Eğitim eksikliği

Elif safak,Ayse Kulin,Ahmet Umit,Buket Uzuner...Surukleyici yazarlarla baslyabilirsin.Orhan Pamuk un son kitaplari,Ucurtma Avcisi(mutlaka oku),Bin Muhtesem Gunes,Akillah Azra Kohen inin Fi,Pi,Ci uclusu...

Offf bunların hepsini okudun mu süpersin

Üniversite mezunuyum.aciktanda oluyorum.cokta kitap okumuşumdur.niye bilmiyorum lise mezunu hic kitap okumaya en yakın arkadaşım benden daha olgun ağzı benden daha iyi laf yapi yor.ben iki lafı bir araya getiremem ama kiz hem hazır cevap hemde teklemeden konuşur.diploma sadece cehaleti alıyor

diğer öneride kitapların bir çoğunu sipariş vermiştim netten :)) bunları da temin ederim de A 101 de demi satılıyor :)) bakmam lazım

A101 e belli zamanlarda kelepir fiyatına kitap geliyor Onları takip et
Şimdiden sende büyük ışık var
Zaten okumaya başlayınca duramıyorsun biraz kitabın birikince onun raftaki görüntüsü gurur sebebi oluyor
Sonra şunu da okuyayım , şu da kütüphanemde yer alsın
Ay ikeadan yeni raf mı baksam acaba
Bu sosyal medyada kitap grup ve de sayfalarındaki kitaplıkları filan göreceksin sonra iyice hevese geleceksin
Aramıza hoş geldin ama tavsiyem az az alman
Sırf bir şeyler katacak diye hoşuna gitmeyen kitabı da ıkınarak okuma

Hatta mümkünse kitapçıdan al kitaba dokun hisset ilk bir kaç sayfasını oku özellikle çeviri kitaplarda
Hiç şiir kitabı önermemişiz
Cemal Süreya , Turgut uyar ; Cemil meriç , Dini felsefi olarak Necip fazılı öneririm

canim bende de ayni travva var merak etme ben lise mzunu bile degilim 5 senelik evliyim esim 5 sene sonra izin verdi 1 tane cocugum var ve okdar azimliyimki . sadce eski sorulari calisiorum ocakta ilk sinavima giricem insallah allah buyuktur . ruyamda hep eski okuluma dönüyorum . haytimda buyuk bi yara . ama benm ilem okutmadi . suan lisedeyim onsqllqh bitiricem . bj kadin isterse herseyi basqrir . sen acik ogretimden aöf sinavlarina gir onceki sorulari calis ne sanslisin lise mezunusun

HAha deterjanın yanındaki kitaplar saydıklarınız çok güzel fakat 20 yaşına gelmeden çoktan hatim edilmesi gereken kitaplar okunmuş olma ihtimaline karşı olmazsa olmaz eserleri yazmak istedim. Ben 18 yaşında yalın sakin bir kafayla okuyup çok verim almıştım çoğundan. Konu sahibinin de yaşı daha çoktur. Dolayısıyla onları önerdim.

Bende dünya klasiklerini 18 zimden önce bitirmiştim ama
Bazı kitapların bir 18 yaşından önce bir de sonra okunması gerektiğine inanıyorum
Gördüğümüz şeyler çok farklı oluyor

Ben konu sahibi daha önceden
Pek kitap geçmişi yok diye düşünüyorum ama bilmiyorum tabii :)

Evet haklısınız onu düşünemedim. Ama bulunması şart kitaplar olduğundan iyi olacaktır. Bakalım biz de bekliyoruz sonra beğenmiş mi diye

Ben de liseden sonra kazandığım halde devam etmedim.sebebini bende bilmiyorum.
Ama hiçbir zaman kendimi böyle hissetmedim.Arkadaşlarında dediği gibi ne üniversite mezunları var , beyninin içleri boş. Bu mu diyorum üniversite mezunu.
Hep okudum , sürekli okudum.Bulduğum herşeyi. Gazete parçası bile olsa.okumaktan hiç vazgeçmedim. Hala daha öyleyim. Bir konu duyarım misal.araştırırım bilmiyorsam eğer.Bilmiyorum demem.öğrenmeye çalışırım öğrenebildiğim kadar.çalıştığım işlerde de öyle yaptığımın en iyisini yapmaya çalıştım,kendimi geliştirdim , öğrenmeye açık oldum hep
Bunlar zamanla birikiyor insanda.
Şimdi sınavlara hazırlanıyorum.Eşim destekliyor bu konuda sağolsun, hatta bu zamana kadar hazırlanmadığım için kızıyor.
Okumaktan vazgeçmeyin herşeyi okuyun okuyun okuyun.
Teknoloji çağındayız.bence hiçkimsenin hiçbişeyden geri kalma lüksü yok. Varsa lüks onun içindedir

AAA bak bide Gülsen Kılıçaslan nın Deli isimli kitabını kesinlikle okumalısın
Bu kitaba kefilim !
Hem başlangıç için çok iyi
Hem de çok sağlam sosyal mesajlar var

Hem de yazarı Türk

Evet haklısınız onu düşünemedim. Ama bulunması şart kitaplar olduğundan iyi olacaktır. Bakalım biz de bekliyoruz sonra beğenmiş mi diye
Sizin önerilerin birçoğunu sipariş verdim heyecanla bekliyorum o sırada da diğer önerileri zamana yayarak TEmin edeceğim.evet pek değil hiç kitap geçmişi Yok konu sahibinin ve 26 yaşında :)) okuduğum tek kitaplar doğan cüceloğlunun kişisel gelişim kitapları onlarıda hep yarıda bıraktım devam edemedim .şuan evde olan savaşçı kitabından tekrar başladım

AAA bak bide Gülsen Kılıçaslan nın Deli isimli kitabını kesinlikle okumalısın
Bu kitaba kefilim !
Hem başlangıç için çok iyi
Hem de çok sağlam sosyal mesajlar var

Hem de yazarı Türk
Acayip olumlu enerji aldım sizden :)) tam anlamı ile beni anladığınızı düşünüyorum !! Desteğiniz için teşekkürler hepinize de

Okudum ama lise mezunu bir insana herkesin cahil demesi abarti geldi. Hani insanlar lafın gelişi derde siz bu konuda hassas olduğunuzdan alindiniz mi ki acaba dedim.
Haklı olabilirsin kendimi bu konuya odakladığım için algımda bu yöndedir .karşı tarafla sağlıklı bir sohbet etmeden bunu anlayamam şuan ! Sekiz sene aman ben alınıyorum aman hayatımı rahatımı kıskanıyorlar ile avuttum kendimi ama şimdi bunun kolay bir kaçış yöntemi olduğunu düşünüyorum .

Canim benim koyden gelmek cok gurur verici bir ayricaliktir! Bizler sehirdeki insan yozlugunda yetismedigimiz icin cok sansliyiz. Asla koylulugunuzden utanmayin, ben kasabada dogdum ve cok gururluyum bu konuda. Insan her gun yeni seyler ogrenme ve kendini yeristirme kapasitesine sahipken asla kendini "universite bitirmis/meslek sahibi olmus" kadinlardan asagi gormemelidir. Eger kendinizi yetistirmeyi akliniza koydunuzsa yetistirirsiniz. Olayi bir "eksiklik"ten cok "gelisme potansiyeli" olarak gordugunuz anda moraliniz yukselecek herseyin iyisini yapar haline geleceksiniz. Once yapilabilir kucuk hedefler belirleyip bunlara ulasacak, sonra yeni hedeflere yelken acacaksiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…