Ehliyet Sınavı. Lütfen araba kullananlar baksın

hehhhh tamda bu işte. yani o kısa mesafede yarım debriyajla ilerleyebilirm problem olmaz

Sarı ışık yandığı zaman bile yarım debriyajı dinlerken arkadakiler kornaya basmaya başlıyor zaten :) Araba titremesi gibi bir durum olursa debriyaja bassam sonuna kadar hafif hafif de ilerler mi peki yine o an yarım debriyajı ayarlayamazsam tekrar

İlerler. Debriyaja aniden basarsan aniden kalkar araba,yavaşça basarsan frene basmıyorsan ilerler ama dediğim gibi frende olsun ayağın kesinlikle. Her an durabilecek gibi

İnşallah zaten kötü olan yeri bunları deneme şansım yok sınavda bide yapmaya calışıpda yapamadığım an bittim. Çok soru sordum helal edin hakkınızı
Rica ederim. Helal olsun.
Siz sınava girmeden hocanızı görürseniz 5 dakika kenara çekip sorun,o dediğiniz yerde nasıl kalkmanızı tavsiye ediyor diye.
Biz mesafeyi net bilmiyoruz ya. Hocanız size doğru taktiği verecektir.
Kolay gelsin tekrar,başarılar.

Canim bikere vitesi boşa alma bire tak ayağın depriajda kalsın boşa alırsan hocaların yanında panik yapabilirsin

Benim de sınavım subatin 7 sinde derslerim biteli iki ay oldu arada kendi arabamiza biniyorum ama olmuyo sınava gireceğim araba gibi hayırlısı olmazsa ikinci kez girecem

yokuş kalkış desteği olan bir araba ise altındakı depriajla gör işini ama birden bırakma stop eder araba
bak aslında mantık basit debriajdan çektikçe araba gider gaza bastıkça değil gaza ibra 15 dervi gösterene kadar bas sonra yavaşça çek ayağını hçok çekersen birden hızlı kalkarsın gazda ayağın sabit kalsın

Bizim hoca arada biraz mesafe varsa debriyaj gaz la kaldrip daha sonra gazdan normal fren depriyaj yapiyon. Mesefa yakinsa acele etme depriyaj frenle git yani ayagin debriyajda frenden ceknhareket ettir

eger arası cok az ıse debrıyajdan ayagını tam cekme soyle dıyeyım debrıyaj fren yapıp durdun gerı kalkmak ıcın ayagını frenden kaldırmadan yarım debrıyajla arabayı kavrama noktasına getır. Zaten yol uygunsa araba yarım debrıajla bıle kalkar, sonrasında hemen tam basıp fren yaparsın, baktın kalkmadı araba hafıf gaz ver. Hemen durmak zorundaysan gene debrıyaj fren yapıp dur. Aslında debrıyaj tam basılı kalsa bıle araba gıder, debrıyaj hafıfte olsa motoru frenler. Yanı arabanın one atılıp gıtmesını, bır anda fırlamasını onler. Panık yapmazsan gecersın tek yapman gereken arabayı okumak. Hanı pek yazarakta anlatılabılen bırsey degıl uygulama lazım. Bu arada arabayı durdurdugun anda vıtesı bıre al, yoksa unutursun.

Yarım debriyaj kullanmayı öğren..
Stresi unut ..
Kendine güven. .
İnşallah geçersin. .
Araba sürmek eğlenceli. .

1 metre yoksa mesafe ayağını debriyajdan çekme zamanın kalmaz ki zaten.

İlk ışıkta Debriyaj + fren bastın durdun ,frenden çek ayağını sonra debriyajı yarıla zaten 2.ışıktasın tekrar fren + debriyaj.

Vitesi boşa almak mantıklı gelmedi bana bu mesafede ,sınavın parçasıysa normal.

Sanirim gectim cnm
Herseyi yaptim eksiksiz.
Ama sozlu olarak bisi demediler.hocam superdin dedi.komisyon bisi demio zaten.gectigime inaniyorum.cunku ne stop ettirdim ne sinyalleri unuttum yani gorev tamamins.sen girdinmi gricekmisin cnm?
Sonucu soylemediler mi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…