Düzenli Evimiz & Hayatımız

Odak noktası mutfak bu haftanın temizlik noktası.Pazar gününe kadar bitecek.Maddeleri herkes kaydetsin telefonuna,bittikten sonra yanlarına tik atıp sayfada paylaşılacak.
Belimize,elimize,boynumuza,kolumuza kuvvet.Çiçek gibi olsun evimiz

Mutfak:

Dolaplar iç dış silinip düzenlenecek
Beyaz eşyalar çekilecek(buzdolabı, fırın, dondurucu, bulaşık makinesi varsa çamaşır makinesi) altları ve kendileri dıştan silinecek
Buzdolabı içi temizlenecek
Fırın içi temizlenecek
Aspiratör, davlumbaz temizlenecek
Ocak ayrıntılı temizlenecek
Bulaşık makinesi iç temizliği yapılacak
Duvarda fayans varsa silinecek
Kullanılmayan eşyalar elden çıkarılacak
Kiler dolabı düzenlenecek
Mutfakta kanepe varsa içi düzenlenecek
Cam, balkon kapısı silinecek
Perdeleri yıkanacak
Masa ve sandalyeleri silinecek
Halısı lekeliyse silinecek
Avize varsa silinecek
Mutfak dolabının en üstü unutulmayacak
Kapısı silinecek
Baharatlıkları unutmuyoruz
Yeri mutlaka elle silinecek
Duvarı gerekiyorsa silinecek

kk birinci noteri
terliksuu
Bonus
Aktif Lora
M Musluk Suyu
pawlover
M merve_eymen
Saricivcivcikcik
Feslegen Kokulu Nane
Ataayemi zeynepyu
mavidelisiii
UcanSupurge
malipina
@morkagit
Ayla-
Limonsuzzcay
N nnnadal
Amazing family
Birtekefem
Devitamini
A Anka

Vaaavv cok iyi mutfak resmen parlicak desene okurken bile rahatladım

Hayırlı sabahlar canım
Oldu Kirlenmeye başlamıştı zaten
Hiç bir detayı da unutmamışsın hacım benim kombi mutfakta bi de onun üstünü siliyorum bi de Petek var iç dış mesajı kaydettim bugün bi arkadaşım gelecek yapamayabilirim sonra yavaş yavaş başlarım inşallah

Ben de kaydettim. Perdemi yıkamıştım, kopan düğmeleri vardı onları takacaktım, kaldı öyle.
Bi ilham gelir de yaparım belki :)

Aldım inşallah gün sonunda yapabildiklerimi tiklerim. Harikasın

Ben bugün sabahtan yatakları topladım kahvaltıyı hazırlarken pırasa yemeği koydum kahvaltıdan sonra bulaşık makinesini çalıştırdım evi komple süpürdüm toz aldım banyo lavabosunu ovdum yerleri elle sildim katlanacak çamaşırlar vardı katladım Bi kahve içtim mutfak şuan düzenli şimdi misafirliğe gidiyoruz akşam 6dan önce dönmeyiz büyük ihtimal o yüzden akşam yemeğini hazır ettim hazırlandım şimdi çıkıyorum hepinizi öpüyorum Nego cum mutfağı yarın halledicem söz zaten ayrıntılı temizlemşştşm geçen hafta kapısı dolapların en üstü duvarları hep hallettim ama üstünden Bi geçerim birde düzen şart bana şart

Aldım inşallah gün sonunda yapabildiklerimi tiklerim. Harikasın
Kolay gelsin
Eline sağlık

Okumak isteyenler için günün Esmasını da yazıcam artık.
Bugün Er Rahman,dileyen 100 defa okuyabilir.

ER-RAHMAN:
Dünyada,iyi-kötü,zengin-fakir,küçük-büyük,mümin-kafir ayırt etmeden bütün mahlukata muhtaç oldukları rızkı veren,himayesi altına alıp besleyip büyüten demekdir.

Ebced Değeri ve Zikir saati:

Ebced değeri (298),zikir saati güneş,günü pazardır.

Özellikleri ve faydaları:

• Bu ismin zikriyle meşgul olan kimsenin üzerinden dünya stresi,sıkıntısı ve bunalımı kalkar.İçine huzur ve rahatlık,gönlüne yumuşaklık dolar.
  • Sürekli okumayı adet edinen kimsenin istek ve ihtiyaçları yerine gelir.Cenab-ı Hakk’ın lutuf ve keremlerine mazhar olur.
  • Cimri bir kimseye okunursa cömertleşir.
  • Sürekli okuyan kimse, makam ve mevki sahiplerinin yanında makbul bir kimse olur.İstediği işi olur.Çok kere denenmiş ve her devasında beklenen sonuç alınmıştır.
  • Bu mübarek isim,mübarek aylardan birinde ,bir kap içine yazılıp yağmur veya memba suyu ile bozularak,içinde eşkiyalık ve kötülük bulunan kimselere içirilirse, kalbinden kötülük ve eşkiyalık kalkar,yumuşar.
  • Cuma günü ikindi namazından sonra “Ya Allah,Ya rahman” zikrine devam eden kimse,güneş battıktan sonra Allah’tan ne isterse,istegi yerine gelir.
  • Bir kimsenin kalbini kazanmak ve sevğisini kazanmak isteyen kimse,o kişinin ismininin harflerini tek tek kesik harflerle bir kağıt üzerine yazıp,sonrada aynı şekilde Rahman ismi yazar ve harflerini birbirine karıştırıp üzerine(774) “Ya rahman” okursa Allah’ın izniyle isteği yerine gelir,arzu ettiği sevğiyi ve dostluğu kazanır.
  • Günde (100) kere zikredenin kalbinde merhamet duyguları gelişir.
  • Rahman ismini (298) kere yazıp üzerinde taşıyan,her türlü bela ve afetlerden kurtulur.Bu mikdarda yazıp, evde saklansa ,ev sahibi,şerden hayra ,kötü ahlakdan güzel ahlaka döner.

kk birinci noteri
terliksuu
Bonus
Aktif Lora
M Musluk Suyu
pawlover
M merve_eymen
Saricivcivcikcik
Feslegen Kokulu Nane
Ataayemi zeynepyu
mavidelisiii
UcanSupurge
malipina
@morkagit
Ayla-
Limonsuzzcay
N nnnadal
Amazing family
Birtekefem
Devitamini
A Anka

Okurum inşallah ne guzel dusunmussun tam da bugünler de icim cok fena sıkılıyorken ❤ iyi ki yazdin Allah razi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…