Eğitim eksikliği

Konuyu açalı iki ay olmuş bu sürede 6 kitap bitirmişim ki 26 yaşına kadar 6 kitap okumamış biri için bu bayağı bir ilerleme ve çok sevdim okumayı ,yıllardır istediğim estetik ameliyatı oldum,bu bile bana bir güven getirdi :)) bir şehir dışı gezi yaptım !haftasonları Ankara içi gezilerle değerlendirmeye çalışıyorum akvaryum sinema çocuklarla yapılacak etkinlikler genelde ... açıktan okuma işini Seneye bıraktım şuan oğlum 2 Yaşında ve bakımını paylaşacağım kimse Yok ,ilgime çok ihtiyacı var ,en iyisi onu seneye kreşe başlatıp hala bu istekte olursam ,üniversite ile ilgili birşeyler yapmak istiyorum .
Konunun başını okuyup yorum yazan arkadaşlar derdim diploma sahibi olmak değil !derdim donanımlı bir kadın olmak !
Herkese önerileri için teşekkür ediyorum !

Harikasın. Tebrik ederm gerçekten. Bi yerden başlayamasaydın üzülürdüm. depresyonun eşiğine gelmiştin ilk mesajında. Kitap okumayı sevdiysen george orwell hayvan çiftliği diyorum sana :) hızlı biter derin anlamlar taşır :)

Harikasın. Tebrik ederm gerçekten. Bi yerden başlayamasaydın üzülürdüm. depresyonun eşiğine gelmiştin ilk mesajında. Kitap okumayı sevdiysen george orwell hayvan çiftliği diyorum sana :) hızlı biter derin anlamlar taşır :)[/QUOTE

Bende hayvan çiftliğini tavsiye için yazacaktır,siz önce davranmissiniz.
Süper bir kitap, hayata, ülkeye bakış aciniz değişir, yarım günde bitirmiştir ben.
Senden once ben, 1984, ejderha dövmeli kız akllima gelenler.

Birde Anadolu üniv. Sertifika programları var.

Koju sahibi Ankara da nerelere gidiyorsunuz? Bende de iki çocuk var ve aktivite arıyorum. Ya da hangi gezilere kimlerle katilıyorsunuz?

kurtulmak istiyorum cahil köylü ev hanımı imajından

Bu düşünceden kurtulun once bence. Herkes okumali bence de özellikle de kadınların elinde mesleği olmali. Malum bdv konularından sebeplerini görüyoruz. Ama bu okumayanlarin cahil olduğunu göstermez ki. Evhanimi oldugunu duyunca görüsmeyi kesecek kafada olan tiplere meslek sahibi olsan da ihtiyacin yok bence. Okumus cahil lafi boşa soylenmemis. Okumus olsa da ne tipler var okumasa daha iyiymis diyeceğin.

Bu yazdıklarımın hiçbirini eşim bana hissettirmedi(L) hep çevre ve nedense hep kadınlar anlamıyorum destek olmak gerekmezmi birbirimize ?alt komşuma ilk misafir gittik bana dedi ki ben kendimi kanıtladım ama sen? bi hemşireyim demek vaaarrrrr bide ev hanımıyım !! Ezdi beni ve ben o günden beri kendimi sorguluyorum

O tarz karaktersizlerle gorusme zaten boşver. O ne ilkokul çocuğu gibi laflar. Okumus ama kafa degismedikten sonra..

Sen bu tarz insanları boşver. Kendin için oku. Bu cahillerin lafi için degil. Acikogretim okuyabilirsin 4 yillik. Gunluk 2 saat calisabilsen rahat gecersin sinavlari.

merhaba şuan yazdıklarım benim bütün hayatımı olumsuz etkileyen düşünceler .ben Anadolu meslek lisesi mezunuyum,lise bitti eşimle görücü usülü evlendim.nişanlı iken beni okutacağına söz vermişti ama düğün yaklaşınca buna yanaşmadı.ben sana daha güzel hayat sunarım yorulmana gerek Yok ben okudum iki Senelikten birşey çıkmaz gibisinden önümü kesti .bende o zaman ki aklımla ve toplum baskısından ötürü okul hayatıma veda ettim .çocuk yaptım iki tane .şuan 8 yıllık güzel bir evliliğimiz var yaşam standardımda çok şükür iyi ama ben kendimi eksik hissediyorum Ankara da yaşıyorum ve tanıştığım herkes üniversite mezunu gitgide özgüven eksikliği
Yaşamaya başladım !öyleki biri ile sohbet etmek istemiyorum acaba saçmalıyormuyum acaba benimle ilgili şuan ne düşünüyor ?ev hanımıyım dediğim an zaten sohbette bi soğukluk başlıyor bir daha sohbet etmiyor bayan üniversiteli komşularım :KK43: en kötüsü de görümcem sürekli aşağıladı beni cahil köylü diyerek etkisinden çıkamıyorum !6 yaşındaki oğlum benim neden evde olduğumu neden bir mesleğim olmadığımı sorguladıkça utanıyorum okuluma devam etmediğim için :mad: !şimdi ben kendimi nasıl geliştirebilirim ?en çokta çocuklarımı güzel yetiştirmek için istiyorum bunu .kitap okumaya çalışıyorum ama devamını getiremiyorum .yeniden sınavlara girsem üstüesinden gelebilir miyim acaba ?dışardan okul bitirmeyi düşünüyorum ama neler yapmam gerekiyor nerelere başvurmam gerekiyor bilmiyorum bilenler akıl versin lütfen !!kurtulmak istiyorum cahil köylü ev hanımı imajından :mad:
Benim annem 3 çocuktan sonra, Güneydoğu'nun en ücra köşesinde otururken okumaya karar vermişti. Açık öğretim okudu. Çok da başarılı oldu 84 ortalamayla bitirdi. Siz de yapabilirsiniz neden olmasın?

