Duygusal takıntılarımdan nasıl kurtulabilirim?

Yani böyle hayatımda hiç olmasa her şey düzelecek iyi gidecek gibi hissediyorum. Sanki bütün problemlerimin sebebi o. O gidince düzelecek gibi geliyo ama hayat imtihan değil mi bununla yaşamayı öğrenmek gerek
Umursamaz olmayı dene hasetle bir yere varamazsın.

Eşime 2 yıl boyunca defalarca söyledim yardım almak istediğimi yok para veremem şöyle böyle bi psikoloğa zor ikna ettim ona da 2 kere gittim ücretinden dolayı bıraktım şimdi devlete gitmeyi düşünüyorum. Mesela ben hep eşimden ne istiyorum biliyor musun nolur bana sarıl. Ben bana sarılması için yalvardığımı biliyorum. Nolur sarıl sadece
Yine de çocuk istiyorsunuz?

Benim malasef bir tavsiyem yok.

Benim KVdem hastalik seviseyinde psikolojik terör estiren bir kadin.
Kendi anne/ babasi, kardeşleri, akrabalari yaklaşik 35-40 sene önce görüşmeyi kesmişler.

Eşimde 17 yaşında evden ayrılmış ve son 25 sene içinde küs/barışık bir hayat sürmüş.

Ben yaklaşik 7 yil cabaladim.
Akla gelecek her ama her şeyi denedim. Oldurmaya çalıştım. Kendim terapi bile aldım ama olmadi. Yapamadim. En sonunda karnım burnumdayken cinnet geçirdim ve kadini ömürlük sildim hayatimdan.

Eşim zaten annesinin huyunu bildiği için zorluk çıkarmadi ve arkamda durdu.
Ben artık görüşmüyorum. Ne bayram ne seyran. 0 kontağim var.
Eşim aklina estiği gibi görüşüyor. Karışmıyorum.

Kendimden yola cikarsam asla geçimsiz veya takıntılı bir insan değilim. Ne KVden önce nede sonra böyle bir nefret hissettim içimde.
Siz ölsede kurtulsam diyorsunuz ben ellerimle işkence etme fantazisi kuruyordum.
Konu sahibinin kaynanası öyle değil ki

Yahu cano kızma ama bence kv normal sen kadından nefret etmeye yer arıyorsun🤐🤐böyle fesat insan olursan tabi kimse seni sevmez. Çalışmıyorsan is bul rahat birak o kadinı
Fesatlığı kıskançlığı arşta yaşayıpta tüm sorunları diğer insanlara yıkan, ortalığı karıştıran, sürekli sorun yaratan biri neden sevilsin ki zaten ? Kendi annesi babası bile sevmez öyle bir insanı.

Benim malasef bir tavsiyem yok.

Benim KVdem hastalik seviseyinde psikolojik terör estiren bir kadin.
Kendi anne/ babasi, kardeşleri, akrabalari yaklaşik 35-40 sene önce görüşmeyi kesmişler.

Eşimde 17 yaşında evden ayrılmış ve son 25 sene içinde küs/barışık bir hayat sürmüş.

Ben yaklaşik 7 yil cabaladim.
Akla gelecek her ama her şeyi denedim. Oldurmaya çalıştım. Kendim terapi bile aldım ama olmadi. Yapamadim. En sonunda karnım burnumdayken cinnet geçirdim ve kadini ömürlük sildim hayatimdan.

Eşim zaten annesinin huyunu bildiği için zorluk çıkarmadi ve arkamda durdu.
Ben artık görüşmüyorum. Ne bayram ne seyran. 0 kontağim var.
Eşim aklina estiği gibi görüşüyor. Karışmıyorum.

Kendimden yola cikarsam asla geçimsiz veya takıntılı bir insan değilim. Ne KVden önce nede sonra böyle bir nefret hissettim içimde.
Siz ölsede kurtulsam diyorsunuz ben ellerimle işkence etme fantazisi kuruyordum.

Nasıl bir şeymiş o öyle, ne yapardı ki özel değilse ?

