Duygusal takıntılarımdan nasıl kurtulabilirim?

Teşekkür ederim doğru söylüyosunuz eşimle defalarca konuştum sık görüşmek istemediğimi ama her hafta kesin görüşürüz bi şekilde oluyo. Benim takmamayı böyle insanlarla mutlu olabilmeyi öğrenmem lazım bunun için bi tavsiyeniz var mı kendi sınırları nı çizmek nedir mesela

Eşi ailesine bağlı diye niye kötü bir adam oluyor? Birkaç mesajını okudum. Kayınvalidem iyi biri falan da yazmış. Psikolojik sorunları var ve bununla baş etmesi gerekiyor hepsi bu.
Evet ama belli ki bunu başaramıyor.

Eş desteğine ihtiyaç duyuyor.

Kayınvalide çok çok iyi olabilir ama arkadaş o elektriği alamıyor olabilir,uyuşmayan fikirler olabilir her şeyi geçtim gerçekten görüşmek istemiyor olabilir o zaman eş isterse kendi sık sık annesini görebilir ama kadını zorlamayacak.

Belki o zaman huzurlu olacak.

Eşi ailesine bağlı diye niye kötü bir adam oluyor? Birkaç mesajını okudum. Kayınvalidem iyi biri falan da yazmış. Psikolojik sorunları var ve bununla baş etmesi gerekiyor hepsi bu.
Eşim ailesine bağlı diye kötü birisi olmuyor tabiiki eşimi seviyorum ama aradaki dengeyi sağlayamadığı için bu durumlar gelişiyo sonuçta o da ben de bu işin acemisiyiz. Kv olgun bir kadın olsa duygu sömürüsü yapıp oğullarını bu duruma sokmaz. Bu apayrı bir konu anlatsam hak verirsiniz bana. Psikolojik sorunlarım olduğunu da kabul ediyorum kendim için de çabalıyorum. Bakın buraya böyle konu açmam da bu yüzden bişeyleri anlamak için çabalıyorum

Çok doğru bunun kv nin iyi ya da kötü insan olmasıyla alakası yok fikirlerimiz uyuşmuyo bu yüzden çok aynı ortamda bulunmak istemiyorum birbirimize saygılı kalalım diye sonuçta eşimin annesi. Ama eşim beni zorluyo ben diyorum sen istiyosan her gün git anneni aileni gör ama ben istediğim de geleyim diyorum yok ben sensiz gitmem diyo her hafta bişey bahane ediyo haftada 1 kesin görüşüyoruz eşim biliyor istemeyerek gittiğimi ama tabiikide elimden gelen saygıyı ve hürmeti gösteriyorum. Eşime başka yere taşınmayı bile teklif ettim ama otırduğumuz ev kayınbabamın hangi akıllı bunun için kiraya çıkar haklı. Bu ayrı bir konu. Sizce ben psikoloğa gitmeyle kendimi düzeltebilir miyim tavsiyeniz ne

Zorladığını hiç sanmıyorum. Zaten kv mesafeli duruyormuş.

O zaman gitmesin? Sen gelmezsen gitmem diyorsa sen de gitme o zaman diyin.

bahsettiğin kişi kim eşin mi kaynana mı ? ve kaç yaşındasınız çok ergence geldi düşünceniz

Okuduğum kadarıyla kaynana konu sahibine mesafeli oğlunun zoruyla gelip durmayıp gidiyor. Konu sahibi bence bi mesafeyi kabullenemiyor
Özet geçeyim objektif bir yorum olsun en azından. Kendisinden büyük eltisi var ve eltisinin bir kızı vardı sanırım. Kp kv emekli maaşıyla geçinen aslında iyi insanlar( konu sahibinin yorumuyla) ve torunlarıyla ilgilenmeye çalışıyorlar. Konu sahibi de yanlış hatırlamıyorsam eltisini çok kıskanıyor. Kendince diyor ki kızı olduğu için kıymetli benim de bir oğlum olursa kıymete binerim.

