Düzenli Evimiz & Hayatımız

herkese selamlar, güzel bir gün olsun inşallah.....

valla benim de , iki ev olacak bir kaç ay sonra ve iki eve nasıl yetişeceğimi bilmiyorum valla. ama enazından şimdiki gibi o evde haftasonu tadilat yap, gel buraya hafta içi hem çalış hem tırmalama olmayacak sanırım diye dua ediyorum

ev işlerime gelecek olursam baya hareketli bir gün yaşadım

kasaba gittim, kedilere atıkları aldım besledim. bugun ıcın nohut yemegı yaptım aksam yanına bulgur pılavı yapacagım. yemegım vardı, yemek yedık. toparla kaldıri bulasık makınasını bosalt doldur.

kaynanamdaki kucuk kedıyı getırdım ona baktım sevdım ılgılendım hatta kuma alıstırdım. kendı kedım hasta, maalesef bır gun once koltuga kustu dun de yataga kustu, alez dahıl herseyı yıkamak zorunda kaldım,, sabah astım bir makına. 1 makına daha camasırım var, onu aksam yıkayacagım.

kedılerın kumları, bakımları, copler derken onları da hallettım. 2 saat kadar utu yaptım, cıceklere baktım.

gecenlerde konustugumuz gıbı dolap ıclerıne okuz yavrusu gırse kaybolurdu :) dolap ıclerını duzenledım , zaten katlanacak camasırlar da vardı derken dolaplar baya zamanımı aldı

aksam yemekten sonra, markete gıtmemız lazım, buyuk market zamanı geldı.

Fizyoteraps kiza dedim ki şu yatak bossa uzansam annemin işi bitene kadar uzan abla dedi

Uzandım perdeyi çektim bir güzel uykuya dalmışım anlatamam bulutların üstündeyim :KK49::KK49::dua::dua:

Bir dengesiz geldi perdeyi bir hicimla çekti burası benim yerim kalk dedi fizik yapılmıyor ne diye yatıyorsun bu yasak dedi :sinirli::sinirli::KK47::KK47:

Uyku sersemliği sen ne diyon dedim izin aldım dedim

Arkadan bir ses geldi

Abla o oda değil senin oda yatak yandaki

Allahım tutmayın beni:KK67::KK67::KK67::KK62::KK62:

Sen dedim önce odanı yatağını öğren de gel sonra millete akıl ver dedim:tokat::tokat::KK55:

Fizyoterapis kız o yatak bos benden izin aldı abla dedi

Kadın aha boyke oldu 😡😡😡 kızardı utandı.. özür diledi ama benim uyku gitti:KK61::KK61::KK61:

Bulutların üstünden yere çakıldım :KK43::KK12::ruh::ruh::ruh::KK20::KK20::KK20::KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

Nağğğleeetttttt olsun 😔😔😔

Son düzenleme:
buarada erken menopoz uzerıne zoom toplantım vardı yine, daha once de bır kez yapmıstık cok keyıflı olmustu ama bu kez ıstemedım. cunku konu annelık uzerıne etkısıydı ve oraya gırmek ıstemedım. bır kac gundur mıde bulantım, kılo almalarım, sıskınlıgım, kedımın gelıp karnımın ustunde yatmıs olması bıle, bana ımkansız gıbı gorunse de hamılelık suphesı bıle verdı ve test yaptım. hassas bır modda oldugum ıcın, kendımı daha dıbe sokmak ıstemedım

eskıden boyle yapmazdım ama sımdı bır kotu ruh halı varsa ondan kacabılıyorum ve bu anlamda kendımı takdır ettım dun aksam. neden anne olamadık, neden genc yasta menopozu yasadık dıye bır grupta konusmak bazen ıyı olabılır, kendını tek hıssetmıyorsun boyle zamanlarda ama bazen de aynı seylerı konusmak ınsanı daha dıbe cekebılıyor ben de bu durumdan kacmak ıstedım onun yerıne o masum kucuk yavru kedıyı sevdım, ona anne sıcaklıgı verdım kucagımda yatırdım oynadım, uzulmek, karalar baglamak yerıne daha guzel ve anlamlı bırsey yap dedım kendime...

iyi ki de yaptım, hem bana ıyı geldı hem de o toplantıya katılmadım 2 saat bana zaman kaldı ve ıslerımı hallettım.

