Duygusal takıntılarımdan nasıl kurtulabilirim?

Bahsettiğiniz kişi kv. Nickinizi bdvde çok görsem de konularınızı hatırlayamayıp biraz bakındım. Öncelikle eleştiri asla kabul etmiyorsunuz ve eleştiren herkese saldırıyosunuz. Biraz sakin olun ve eleştirileri dikkate alın. Fazla alıngan ve saldırgan bir insansınız.

Ben kv ile sorunlarınızla ilgili konuları okuduğumda sorunun ne olduğunu bile tam olarak anlayamadım. Eltinizle sizden daha yakın olmasını, sizi balık yemeğe çağırmamasını, onu daha çok sevmesini, sizi umursamamasını gibi gibi şeyleri problem etmişsiniz sıklıkla.

Bakın konunuzdan alıntı yapıyorum. Kendiniz yazmışsınız. Bana mesafeli, eltimle yakın, bize pek gelmiyo gelince de durmuyl diye. Zaten size doğru düzgün gelip gitmeyen, mesafeli olan bir insanın neden ölmesini istiyosunuz? Sırf elti kıskançlığından mı?

Laf sokuyo ve cahil bir insan da demişsiniz. Yani laf sokan bir insansa sizi umursamaması, sizin yerine eltinizle sıkı fıkı olması sizin için bir nimet olmalı. Kv bu dünyadan göçüp gitse de bu fazlaca alınganlığınızla başka bir şeyi yine takarsınız. Bu yazdıklarımı da saldırı olarak algılayıp hemen tırnaklarınızı göstermeyin. Sizin asıl sorununuz kendinizle. Yoksa kv sizinle doğru düzgün görüşmüyor bile kendiniz yazmışsınız.
Evet kendimle pskologa da gittim 2 seans ara verdim ama devlette devam edeceğim

Nefretinizi hatta takıntınızı çok iyi anlıyorum ben.

Madem eşinizle aranız iyi. Rahatsız olduğunuzu görüyordur,neden sizi aynı ortama sokuyor. Hadi siz kadından çekiniyorsunuz,eşiniz kendi annesi ile aranıza mesafe koyabilir bu çok kolay.
Keşkeeeee olmuyo tam tersi hep sık görüşüyoruz eşim ailesine çok bağlı

Evet kendimle pskologa da gittim 2 seans ara verdim ama devlette devam edeceğim
Benim de eltim var ve benim kayın ailem de açık ara onu daha çok sever, daha çok görüşür. Üstelik onun çocuğu var, benim yok aynı sizin gibi. Kv ve kp kötü bir şekilde boşanmışlar eşim çocukken. Bu yüzden kv bizim nikahımıza gelmemişti ama onlarınkine geldi. Benim zerre umursadığım şeyler değil bunlar. Benim öz anne babam değil bişeyim değil. Beni başkalarıyla eşit sevmek zorunda değiller. Görüşmek için çok talepleri olmaması da işimi geliyor. Sizin kv de evinize pek gelmiyor ve gelince de pek durmuyomuş kendiniz başka konuda yazmışsınız (şu an tam tersini deseniz de) bence bunlar gayet avantajlı şeyler sizin için. Bunları dert edip niye kendinize eziyet ediyosunuz? Benim kv nikahıma bile gelmedi yahu nikahıma 😂 benim kendi anne babam geldi, eşim düşünsün dedim geçtim.

Şöyle hayatımızın içinde yani öyle hayatımdan çıkaracağım biri değil. Hiç sevmiyorum hiç ısınamadım hayatımı yakından çok etkiliyo. Mesafeliyim ama çözüm de değil. Bazen bunun yüzünden çocuğumun olmadığını düşünüyorum yani stres den olmuyo olabilir diye. Hep beni eleştirir olumsuz yönde ve kıyaslama yapar. Diyorum ki kendi kendime keşke ölse sonra ben hemen hamile kalsam çocuğumu rahatça büyütsem. 😒
Sadece bu mesajınızı okuyarak, varsa diğer mesajları okumadan direk şunu söylüyorum.
Zihninizde saplanmışsınız. Bir çeşit vesvese.
Çıkarmaya çalışmaktan ziyade yönünü değiştirmeye çalışın. Örneğin ölüm/kötülük yerine başka birşey koyun. Şarta bağladığınız şeyi veya kişiyi değiştirin.
Çok işinize yarayacak

Sadece bu mesajınızı okuyarak, varsa diğer mesajları okumadan direk şunu söylüyorum.
Zihninizde saplanmışsınız. Bir çeşit vesvese.
Çıkarmaya çalışmaktan ziyade yönünü değiştirmeye çalışın. Örneğin ölüm/kötülük yerine başka birşey koyun. Şarta bağladığınız şeyi veya kişiyi değiştirin.
Çok işinize yarayacak
Teşekkür ederim güzel tavsiye

Yani böyle hayatımda hiç olmasa her şey düzelecek iyi gidecek gibi hissediyorum. Sanki bütün problemlerimin sebebi o. O gidince düzelecek gibi geliyo ama hayat imtihan değil mi bununla yaşamayı öğrenmek gerek
Kendinize bir günah keçisi seçmişsiniz. Kendi mutsuzluklarınızı o kişiye bağlıyorsunuz. İğneyi kendi çuvalınıza batırın. Sizi üzebilir ama her şeyin sorumlusu o olamaz değil mi? Sonuçta sizin hayatınız siz bir şeyleri başaramıyor ya da mutsuzsanız ana karekter sizsiniz

