Egeada'nın Yöntemiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

Merhaba kızlar, öğlen ve akşam tavuklu salatamı yedim. Yoğurdum yoktu dışarı da çıkamadım ayran içemedim. yerine su ve arada açık çay içtim. Akşam yemeğimi normalde akşam 6 da yerdim ama 1 saat erkene aldım, eşimi bekliyorum okuldan gelsin hemen spora gideceğim. Az önce de kızımı yürütece koyup lessi ile 1 milim yürüdüm fazlasına kızım izin vermiyor ayağıma dolanıp duruyor. Yürüteçten aldığım darbeler de cabası :) Bu arada son yemeğimin hepsi bitmedi çok toktum canım istemedi.
Benim günlük planım şöyle:
10.00 Kahvaltı : 1 haşlanmış yumurta, kıvırcık ve roka salatasıyla beraber, 1 dilim tam buğday ekmeği ve 1 kupa açık çay az şekerli.
13.00 Öğle yemeği : Haşlanmış tavuk göğsü, kıvırcık, domates, salatalık, roka yeşil biber, az tuz, bol limonlu salata.
17.00 Akşam yemeği: Öğlenin aynısı.
Aralarda da acıkırsam ki hiç acıkmadım salatalık ya da ayran. Bu arada 10-15 dakka twist, günde 1 milim lessi ile yürüyüş ve salonda 1 saat spor.
Çok hevesliyim ya inşAllah göbeğim gider eski kiloma dönerim.

Son düzenleme:
Bu arada ben de günlük tartılma taraftarı değilim, herkesin fikri kendine ama ben haftalık tartılacağım ya da dayanamazsam ki dayanamam:) 3 günde bir tartılırım. Yalnız cuma günüm güme gidebilir arkadaşlar geliyor o gün tek öğünlük uymayabilirim ama azcık yerim diye düşünüyorum. Herkese bol kalori yakmalar..

merhaba bayanlar
dün akşam uzun bir süre okuduktan son ra bu diyetin bana uygun olacağı düşüncesi ile bu sabah başladım :)
öğlen çarşıya çıkıp bir dolu tavuk gögsü aldım ...
sabah:1 yumurta-1 grissini-domates-şekersiz çay
ara:çay nescafe su 1 dilim peynir-yarım grissini
öğle:2 kaşık yoğurt
ara:1 yumurta-küçücük parça haşlanmış tavuk
ayran gidip gelip su içiyorum bana en zor gelen de bu su işi :KK43:
akşamda:tavuk-salata

ya ben bu gün bir litreye yakın ayran içtim bol su içiyorum kilom arttı sıksık tuvalete çıkıyorum of :KK43: ben bol su içtim mi çok kilom artıyor neden ya neden nedennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nedeeeeeeeennnnnnnnnn :KK5:

ya ben bu gün bir litreye yakın ayran içtim bol su içiyorum kilom arttı sıksık tuvalete çıkıyorum of :KK43: ben bol su içtim mi çok kilom artıyor neden ya neden nedennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nedeeeeeeeennnnnnnnnn :KK5:

Su içtiğinde kilonun artması kadar doğal birşey yok ki. Gn içerisinde tartılmamalısın. Sadece iç çamaşırlarınla ya da her gün aynı kıyafetle sabahları aç karnına su falan içmeden tartılmalısın.

Herkes gibi bende bayıldım bu diyete egeada canımmmmmmmmmm :KK19: sağol cidden bende başlıycam ama perşembe arkadaşımda toplanacağız ve bozmak istemiyorum diyeti hiç birşekilde o yüzden cuma aranızdayım inşallah tartımında pili bitti ama 71-72 arası bi vahim durumdayım ilk etapta 65 ve hedef 60 diyorum hayırlısıyla..........Kolay geldi bu diyet bana her öğün ne yemen gerektiğini düşünmüyorsun ne yiycem belli Tek sorunum ben öğretmenim öğlen yemek için akşam haşladığımı sabah salata yapıp götürmem lazım ve buzdolabı yok acaba bişey olur mu tavuğa napsam ki
Herkese kolay gelsin kilo bildirimini 3 günde bir yapsanız iyi olmaz mı zaten kısa zamanda gittiği için kilolar daha motive edici olur diye düşünüyorum :KK54:

merhaba bayanlar
dün akşam uzun bir süre okuduktan son ra bu diyetin bana uygun olacağı düşüncesi ile bu sabah başladım :)
öğlen çarşıya çıkıp bir dolu tavuk gögsü aldım ...
sabah:1 yumurta-1 grissini-domates-şekersiz çay
ara:çay nescafe su 1 dilim peynir-yarım grissini
öğle:2 kaşık yoğurt
ara:1 yumurta-küçücük parça haşlanmış tavuk
ayran gidip gelip su içiyorum bana en zor gelen de bu su işi :KK43:
akşamda:tavuk-salata

Öncelikle hayırlı olsun seninde diyetin. Umarım en kısa zamanda istediğin kilona gelirsin.
Yanlız senin diyet konu sahibi arkadaşımızın verdiğine benzemiyor pek. hatta akşam harici alakası yok.
Benim anladığım kadarı ile burada amaç her öğün tavuk ve salaa yemek çünkü ikisi bir arada yağ yakmayı sağlıyormuş.
Bu diyette sabah, öğle akşam aynı şey yenecek yani tavuk ve salata yanına da istersen ayran.

