Ekim Anneleri Doğum Şekli Ne Düşünüyorsunuz?

gasye korku filmi gibi ha anam bu delirmis gozu donmus sen hele yat o dogum masasina :) gorim ben seni nasil inletiyon hehehehe ama normal dogum iyi tabikine adi ustunde normal normali dururken niye anormalini secelim mecburi olmadikca demi :)

gülsencim kesinlikle katılıyoruum normal dururken neden anormali seçelim kiii:)) nenemin dönemimde sezaryanmı varmıış:lepi: haydii kızlaaar toplayın kendinizii bu bize verilmiş bir ödüüül:hooray:sorun olmadığı sürecee normali deneyiinkaydirigubbakcemile5

ya bende normal doğum istiyorum ama arkadaşların doğum hikayelerini okudukça ümidim pek kalmadı gibi çünkü bu doktorlar bi şekilde hep sezeryan yapıyolar yok plesenta yaşlanmış yok kalp atışları yavaşlamış yok çatın darmış yok suyuna kakasını yapmış e ne diyebilirsin ki böyle bi durumda zaten ilk doğum tırsıyoz mecbur kabul mü edecez ben çok tedirginim normal istiyom ama bu gibi durumlarda ben illa normal yapacam diye nasıl yiğitlik gösterecem bilmiyom valla...

meraba ben daha 2 aydır büyülü bahceyim ama simdiden sizin gibi düşünmeye basladım dogumu
aslında annem hatta ananem gibi dogum yapmak istiyorum
yani tamamen DOGAL
evde, ve doktor görmeden
cok mu garip düşünüyorum bilmiyorum ama vucuduma ve bebegime ne oldugu hakkına bir fikrimin olmadıgı kimyasallardan tattırmak istemiyorum
hala doktora girmedim bu arada
ve daha da önemlisi rabbim bizi böyle yarattıysa bunu basaracak kuvvet ve kudretide beraberinde verecektir.
benim gibi düşünen varmı ki aranızda yada evde kendi dogum yapmıs birileri....
ALLAH'IM hepimize gayret ve sabır verecektir.

canım aslında bu dediğin avrupada çok yaygın ..doğum koçu tutuyorsun bi tane sana nefes egzersizleri falan yaptırıyo doğumada ebeler geliyo doktorlar diil..önemli bşi olursada ambulans kapıda hemen hastaneye ytetiştiriyolarr..
ama burası türiye ve bence bu çok büyük cesaret isterr..niyemi bi kere doğum boyunca kapıda ambulans bekletmek biraz tuzlu olabilir yani bazı doğumların 18 saat bile sürebildiğini düşünürsekk..
ikincisi hadi beklemesin bişey olursa çağrırız desen ambulans gelene kadar nolursun bu trafik özürlü ülkede tutku geldi şu an kullanımda olan ambulansların sadece %10 unda doktor buşlunduğunu ve çoğunda yeterli müdahale ekipmanı olmadığını biliyormuydunuzzz..

yani diyceksinizki annemlerin zamanında omu vardı bumu vardıı..evet onların zamanında hormonlu ilaçlar yoktu böylesine bir hava kirliliği kent yaşamı garip garip şehir hastalıklarıda yoktuu..yani bence bunlar bebeğin gelişim ve doğum aşamasını etkileyen şeyler o yüzden evde doğum yapmanın ben pek akıl karı olmadığını düşünüyorumm..kaldıki yeni doğan bakım ünitesi ve prematüre bakım servisi olmayan bi hastanede bile doğum yapmam..
normal yada sezeryan rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinn:nazar:

tesekkür ederim düşüncelerin için
ama ben simdilik bu yolda ilerlemeye devam edecegim
gelişmelerden sizi haberdar ederim
bu arada alaturka tuvalet kullanmak ve yerde oturmak dogumu kolaylaştırabilecek sadece 2 faktör
amac kasları calıstırmak ve tenbelliğe izin vermemek
ıspanak, balık, fıstık, karides folik asit için......
aklıma geldikçe sizlere dogal önerilerimi yazacagım
ALLAH tüm büyülü bahçelere çiçeklerini koklamak nasip etsin insallah

meraba ben daha 2 aydır büyülü bahceyim ama simdiden sizin gibi düşünmeye basladım dogumu
aslında annem hatta ananem gibi dogum yapmak istiyorum
yani tamamen DOGAL
evde, ve doktor görmeden
cok mu garip düşünüyorum bilmiyorum ama vucuduma ve bebegime ne oldugu hakkına bir fikrimin olmadıgı kimyasallardan tattırmak istemiyorum
hala doktora girmedim bu arada
ve daha da önemlisi rabbim bizi böyle yarattıysa bunu basaracak kuvvet ve kudretide beraberinde verecektir.
benim gibi düşünen varmı ki aranızda yada evde kendi dogum yapmıs birileri....
ALLAH'IM hepimize gayret ve sabır verecektir.