Benim de eltim var ve benim kayın ailem de açık ara onu daha çok sever, daha çok görüşür. Üstelik onun çocuğu var, benim yok aynı sizin gibi. Kv ve kp kötü bir şekilde boşanmışlar eşim çocukken. Bu yüzden kv bizim nikahımıza gelmemişti ama onlarınkine geldi. Benim zerre umursadığım şeyler değil bunlar. Benim öz anne babam değil bişeyim değil. Beni başkalarıyla eşit sevmek zorunda değiller. Görüşmek için çok talepleri olmaması da işimi geliyor. Sizin kv de evinize pek gelmiyor ve gelince de pek durmuyomuş kendiniz başka konuda yazmışsınız (şu an tam tersini deseniz de) bence bunlar gayet avantajlı şeyler sizin için. Bunları dert edip niye kendinize eziyet ediyosunuz? Benim kv nikahıma bile gelmedi yahu nikahıma 😂 benim kendi anne babam geldi, eşim düşünsün dedim geçtim.
Doğru siz beni daha iyi anlarsınız teşekkür ederim gerçekten kimseyi bu denli takmamak gerekir ne gerek varsa niye bu kadar takılıyosam her şeye

Sorun sizde. O ölmek istediginiz kisiye karsi kendinizi savunmadiginiz icin, keske ölse diye kafada kuruyorsunuz. Ama asıl sorun sınırlarinizi cizememenizde ve kendinizi koruyamamanizdan. Cocuk konusunda da lazim. Kendini koruyamayan cocugunu nasil korusun? Ordan baslayin
Ek not: bahsettiginiz kisi kv ise o zaman esiniz de size karsi görevini yerine getirmiyor. Onu da göz önünde bulundurun

Bir dönem en yakınım ile ilgili böyle korkunç bir düşünceye sahip olmuştum, uzaklaştım. Hayatımdan çıkarmadım ama olabildiğince mesafe koydum. Bunu illa ki yapabilirsiniz. Ve şuan onu özlemeye başladım, nefretim geçti, korkunç düşüncelerden kurtuldum.

Keşkeeeee olmuyo tam tersi hep sık görüşüyoruz eşim ailesine çok bağlı
O zaman problem sizi kayınvalide ile görüşmek zorunda bırakan kocada.

Eşiniz iyi bir adam değil neden illa çocuk istiyorsunuz? Anne olmayı çok istiyorsanız boşanıp yeni bir hayat kurun,karşınıza doğru düzgün bir adam çıkar,mutlu olursunuz inşallah.

Şöyle hayatımızın içinde yani öyle hayatımdan çıkaracağım biri değil. Hiç sevmiyorum hiç ısınamadım hayatımı yakından çok etkiliyo. Mesafeliyim ama çözüm de değil. Bazen bunun yüzünden çocuğumun olmadığını düşünüyorum yani stres den olmuyo olabilir diye. Hep beni eleştirir olumsuz yönde ve kıyaslama yapar. Diyorum ki kendi kendime keşke ölse sonra ben hemen hamile kalsam çocuğumu rahatça büyütsem. 😒
Sevmediğin nefret ettiğin ölse cenazesine gitmeyeceğin insanın olması çok normal ama onun ölümünü istemen aşırı anormal muhtemelen ondan korkuyorsn başedemiyorsn strese giriyorsn ve yok olmasını istiyorsun bunun yerine biraz daha cesur olup kendini savunmayı öğrenmeni tavsiye ederm bugün o ölse yarın başkasından çekinsen o da mı ölsün tamamen o kişiden korkmana bağlı olduğunu düşünüyorm ama sorunun kendinle bence

O zaman problem sizi kayınvalide ile görüşmek zorunda bırakan kocada.

Eşiniz iyi bir adam değil neden illa çocuk istiyorsunuz? Anne olmayı çok istiyorsanız boşanıp yeni bir hayat kurun,karşınıza doğru düzgün bir adam çıkar,mutlu olursunuz inşallah.
Eşi ailesine bağlı diye niye kötü bir adam oluyor? Birkaç mesajını okudum. Kayınvalidem iyi biri falan da yazmış. Psikolojik sorunları var ve bununla baş etmesi gerekiyor hepsi bu.

Sorun eşinizde. Sizi bile bile huzursuz olduğunuz ortama sokup içinizdeki korkuları tetikliyor.

Ayni bir örümcek fobisi olan insanin kucağına örümceği yerleştirmek gibi.

Çoğu insan için küçük bir örümcek panik kaynağı değildir mesela. Ama fobisi olan insani kalp krizine bile sürükler.

Tabiki zamanla KVyi takmamayi ögrenmek zorundasiniz ama bu zaman dilimi içinde eşinizin size saygi duyma zorunluluğu var.

KV ölsede kurtulsamdan sonra gelen aşama... ben ölsemde kurtulsam. Lütfen bu duruma kendinizi düşürmeyin

Sorun sizde. O ölmek istediginiz kisiye karsi kendinizi savunmadiginiz icin, keske ölse diye kafada kuruyorsunuz. Ama asıl sorun sınırlarinizi cizememenizde ve kendinizi koruyamamanizdan. Cocuk konusunda da lazim. Kendini koruyamayan cocugunu nasil korusun? Ordan baslayin
Ek not: bahsettiginiz kisi kv ise o zaman esiniz de size karsi görevini yerine getirmiyor. Onu da göz önünde bulundurun
Doğru tespit. Peki kendim nasıl öğrenebilir ı'm bunu sınırlarımı çizmeyi kendimi savunabilmeyi gerçekten buna ihtiyacım var

Kayınvalide mi?

X