Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bu şartlarda ne olursa olsun babanneye bırakma zaten senin çocuğun sokakta oynamak için çok küçük. Ailelerinin laf anlayacağını hiç sanmıyorum belalı bir mahalle diyordun zaten.
Öyle canım ben pek bırakan biri değilimdir ama ne yapalım kırk yılın başı bırakıyoruz olanları da sonradan duyuyoruz işte.

Çok kızdım kv ne ya. Tek başına niye göndermiş. Allah korusun daha kötü bişey olsa ordan bakmakla ne yapacak
Aman kv de bi tuhaf zaten bi kere hastaneye giderken bırakmıştım 3 yaşlarında idi.Geldiğimde ikindi vaktine kadar oğlan aç üşümüş bi vaziyetteydi bi daha asla bırakmadım o günden sonra.
Altlı üstlü oturduğum ninesine de güvenemeyeceksek ne hale geldik millet bırakıp çalışıyor da bizimkiler sorumsuz bayağ.

Ay yazık yavruma ya nasıl babaanne o öyle

Aynen bende hala balkona tek çıkarmam sokağa da bırakmam. Bahçemize bile bu sene başladım büyük benimkiler ama yinede çocuk güvenilmiyor.
Bahçemiz olsaydı Nego ben bırakabilirdim sanırım ara ara bakarak iletişimde kalarak bi problem olmaz bana göre.
Burada alışılıyor mahalle böyle.Ben hatırlıyorum bizde çok dururduk kapı önünde bahçede sokakta falan zaman değişti tabi.

Bizde dururduk ama bizim zamanımızla bir mi bu devir? Bahçeden çıkmaları da bir anlık. İletişimde kalmadan durmalarından bahsediyorum bana göre değil nasılsa bahçe dursun ben işimi yapayım diyen bir insan değilim. Sokakta oynamayada ihtiyaçları yok okulda bir sürü arkadaşları var parka da götürüyoruz zaten.

Hep beraber başlasak iyi olur kış temizliğine

kış temizliğine başladım kışlık menemenler bitti temizliğin buyuk bölümü bitti banyoda arıza cıktı yarın hep kırılacak gittiii temizlikkk kapatsamda kapılarıı hep toz yorulduğumamaı yanayımm benn

Gücümü enerjimi topladım bugün evi adam ettim
Ev havalandırıldı yataklar toplandı nevresim takımı değiştirildi.
Kahvaltı yapıldı. Aspiratör ocak temizlendi.
Bulaşık makinesi çalıştırıldı daha sonra yerleştirildi
Mutfak dolapları elden geçirildi
Buzdolabının içi temizlendi
☀ Banyo wc yıkandı duş perdesi değiştirildi
Banyo havluları yıkandı
☀ Çöp kovaları yıkandı poşetleri yenilendi
Banyo dolabı içi düzenlendi
Ev süpürüp silindi tozlar alındı
Aynalar silindi
Evin eksik ihtiyaçları yazıldı
Akşama yemek menüsü belirlendi. Hamburger eti ve mercimek çorbası yapıldı
Beyazlar ve renkliler olmak üzere makineye çamaşır atıldı kuruyan çamaşırları yerleştirdi

Nerdeyse bir haftadır formumda degilim, genel toparlama,temizligi yapip geciyorum, dip kose girmem lazim her yere ama ne zaman
kahvaltiyi hazirladim,yaptik
bulasik makinasini bosalttim,kirlileri doldurdum
tezgahi,ankastreyi temizledim
odalari toparladim
mutfagi ve koridoru supurdum
kizimin ve oglumun dolaplarina girip yazlik,kislik ve kuculenlerini ayirdim, yerlestirdim
oglumu okula hazirladim babasiyla gonderdim
aksam yemegini yaptim, hazirladim yedik,mutfagi toparladim
oglumun odevlerinden bir kismini yaptirdim
bir makina camasir yikattim,astim
kizimi uyuttum, oglumla beraber cay keyfi yapip kitap okudum
oglumu uyuttum biraz daha kitap okuyup uyurum artik

İyi aksamlar herkese
Kahvaltı yaptım
Makinayı boşalttım kirlileri yerleştirdim elle yıkanacakları yıkadım
Ocağı detaylı temizledim
Tezgahı bosalttım komple temizledim
Mutfak çekmecelerini hepsini boşalttım temizledim çekmece örtüsü yapıştırdım geri dizdim eşyaları
Dolabı sildim
Etrafı detaylıca temizledim
Elbise dolabının birini çıkardım komple temizledim sildim geri eşyaları yerleştirdim diğerini yarın yapacagım fıtıklar zorluyor beni
çekmecelerimi bosalttım temizledim geri dizdim fazlalıkları ayıkladım attım
Kurumuş elbiseleri kaldırdım katladım
Bir sepet bekliyordu serdim onları
Diğerlerini attım makinaya yıkandı onlarda birazdan serilecek
Yemek yaptım yedim
Kızı doyurdum uyuttum şimdi
Yemek bulasıklarım duruyor onları yıkayıp günü kapatıyorum

Son düzenleme:
Kızlar bsy sorcam size kuzum daha küçük çalısmayı düşünmüyorum bir süre daha. Evden bsyler yapmayo düşünüyorum nette evde paketleme işleri var bilginiz var mı işkur üzerinden de başvuru yapılıyormus bilgisi olan yazabilir mi

Çocuk demek çokça sorumluluk demek.Allah yokluklarını göstermesin.Devir değişti şartlar değişti.

Merhaba. Dün gece kızımı uyuturken uyuyakalmışım. Bildirim yapamadım. Bugün de anca bakabildim mesajlara. Alıntılayamadım ama hasta olanlara geçmiş olsun diliyorum.

Teneffus Zili mesajını okuyunca içim çok kötü oldu. Kimbilir sen neler hissetmişsindir. İnşallah bir daha tekrarlanmaz böyle bir olay. Kuzucuğa zarar veremez diğer çocuklar. Bütün sorumluluk gerçekten annelerde. Keyfi sebepler dışında bile insan en yakın gördüğü kişiye bile güvenemeyecekse diyecek bir şey yok. Ben bazen eşime bile güvenemiyorum babası olduğu halde.

Bugün;
Yatağı topladım,
Kızıma ve kendine kahvaltı hazırladım,
Kahvaltı sonrası mutfağı topladım. Gece eşim bir şeyler yemiş, savaş alanı gibiydi. Bulaşık makinasını çalıştırdım, sığmayanları elimde yıkadım,
Dün kızımı yıkamıştım. Küvet duruyordu. Onu boşatıp yıkadım, kaldırdım. Banyoyu topladım,
Banyo dolaplarını silip, düzenledim,
Lavaboyu ve tuvaleti yıkadım,
El havlularını değiştirdim,
Çöpleri attım,
Öğleden sonra dışarı çıktık ailecek. İilerimizi hallettik, bir saat kadar yürüyüş yapıp geldik,
Bir makina çamaşır yıkandı.

Benim kızın uyku düzeni iyice şaştı. Bu saatte hala ayakta. Sinirlerim tavan yaptı, yorgunum, uykusuzum, kendime zaman ayıramıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…