Çünkü benim babaannem sanki kötülük olsun diye dünyaya gelmiş gibiydi, kendi çocuklarına bile eziyet ederdi de ne bileyim yine akrabalar ondan kaçmazdı. Sizin kayınvalide nasıl bir seviye merak ettim 🤭

Bunu da düşünmedim değil ama eşimle mutluyum neden 3.kişi için eşimden vazgeçeyim kş
Bu üçüncü kişi kv galiba???? Onun sizin hayatınızda bu kadar etken olmasının nedeninin eşiniz olduğunu anladığınızda sizi mutsuz edenin eşinizin net olmayışı ve pasifligi olduğunu idrak ettiğinizde ettiğiniz duanın en çok kimi etkileyeceğini en çok ölme ihtimalinin kim olduğunu iliklerinize kadar anladığınızda iş iş ten geçmiş olabilir.......

Arkadaşlar hemen negatif eleştiri yapacağınıza biraz beni anlamaya çalışsanız benim iyi yorumlarınıza beni iyiye yönlendirmenize ihtiyacım var beni kötülemenize değil.
Ya seni anlıyorum ama olumlu düşün değmez ciğeri beş para etmezler için bu kadar şeye bu his geçiyor bir süre sonra inşalah tez zamanda bebeğin olur onun dertleriyle uğraşırsın 😃

Anladığım kadarıyla kayınvalidenin dişe dokunur bir kötülüğü de yok.

Sırf eltinizi daha çok seviyor diye ölmesini istemek, o ölürse çocuğunuz olacağını düşünmek falan pek sağlıklı düşünceler değil.

Bence siz çocuk sahibi olmadan önce bir uzmanla görüşerek belki terapi falan alarak kendinizi iyileştirmelisiniz. Bu ruh haliyle bir bebeğe bakmakta çok zorlanacağınızı düşünüyorum.

Eşime 2 yıl boyunca defalarca söyledim yardım almak istediğimi yok para veremem şöyle böyle bi psikoloğa zor ikna ettim ona da 2 kere gittim ücretinden dolayı bıraktım şimdi devlete gitmeyi düşünüyorum. Mesela ben hep eşimden ne istiyorum biliyor musun nolur bana sarıl. Ben bana sarılması için yalvardığımı biliyorum. Nolur sarıl sadece
Peki neden adamdan ısrarla çocuk yapmaya çalışıyorsunuz? Allah belki de hayırlısı böyle diye vermiyor hiç ayrılmayı düşünmüyor musunuz

Böyle bir ruh hali ile çocuk sahibi olma konusunu tekrar düşünün isterseniz. Ben de hatırlıyorum bileğimi bile kesemedim işte ölmek istiyorum regl öncesi duygusalım şeklinde ki konunuzu. Bu durum regl öncesine değil de genel sirayet etmiş anlaşılan. psikolojik sorunlarla boğuşan insanlar çocuklarını büyütürken ekstra zorlanıyorlar ve çocuklarını da istemeden kırıp döküp onlarda travma bırakıyorlar. Siz öyle yapmayın.

Benim sorunum olsa birisinin ölmesini istemek aklıma asla gelmez, kendim direk o kişiden uzak dururum, hayatımda bulunmasına izin vermem. Düşünsene kocam annemin ölmesini falan istiyor, sen öl derdim kapıya atardım şahsen! Korkunçsunuz! Umarım bu düşünceleriniz çocuğunuz olursa ona uyarlanmaz çünkü belayı biz çağırırız. Çok yazık olur size.
Biran önce bırakın bu aptal düşünceleri

Nasıl bir şeymiş o öyle, ne yapardı ki özel değilse ?

Çünkü benim babaannem sanki kötülük olsun diye dünyaya gelmiş gibiydi, kendi çocuklarına bile eziyet ederdi de ne bileyim yine akrabalar ondan kaçmazdı. Sizin kayınvalide nasıl bir seviye merak ettim 🤭

Benim kayınvalide normal bir insan değil. Insanlara ciddi zararlar veriyor ve asla kabul etmiyor. Vicdan ve empatisi yok.

