Ebeveynliğe eş olmayı feda etmek

Bunun çocukla alakası yok sizde yada esinizde sevgi eksikliği var bence benimde var 4 ve 2 yaşında çocuğum hemde kızım prematüre doğduğu için birsürü hastalık vs si var halada var ama hiç öyle bir problemimiz olmadı cocuklarimada eşime de zaman ayiriyorum esimde öyle çocuklar güzel giden bi evliligi bozmaz hatta bağ katar araniza siz yada eşiniz sıkılmış olmaliki bu problemler cikmis
Diyorum ya herkes bir değil. Benim de eşimin de çok yoğun işleri var, keşke tek yaptığımız ev ve çocuk olsaydı belki de yüklerimiz ağır bilmiyorum

ortada bariz belli bir sorun yok anladığım kadarıyla. Birbirinden uzaklaşan insanlarsınız malesef.. Peki neden bir şey sorunca cevaplamıyorsunuz. Çok mu trip atıyorsunuz acaba, bazı insanlar çekemez çünkü tribi ve umursamazlıkları git gide artar siz böyle davrandıkça.
Sürekli öfkeli ve gergin olduğumu söylüyor bu onun kendini çekmesine yol açmış..

çok ilginc ama ben de siiznle ilgili bunu hissettim,
acaba haklı olabilir mi ? özeleştiri yaptıgınızda ona hak verdiğiniz oluyor mu ?
15 yıllık evlilik hayatımdan öğrendiğim şey;
erkeklerin bizden çok çok farklı oldugu, annelerinin sevdiği gibi sevilmek, okşanmak istedikleri....

bilemedim, umarım herşeyi yoluna girdirirsiniz :KK200:

Sürekli öfkeli ve gergin olduğumu söylüyor bu onun kendini çekmesine yol açmış..

acaba haklı olabilir mi ? özeleştiri yaptıgınızda ona hak verdiğiniz oluyor mu ?
erkeklerin bizden çok çok farklı oldugu, annelerinin sevdiği gibi sevilmek, okşanmak istedikleri....

Evet hak veriyorum hem de sonsuz.. çok stresli bir dönemden geçiyorum ve malesef bunu yansıtıyorum..
Çok teşekkür ediyorum:KK200:

Çocuk olunca ister istemez en büyük yük anneye düşüyor. İlk iki sene emzirdiğiniz sürece anne nin kucağından inmiyor neredeyse. Geceleri hep siz kalkıyorsunuz emmek istediği için. Doğum iznindeyseniz mesela evdesin nasılsa çalışmıyorsun hem yemek hem temizlik yapman lazım analarımız nasıl yaptılar zamanında oluyor. Bazen zar zor yaptığınız yemeğe laf ediliyor mesela. Ya da siz çocuk sebebiyle evden çıkamaz duruma gelmişken eşiniz sağda solda gezebiliyor rahat rahat. Anne babalık yeni kimlik demek bu kimliğe alışma süreci zaman alıyor. Bazıları 1 2 sene içinde çocuk büyüyüp babaya sarmaya başladığında toparlıyor bazıları, biz de çok şükür toparlayanlardan olduk. Kişiden kişiye değişecek olsa da insanı bir sarstığı kesin.
Sütü geceleri arada sağıp acaba babaya da gece kalkıp süt verme misyonu da yüklemek olmaz mı ? Doğmamış çocuğu doyurma olayına girdik ama neyse :KK70: hani ben bir tek sanki benim çocuğummuş gibi olsun istemiyorum , altını da değiştirsin, sütünü de versin ... büyüyünce zahmetsiz olunca komşu da sever ilgilenir yani . Erkeğin kadını anlaması için biraz yaşadığı sıkıntıya ortak olması gerek değil mi ?

Bazı kadınlarda lohusa depresyonunun uzun sürdüğünü duymuştum. Acaba sizinki böyle bi durum olabilir mi?
Yani anlattıklarınıza bakılırsa siz isterseniz evlilik kurtulacak gibi.

Diyorum ya herkes bir değil. Benim de eşimin de çok yoğun işleri var, keşke tek yaptığımız ev ve çocuk olsaydı belki de yüklerimiz ağır bilmiyorum
Evet öyle olur heralde işi bi süre biraksaniz keşke dicem ama eşiniz yine duzelmezse işi biraktiginizla kalirsiniz iyi olur ins ya uzuldum gerçekten

