Ebeveynliğe eş olmayı feda etmek

Çocuktan önce çok sevgi dolu şefkatli anlayışlı iletişimli insanlar mıydınız? İnanasım gelmiyo buna pek. Bir de yatak ayırmak duyduğum en saçma şey evliliklerde. Biz küselim aynı yatakta elektriklenir sokuluruz. Barışma vesilesi işte. Sen kadınsın o da erkek aslına bakarsan tüm ilişki cinsellik üzerine kurulu. Senden acilen bi adım gitmesi lazım. Aldatmıyosa bile yakında aldatmayacağı ne malum.

Güzel bir tatile çıkın, bol gezmeli. Bol sohbetli

Hayır çabalamıyor ya da onun çabadan anladığı sadece herşeye susmak

Bir erkek sevmediği kadının yanında durmaz, karakteri düzgünse tabi. Eşiniz boşanmak istiyorsa, sizden bir adım bekliyor sanki, ilk zamanlardaki gibi olmanızı istiyor, sizden bir kıvılcım bekliyor.

Biz de bir süre çok soğuk yaşadık, boşanmak istedim ben de, eşim istemedi, sonra düşündüm böyle hayat geçmez, bir gün eşimle sakince konuştum kendimi anlattım, o an Allah işte öyle bir huşu geldi ki içime, güzel güzel ifade ettim kendimi, eşimin bakışları tavrı anında değişti, işte bunu duymak istiyordum senden dedi. O günden sonra tabi birden sihirli değnek değmedi, ama ben eşim bana aşık olduğunda nasılsam o halime dönmeye başladım. Sinirlerim çok bozuktu, gergindim, ilaç kullandım, kişisel gelişim dini kitaplara yöneldim, beni ilk tanıdığı günlerdeki gibi sakin, sessiz, anlayışlı insan oldum, ilgi gösterdim ama ilgi istemedim kendi haline bıraktım, onun sevdiği şeyleri yaptım, mesela akşam film açar ben bakmıyorsam sıkılır kapatır, ben de o film açtığında bilgisayarımı kapatıp filmi izlemeye başlarım onunla hoşuna gider. Maç izlerken arada yorum yaparım sevinir. Ufak ama etkili şeyler.

Eşinizi en iyi siz tanırsınız, eskiden nasıldınız şimdi nasılsınız, neleri sever, sizden ayrılmak istemiyorsa hala seviyor ve umudu var demektir.

Birçok kitap var kadın erkek ilişkileri hakkında; Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, Mars Venüs yatak odasında (cinsel hayat için çok güzel rehber oldu bana)...gibi.

Sizi burdan çok gergin ve sinirli olarak gezdim, bir de sanki çocuğunuzu içten içe suçluyor gibisiniz. Çocuğum yok bu konuda anne olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur diye düşünüyorum.

Bir şeyleri düzeltmek istiyorsanız eşinizin söylenmelerine bir süre kulağınızı tıkamanızı tavsiye ederim. Size sinirli ve dolmuş, bazı laflar söyleyebilir, bunları bir süre yutacaksınız mecbur. Sizin kararlı olduğunuzu görünce susacaktır.

Ah aynı eşimin lafları :) Çok sinirlisin, beni artık sevmiyorsun...Dediklerimi yapın düzeleceksiniz bence.

Benim kızgın halimi yaşıyorsunuz, Allah affetsin bazen o kadar kızardım ki eşime, yatakta uyurken ölsün derdim, şimdi kendime inanamıyorum, bana kötü davrandığı için böyleydim, yani duygusuz umarsız...Meğer o da benim onu sevmediğimi, önemsemediğimi düşünüyormuş.

Konu sahibinden bir adım bekliyor bence. Tamamen kopsaydı boşanırdı, beklemezdi. Adam boşanmak istemiyor, eşinin sevgisinden emin olmak istiyor. Konu sahibi çok kızgın, sinirli; eşi de bunu beni artık sevmiyor önemsemiyor bana kızgın olarak algılayıp, her şeye susuyor ki daha fazla öfkelenmesin.

adam kırgın size..

Canim kimseyi takma cünkü dogunca da her kafadan bir ses cikicak oyle tutma boyle tut boyle yapki sütün gelsin vs.vs. Illa iclerinden sana faydali olani ayiklarsin ama sen rahat oldukca psi
Aileden destek almak bu noktada cok önemli sizi düsünen kimse yokmuydu ? Eltimin cocugu var 4 yasinda onlardan cok bende kaynanamda büyudü onlarin dogumgunlerinde evlilik yildonumlerinde falan cocugu alirdik hep rahat vakit gecirsinler diye mesela sizin sanirim yardimci olacak kimseniz yokmus oda sizi epey zorlamistir.

Tam da dediğiniz ğibi

Maalesef eşiminde benimde annelerimiz hayatta değil. Kız kardeşim çalıştığından dolayı destek olamadı fazla, oğlum 23 aylık toplamda 5 kez kız kardeşime bırakmamışımdır zaten genelde yorgun olduğunu söyler ve ya uyuyacağını..

