Düzenli Evimiz & Hayatımız

Aaa neymiş onlar ev taşıma vs.gibi geldi aklıma tayin vs.
Allah'ım gönlünüze göre versin inşallah,içindeki heyecan asla kaybolmasın canım

Dediğinde çok haklısın teneffüs. Bir anne özellikle bebeklik çocukluk döneminde çocuğa ne katabilirse katabilmeli. Sen elinden geleni yapıyorsun, zamanı gelince oğlunda da oturur bu davranışlar. Yatak toplamak, eşyalarını düzenli tutmak, kişisel bakım, teşekkür etmek, afiyet olsun, eline sağlık vs. demek. Sonradan aşırı aşırı zor o alışkanlıkların, davranışların kazanılması. Kayınvalidem eşime pek böyle şeyler katmamış. Çoraplar pijamalar her daim yerdedir. Kirli sepetine atmaz, ortada bırakır. Her akşam dişlerini fırçala diye hatırlatırım. 26 aylık kızım bile kahvaltıdan sonra, uyumadan önce kendi kendine gider diş fırçasını alır fırçalar. Boş tabağını, bardağını tezgaha koyar, işi bitince oyuncaklarını elinden geldiğince toplar. Kızımın arkasını eşimin arkasını topladığım kadar çok toplamıyorum inan.

Off bu konuda ben de muzdaribim eşim yeni evlendğimiz zamanlarda annesine her konuda yardımcı olan biriydi görüyordum.Terası yıkasa gider suyunu çekerdi halı yıkasa el atardı yok bulaşık bile yıkıyorum derdi nişanlıyken
Evde dağınık maalesef
Senin küçük hanımefendiye de maşallah titiz kuzum

Çok sağol canım
Bence eşler biraz hazıra alışıyorlar evlendikten sonra. Onun da etkisi var. Hiç akıllarına gelmez ki temiz kıyafetim kalmış mı, ütüye ihtiyaçları var mı, evi toplayayım öyle yatayım vs diye. Bunların kendiliğinden gerçekleştiğini sanıyorlar bence

Bugün;
Bizim ve kızımın yatağını topladım,
Kahvaltı hazırladım,
Kahvaltı sonrası mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
Dün yıkanan çamaşırları toplayıp katladım,
Öğleden sonra arkadaşım bizdeydi. Fazla bir şey yapamadım yanındayken. Eşimin iş kıyafetlerini yıkayıp astım bi bir de akşam yemeğini ocağa koydum,
Akşam yemeğinden sonra mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
Ocağı ve tezgah arkasını sildim,
Bulaşık makinasını çalıştırdım programı bitince boşalttım,
Çöpleri ayarladım eşimle kızım attı,
Tuvaleti ve lavaboyu detaylı temizledim,
El havlularını değiştirdim,
Sıvı sabunluğa ve bulaşık deterjanlığına ekleme yaptım,
İki makina daha çamaşır yıkandı kızımın kıyafetleri.

İki gündür kızım öğlen uyumuyor. Bırakacak galiba uykuyu. Biraz zorlanıyorum. O uyurken bir iki saat gün içinde kendime ayıracak zamanım oluyordu. İki gündür bir şey yapamadım. Akşam uyuyunca da biriken işleri yaptım anca.
Güzel bir güne uyanalım inşallah. İyi geceler diliyorum herkese.

Günaydın, iyi haftasonları
Kızım erken uyanınca güne erken başladık.
Yataklar toplandı,
Kahvaltı yapıldı. Mutfağı topladım,
Barbunya ayıkladık kızımla. Birazdan pişireceğim
Yemeği pişirdim,
Ütü yaptım (53 parça), yerlerine yerleştirdim,
Evi süpürdüm, (banyo dahil),
Kızımı yıkadım,
Banyo paspaslarını silkeledim, banyoyu elimle sildim,
Lavaboyu ve tuvaleti temizledim,
Duş aldım,
Banyoyu topladım,
Üç makina çamaşır yıkandı,
Akşam yemeği sonrası mutfağı topladım,
Bulaşık makinasını çalıştırdım, programı bitince boşalttım,
Çöpleri boşalttım, kapının önüne koydum,
İki parça sökük diktim.

Mutfak ve salon toplu. İyi geceler diliyorum herkese

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…