niye vermez cimrimi :KK45: insan komşuya bile verir ,yakın olsak ben verirdim çilek reçelim var :kk77:
Hiçte cimri değil abla eli bol bi kadın kızına komşularını verir ama bana karşı bi düşmanlıgı var 2 sene erken evlenseymis torunu benimle yaşıt olacakmış 😂 torunu yaşındayım ama benimle yarış halinde 🫠
Sen yine dene bundan da al bak seviceksin eminim tanesi bol
Alıcam reçel çok severim hazırlar zararlı diye almıyorduk
Hayalkuran Hayalkuran validene diyecek birşey bulamadım.....
Sen yap.
Hazır da alırsın elbet ama sen de yapabilirsin.
Ben bu yaz çilek reçeli yaptım, denemelik, beceremem diye düşündüğümden az yaptım.
Çok güzel oldu.
Yaparsın sen de. O şeftali reçeli seni yıldırmasın, kapağı kapanmamıştır, başka bşy olmuştur.
Dene😉
Valla o reçelden sonra denemedim pinhan hırslı bi insan değilim olmayınca bırakıyorum. Seneye yaparım inşallah bu sene geçti 😂

Fizyoteraps kiza dedim ki şu yatak bossa uzansam annemin işi bitene kadar uzan abla dedi

Uzandım perdeyi çektim bir güzel uykuya dalmışım anlatamam bulutların üstündeyim :KK49::KK49::dua::dua:

Bir dengesiz geldi perdeyi bir hicimla çekti burası benim yerim kalk dedi fizik yapılmıyor ne diye yatıyorsun bu yasak dedi :sinirli::sinirli::KK47::KK47:

Uyku sersemliği sen ne diyon dedim izin aldım dedim

Arkadan bir ses geldi

Abla o oda değil senin oda yatak yandaki

Allahım tutmayın beni:KK67::KK67::KK67::KK62::KK62:

Sen dedim önce odanı yatağını öğren de gel sonra millete akıl ver dedim:tokat::tokat::KK55:

Fizyoterapis kız o yatak bos benden izin aldı abla dedi

Kadın aha boyke oldu 😡😡😡 kızardı utandı.. özür diledi ama benim uyku gitti:KK61::KK61::KK61:

Bulutların üstünden yere çakıldım :KK43::KK12::ruh::ruh::ruh::KK20::KK20::KK20::KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

Nağğğleeetttttt olsun 😔😔😔
Onun yeri bile olsa uyuyan insana öyle mi tepki verilir 😕

Onun yeri bile olsa uyuyan insana öyle mi tepki verilir 😕
Bir an kötü oldum nerdeyim burası neresi gibi salaklastim...hanı çarşaf kirlenir gibi düşünecek durumda yok herkes evinden çarşaf getiriyor ben iki çarşaf görüyorum bide fizik sonrası üşümesin annemin beli omuzları diye sal götüyorum ki sarıyorum annemi büyük sal onu serdim altına ...

valla benim de , iki ev olacak bir kaç ay sonra ve iki eve nasıl yetişeceğimi bilmiyorum valla. ama enazından şimdiki gibi o evde haftasonu tadilat yap, gel buraya hafta içi hem çalış hem tırmalama olmayacak sanırım diye dua ediyorum

kasaba gittim, kedilere atıkları aldım besledim. bugun ıcın nohut yemegı yaptım aksam yanına bulgur pılavı yapacagım. yemegım vardı, yemek yedık. toparla kaldıri bulasık makınasını bosalt doldur.

kaynanamdaki kucuk kedıyı getırdım ona baktım sevdım ılgılendım hatta kuma alıstırdım. kendı kedım hasta, maalesef bır gun once koltuga kustu dun de yataga kustu, alez dahıl herseyı yıkamak zorunda kaldım,, sabah astım bir makına. 1 makına daha camasırım var, onu aksam yıkayacagım.

kedılerın kumları, bakımları, copler derken onları da hallettım. 2 saat kadar utu yaptım, cıceklere baktım.

gecenlerde konustugumuz gıbı dolap ıclerıne okuz yavrusu gırse kaybolurdu :) dolap ıclerını duzenledım , zaten katlanacak camasırlar da vardı derken dolaplar baya zamanımı aldı

ay esıme oglen ıstekı ekmek arası ıcın de hazırlıklar yapıyorum duzenlı malum. ama onları demeyı unuttuyorum.

buzlugu da duzenledım hem dün

ben dun baya calısmısım :))))