Bir teyzem var doğduğundan beri sağ olsun o yardımcı olmaya çalıştı ama ne kadar da olsa anne gibi olmuyor çünkü herkesin kendi hayatı, telaşı var o da yoğun bir insan, haftada 1 veya 2 kez sevmek için uğrarsa 1-2 saat bende insan görmüş olurdum :)))

Annem olsa kesinlikle bu kadar yıpranmazdım.

O yüzden midir bilmem şuan tek olsam şunu yapardım, gecenin bir yarısı çıkar dolaşırdık zaman kısıtlaması olmadan, hafta sonu kaçamakları yapardık falan diye düşünüyorum kendi kendime

Son düzenleme:
Çocuk sahibi olmadan önce böylemiydiniz bilmiyorum ama çokta umutsuz vaka gibi durmuyorsunuz. Sadece adım atmak için birbirinizi bekliyorsunuz gibi geldi .Çocuğunuzu bırakabileceğiniz birileri varsa bırakın başbaşa zaman geçirin,konusun çözülemeyecek şeyler değil bunlar .

Çocuğunuzu büyükannelere bırakın bir hafta sonu 2 gün dahi olsa bir yerlere baş başa gidin.
Ve bunu imkan el verdiğince yapın hiç birşey yoksa bir yemek bir sinema bir yürüyüş.
Ortak alanlarınızı çoğaltın.

Ay çok duygulandım, siz birbirinizi çok seviyorsunuz aslında ama kırgın ve kızgınsınız. İş hayatı, sorumluluklar sizi yıldırmış, biz de aynı durumdaydık. İkimiz de sınavdan geçiyor gibiydik.

Bir şey diyeyim mi, bazen yapılması için yıkılması lazım, bu olayı atlatırsanız daha çok kenetleneceksiniz bence. Ben eşimi ne kadar çok sevdiğimi, onu suçlarken kızgınken aslında beni ne kadar savunduğunu anladım, ailesine bile şu an rest çekti benim için.

Ben düzeleceğinizi düşünüyorum, ama önce bir sakinleşmeniz lazım, terapi ve sakinleştirici ilaç bende mucize yarattı, ilaç alerjim var ve kullanmaktan nefret ederim ama bence kullanın, niye bu eziyeti kendime çektirmişim diyeceksiniz. Beynimizin o an salgılayamadığı mutluluk hormonları var o ilaçlarda, yani hormonlarımızı düzenliyorlar, yeniden doğru şekilde çalışmasını sağlıyorlar.

Bende zaten eve geç geliyor, eşini pek görmüyor. Geç gelmediği zamanda hiçbir şekilde rahatsız edilmiyor ve kafasına göre takılabiliyor. E çocuğuyla da bi evin içinde. Ondan ayrılmak istemiyor. İşi gücüde yapılıyor bi yandan. Öyle sessizce yaşayıp gidiyor olarak yorumladım.

Bu kadar uzun bi zaman bi insan muhakkak tepki verirdi. Öfkelenirdi, sinirlenirdi. Bundan bu kadar memnun gözüküp yaşamaya böyle devam etmesi pek adım atılsın diye değil bence.

Kk elbirliğiyle bi yuvayı daha kurtardı diyebilir miyiz
Çook sevindim ya, bozmayın lütfen Araya tekrar soğukluk girmesine izin vermeyin. Buradaki kadınlar toplaştık sizi düşünüyoruz

Tam da dediğiniz ğibi

Aynen çünkü birebir yaşadım. Ben çok gururlu bir insanım ama inanın bunun gururla alakası yok, erkekler sizden ne görürse onu alıyorlar. Dolayısıyla eşinizin size nasıl davranmasını istiyorsanız ona öyle davranmalısınız. Ayna gibi düşünün, ya da kendinize böyle davrandığınızı düşünün. Adım atıyorum falan diye düşünmeyin çünkü cidden alakası yok. Kendiniz için yapıyorsunuz bunu.

Ufak testler yapın mesela, ben deniyorum, ben neşeliysem eşim de neşeli oluyor, sonra kendi kendime gülüyorum cidden doğru diye. Maç izlerken sinirli ise, gülerek espri yapıyorum bakıyorum o da gülüyor biraz sonra. Erkekleri biz istediğimiz hale getirebiliriz, ama önce biz istediğimiz gibi olmalıyız, onlar zaten otomatik olarak yansıtacaklar...

Ben birebir aynısını yaşadım. Eşim de beni bekledi aylarca. Kimi insan sabırlı oluyor, ben o kadar değilim mesela.

Bence eşi seviyor konu sahibini. Belki sabrının son sınırında onu da bilemeyiz. Çünkü benim eşim de durdu durdu patladı birden.

zaten kastım bu değildi,
anne gibi sevmek derken aç mısın, iyi misin, iyi uyudun mu vs vs gibi,
erkekler annelerine benzeyen kadınları sever diye de bir laf var ve kastedilen şey bu bence ..

Ana gibi yar olmaz diye bir soz var, yuzde yuz dogru. hic hir kadin kocasini, kocasinin annesi gibi sevemez ki. Seversede arzulayamaz :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…