Kendilerini zora sokarak torun için hem eltiyi hem beni çağırıyorlar ama eltiyle daha çok ilgileniyorlar onu benden çok seviyorlar o çocukla geldiği için onu arabayla alıyorlar ben beni alın demiyorum 5 dk mesafeyi yürüyorum, çünkü aileye ilk torunu verdi vs vs. ( yanlışlar düzeltilmiştir )

Son düzenleme:
Eşime 2 yıl boyunca defalarca söyledim yardım almak istediğimi yok para veremem şöyle böyle bi psikoloğa zor ikna ettim ona da 2 kere gittim ücretinden dolayı bıraktım şimdi devlete gitmeyi düşünüyorum. Mesela ben hep eşimden ne istiyorum biliyor musun nolur bana sarıl. Ben bana sarılması için yalvardığımı biliyorum. Nolur sarıl sadece

Yok ya eltimin kızı oldu. Ben sadece eltimle bana eşit davransınlar istedim sevilmek istedim ama kimse buna mecbur değil tabi. Sürekli eltimi övüp ona çok değer verdikleri ben aynı değeri görmediğim için kısknamış olabilirim

Pardon o zaman, galiba erkek çocuğunu sen vermek istiyordun ? Öyle bir şey hatırlıyorum çünkü kolay kolay dikkatimi çeken konuları unutmam Bu sefer unutmuşta olabilirim.

Kız açık açık kaynanam desene sanki biz anlamadık

Eee ozaman hanımefendi eşiniz bunları yapıyorsa çokta iyi bir insan ya da en azından çokta iyi bir eş olduğu söylenemez.
Sizin sorununuz kayınvalide ile değil eşinizle boştan yere kayınvalidenize kurulmayın

Benim malasef bir tavsiyem yok.

Benim KVdem hastalik seviseyinde psikolojik terör estiren bir kadin.
Kendi anne/ babasi, kardeşleri, akrabalari yaklaşik 35-40 sene önce görüşmeyi kesmişler.

Eşimde 17 yaşında evden ayrılmış ve son 25 sene içinde küs/barışık bir hayat sürmüş.

Ben yaklaşik 7 yil cabaladim.
Akla gelecek her ama her şeyi denedim. Oldurmaya çalıştım. Kendim terapi bile aldım ama olmadi. Yapamadim. En sonunda karnım burnumdayken cinnet geçirdim ve kadini ömürlük sildim hayatimdan.

Eşim zaten annesinin huyunu bildiği için zorluk çıkarmadi ve arkamda durdu.
Ben artık görüşmüyorum. Ne bayram ne seyran. 0 kontağim var.
Eşim aklina estiği gibi görüşüyor. Karışmıyorum.

Kendimden yola cikarsam asla geçimsiz veya takıntılı bir insan değilim. Ne KVden önce nede sonra böyle bir nefret hissettim içimde.
Siz ölsede kurtulsam diyorsunuz ben ellerimle işkence etme fantazisi kuruyordum.

Üzgünüm ama geçmiş konularla birleştirildiğinde suçu eşinizde ya da kp kv de bulamıyorum ben. Sorun epey bir sizde. Tedavi görmek istemeniz çok güzel devlette de olsa tedavi olun. Sizde ki hasetlik üst seviyede, kendimi öldürmek istedim ama öldüremedim dediğiniz konunuz zaten çok net seriyor bu durumu ortaya.

Oyyy neyse erkek delisi bir aile değilmiş, daha çok sevdim o kayın aileyi

Siz cinnet geçirdiğinizde annesinin huyunu da bildiği için olması gerekeni yapıp eşiniz çok güzel bir şekilde arkasında durmuş.
Konu sahibinin eşinde bence problem asıl dengeyi o sağlayamıyor konu sahibi de eşine sesini çıkaramıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…