Eğitim eksikliği

Arada gülmek için bu yorumu okuyorum hala. İyi gülüyorum yalnız. Keşke yazar da burada olsaydı.

Yaşadıklarımız birebir aynı eşim okumaya izin vermedi sonradan bende KPSS zamanı gittim başvurumu yaptım akşam eşime dedim ki başvuru tamam parayı yatırırmısın. Yatırdı telefondan. Hadi bi değişiklik olsun kendini ölç heyecan olsun vs. Sınavda 72 aldım ki 10 senedir ne kitap ne ders çocuklarla ilgilendim zaten hep. Sonra da ygs başvurdum eşime dedim parayı yatır çok oluyo ama dedi kızdı olsun dedim ikna olmadı ama ben kararlı durunca o da yumuşamaya başladı. Şimdi mart ta sınava girip açıktan maliye okumayı düşünüyorum zaten muhasebe okudum lisede ondan çok da uzak değil konular yapabileceğimi düşünüyorum. 10 sene sonra geldi aklım başıma ama geldi ya çok şükür

İlk olarak şu adamlarin seni okutucam laflarina kanmayin genç kizlar. Sizi okutmak onlarin degil ailelerinizin görevi. Evlenince himaye altina girmiyorsunuz. İki esit insan olarak evleniyorsunuz. İkinci olarak eğitim sadece okulla olacak is değil. Lise mezunusun diye seninle sohbeti kesen insanin eğitime ihtiyaci var bence. Eseklikleri baki kalmis. Üçüncü olarak sörf diplomam olsun istiyorsan gir aöften bi bölüme oku. Dünyanın bin turlu hali var elimde bir meslegim olsun diyorsan, lisedeki bölümünde ilgili meslek edindirme kurslarina başvuru. Kendimi sosyal ve kültürel olarak geliştirmek istiyorum ayni zamanda diplomam da olsun, mesleğim de olsun diyorsan bol kitap oku, ders calis, sinava gir ve dilediğini gibi bir bölümde oku. Hiçbirşey için geç değil.

Merhaba, ben felsefe ve sosyoloji alaninda okumalar yapmanizi tavsiye ediyorum. Kesinlikle girdigim bir ortamda kaliteli kitaplar okuyan insanlari direkt ayirt edebiliyorum. Marx, hegel, bourdieu, foucault, berger, cemil meriç, nurettin topçu bu yazarlarin eserleriyle tanişmanizi tavsiye edebilirim.

Ayrica, ted talks videolarini izlemenizi de tavsiye ederim. Alaninda uzman kişilerin verdigi demeçler 15 20 dakikalik videolar halinde yayinlaniyor.

Öncelikle bu üniversite işi değil kendini geliştirme işi. Ben mesleğim olmasına rağmen hukuk okuyorum. Bunu sırf sevdiğim ve istediğim için yapıyorum. Sınıfımızda 50 yaşında olanlar var ve bir kişi de değil. İnan yaparsın. Sadece iyi çalış ve kendine güven. Formül bu. O kadar çok video var ki. Dershaneye, kursa gitmene hiç gerek yok.

Anladım da gerginliğinizi özelden halledin lütfen konum şahsım için önemli ve kişisel polemiklere zemin olmasını istemiyorum !

Rica ediyorum, ne gerginliği? Şu anda ortamı geriyorsunuz gereksiz yere. Yorum çok hoşuna gidiyor. Sürekli gülüyorum. Size bildirim geliyor diye rahatsız olduysanız anlıyorum ama agresif çıkışınızı anlayamıyorum.

Komik olan ne bende anlamadım doğrusu komedide severim ama daha öncede yorumuna birşeyler yazmıştınız bayanın önerileri gayette mantıklı ve bana ışık tutacak fikirler aldım ondan, Konum içerisinde beni en iyi anladığını düşündüğüm kişilerden

Bakın madem konu açıldı o zaman o yorum hakkında fikirlerimi söyleyeyim. O mesaj bence başlı başına komik. Size ve eğitiminize laf eden bir insana "sen onu boşver de bana çağan ırmak tan, Tolstoy'dan haber ver" demek başlı başına ezikliktir. Bunu yaparak size kötü laf söyleyen, aşağılamaya çalışan insanların bilişsel düzeyinde hareket etmiş olursunuz.