Kisa bir misal...(aşiri kisaltilmişi versiyonu)
KV nin yeni eşi (eşimin babasi kalp krizi sonucu eşim 14 yaşındayken ölmüş) dükkanin kasasından para calmak isterken eşim bunu yakalıyor ve bunlar kavga ediyorlar. Adam eşimi (ozaman 16 yaşinda bir ergen) boğmaya çalışmış ve yanagini köpek ısırığı gibi ısırıp etini koparmış. Resmen et kopmuş. Delik açılmış.
Eşimi öylece birakip kaçmış. Dükkana giren müşteri eşimi kurtarmış.
Adamin saldırısı kamera kayiti altında olmasina rağmen KV eşimi evden atmış ve şikayetini geri çekmesi için eşimi yillarca terörize etmiş. Eşimin suratinda 10 cm uzunluğunda dikiş izi var ve savcı bile eşimi haklı çıkarmasına rağmen KV her ama her fırsatta kendi oğlunla dalga geçiyor.
Yeni evlendiği adamda afganistan mültecisi (biz avrupada yaşiyoruz ve eşim Italyan)

Bunu da düşünmedim değil ama eşimle mutluyum neden 3.kişi için eşimden vazgeçeyim kş

İlk dediğini kendı mesajınla çürütmüşsün iste.
Asıl sorunun eşinle.
Eşin, evliliğinin ilk başlarında eltinle de kıyaslıyormuş seni, onların aldıklarını almaya çalışıyormuş.
Kayınvalide ölse eşin sana daha bağlı olmayacak.
Eşinle mutlu olmadığın için kayınvalideyı bu kadar takıyorsun. Kadın hayatına karışan, sürekli gelip giden biri de değil.
Evde durup sürekli bunları düşüneceğine, psikoloğa gitmek için eşini ikna etmek zorunda kalacağına çalışabilirsin mesela.
Böyle bir kenara sıkışıp kalmışken, mutsuzken çocuk istemen zaten doğru değil.

Son düzenleme:
Şöyle hayatımızın içinde yani öyle hayatımdan çıkaracağım biri değil. Hiç sevmiyorum hiç ısınamadım hayatımı yakından çok etkiliyo. Mesafeliyim ama çözüm de değil. Bazen bunun yüzünden çocuğumun olmadığını düşünüyorum yani stres den olmuyo olabilir diye. Hep beni eleştirir olumsuz yönde ve kıyaslama yapar. Diyorum ki kendi kendime keşke ölse sonra ben hemen hamile kalsam çocuğumu rahatça büyütsem. 😒
Kesin kaynana dır .. çok çektim bu konuda ama bu düşünceleri kafandan at. Önce kalbini temiz tut ve duaya sarıl! Sabır ve dua şifadır. Kalbimi temiz tutmazsan eğer yolun hiç bir zaman açılmaz. Ben okadar kötü şeyler yaşadım ki beddua ettim o insanlara en acısını yaşadılar ama sonra üzüldüm.. o yüzden iyileş kendi yoluna bak hamile kalmanın yolları var doktor var tıp gelişti ..

Benim kayınvalide normal bir insan değil. Insanlara ciddi zararlar veriyor ve asla kabul etmiyor. Vicdan ve empatisi yok.

Kisa bir misal...(aşiri kisaltilmişi versiyonu)
KV nin yeni eşi (eşimin babasi kalp krizi sonucu eşim 14 yaşındayken ölmüş) dükkanin kasasından para calmak isterken eşim bunu yakalıyor ve bunlar kavga ediyorlar. Adam eşimi (ozaman 16 yaşinda bir ergen) boğmaya çalışmış ve yanagini köpek ısırığı gibi ısırıp etini koparmış. Resmen et kopmuş. Delik açılmış.
Eşimi öylece birakip kaçmış. Dükkana giren müşteri eşimi kurtarmış.
Adamin saldırısı kamera kayiti altında olmasina rağmen KV eşimi evden atmış ve şikayetini geri çekmesi için eşimi yillarca terörize etmiş. Eşimin suratinda 10 cm uzunluğunda dikiş izi var ve savcı bile eşimi haklı çıkarmasına rağmen KV her ama her fırsatta kendi oğlunla dalga geçiyor.
Yeni evlendiği adamda afganistan mültecisi (biz avrupada yaşiyoruz ve eşim Italyan)

Oooo düpedüz şeytanmış... Eşinize çok üzüldüm umarım bundan sonra çok güzel bir hayatınız olur.

X