Düzenli Evimiz & Hayatımız

Herkese iyi akşamlar
Akşam telaşı bitti şükürler olsun

Pazara çıktım
Balık yaptım, salatayı eşim yaptı
Mutfağı topladım, tezgahı ovdum, aspiratörü ve ocağı temizledim
Banyo ve mutfağın yerleri silindi

Artık çay faslındayım, bu arada Carrefour un uygulamasında pet ürünlerinde yüzde 40 indirim var, sokak canlarıma bir sürü konserve ısmarladım, kızıma da kum aldım, hayvan ürünlerine ihtiyacı olan baksın derim

Ben çıtır çıtır istiyorum aralarına yağ sürlüp yapılanlarıdan yaptım çıtırdak olsun isterken katır kutur olup mübarek odun oldu
Sigara böreği için baktığım bir tarif yok. Kızarttığım için içine yağ sürmüyorum. Lor+ beyaz peynir+ maydonoz+ bazen kuru nane ya da paprika. Birleştirme yerine azcık su. O kadar.
Paçanga böreği için Kevser in Mutfağı' na bakabilirsiniz.

İyi akşamlar hatunlar bugün kapya biberi aldım buzluğa atmak için sabahtan beri anca bitirdim. Bebişim sağ olsun kapya biberleri havada uçuştu Mutfak aldı başını gidiyor. Dizimde basladi ne ara topliycam bilmiyorum. Patlıcanda aldım nasip olursa yarın da patlicanla akşam ederim artık bide o havada uçsun.

sağol canım bakayım
Sigara böreği yapmamaya tövbeliyim bir keresinde kızartırken üzerime patladı çok kötü yandım o yüzde isteyene küçük bir hatırlatma yapıp ortamdan toz duman oluyorum
Sonra patlama sebebinide öğrendim yağlı peyniri fazla olursa patlıyormuş bu bilgiyi bildiğimden evdekilerin haberi yok

Sigara böreği yaparken harcına bir tane yumurta kırın patlamaz o zaman

Masallah bu kadar isten sonra birde sıkma yaptin haaa.hic yorulmadinmi

En büyük korkum o.sigara boregi kizartirken patlamasi.benim cocuklarda.kasarli seviyorlar.sonucta yaglı.elim yüregimde kizartiyorum

Slm kizlar
Çocukların beslenmesine tost yaptım
Okula gittim geldim.uyudum biraz
Yataklar toplandı. Biber dolmasi yaptim.antep biberiymis cok aci oldu yemek.ellerimde yandı
Benim eller cok hassas.
Çocuklar yiyemez diye onlara.yesil fasülye yaptim.kek yaptim
Çocuklar ın carsaf ve yastiklarini yıkadim astim
Kurudular yataklarina yerlestirdim
Ön balkonu yikadim
Mutfak toplandi bul.mak.calıstirildi
Bosalttim bidaaha doldurdum
Kiza ders calistirdim
Bugün niyeyse düzensiz yemek yedik.herkes farkli saatlerde takıldı.acıkan yedi.
Aksam balkonu mutfagi faras süpürgeyle süpurdüm kizim kek dökmüstü.
Kızi yikadim.saclarini fönledim.yatirdim
E dinlenim artik

Masallah bu kadar isten sonra birde sıkma yaptin haaa.hic yorulmadinmi
Çok yoruldum hemde . Pazartesinden bu yana bütün evi bitirdim. Eşyaları çek yit kolum bacağım morardı ama her yer mis gibi kokuyo buna değdi.
Sıkmayı da çocuklar isteyince mecbur yaptım aradan akşam yemeği de çıkmış oldu

Ellerine saglik valla.bol bol dinlen artik haketmissin

Çok şükür sporumu da yaptım şimdi yesilcayimi icip gündüz yaptığım kacamaklar için vicdanimi rahatlatma vakti
Şaka bi yana yakinda akrabanin nisani var maalesef hazırlıksız yakalandım ne giysem beğenmiyorum kilodan dolayi
O zamana kadar atabildigim kadar kilo atma hedefim var. Bundan sonra sporu her güne koycam.

Yaa inşallah güzel haberler alırsınız canım çok geçmiş olsun Allah şifa versin.

Allah şifa versin canım çok geçmiş olsun iyi haberler verirsin inşallah

Rabbim Ya şafi ismiyle şifa versiinn inşAllah güzel haberlerini alırız

mimesis canım geçmiş olsun Allahım Şafi ismiyle şifa versin inşAllah güzel haberlerini alırsınız

Çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin

mimesis kuzum alıntıda gördüm çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin

mimesis çok geçmiş olsun canım
Hepinize çok teşekkür ederim dualarınız için.

Bir buçuk aydır hafif hafif kanama varmış. Yeni bir şey değilmiş aslında. Pazar gününe kadar beklemeyi uygun görmüş doktor. Tek yapabileceği biriken kanı boşaltmakmış. Başka bir şey yapamam, kaldıramaz demiş.
Eşim de beklemeyecek köyde pazar gününe kadar, bu gece gelecek.

Bugün;
Yatağı topladım,
Kahvaltı öncesi kızımla yarım saat yürüyüş yaptık,
Gelince ikimize kahvaltı hazırladım,
Bulaşık makinasını boşalttım,
Kahvaltı sonrası mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
Kızımı yıkadım,
Banyoyu topladım,
Yemek yaptım,
Dün yıkanan çamaşırları topladım, katladım balkonda bekliyorlar,
İki makina çamaşır yıkandı,
Temizlik bezleri yıkandı,
Yemekten sonra mutfağı topladım, büyük bir tencere ve birkaç tane saklama kabını elimde yıkadım,
Bulaşık makinasını çalıştırdım,
Buzdolabında büyük tencerelerde bekleyen yemekleri küçük tencerelere veya saklama kaplarına aktardım,
Kızımın odasını, salonu ve oturma odasını topladım,
Televizyon ünitesinin alt tarafını ve bir çekmecesinin tozunu aldım. Üstü kaldı bebe müsade etmedi,
Kitapları, oyuncakları düzenledim. Onarılacak birkaç tane kitap var. Yakın zamanda onları yapmam lazım durumları daha da kötü olmadan,
Çöpleri ayarladım, eşim evden çıkarken attı.

Ek olarak
Akşam yemeği yendi bulaşık vs derken mutfak Faslı kapandı
3 makina çamaşır katlandı yerleştirildi.
Nevresimler değiştirildi
Kızımın geçen seneki kışlıklarını bazanın altından çıkarıp bazılarını hatıra olarak saklamak üzere ayırdım. Diğerleri belediyenin giyisi kumbarasına gidecek
Oturma odasını toparladım
Kızımı yıkayıp mis gibi uyuttum
Duş alıp yeşil çay ve bir kaç sayfa kitapla günü bitiyorum artık
Herkese iyi geceler

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…