Düzenli Evimiz & Hayatımız

Kandiliniz mübarek olsun kızlar. Sabah nefes darlığım başladı. Oruca niyetli olduğum için havamı alamadım. Anca açıldı. Şükürler olsun, Allahu Teala kimseyi nefessiz bırakmasın. Hala yataktayım şimdi kalkıcam

Bugün çok okumam gereken Kur'an-ı Kerim var. Tesbihler im var. Nafile namaz kılacak yok eşimle o kaldı. Sbah namazından başlayacaktım tabii kalkamadım.
Dahası yarın misafirlerşm var. Arayıp haber verdiler, evi iyice temizlemem gerek ev görmesine gelecekler. Yarın anca ikramlık yapabilirim ahh ah bu kadar işi nasıl yapıcam bilmiyorum

Allah şifa versin canım Allah kabul etsin

Bütün odaları düzeltip süpürdum
Bugün akasama kadar canlı ders var
Kahvaltı bulaşığıni makinaya attım
Çocuklara köfte yaptım
Wc lavabo ovdum
Yatakları düzelttim
Sesli bütün işleri hallettim :)
Bu WC kokusu için adını bilmiyorum ama yuvarlak tek asiyorsun WC duvarına kokuyu alıyor diyorlar

Ben maratona çıkıyorummmm :)
Çıktım geldimm kısa bir mola yapmaya:

-Yataklar topladım
-Kahvaltı yapıldı topladım
-Bulaşıklar yıkadım
-Çamaşırları makineye attım
-Mutfak dezenfekte edildi tezgah
-Ocak sildim.
-Ev süpürdüm
-Toz aldım
-Makyaj yaptım :))

Sonra :
-markete gideceğim
-akşam yemeği yapacağım
-kitap okuyacağım
-çamaşırları asacağım

Şimdilik bu kadar

Bonus um giremedim temizlikten sonra 11 30da bitmişti işim evleri topladım süpürge açtım çamaşır katlandım evi sildim toz aldım bulaşık makinesi çalıştırıldı boşalttım mutfak dolaplarını yüzünden sildim tuvalet banyo cifledim balkonu yıkadım yine donacak ama olsun artık sonrada kuran okudum hatimimden aksam da yemekten sonra okurum artık kurandan tesbihlerimden çekerim inşallah

Ellerine sağlık Allah kabul etsin

Selam kızlar
Bu gün çok iş yaptık çok aşırı çok
2 ay kadar önce çocuk odası ve yatak odasu değiştirdiğimi söylemiştim. Daha tam anlamıyla yerleşememiştim. Bu gün arkadaşım geldi çocuklara baktı. Bazı eşyaların yeri yoktu orda burda sürünüyordu.
önce bodruma indim bodrumdaki eşyaları boşalttım. Gelişigüzel atmışız hep. Eski kitaplığı bodruma indirdik 3 kişi Kavanozlarımı kitaplığa yerleştirdim. Bodrumdaki eşyalardan atılacakları attım. Kalanlar düzgün şekilde yerleştirdim

yatak odasında sandık vardı. Sandığı boşalttım. İçinde misafir havluları, misafir bornozları, misafir nevresimleri falan vardı onları yıkadım kuruttum salondaki koltuğun bazasına yerleştirdim. Sandığı da bodruma indirdim

sonra bizim dolabı komple boşalttım. Sildim yerleştirdim.
Çocuk odası yatak odası topladım halılarını falan kaldırıp yatak altlarını sildim süpürdüm. Bizim bazanın içini düzenledm. Altını sildim süpürdüm. Yemek yaptım. 182828 kez sofra hazırladık topladık bulaşıkları yıkadık. Girişin ve mutfağın halısını topladık yıkamaya gönderdik. Zeminleri sildik.

daha aklıma geldikçe ekleme yaparım

Merhaba arkadaslar kandiliniz mübarek olsun. Dualarınız kabul olsun insallah..
Dün bakamadım buraya pek iş yapmadım zaten rutin işlet aksam da kvgil vardı. İnternet hala düzelmedi haftaya kaldı galiba..

Bugun hem oruc tuttum hem de aksama kadar hiç oturmadım. Aşırı yorgunum Neyse yaptıklarımı yazayım cok konustum

Kahvaltı hazırladım eşime o yaptı topladım Kızıma hazırladım topladım bulasıkları makinaya dizdim
Evi süpürdüm
Vileda yaptım, toz aldım
Tuvaleti Banyoyu yıkadım lavabolarını ovdum
Mutfagın tezgahı lavabosunu çamasır suyuyla temizledim
Buzdolabını döktüm temizledim yerleştirdim
Çaycıyı limon tuzuyla kaynattım,üstünü çamasır suyuyla yıkadım
Yaprak sardım
Kandil simidi yaptım, helva yaptım
Yemek yaptım yedik bulasıkları makinaya dizdim çalıştırdım
Şimdide kızımı uyuttum çay içcem sonra da kuran namaz sahur falan insallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…