Düzenli Evimiz & Hayatımız

Biz 4 kardeşiz abim izmirde diğerler aynı sehirdeyiz kızkardeşim avukat çalışıyor 1,5 Yasında bebeği var diğerinin işi ağır hep sehirdisnda oluyor

Yanı yetişin desem kimse yok var ama yok

Olsalarda isleri çok

Geçen yıl ramazan-ı hastanede geçirdik bu yıl kurban bayramı

Hastaneden çıkıcam nasıl dinlenicem ben grip oldum bugün acile indim serum takıldı

Annem iyi olsa bile iyiyim demez çok hareketsiz 10 fazla adım atmadı 4 bardak su içmedi diye şu yaşadığımıza bakın

Kireçleme oluşmuş hareketsizlikten kirecler sinirlere damarlara baskı yapıyormuş damarların tıkanmasına sebebiyet veriyor

Böyle giderse durumu daha vahim olur diyorlar

Dr ler teyze tedavi reddi yapıyor diyorlar üzülüyorum parçalamıyorum bir yandan kızıyorum hemde çok

Kocaman bahçeli ev var Çik dolaş toprakta güllerin içinde bir sürü sebze ektik bi bak bakmaz sadece şunu yap bunu yap der

.kurbanda ev bahçeli olunca akrabalar bizde kurban keser amcamlar bir büyük baş teyzemler aynen biz dünürler dayımlar toplam 4 5 buyuk baş kesilir 3 gün is olur gelenlere çay yanmak ikram getir görür yıka temizle ev alir basını gider

Bir hafta ev temizlerim öyle yorulurum ki ayaklarımın altında yara var gibi olur

Geçen yıl abim kavga yaptı bu nedir diye babam tamam dedi biraz rahattık bu yıl biz hastanedeyken babam milleti toplamış

annemin fiziği her gün 30 seans olucak ben getirip götürücem

50 pare olsa yetişemez motor taksam motor arıza yapar

Öyle gerginim ki öyle bir durumdayım ki kelimeler yok anlatacak

Ahh pare Allah yardımcın olsun

Yazdım sildim
Yazdım sildim
inanki arkadaşım ne yazacağımı bilemedim.

ALLAH sana güç kuvvet dirayet versin. RABBİM merhametli vicdanlı insanlar ile birlikte olmayı nasip eylesin.

Sakin ol bunlar tek başına yapılacak iş değil öncelikle insanız telefon bile şarz olmadan çalışmıyor bizimde insanı molalara ihtiyacımız var madem böyle topla aile büyüklerini onun işi bunun işi var diye bu iş olmaz
Annenle konuşun onu ikna etmeleri için bir ararya gelin
Olmadı terapi aldırın hiç sonuç almııyorsanız
Oturup konuşun artık yardımcı alırlar nöbetleşe bir destekmi verirler özellikle böyle yoğun günlerde bir destek olsunlar
Annele böyle konuşsan acaba biraz toparlanmak için gayret eder mi ?

Bunlar bir sinirle yapılmaz öncelikle sakinleş üzerinde düşün gerekirse sende yardım al öyle konuş

Allah güç kuvvet versin parişim sen yazdıkça annemi görüyorum

Diyecek birşey yok

Parecim...
Birşeyler yazmak istedim, ne diyeceğimi bilemedim.
Allah sana sadece sabır vermesin selamete çıkarsın
Çevrendekilere de sağduyulu, feraset sahibi olmayı nasip etsin inşallah.
Annene kalıcı şifalar diliyorum.
........
Ah be.
Herkesin nasıl da değişik telaşları, dertleri var...
Bayrama sevinemeyen Müslümanlar olduk. Çünkü zehir edebiliyorlar bayramları...

Kendi yaşadığını kendin bilirsin, aile ilişkileri vs.
Lütfen yine de destek al, iste, yapmak zorundalar, bunu bildir.
Allah yardımcı olsun

Allah güç kuvvet versin parişim sen yazdıkça annemi görüyorum
Yıllar önce aile terapistime annemin kimseye güvenmeyip tek bir kişiye yüklenip yapsa yapsa bu yapar piskolojisinde olduğunu paylaştım ve nedenini sordum

Cevap: insalar yaşlandıkca kendine bakan insanları gözüne kestirip baksa baksa bana bu bakar piskolojisine girer herşeyin onun yapmasını ister başkasının yapmasını istemez demişti
Bu sorunu cözmek için kardeşler ortak aynı derece işleri bölüşerek yapmalı yada yardımcı tutumalılar yoksa ilişki çok yıpranır ve iş sevaptan çok günaha girer demişti

Evet annemiz babamız bizim öf bile demiyeceğimiz kutsal varlıklar ama bunu sınav haline sokmadan işi paslaşarak yapmamız lazım..

Son düzenleme:
ALLAH rahmet eylesin başınız sağolsun gölgecim ruhuna fatiha okudum. Yasin-i Şerif de okuyacağım okuyunca yazarım canım

Selam vermeye gelmiştim golgefeslegeni başınız sağolsun Allah sabır versin

golgefeslegeni Yasin-i Şerif okudum amcanın ruhuna hediye eyledim Allah kabul etsin canım

Okudum gölge başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

başın sağolsun canım mekanı cennet olsun okudum hastamıydı
Evet abla kanserdi
Allah sabırlar versin canım.....
Sağolun canlarım Allah razı olsun hepinizden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…