Bir an kötü oldum nerdeyim burası neresi gibi salaklastim...hanı çarşaf kirlenir gibi düşünecek durumda yok herkes evinden çarşaf getiriyor ben iki çarşaf görüyorum bide fizik sonrası üşümesin annemin beli omuzları diye sal götüyorum ki sarıyorum annemi büyük sal onu serdim altına ...
Birden öyle uyanınca kötü olmussundur pare anlıyorum seni. Ne değişik insanlar var ben bazen hayret ediyorum ya

günaydın,canım amin inşallah hepimizi çin güzel bi gün olsun

2 eve olunca belki zorluklarıda olucak ama diğer evin işleri bitince orada dinlenme zamanında olucak hafta sonu tatili gibi düşün bence güzel olur kalabalıklardan sakin bi ortama gitmek :KK36:

Eşim kendi ağzıyla istedi bi kaç kez vermedi bonuscum öyle bir insan kendisi hadi bana verme oğlun istemiş onada mı vermez insan😁
Böyle yazınca sizler, üzülüyorum gerçekten bir iki kavanoz reçel nedir ki

Ben yapmayı denemedim, reçel pek de tüketmem. K.validem de annem de yaparlar verirler sağolsunlar. Onlar yaparken denk gelirsem yardımcı olurum.

Bazende malzemeyi alıp götürürüm. Bize değil kendinize yapın derim

günaydın,canım amin inşallah hepimizi çin güzel bi gün olsun

2 eve olunca belki zorluklarıda olucak ama diğer evin işleri bitince orada dinlenme zamanında olucak hafta sonu tatili gibi düşün bence güzel olur kalabalıklardan sakin bi ortama gitmek :KK36:
amin amin inşallah

o evde zaman zaman kaynanam tek kalacak, aslında sıkıntım o.

yaslı olması dısında, benım kaynanam cıdden hem pis hem düzensiz dagınık biri ama artık ona da olmadı mecburen yuzune demek zorunda kalacagım geldıgımde dagınık ve pis bir ev bulmak ıstemedıgımı falan. neyse bır yasamaya baslayalım da gorecegız işte. ama tabı yorucu olacak, zaman zaman esımın ablasıgılle beraber gıderız oraya. zaman zaman benım aılem

yanı hep kosturmacalı, ıkı dunya arasında gıdıp gelen bır halim olacagına emınım. karamsarlık degıl de, hayatımı da ıyı bılıyorum etrafımda kımın ne kadar yuk olup olmayacagını da. ama enazından su ankı duzensızlık, dısarda legende bulasık yıkayan ben olmayaagım. elımde boya fırcası ıle vernık surmeyecegım :))) rutın bır yemek ve ev ıslerı olacak. sadece ıkı ev olacak bakalım.

ama zaman zaman sakın olmak ıstıyorum ama allah gecınden versın de. bılen bılır etrafımda. ben ancak kayınvalıdem vefat edınce rahat ederım, cunlku esım kendısıne hazırladıgım ogle yemegını bıle annesı ıle paylasmaya calısan, asırı anne duskunu, genc bır arkadasıma gıderken bıle annemı de goturelım evde sıkılıyor annenlere gıderken goturelım, sohbet eder dıye annesını bana bır cocuk gıbı yapısık etmıs bırıdır.

o yuzden basbasa kalacagımız anlar azalacak, zaten yaklasık 1 senedır ayrı yasıyoruz kendısınden. 16 ay esım baska sehırdeydı ılk evlendıgımızde. toplamda 4 sene. bu ev de bıtınce, koy yerı gıbı annem eker bıcer kafasıyla bız gıderken de annesını de goturmek ısteyecek.

sureklı orda yasamayacak, bızle gel gıt yapacak olursa ben ozgurluk alanı kısıtlanmıs olacagım ama buna da ızın vermem cunku yasadım ve psıkolojım bozuldu tuvalete bıle resmen bızımle gıder annesı. bızden once odasına gıdıp uyumaz. bız evde yokken yemek yemez, ısıkları bıle yakmaz . hastalıklı bır bagı var, bundan kurtulmak ıcın neler yasadım neler. bır daha aynı hayatı yasayamam yani. bır duzene sokacagım bır sekılde, zor olsa da, ordakı yasamımızı yani.

Hiçte cimri değil abla eli bol bi kadın kızına komşularını verir ama bana karşı bi düşmanlıgı var 2 sene erken evlenseymis torunu benimle yaşıt olacakmış 😂 torunu yaşındayım ama benimle yarış halinde 🫠