Eğitimi olan ya da eğitim eksikliğini içinde duyan gelişmeye çalışan bir insan böyle cevap vermez. Bence o yorum sizin için başlı başına sakıncalı aslında.

Size insanların yaptığı şeyler çok yanlış. bunu eğitim almış ama yine de cahil kalmış insanlar yapabilir, sizin kendinizi geliştirme isteğiniz çok haklı ama o arkadaşın yazdığı şekilde basit tabirle "kendinizi komik duruma düşürerek, başkasına saldırarak" olmaz. İyiliğinizi istediğim için açık açık yazdım. Umarım anlaşabilmişizdir.

Egitim demek uni demek degil.
İlk once bu karsilastirmayi aklinizdan cikarin.

İlk paragrafta yazdıklarınız onun kendisi ile alakalı size komik gelebilir bilmiyorum sizin bakış açınız haklı olabilirsiniz saygı duyarım.
Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim ben bir sünger gibi bir çocuk gibi bana verilen her öneriyi almaya uygulamaya çalışıyorum .ondan aldığım öneriler de kitap oku,film izle,haberleri siyaseti gündemi takip et gibi şeylerdi .yaptıklarıma zaten devam ettim yapmadıklarıma yenilerini ekledim buradaki herkes bana cesaret verdi .

Konuyu açalı iki ay olmuş bu sürede 6 kitap bitirmişim ki 26 yaşına kadar 6 kitap okumamış biri için bu bayağı bir ilerleme ve çok sevdim okumayı ,yıllardır istediğim estetik ameliyatı oldum,bu bile bana bir güven getirdi :)) bir şehir dışı gezi yaptım !haftasonları Ankara içi gezilerle değerlendirmeye çalışıyorum akvaryum sinema çocuklarla yapılacak etkinlikler genelde ... açıktan okuma işini Seneye bıraktım şuan oğlum 2 Yaşında ve bakımını paylaşacağım kimse Yok ,ilgime çok ihtiyacı var ,en iyisi onu seneye kreşe başlatıp hala bu istekte olursam ,üniversite ile ilgili birşeyler yapmak istiyorum .
Konunun başını okuyup yorum yazan arkadaşlar derdim diploma sahibi olmak değil !derdim donanımlı bir kadın olmak !
Herkese önerileri için teşekkür ediyorum !

Tolstoy bisiklet sürmeyi 67 yaşında öğrendiği için hala daha kullandığımız "tolstoyun bisikleti"diye bir kavram var bu dünyada. Yani hiçbir zaman hiçbir şey için geç değildir. Bunu dert edinmeniz bile güzel inşallah hepimiz kendini sürekli geliştiren ve böylelikle hep genç kalan insanlardan oluruz.

Geleceğinden haberdar olmak istiyorsan, düşle..
Sen bir yola baş koyduğunda bir çok engel çıkacaktır..sebebi ise senin o yolda gerçekten gitmek isteyip - istememeni kavraman içindir.. Engeller kendini tanımana yardımcı olurken, gücünün farkına varman da yanına kâr kalacaktır..
İçimden geldi tüm bunlar.. herşey gönlünce olsun

30 yaşında açıköğretime başladım. Çalışıyorum üniversite mezunuyum bu arada. Çok güzel bölümler var açıköğretmde bence bi yerden başlayın. Tarih paikoloji sosyoloji.
Bu arada o kadar da ezik hissetmeyin yahu. Biraz abartmışsınız bu meseleyi. Çok okumuş görümceniz atom mu parçalıyor allah aşkına :)

Harikasın. Tebrik ederm gerçekten. Bi yerden başlayamasaydın üzülürdüm. depresyonun eşiğine gelmiştin ilk mesajında. Kitap okumayı sevdiysen george orwell hayvan çiftliği diyorum sana :) hızlı biter derin anlamlar taşır :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…