Düzenli Evimiz & Hayatımız

Merhabalar kızlar
Bebeğim beni çok yıpratıyor yada benim sinirler gergin ama çok zor bi çocuk yemesi içmesi uykusu bazen bi odaya girip çıkmak istemiyorum.Bende mi eksiklik var her iş yarım kalıyor bu aralar.
canım çocuk büyütmek yalnızken yıpratıcı ama geçecek Inşallah

Merhabalar
Sabah çamaşır topladım, katladım
Kahvaltı, bulaşık, mutfak temizliği yaptım
Çamaşırları yerleştirdim, ortalık topladım
Evi süpürdüm
Toz aldım
Banyo wcler temizledim
Salon camlarını sildim
Oğluşu okula götürdüm, dışarıda işlerimi halletim

Bu saat oldu yemek yapmadım.
Ne yapacağıma dair fikrim de yok.

Oda oda temizlik yapmayı düşünüyorum kızlar.
Her gün bir bölümü, dip köşe, mobilyaları çekmek suretiyle,cam, kapı, dolap içi vs ne varsa. Öyle bi temizlik hayalindeyim.
Bugun haftabaşı düzenini sağladım. Gerisi gelecek inşallah.

Nego sultan ödev vermiyor bu ara, ben de kendi ödevimi kendim verdim

canım çocuk büyütmek yalnızken yıpratıcı ama geçecek Inşallah
Ne bilim nanecim ya anneme söylesem herkesin var diyor tek senin ki böyle değil falan fistan dışardan belli etmedim ama içimden patladım.
O altı tane büyütmüş tabi kadın haklı şuan gel gör ki her hastalığı var. Gurbette hemde, ya bi de sadece biz değildik geceli gündüzlü kuzenler evimiz her daim doluydu. Annemin beni anlamasını asla beklemiyorum, istesede yapamaz.
Bi tur patladım ama söylendim epeyce eskiden sinirleri alınmış biri gibiydim şimdi değilim.
İnş. zor olup,inat ettikleri huyları geçer amin, uysallaşırlar.

Merhabalar kızlar
Bebeğim beni çok yıpratıyor yada benim sinirler gergin ama çok zor bi çocuk yemesi içmesi uykusu bazen bi odaya girip çıkmak istemiyorum.Bende mi eksiklik var her iş yarım kalıyor bu aralar.
Seni çok iyi anlıyorum teneffüs. Bu konuda çok doluyum çünkü bende. İnsan yoruldukça, kendine zaman ayıramadıkça, kısaca sürekli maruz kaldığı ortamdan uzaklaşıp deşarj olamadıkça sinirleri yıpranıyor. Sürekli üst üste biniyor dolup taşıyor bu da bizi tahammülsüz yapıyor. Sende kesinlikle bir eksiklik yok, sadece bir sürü sorumluluğu tek başına yüklendiğin, kendine çocuksuz bir zaman ayıramadığın için bu duyguların. Gün içinde enerjisi düşük, motivasyonu ve tahammülü az bir insana dönüşüyoruz.
Eğer mümkünse çocukları bir saatliğine bile olsa annene bırakma imkanın varsa haftada kendine ayıracağın bir saat bile inan sana çok iyi gelecek. O süreçte elini hiçbir işe sürme. Temizlik, bulaşık, ütü beklesin. Gir güzelce duşunu al acele etmeden. Sevdiğin müziği dinle, boş boş camdan bak ne yaparsan yap kendini iyi hissetmek için yap bunları.
Son iki haftadır kızımla eşimi market alışverişine yolluyorum. Ev dandini ama girip güzelce duş alıyorum, kremlerimi sürüyorum. Önceden hoşlandığım ama şimdi yapamadığım şeyleri yapmaya çalışıyorum. Bu o kadar iyi gelmeye başladı ki bana. Etrafa olan öfkem bile azaldı. Önceden büyük tepkiler verdiğim şeyler artık o kadar sinirlendirmiyor mesela beni artık. Kendimiz için bunu yapmalıyız.

Benim bebe bu ara çok hırçın Cumartesi günü annemlere bıraktım uyuttum gittim tabi ablamla çarşıya gittik güzel geçti ikimize de iyi geldi.
Ben kv den yana çok şanssızım canım üst katimda ama hainlik var içinde işte neyse boşverim en iyisi.
İki aya kardeşimler alt katimıza gelecek inş.çok sıkıştığımda eminim yengemle kardeşim biraz olsun ilgilenir ama bu bensiz de durmuyor nasıl olur bilmiyorum.Annemle iyi geçiniyor benim kız, babasına da aşık bana inat yapıyor çok fark ediyorum,abisiyle de hep bi kıskançlık kavgaları
Valla ben çok çocuk bakacak bi yapıda değilim belki de mimesis.Halbuki çocukları da çok severim.

Ooo maşallah en çalışkan enişte ödülünü veriyoruz..

Bazı dönemler bebekler için de zor geçiyor canım. Büyüyorlar, keşfediyorlar onlar için de kolay değil:)
Kayınvalideni boşver canım. Bir iki bakar sonra seni üzecek laf eder hiç gerek yok. Mecbur kalmadıkça bırakmıyorsundur zaten sen. Kardeşinin de alt katınıza taşınacağı bu konuda avantaj olabilir sana. İmkanın oldukça kendine zaman ayırmaya çalış. :)

Ayrıca çocukları uzaktan sevmeyi herkes yapar teneffüs. Bezini değiştiren, yemek yediren de bakıyorum der. Bunların dışında çok daha kapsamlı ebeveynlik. Bana göre özellikle annelik... Elinde bir hamur var ve onu yoğurman gerekiyor. Topluma, hayata hazırlaman, doldurman gerekiyor. Bu sebeple kendine hakısızlık etme hiç güzel anne

Merhabalar kızlar
Benim oğlum 2 yaş olacak hala okadar zor ki anlatamam asla durmuyor detay işlere hiç giremiyorum yemek yapıp hafif bi temizlik yapsam şükür diyorum bin şükür varlığına ama zor.
Büyük oğlum 8 yaşında oda çok zordu ozaman daha kötüydüm hiç normal olmayacağız diye düşünüyordum ama geçiyor büyüyorlar şükür. Oyüzden ikinci çocukta çok takmıyorum sakin kapmaya çalışıyorum bazen hiçbirşeye dokunmadan bütün gün onunla ilgileniyorum boşverdim nasıl olsa geçiyor büyüyorlar şükür

Merhaba, iyi geceler. Çocuğu uyuturken uyuyakalmışım, yeni uyandım. Eşim mutfağı toplamış, salondaki yastıkları vs de toplamış. Nasıl sevindim anlatamam. Dişlerimi fırçalayıp devrildim yatağa bugün ise yaptıklarım;
Yatakları topladım,
Kahvaltı hazırladım,
Kahvaltı sonrası mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
Bulaşık makinasını çalıştırdım,
Bekleyen çamaşırları katladım yerlerine yerleştirdim,
İki makina çamaşır yıkandı,
Bulaşık makinasını boşalttım,
Kızımı yıkadım, banyoyu topladım,
El havlularını değiştirdim (mutfak bezi ve havlusunu da),
Yemek vardı bugün yemek işiyle hiç uğraşmadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…