Hic bir sey icin gec degil. 2 cocukla disardanda okuyabilirsiniz siz yeter ki isteyin. Benim bir akrabamda ayni sizin gibi evlendi Ankaraya yerlesti esi hakimdi kendisi lise mezunu. Esinin arkadasinin hanimlari hep üniversite mezunu oldugu icin hirs yapti sinava girdi hukuk kazandi. Bir cocukla okudu avukat oldu. Isterseniz sizde yapabilirsiniz.

Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsada; hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..
papatya_sever papatya_sever hanımefendi bu kadar caninizi sıkmaniza ne gerek var.illa ki bir diplomam olsun diyorsaniz acıktan bir yerler okuyun.yapabilirsiniz inaniyorum. universite bitirdim yuksek lisans yaptim kadro yok.bir süre ozel bir kolejde ogretmenlik yaptım sartlar el vermedi şu an evdeyim ve işsizim.maalesef cevremizdeki kendini bilmez insanlar bana o kadar okudun simdide boş boş oturuyorsun diyorlar bu da benim agrima gidiyor.yani anlayacağiniz insanin insanla derdi de nispeti de bitmiyor.insanlara kendinizi ıspatlamak zorunda degilsiniz.umursamayın.gerçi ben umursamıyorum bu defa da havalı diyorlar.boşverin.hayata devam... guzel gunler sizinle olsun.

Bu yazdıklarımın hiçbirini eşim bana hissettirmedi(L) hep çevre ve nedense hep kadınlar anlamıyorum destek olmak gerekmezmi birbirimize ?alt komşuma ilk misafir gittik bana dedi ki ben kendimi kanıtladım ama sen? bi hemşireyim demek vaaarrrrr bide ev hanımıyım !! Ezdi beni ve ben o günden beri kendimi sorguluyorum

Kadınlar çok acımasız olabiliyor. Okusan da seni ezecek bir şey bulurdu. Burda karakter önemli daha iyi niyetli ve sakinsen gelir tepene binerler.

liseyi 25 yaşında dışarıdan bitiren biri olarak Migros’un çocukların eğitimiyle ile ilgili sorumluluk projelerini görünce gerçekten duygulanıyorum. Az çok demeden her alışverişimin sonrasın da imkanlarımı zorlamayacak şekilde bağışımı yapıyorum.

merhaba şuan yazdıklarım benim bütün hayatımı olumsuz etkileyen düşünceler .ben Anadolu meslek lisesi mezunuyum,lise bitti eşimle görücü usülü evlendim.nişanlı iken beni okutacağına söz vermişti ama düğün yaklaşınca buna yanaşmadı.ben sana daha güzel hayat sunarım yorulmana gerek Yok ben okudum iki Senelikten birşey çıkmaz gibisinden önümü kesti .bende o zaman ki aklımla ve toplum baskısından ötürü okul hayatıma veda ettim .çocuk yaptım iki tane .şuan 8 yıllık güzel bir evliliğimiz var yaşam standardımda çok şükür iyi ama ben kendimi eksik hissediyorum Ankara da yaşıyorum ve tanıştığım herkes üniversite mezunu gitgide özgüven eksikliği
Yaşamaya başladım !öyleki biri ile sohbet etmek istemiyorum acaba saçmalıyormuyum acaba benimle ilgili şuan ne düşünüyor ?ev hanımıyım dediğim an zaten sohbette bi soğukluk başlıyor bir daha sohbet etmiyor bayan üniversiteli komşularım :KK43: en kötüsü de görümcem sürekli aşağıladı beni cahil köylü diyerek etkisinden çıkamıyorum !6 yaşındaki oğlum benim neden evde olduğumu neden bir mesleğim olmadığımı sorguladıkça utanıyorum okuluma devam etmediğim için :mad: !şimdi ben kendimi nasıl geliştirebilirim ?en çokta çocuklarımı güzel yetiştirmek için istiyorum bunu .kitap okumaya çalışıyorum ama devamını getiremiyorum .yeniden sınavlara girsem üstüesinden gelebilir miyim acaba ?dışardan okul bitirmeyi düşünüyorum ama neler yapmam gerekiyor nerelere başvurmam gerekiyor bilmiyorum bilenler akıl versin lütfen !!kurtulmak istiyorum cahil köylü ev hanımı imajından :mad:

Bir soz var universite okumak demek malesef ki egitimli olmak olmuyor bircok elinde sart olmamadigindam dolayi universite okumayip kendini cok iyi yetistiren.Bos verin o komusunuzu eltinizi takmayin kendilerini kucuk dusurmusler...

Oneri olarakda disaridan okul oncesi ogretmenlik okuyabilirsiniz.Anadolu uni okarak bulunduğunuz şehirde yilda 4 kere sadece sinavlara girersiniz.Liseden mezun iseniz direk oss sinavina girmeniz ve baraji gecmeniz yeterlo diye biliyirum ama bu yil gecti seneye Ocak gibi basvurular.

Ek olarak kitabi fiziksel okarak okuyamiyorsaniz e book halini okuyabilirsiniz yada konukar ile ilgili çeşitli egitim videolatlri var onlari izleyebilirsiniz.

Cocuklarinozin okul gidip gelme saatlerini ayarlayabilirseniz ucretsiz devletin kurslari var onlarada basvurabilorsiniz.

Simdiden heyecan ve mutluluk verecek olan yeni ugraslariniz icin kolayliklar:)

X