten ayları, olumsuz tedavi sonuçlarını onlar bilmiyorlar. Bu demek değil ki her normal doğum tehlikeli. Benim sıkıntım doktorum sezeryan derken ben ille de normal doğurucam dersem ve bir sorun çıkarsa. Allah hepimize sağlıklı kolay doğumlar nasip etsin.

canım ben de uzun süren tedavilerden sonra buldum bebeğimi, doktorum bunu kıymetli gebelik olarak değerlendiriyor ve sezaryen olmalı riske atmamalıyız dedi ( gerçi benim de istediğim buydu )

Canım bugün gördüm yazını, normal doğum bence kolay, ben oğlumda bir gün suni sancıyla 8 ssat dogum odasında kaldım doğmadı, Bu bence çok zorbir 8 saatti suni sancıdan sonra dogum odasına bırdaha gitmem bile dedim:)))
2. gün kendi kendine ağrılarım geldi hastanede 5 saat felan ağrılarımın sıklaşmasını bekledim çünkü doğum odasına alırlarsa yine suni sancı verirler diye korktum:)). 5 saat sonra girdim artık ağrılarım 6 dk düşmüştü ve öyle çekilemiyecek bir ağrı değil o gece yine suni sancı verdiler 2 saat içinde dünyaya geldi bebeğim bebeğimi kucağıma verdiler ağladım:)) onu doğarken görmek çok güzeldi.
Normal doğum sancısında korkulacak birşey yok suni sancı biraz kötü ama oda cocuk doğunca bitiyor hersey. Sancı denilen şey kıramp gibi birşey, bayanların özel günlerinde çektiği ağrıyla birlikta gelen kıramp gibi, oda sürekli değil geliyor 1dakika sonra gidiyor 5 dakika sonra yine geliyor ve gidiyor gibi düşün.:)))
allamm normalmi yapsam acep recep:uhm::bbo:ayy kafam karıştı yahuu..eğer normal olabiliyorsa bi bakarım sancılara eğer dayanamıycak gibiysem hemen epidurale çeviririm hayırlısı bakalım..aman artık sağlıklı bi şekilde kucaklarımıza alalımda bebişlerimizi başka bişi istemiyorum..günler geçtikçe heyecanımda artıyor...bu gün doktora gittim..2,600gr dedi.biraz iri haftasına göre dedi..tombiş mi olcak nedir.:CüvCüv:

kızlar ben ebeyımve normal doğumdan çok korkuyorum senağlama ama bebişim ve kendı sağlıgım için bi aksilik olmazsa normal doğuracamm.. sonuçta bu bi süreç bi kaç saat sonra gececek ve oğlum doğdugunda ben bütün o acıları unutacagımmm a.s.

X