canım Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin tabiki ama hiç doktor görmeden evde kendi başına bi doğumu nasıl düşünebiliyorsun?ne olduğu hakkında fikrin olmadığı kimyasallar,insanların hayatlarını kurtarmak için bilim adamları tarafından bulunan modern tıbbın bize sunduğu mucizelerdir.eskiden tıp bu kadar ilerlemiş değilken ya da heryerde bu kadar çok hastane yokken insanlar mecbur böyle doğum yapıyordu..bebeğe yada anneye bişey olduğunda kimse müdahale edemiyordu..belkide çok basit bi müdahale ile kurtarılabilecek nice insanlar ve bebekler doğumda hayatlarını kaybetti.çünkü imkanlar yoktu.ama hiç doktora gitmeyip evde kendin doğum yapmayı planlayarak bebeğinide riske atmış oluyorsun bence.
moralini bozmak istemem ama konuyla ilgili olduğu ve sadece 10 gün önce yaşanmış olduğu için anlatayım;eşim özel bi hastanede anestezi teknikeri. gece nöbetinde acil bi vaka geliyor.kadın evde kendi başına doğum yapmak için ısrar etmiş.(dr.olmadan) ve doğum başlamış.bebeğin başı çıkıyor.gerisi kalıyor.birtürlü vücudu çıkmamış.acil ambulansla getirip hemen ameliyata almışlar.bebeğin kafasını geri itip sezaryenle almışlar tekrar..Allaha şükür anne de bebekte kurtulmuş ama sıkışan bebek oksijensizlikten zarar da görebilirdi.çekilen acı ve stres de cabası..kendini ve bebeğini riske atmaya değmez.yine normal doğum düşün ama kontrollerini düzenli yaptırıp güzel bi hastanede.uzmanlar eşliğinde...ya bebeğin ters dururusa..tabiki karar senin. Allah hepimize hayırlı doğumlar versin:Saruboceq:

bu arada ben de epidural anestezi ile sezaryen isteyenlerdenim.anestezi uzmanım bunu destekliyor.ve de çok güvenilir bi dr.son olarak kendi dr.umda onay verirse inşallah,epidural sezaryen olacağım.

kızlar ben de normal düşünüyorum sezeryane kesinlikle karşıyım tabi mecburi durumlar hariç ama bence imkanımız varsa normal yapmak hem bizim için hem de bebek için çok sağlıklı

bir de kızlar epidural var artık çok şükür ağrı çekmeden sağlıklı bir şekilde doğum yapabiliriz

kızlar ben de normal düşünüyorum sezeryane kesinlikle karşıyım tabi mecburi durumlar hariç ama bence imkanımız varsa normal yapmak hem bizim için hem de bebek için çok sağlıklı

normal doğumun bebek için daha sağlıklı olduğundan bahsetmişsin , rica etsem konuyu biraz açar mısın canım ? yani sezaryen ve normal doğumun bebek için karşılaştırmasını merak ettim

bebeğin emmesi daha kolay oluyormuş anneyle teması daha kolay sağlıyormuş birde normal doğum esnasında bebek sıkıştığı için akciğerleri nefes alıp vermeye daha da uyumlu oluyormuş ayrıca bebeğe anestezi uygulanmamış oluyormuş doktor ve ebe arkadaşlarımın verdiği bilgiler doğrultusunda öğrenmiştim bunları

özel hastaneye gidiyorum ve hastanede sezeryan yapılmıyor yani direk sezeryan isteyenler sadece acil sezeryan yapılıyor
doktorum da tavsiye etmiyor sezeryani