Ilk hamileliginde kimse anlayamiyor ki :)) bu zamanla oturacak bir durum yani agladiginda ya susmazsa diye bende dusunuyorum mesela ama bunu sorun olarak gormuyorum. Ayrica gebe okullari var her hastanenin bunyesinde onlara katilabilirsin herseyi detayli anlatiyorlar belki seni bir tik rahatlatir. Ve gercekten herkes bunu yasayarak ogreniyor. Benim arkadasimin cocugu hic susmuyordu aglamaktan catlayacak sanıyorduk her gece cocugu acile tasiyolardi vs. Ilk zamanlar sonra alisti bu duruma yontemini buldu ne bilim salladi masaj yapti dus aldirdi rezene cayi icti kendisi gibi gibi insan mecbur kalinca herseyi oyle bir yapiyorki sasarsin sen de yapacaksin ben eminim simdiden bu kuruntulari yapiyorsan iyi bir anne olacaksin
Bide benim hep düşündüğün ne biliyor musun ? Burda hep okuyorum ; çocuk ağlama krizine girdiğinde ne bileyim işte zorluklarda hep anne birşey bulmak zorunda . Babaya ne oluyor ? Sonuçta o çocuğu tek başımıza yapmadık . Ben henüz doğmamış çocuğa don biçerek nu tarz durumlara eşimi de dahil etmek istiyorum belki o zaman gerçekten kadının halinden anlayabilir , ve burda okuduğumuz erkeğin kadından uzaklaşma durumu olmaz ? Şimdi erkek elini eteğini çekip sadece çocuk gülerken ne bileyim büyüdüğünde babalık yaparsa ‘aha bu mu çocuk bakmak ? Bu yüzden mi bana vaktin Yok ?’ Tribine girebilir . Mümkün olduğu kadar onu da bu sürece dahil etmek istiyorum ..:halay:

Sütü geceleri arada sağıp acaba babaya da gece kalkıp süt verme misyonu da yüklemek olmaz mı ? Doğmamış çocuğu doyurma olayına girdik ama neyse :KK70: hani ben bir tek sanki benim çocuğummuş gibi olsun istemiyorum , altını da değiştirsin, sütünü de versin ... büyüyünce zahmetsiz olunca komşu da sever ilgilenir yani . Erkeğin kadını anlaması için biraz yaşadığı sıkıntıya ortak olması gerek değil mi ?
Bence de kesinlikle öyle ama işte bebekten bebeğe de değişiyor. Benim oğlan örneğin kokumdan ayırt ediyordu beni başkasında sakinleşmiyordu. Emzik biberon almadı o sebeple beslenme imkanı da olmadı başkası tarafından. Çok değişik bir kafa ya yeni anne olmak inşallah sizin süreciniz güzel geçer :).

Ben yeni dogmus hicbir bebege dokunamayan insanim bu bir acemiyim bu iki aglayinca cocuk onla oturup aglayacak duruma gelebilirim bu üc ama bence kucagina aldiginda hersey degisecek ve illa annen veya kayinvaliden ya da yakin dostlarin cevrende olacaktir. Bu kadar olumsuz bakma hicbirseye yapanlar nasil yapiyor sen de yaparsin kitap var internet var arastir oku bir bilene danis zamanla uzman bile olursun benim ilk cocugum olacak icimde ki tek endise maddi olarak yetememek sanirim
Ya insanlara da gıcık oluyorum bazen , ev kitap va dolu. Açıp oluyorum ‘ah ah öyle kitapta yazdığı gibi değil gelsin de görürsün’ diyorlar . Sanki canavar doğacak . İnsanı direkt buna kodluyorlar :KK70: sana da bana da kolay gelsin bacım ne diyelim :)

Bence de kesinlikle öyle ama işte bebekten bebeğe de değişiyor. Benim oğlan örneğin kokumdan ayırt ediyordu beni başkasında sakinleşmiyordu. Emzik biberon almadı o sebeple beslenme imkanı da olmadı başkası tarafından. Çok değişik bir kafa ya yeni anne olmak inşallah sizin süreciniz güzel geçer :).

İnşallah:) Emin’im çok güzeldir . Yoksa onca insan delirmiş olamaz o kadar zorluğa rağmen 2.-3. Yapıyorlar :) bakalım beni/bizi neler bekliyor. Daha şimdiden kitap filan okuyorum şöyle yapcam böyle yapcam diyorum . Tabi bol keseden sallıyor da olabilirim henüz doğmadığı için :KK70: çok teşekkürler destek için :)

Ya insanlara da gıcık oluyorum bazen , ev kitap va dolu. Açıp oluyorum ‘ah ah öyle kitapta yazdığı gibi değil gelsin de görürsün’ diyorlar . Sanki canavar doğacak . İnsanı direkt buna kodluyorlar :KK70: sana da bana da kolay gelsin bacım ne diyelim :)
Ahshhs öyle ama . bazıları şanslı, kitap çocuğuna sahip olabiliyorlar ama bazıları da üç kere tır çarpmış,9 katlı binadan düşmüş,ardından üstünden tekrar kamyon geçmiş,günlerce aç susuz uykusuz kalmış,walking dead misali yaşıyor mesela ben :halay:
Sana mutlu huzurlu sakin gazsız tatlış bir kitap bebeği diliyorum canım :dua:

hakvermeniz sorunun çok büyük kısmını çözdüğünüzü gösteriyor.
bunun üzerine gidin, esas sıkıntının ne oldugunun siz de farkına varmışsınız,
bence devamı çorap söküğü gibi,
cevremde öyle babalar var ki, eşinizin iyi bir baba oldugunu yazmışsınız, onunla gurur duymayı, onure etmeyi unutmayın, erkekler bu tarz sözlerden acaip mutlu olup, bunu yansıtan tipler genelde :)

