Duygusal takıntılarımdan nasıl kurtulabilirim?

Bazıları sırf eleştirmek için yazıyo ben bunun için konu açmıyorum buraya
Yoo eleştirmek için yazmadık doğruyu duyunca bence bozuldunuz siz. Birinin ölmesini isteyerek bebek doğurmaya çalışıyorsunuz, belki de bu niyetinizden dolayıdır niyetinizi düzeltin diyoruz. Doğruları duymaya açık değilsiniz belli ki.

Doğru söylüyosunuz kimsenin ölmesini istemem kesinlikle rabbim bilir hayatımdan çıkması için öyle diyorum ki bu da yanlış. Benim kendim iyi şeyler düşünüp kendimi geliştirecek şeyler yapmalıyım.

En azından şunu bilin bu böyle sürekli etkilemeyecek sizi bir süre sonra bırakmayı, salmayi öğreneceksiniz. Kafanızdaki kavgalar da bitecek. Kapınızı kapattıktan sonra herkes dışarda kalıyor sonuçta.

Yani o hayatımdayken çocuğum olursa çok zorlanacağımı düşünüyorum depresyona girersem lafları yüzünden hep moralimi bozarsa diye ondan dedim o olmazsa kendim ne güzel çocuğumu büyütürüm diye. Niyetim onun ölmesi de değil hayatımdan çıksın diye dedim yoksa banane Allah herkese hayırlı uzun ömürler versin

Siz neden bukadar ciddiye aliyorsunuzki bu kiyaslamalari olumsuz eleştirileri. Siz izin vermezseniz kimse sizi strese sokamaz. Biraz kendinizle ve kasinizdaki her kimse onunla da dalga gecmeyi ogrenin. Biri size olumsuz elestiride bulunuyorsa egerki yerinde bi elestiriyse onu kabul eder kendinizi duzeltme yoluna gidersiniz. Eger bos bi stres kaynagiysa yani sirf can sikmak icn yapilan bi elestriyse ciddiye almaz he he der gecersiniz uzerine dusunmezsiniz. Herseyi herkesi ciddiye alirsaniz hayat yasanmaz olur. Size yakin olan biri anladigim kadariyla ama hayatinizin her aninda karsilasabilirsiniz boyleleriyle. Biraz duygusuz umarsiz olmayi ogreniceksiniz. Hayati da cok ciddiye almayin insanlari da. Heleki olmesini icten gecirmek cok cok yanlis doner sizi bulur kotu dusunceleriniz. O olse hc bisey degismiycek cocugunuzun olmamasinin da bununla ilgisi yok. Bu kaynakli olmuyorsa kendinizi sz strese soktugunuz icin. O olmasa baska biri cikardi sizin caninizi sikicak emin olun. Sz takmaz uzerine dusunmez kendinizi rahat birakir, amaan konussun cok da tin dedikten sonra o stresi yuklenmezsiniz. Hepimizin hayatinda asalaklar var. Karsinizdakini degistiremiorsaniz kendinizi degistirin.

En çok buna dua ediyorum inşallah Allahım diyorum biran önce geçsin bu zamanlar takmayacağım zamanlar gelsin

Neden sizi bu kadar huzursuz, mutsuz edecek insanları yakınınızda tutuyorsunuz ki. Daha doğmamış çocuğunuzun , olmamış lohusalığınızın hesabını yapıyorsunuz. Bunun yerine ayırın bu kişilerle yollarınızı , dilediğiniz gibi yaşayın.

Bahsettiğiniz kişi kv. Nickinizi bdvde çok görsem de konularınızı hatırlayamayıp biraz bakındım. Öncelikle eleştiri asla kabul etmiyorsunuz ve eleştiren herkese saldırıyosunuz. Biraz sakin olun ve eleştirileri dikkate alın. Fazla alıngan ve saldırgan bir insansınız.

Ben kv ile sorunlarınızla ilgili konuları okuduğumda sorunun ne olduğunu bile tam olarak anlayamadım. Eltinizle sizden daha yakın olmasını, sizi balık yemeğe çağırmamasını, onu daha çok sevmesini, sizi umursamamasını gibi gibi şeyleri problem etmişsiniz sıklıkla.

Bakın konunuzdan alıntı yapıyorum. Kendiniz yazmışsınız. Bana mesafeli, eltimle yakın, bize pek gelmiyo gelince de durmuyl diye. Zaten size doğru düzgün gelip gitmeyen, mesafeli olan bir insanın neden ölmesini istiyosunuz? Sırf elti kıskançlığından mı?

Laf sokuyo ve cahil bir insan da demişsiniz. Yani laf sokan bir insansa sizi umursamaması, sizin yerine eltinizle sıkı fıkı olması sizin için bir nimet olmalı. Kv bu dünyadan göçüp gitse de bu fazlaca alınganlığınızla başka bir şeyi yine takarsınız. Bu yazdıklarımı da saldırı olarak algılayıp hemen tırnaklarınızı göstermeyin. Sizin asıl sorununuz kendinizle. Yoksa kv sizinle doğru düzgün görüşmüyor bile kendiniz yazmışsınız.

Son düzenleme:
Ya saçmaladın iyice birisini öldürmek istemiyorum ki sen Yap çok meraklıysan
Ben kimsenin ölmesini isteyecek kadar kötü kalpli ya da beni mutsuz edecek insanları çevremde tutacak kadar salak değilim maalesef. Ama sizin kalbiniz cidden kötü, kalbinizin ekmeğini yiyorsunuz.

Bismillahhh. Doğmamış çocuğun lohusalığını mı düşünüyorsunuz şimdiden? Acilen destek alın, çünkü lohusalık gerçekten zor ama siz kayınvalideye değilse bile başka takacak bir sürü şey bulacaksınız o zaman eminim. Önce içsel sorunlarınızı halledin bence alınganlığınızı da azaltın

Çok teşekkür ederim. Haklısınız ve gerçekten bidaha böyle düşünmücem. Bununla mücadele etmeyi öğrenicem. Gerçekten çok yanlış. Farkettim ki ben zorluklar dan kaçıyorum sürekli

Nefretinizi hatta takıntınızı çok iyi anlıyorum ben.

Madem eşinizle aranız iyi. Rahatsız olduğunuzu görüyordur,neden sizi aynı ortama sokuyor. Hadi siz kadından çekiniyorsunuz,eşiniz kendi annesi ile aranıza mesafe koyabilir bu çok kolay.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…