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar... Kadınlar kulübü içeriğinde yer alan pek çok diyet gruplarını ve listelerini incelerken tesadüfen konu sahibi arkadaşımızın mucize diyet başlığını gördüm ve birkaç gün takip ettim.. Denemekte fayda var diyerek uyguladım ama oldukça disiplinli olarak uyguladım. Sabah uyandığımda büyük bir bardak yeşil çay,yarım limon ve biraz tarçın atarak soğutup içtim her sabah ve her akşam... sabah kahvaltısı pek sevmem bu yüzden sadece haşlanmış yumurta ve ayran içtim... öğle yemeklerinde karışık salata ve içine tavuk ve bazen de peynir rendeledim. Akşamları da tavuk göğsü haşlaması ve salata ve ayran arkadaşımızın dediği gibi.. günde 1 saat tempolu yürüyüş ve platese giderek bir hafta içinde 60 kiloya düştüm:)) 65.3 tüm ve artık 60 ım hatta sabah 59.4:)) öncelikle konu sahibi arkadaşımıza sonsuz teşekkürler ve vücuttan ödemler falan da gidince herkes çok incelmişsin bir haftada diyor:)) sizlere fikir vermesi açısından yazmak istedim. hedefim 55... 1.70 boyum ve 55 süper olacak ki en son üniversiteye giderken 55 tim:)biraz dişimizi sıkınca kilolar uçup gidiyormuş ve kısa sürede...... tşk ler konu sahibi arkaşım

Rica edrim ben de bu topiği sizler için açtım çünkü bir bayanı en mutlu eden şey zayıflık günümüzde..para pul boş.. benim 2010 da cebimde param vardı ama kıyafet bulamıyordum malum markalar 42 beden sonrası çalışmıyor çalışsa da büyük beden mağazası oluyor..

Herkes gibi bende bayıldım bu diyete egeada canımmmmmmmmmm :KK19: sağol cidden bende başlıycam ama perşembe arkadaşımda toplanacağız ve bozmak istemiyorum diyeti hiç birşekilde o yüzden cuma aranızdayım inşallah tartımında pili bitti ama 71-72 arası bi vahim durumdayım ilk etapta 65 ve hedef 60 diyorum hayırlısıyla..........Kolay geldi bu diyet bana her öğün ne yemen gerektiğini düşünmüyorsun ne yiycem belli Tek sorunum ben öğretmenim öğlen yemek için akşam haşladığımı sabah salata yapıp götürmem lazım ve buzdolabı yok acaba bişey olur mu tavuğa napsam ki
Herkese kolay gelsin kilo bildirimini 3 günde bir yapsanız iyi olmaz mı zaten kısa zamanda gittiği için kilolar daha motive edici olur diye düşünüyorum :KK54:

rica ederim tavuk olayı hassas ciddi zehirlenmeler olabilir saklama koşulları önemli..bence azar azar al marketten..ne bileyim ya da bi komşuya ver..aman dikkat..

Kizlar bende bugun okulda 2 dilim ekmek yemek zorunda kaldim ve corba ictm. azonce salata
İle tavuk yedim 1 bardak tuzsuz ayranla. bugunde 2 litre su icecegim veyine 1 saat spor yapicam :KK70::KK16:

Bende ilk günü gayet iyi atlattım gibi tabi kendime göre çünkü yememem gereken 2 dilim kepek ekmeği yedim birde ayranı tuzsuz içemiyorum ben tansiyonum düşüyor onun için biraz tuzlu içtim. Açlıkta hissetmedim henüz akşam yemeğimi yemedim birazdan bol salata yapıcam bir parça tavuk ve ayranla yicem veee yarın sabah gelse de tartılsam diye saat sayıcam :KK1:

Bu arada kızlar bu tarz protein ağırlıklı rejim yaparken en dikkat etmeniz gereken şey çoooook su içmeeekkkkk kilonuza göre değişebilir ama günlük en az 2.5 - 3 litre su içilmeli çünkü protein vucudun ürikasit miktarını arttırıyor ben yaşadığım için biliyorum vucudun heryeri uyuşuyor çok illet birşey. Suyu ihmal etmeyin :KK25:

ülen gülmeyin ama su içiyorum tartılıyorum beş dakka sonra tuvalete gidiyorum tartılıyorum :) tuvallette genelde 300 ila 400 gram arası atık bırakıyorum :) günde abartısız en az 15 kere tartılıyorum dayanamıyorum ama tutucam kenidimi dediğin gibi yapıcağım tatlıcım sezencik :))) bu arada avatarın çok şeker :):KK53:

ülen gülmeyin ama su içiyorum tartılıyorum beş dakka sonra tuvalete gidiyorum tartılıyorum :) tuvallette genelde 300 ila 400 gram arası atık bırakıyorum :) günde abartısız en az 15 kere tartılıyorum dayanamıyorum ama tutucam kenidimi dediğin gibi yapıcağım tatlıcım sezencik :))) bu arada avatarın çok şeker :):KK53:

sevgili yamoo özelden mesajınızı 2 dk. önce okudum tamammmmmm....

dün yazmistim sizlere ama arada kaynamis gitmis kimseler cevap vermemis :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: tekrardan merhaba kizlar :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

çok tatlı bi insansın canım allah gönlüne göre versin ... hakkımızda hayırlısı inşallah kiloları da atacağız hep beraber:KK56::KK52:

kızlar cok heveslendim...... doktorum sağlık problemlerimden dolayı zayıflamammı istedi.. şimdilik size bir rapor vereyim ve günlük değişimleri takip edelim(( şimdi ben buray yazıyorum yaa size karsı sorumlu olup diyeti bozmam....:)))
boy 1,68
kilo 68
hedef 60....
hadi hayırlısı..:KK37:

X