, ben normal doğumu hiç düşünemiyordum korkuyordum zaten doktorum da kıymetli gebelik ( bunu söylerken özür diliyorum elbette bütün gebelikler kıymetli ama bizim uzun süre sonra tedavi ile olduğu için doktorumun kullandığı tabirdir bu ) riske atmayalım sezaryen yapalım dedi, tabii benim işime geldi ........ama sezaryenin bebek üzerine olumsuz etkisi olup olmadığını merak ettim o yüzden sordum sana

anestezist bir arkadaşım az da olsa bebeğe zararlı olabileceğini söyledi kendisi de doğumda genel anestezi olmuştu açılma olmadığı için ama şimdi çok pişman keşke hiç olmazsa lokal olsaydi epidural olsam daha rahat olurdum diyor epidurali neden düşünmüyorsun senin için de bebek için de genel anesteziye göre daha iyi

senağlama kızlar bende 36haftalık hamileyım ve ebeyım doğumu defalarca gördüğüm için çok korkuyorum.sezeryan istiyordum ama bebeğim daha yedıncı ayında baş aşagı durmaya başladı şimdi ise bası asagıda ve ben bi yazı okudum sonrasında bende normal dogurmaya karar verdım. hala korkuyorum ama o benım bebeğim biraz sancı cekıcem belkı ama sonunda çok güzel bişey olucak bebeğimi kucagıma alıcam. bu düşünceyle kendımı doğuma hazırlıyorum. yanı bu bi süreç ve bittiğinde benım kucagımda küçük meleğim oğluşum olacak ne güzelll :emir_bebek:sizde böle düşünun bence

senağlama kızlar bende 36haftalık hamileyım ve ebeyım doğumu defalarca gördüğüm için çok korkuyorum.sezeryan istiyordum ama bebeğim daha yedıncı ayında baş aşagı durmaya başladı şimdi ise bası asagıda ve ben bi yazı okudum sonrasında bende normal dogurmaya karar verdım. hala korkuyorum ama o benım bebeğim biraz sancı cekıcem belkı ama sonunda çok güzel bişey olucak bebeğimi kucagıma alıcam. bu düşünceyle kendımı doğuma hazırlıyorum. yanı bu bi süreç ve bittiğinde benım kucagımda küçük meleğim oğluşum olacak ne güzelll :emir_bebek:sizde böle düşünun bence

ben doğum anından korkmuyorum ki, yani bebeğim için sancıya katlanabilirim elbette, normal doğuran bu kadar insan nasıl katlandı sanki .....................ama dikiş olayı bana ters yani sezaryen de dikişler gözümün önünde olacak normalde ise dikişleri görmeyecem ondan tırsıyorum :çok üzgünüm:

sezaryenin bebek açısından avantajı daha çok arkadaşlar.sadece anne daha çok zahmet çekiyo.çakılım dediği olay doğru.neden zor elde edilen bi bebek sezaryene alınıyo??normal doğumda risk daha fazla olduğu için.evet normal doğumu düşünen arkadaşları kutluyorum..cesaretlerinden dolayı..ama sezaryende kötü bi doğum şekli değil.dün dr.a gittiğimde eşimin ebe ve hemşire arkadaşlarının çoğu sordu nasıl doğum yapmak istiyosun diye..sezaryen demedim..normal istiyorum dedim.aaa neden ki falan dediler.hepsi sezaryen ol ne çekiceksin normali diyolar..:uhm:eek: kadar sağlıkçının böyle düşünmesi beni şaşırttı açıkcası..dr.umda sordu kontrolde.sezaryen istiyorum dedim..normal yapabilirsin ama riske atmayalım dedi.bu"risk"kelimesi tırstırıyo benii zaten..böyle söylendikçe normal istemiyorum:1no2:epidural sezaryende kararlıyım hala..hayırlısı

sezaryenin bebek açısından avantajı daha çok arkadaşlar.sadece anne daha çok zahmet çekiyo.çakılım dediği olay doğru.neden zor elde edilen bi bebek sezaryene alınıyo??normal doğumda risk daha fazla olduğu için.evet normal doğumu düşünen arkadaşları kutluyorum..cesaretlerinden dolayı..ama sezaryende kötü bi doğum şekli değil.dün dr.a gittiğimde eşimin ebe ve hemşire arkadaşlarının çoğu sordu nasıl doğum yapmak istiyosun diye..sezaryen demedim..normal istiyorum dedim.aaa neden ki falan dediler.hepsi sezaryen ol ne çekiceksin normali diyolar..:uhm:eek: kadar sağlıkçının böyle düşünmesi beni şaşırttı açıkcası..dr.umda sordu kontrolde.sezaryen istiyorum dedim..normal yapabilirsin ama riske atmayalım dedi.bu"risk"kelimesi tırstırıyo benii zaten..böyle söylendikçe normal istemiyorum:1no2:epidural sezaryende kararlıyım hala..hayırlısı

beni de kandıracan hee bu epidural konusunda , ben de mi düşünsem acep CADIARZU

çakıltaşı bence epidurali düşün bebeğin ilk doğduğunda göreceksin ilk heyecanı yaşayacaksın ne kadar güzel

X