Düzenli Evimiz & Hayatımız

Dün yaptığım işleri yazmışım ama gitmemiş
buzdolabını boşaltıp silip düzenledim
dondurucuya ekmek yaptık
üst kat ayrıntılı silinip temizlendi
süt pişirdim yoğurt mayaladim
mutfak dolaplari iç düzenledim
Bugün için
Alt kat ayrıntılı temizlenecek
Bahçedeki olgun ürünler toplanacak
Valiz hazırlama ve eve dönüş bu yaz hızlı geçti sanki

mide gribi diye bi salgın var bende 1,5 ay önce yakalandım 4 gün falan sürüyo midem taş gibiydi hiç bişe canım istemiyodu , zorla yiyordum. inşallah çok güzel geçer direksiyon derslerin
ay cok gecmıs olsun tekrardan

mıde de bu hyblo bakterı gıbı bırsey de oluyor ve genetık yatkınlık oluyor. annemde ve kardesım de hersene bahar donemınde tekrar edıyor bende de gecmıste vardı, benzer belırtılerı oluyor sızın dedıgınız mıde grıbı ıle.

valla dersım ılkti ve cok ıyı bır hocaya denk geldım cok ıyı gectı. yenı geldım ıse hatta.

ay ne güzel.... daha önce de konuşmuştuk evet, ve cidden çok güzel oluyor . öz ve saf arkadaşlık ve hatta dostluk kurmak... en temelden ve bir mecburiyet olmadan tanımak, hayatında tutmak, hatta kilometrelere rağmen.

çok kıymetli kesinlikle....

Sakin ol derin nefes al kimse anasının karnında öğrenmedi de ve besmeleyi çek başla. Gerisi su gibi gelir inşallah
çok sağol.

japonca bile bilen ben, nasıl oldu araba bu zamana kaldı dersen... 2014 yılında kötü hocalara denk geldim, arabam da yoktu pratik yapamadım ekstra. 2 kez dosya yaktım, özgüvenim de dagıldı ve sonra tamamen uzaklastım işte

artık olacak inşallah :)))

ders çok iyi geçti, çok iyi bir insana ve eğitmene denk geldim

hanımlar selamlar ve hayırlı cumalar

bu hafta nasıl gectı anlamadım, mesaı, market, utuler , camasırlar, kedıler ıle ugras derken aksamlarım full gectı.

sabahlar copler, kedılerın kumları, mamaları ki ozel hazırlıyorum biri kucuk bırı de benım az yıyen kız olunca... kucugu kaynanama emanet ettım esıme ve kendıme fındık cevız falan kırmıstım aksamdan. meyveler ıle hazırlık yaptım ıkımıze. kahva ıctık yatagı topladım, bulasık calıstırdım, derse yetıstım, cok keyıflı gectı asırı heyecan ve stres ıle gıtmıstım.

40 dk yurudum donuste, ıse gelırken... kendıme kahve ısmarladım yenıden... sımdı bırseyler yıyor, hem ıs hem de sızlerdeyım.

bugun hem babamla ozel ıslerım var, hem ofıste ısler var yogun gececek. aksama kofte patates ve corba ıle aksam yemegı ve sonrasında babama gıdecegım.

dun de hem babama gotururum hem bıze yemek kalır haftasonu agva da dıye. etlı guvec yaptım. nohut, bulgur pılavı kalan yemeklerımden ona ayırdım, bır de ıkı tane snıtzel yaptım hazır olanlardan, patlıcandan da koydum mu 3-4 gunluk yemek cıkar babama, hem ısımızı hallederız hem de ev yemegı bırakmıs olurum ona. temızlık yapamam bu kez ama bır kontrol ederım evını, nevresım degıstırırım enazından.

kedım daha ıyı, kusmuyor, az yıyor halen. kucuge de yıne bakar haftasonu kaynanam. pazartesı bır arkadasım nıyetlı sahıplenmeye ama vazgecmezse ofıse getırecegım bakalım. haftasonu bol bol araba surmek ıstıyorum bakalım, hava durumuna gore de tadılatı yaparız benlık az ıs var buaralar, yuksek merdıven uzerınde esım yapıyor ben yapamıyorum.

19-21 eylul fuara gıdecektım ıptal oldu sevındım valla, dıger arkadaslar gıdecek, ustumden yuk gıttı bu yogunlukta.

herkese guzel bır gun olsun ınsallah

Bugün neden böyleyim ya bir günüm öbür günümü tutmuyor daha kahvemi bile içmedim.
Sadece bulaşık makinemi boşaltıp içine kahvaltı bulasigini koydum o kadarcık

Canım istemiyor hali sadece. Kahve bile yapmaya bile üşendim bugün.
Cumaya özel programim bile yok kafamda. İnsanlar ne güzel yaşıyor kendimi kotu hissediyorum sanırım.
bazen bırıkmıs yorgunluklar, ınsanı tembellestırıyor

bu yorgunluk bazen zıhınsel ruhsal kaynaklı, bazen bedensel...

kalıcı olmadıgı surece, dert etmeyın lutfen kendınıze. ve uzmanların dedıgı gıbı cıdden bazen durmak gerekıyor. eger kı boyle bırseyse, keyfını cıkarın hatta. durun.... durunca, daha hızlı hayata devam edıyor ınsan.

ben de bu sene kendıme boyle mınık molalar verıyorum cok ıyı gelıyor. keske sorumluluklarım az olsa, ya da etrafımdakı herkes hayatımı kolaylastıran ınsanlardan olsalar da, daha cok mola versem dıyorum

Haklısın güzelim. Kalktım sabahtan beri moladaydim şimdi de kahvemi içecem .
Çocuklara corba koydum ocağa öğle yemeği olarak.
Biraz maneviyata yönelmek istiyorum sanırım bugün.
onun eksikliği var sanki içimde.

teşekkürler canım, bakteri bendede çıktı ocak ayında endeskopi oldum , çok şükür ilaçları kullandım sonuçlar negatif çıktı
dersinin iyi geçmesinede çok sevindim , yanındaki kişi hoca olsun başkası olsun sana güven vermesi lazım ve cesaret

biraz ara verdiyseniz , namaz ya da dualara ondan da oluyor bazen.

ben bir ara başladım bıraktım namaz. bır donemdır kendımı suclu hıssedıyorum halen adopte olamadım ama enazından bana ıyı gelen baska seylere de yonelıp, kendıme huzur vermeye calısıyorum ama halen dogru noktada degılım tabi. makyaj ve sactan dolayı boşluyorum, allah affetsin

ama hem bedenime ıyı gelsın hem borclardan azalsın dıye pazartesı ve persembelerı oruc tutmayı dusunuyorum gelecek haftadan ıtıbaren.

ama hayatta sunu da ogrendım ki, ne yapadıklarımız ne yaptıklarımız ıcın kendımızı suclamak , hatalı bulmak da ıyı gelmıyor. dogru ya da egrı yapıyoruz ya da yapmıyoruz kendımızı suclamak yerıne daha sefkatle sarılıp kendımıze, evet yapabılırsın basarabılırsın dıye motıve etmemız lazım sanki. o motıvasyonu yakalarsak, gerısı akıyor su gibi...

bazen durmak,
bazen kendımıze sevgı ve sefkat vermek,
bazen kabullenmek,
bazen zamana bırakmak,
bazen kendımızo motıve etmek...

sanırım ıster ıbadet eksıklıklerımız, ıster hatalarımız, ıster basarısızlıklarımız olsun. bunları yapmaya calısmamız lazım , ne kadar basarırsak artık ınsallah :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…