Valla o reçelden sonra denemedim pinhan hırslı bi insan değilim olmayınca bırakıyorum. Seneye yaparım inşallah bu sene geçti 😂
Hayal geç değil şuan ne meyvesi varsa, gel beraber yapalım reçeli :KK19:

valla benım kaynanam bırseyler olunca verır ama bana vermesın de kıme versın desem yerıdır

haftasonu kahvaltı tabagı bıle benden cıkıyor recelıne kadar koyup annemın yaptıgı domates sosunu bıle eklerım sevıyor dıye. yaslı seker tansıyon derken, herseyı az az dıkkatlı koyaırm kendı kızı koca tabakla gonderır ıyı evlat ya, sonra kadının goz damarları catlar basa bela olur, esım 2 saatte bır uyanıp gozune damla cıkar gunlerce. ve benım evlılıgım ıcıne ederler el bırlıgı ıle

aynı seyler olmasın dıye hepsıne kızarak, ben ayarlıyorum yeme ıcme. ama gorumcem halen sorunlu

benım evım bolundu, teras katta kalıyor, fatura vs odeme yok, yeme ıcme hersey benden, hatta bazen sampuan vs bıle bız alırken esım ona da oluyor

3 evden kıra alıyor, kocasından emeklı. faturaya bıle destek olmadı, hem de esım calısmazken ya da 10.000 su an cocuguna nafaka verdıgı halde.

benım annem bıle evde pasta yesek, ona gonderır, asure yapar gonderır ama bızımkıler de verır hem bıze hem onlara da ama mesela koca cuval fındık geldı koyden, annenlere gotur bıraz demesını beklıyorum ama halen demıyor mesela

yanı bız yaptıgımız halde, kaynanam ve gorumcem bırsyeylerı bu kadar verıyor, ben annemle emek emek bamya yaparım tepesını tek tek ıncecık temızleyıp. gorumcem anlamıyor, yapmıypr, bır oglu yurtdısında, o sevıyor dıye o cocuk gelınce gorumceme gonderırım enes ıcın yap derım mesela

yanı ben dusuncelı ınce oldugum halde bu kadar oluyor, mesela benım bıldıgım kaynanalar anneler kıslık hazırlar cocuklarına verır benım kaynanam hıc yapmıyor, hatta tursu var mı dıye esıme soruyor. lan ben plazada calısan tırnakları ojelı hatun olarak bu yastan sonra tursumu da kendım yapıyorum eskı kayınvalıdem yıyeceklerı bıle kurutur verırdı kızlarına da bana da.

hatta bana bıraz da fazla verırdı, sız bıze cok para gonderıyrosunuz, bızım kızı da okutuyorsunuz sıze yuk oluyoruz derdı, mahcup olurdu kadın. ama bu kaynanam valla hıc utanmaz, sankı hersey herkesın yapabılecegı bır sey, ya da normal bır sorumlulukmus kafasında . ayrıca dıger cocukları gelmıyor gıtmıyor aramıyor sahıp cıkmıyor hatta ev falan konusunda mahkemelık oldular falan dıye basta esım, sonra yan daıremde oturan gorumceme hep nazlanan bırı. tatılde bıle bızı oram buram agrıyor dıye nazlandı ya, ben covıd gecırdım kımsenın tatılı rezıl olmasın dıye hastaneye gıtmedım orda. bu, uzaktan bıle bıze nazlandı, ya da demıyor kı 80 yasına geldım tabı vucudumda agrı olacak. hep kendını saglam gormek ıstıuyor, ne yaslılık ne hastalık asla kabullenmıyor. bu model yaslı ınsan da gormedım zaten.

konu konuyu actı ama Allah onları bıze muhtac etmesın bızı de onlara. ve en onemlısı hakkımıza gırıyorlar. Alllah hesabını sorsun dıyorum valla, ıster kendı oz aılelerımız ıster esımız ıster esımın aılesı. kım ne yapıyorsa valla.

Hayal geç değil şuan ne meyvesi varsa, gel beraber yapalım reçeli :KK19:
şu an pazarlarda mürdüm eriği , şeftali ,üzüm var onlardanda güzel reçel oluyo mürdüm eriğinden ben marmelat yapmıştım geçen sene hala yiyiorum. doğradım şekerle kaynattım kaynarken blendra çektim biraz daha kaynattım çokta güzel oldu

Böyle yazınca sizler, üzülüyorum gerçekten bir iki kavanoz reçel nedir ki

Ben yapmayı denemedim, reçel pek de tüketmem. K.validem de annem de yaparlar verirler sağolsunlar. Onlar yaparken denk gelirsem yardımcı olurum.

Bazende malzemeyi alıp götürürüm. Bize değil kendinize yapın derim
İlk evlendiğim zamanlar malzememi aldım turşu yaptı ama yiyemedik öylece çöpe gitti o kadar tuz atmış ki zehir gibiydi. Bir daha ben istemedim bile. Eşim istiyor onada veriyim getiriyim diyor her seferinde ama vermiyor 😏

X