Evet hak veriyorum hem de sonsuz.. çok stresli bir dönemden geçiyorum ve malesef bunu yansıtıyorum..
Çok teşekkür ediyorum:KK200:

Peki esinizin hayatinda biri olabilir mi? Sizinle olan aile hayati bozulmasin istedigi icin bosanmak istemiyordur, hayatinda biri vardir ve manevi/cinsel ihtiyaclarini doyuruyordur. Siz eksiklik cekerken esiniz cok rahat, enteresan geldi.

Peki esinizin hayatinda biri olabilir mi? Sizinle olan aile hayati bozulmasin istedigi icin bosanmak istemiyordur, hayatinda biri vardir ve manevi/cinsel ihtiyaclarini doyuruyordur. Siz eksiklik cekerken esiniz cok rahat, enteresan geldi.
Hayır hayatında kimse yok, eşim de rahatsız tabiki ama o içinde yaşayan biri..

Ana gibi yar olmaz diye bir soz var, yuzde yuz dogru. hic hir kadin kocasini, kocasinin annesi gibi sevemez ki. Seversede arzulayamaz :/

Ondan haber almazsam endişelenmem,görüyor da açmıyor derim,onu tamamen kaybedersem yani allah gecinden versin ölürse üzülürüm ama bi temiz dayak yese veya iş yerinda kötü şeyler yaşasa biraz içime su bile serpilir .. ne yalan söyleyim, belki de kötü düşünceler bunlar ama canının yanmasını bir şeylere üzülmesine isterim yürekten
Merhaba.
Şu mesajınıza çok takıldım.
Canının yanmasına sevinecek kadar sizi ne kadar çok üzdü anlamadım.
Hani anlattıklarınıza bakarsak çocuktan sonra aranız soğumuş,yatak ayrılmış vs. elbette bunlar çok kötü ama insan eşinin dayak yemesine sevinir mi? Ya da bu kadar nefret ettiği adamdan nasıl sevgi beklentisi olabilir.
Ne verirseniz onu alırsınız.
Siz sevgi dolu bakmazsanız/davranmazsanız ondan da hoş davranışlar beklemeniz komik bence.

Bunun tek bir sebebi yok maalesef, hatta buna sebep olabilecek şeyler bebeğin huyu, ayrıca manevi desteğinizin olup olmamasından tutun da maddi sıkıntılara kadar dayanır. Arada sevgisizlik yoksa tabii, Benim bebeğim çok zor bir bebekti ve manevi desteğim yoktu eşimle sorumluluğu paylaştık (ben dinlenirken, o ilgileniyordu akşamları) haliyle birbirimize ayıracak vaktimiz olmuyordu. Geç uyurdu, seslere duyarlıydı, uyku süreleri kısaydı terlikle bile yürümezdik o uyuyunca, evde zaman dururdu resmen. Uyku sorunundan baya yıprandık açıkçası..

Bir yere giderdik genelde ağlar, inat ederdi bir bakardık onu susturmaya çalışmakla geçmiş zamanımız, hiç bir şey anlamadan geri dönmüş olurduk. Gece zaten 3-5 arası uyuduğundan eşim çoktan uyumuş olurdu falan, yani hiç bilmem 2 senedir evde film keyfi yaptığımızı, oturup rahatça çay kahve içtiğimizi..:KK14:

Merhaba, 5 yillik evliliginizin buyuk cogunlugunu bu sekilde gecirmissiniz. (eger cocugunuz 3 yasinda ve sorunlar cocugunuzdan sonra basladiysa). Ben cocuktan once hergun iliski yasayan birinin cocuktan sonra 6 ay bir yil sure esine yaklasmamasini anlamiyorum. Bence isteki yogunluk ya da her hangi bir yogunluk, yorgunluk, zaman olmamasi buna bahane degil. Esimle is saatlerimiz cakismiyor ve ikimizde cok yogun calisiyoruz (gece is gunduz okul, onemli mesleki sinavlar...) ben evdeyken o calisiyor gorusebildigimiz zaman 1 saat bile olsa degerlendiririz. Cocugumuz yok ama olsaydi ve bana yaklasmasaydi suphelenecegim ilk sey artik beni sevmedigi, duygusal ya da fiziksel paylasim yaptigi baska biri olurdu.
Sizin tek sorununuz cinsel paylasimin olmamasi da degil. Sosyal paylasiminiz da yok.bence acilen bu ise bir dur demelisiniz. Cozum bosanmak, bir sure ara vermek ya da terapiste gitmek bilmiyorum. Boyle bir evlilige maruz kaldiginiz icin sizin adiniza uzuldum.

X