dusuk yapip umutlarini kaybetmeyenler buraya

arkadaşlar bende geçen ay düşük yapmıştım acaba bu ay hamile kalma şansım ne kadar sizce bileniniz varmı düşükten sonra en erken ne zaman hamile kalabilirim.daha bebğimin kalp atışları bile başlamamıştı ama düşük yaptım...

çok teşekkürler lora çok soru sorduğum için tekrar kusura bakma sorguya çekmek tabikide haddime deil ama dediğim gibi ben daha tecrübesizim bu konuda ve ben bu travmayı atlatamadım henüz çok yeni benzer şeyler olunca kendime yakın hissettim bi anda çünkü sanıyordum ki ilk duyduğumdan beri sadece bu olay başına gelen tek insan benim ve çok yalnız hissediyorum kendimi tamamen bu yüzden bilgi almak amaçlıydı paylaştığın için saol herşey gönlünce olur inş.en kısa zamanda artık hakkın olan bebeğine kavuşman dileklerimle

merhaba bedef aynı durumu bende bu hafta yaşadım ama ben atlatamıyorum sen ne yaptın nasıl toparlayabildin mi kendini psikolojik olarak bana bi yol gösterirmisin?gerçi sen soru sordun soruna bende bir soru daha eklemiş oldum ama bana doktor 2-3 ay korun dedi yarın doktora gidicem düzelme varmı rahimde diye iyice sorucam bakalım bende inşallah seninde en kısa zamanda olur bebişin dualarımızı eksik etmeyelim

canim benim ya sakin oyle dusunme soracaksin tabi bende cok yalnizim cnm inan bu olay tek senin basina gelmedi herkesin basinda var inan bana seninle burda bunlari konusmak benide rahatlatti bende gurbetteyim ve paylasacagim kimsem yok zaten cevreden biriyle bunu konusunca millet aman cok kafana takiyorsun tekrar olur demezmi ozaman cildiriyorum iste tabi baslarina gelmemis bilemezler onlarida anliyorum canim paylasmak istedigin ne olursa bak ben burda olacam tamammi seni kendime cok yakin hissettim bitanem istedigin zaman muhabbet edebiliriz tamammi tatlim kendini hic uzme istedigin zaman herseyi sor oldumu bitanem

bedescim kurtaj olmusmuydun canim

ben iki senedir istiyordum bebiş.eşimde varikosel çıktı geçtiğimiz yaz.ben kendimi şöyle toparladım canım .kendi kendimi dedimki.''ya niye üzülüyorum ki en azından hamile kalabiliyorum en azından demekki eşim iyileşmiş.yine kalırım ve bu kez daha tedbirli davranırım diye diye kendimi toparladım canım.gerçekten en azından anne olabileceğimiz biliyoruz değilmi ya hiç olamayanlar ne yapsın ve içim çok rahat iki senenin sonunda hamiş olduğumu öğrendim dünyalar benim oldu ama malesef bu 5 gün sürdü bu 5 günün sonunda değerlerim düşmeye başladı ve zaten kanamam vardı anlamıştım kendimide hazırlamıştım...yani gerçekten arkadaşım başta sağlık çok önemli sağlıklıysan herşeyin olur...

bedescim kurtaj olmusmuydun canim

hayır canım olmadım.dr gerek görmedi çünkü bebk çok küçüktü belki 3 belki 4ünçü haftasındaydı gendiliinden düşmesini bekledi.ve kanamam devam edinde iğne verdi öyle temizlendi yani son ultrasonda iyi çıktı herşey normal dedi.geçen ay bana ikinci ayda kalırsın demişti ama bende hiç korunmadım inşallah bu ay yine kalırım.ve inşallah bu sefer hiç bişi olmaz...

düsükten sonra cok cabuk hamile kaliniyor canim benden soylemesi bende öyle olmustu bencede hic korunmana gerek yok ben ikincisinde kurtaj olmama ragmen doktorum korunmana gerek yok demisti rahim zaten kendini toparliyor isallah hamile kalirsin tekrar bu ay insan hamile kaldiginda hissediyor zaten simdide hep ruyamda bebekler goruyorum benimle konusuyorlar hep bir tanesi benim gobegimi oksayip benim icin dua etmisti allaha ve bana merak etme seninde yakinda saglikli bir bebegin olacak demisti inanmayacaksin ama düsük yaptigim zaman bile rüyamda görmustum benim rüyalarim ve hislerim cok kuvvetlidir bilmiyorum sizdede böyle seyler oluyormu

anladım cnm ben 1.5 yıldır evliyim ilk hapla korunmuştum geçen sene şubat ayında bıraktım eşim zaten görev icabı yanımda olmayacaktı daha sonra ekim-kasım gibi denemeye başladık işte en son ocak ayında gördüm adet daha sonra hamile kalmışım gecikti sanmıştım testi yaptım yaptığım günün akşamı kanama geldi hafif hafif hemen hastanede yatırdılar zaten 2-3 gün içinde b-hcg değerleri gerilemeye başlayınca doktor düşük olmuş dedi ultrasonda baktılar yoktu daha önceden 8mm çapında boş kese görmüşlerdi benimkisi boş gebelikmiş yani şu an yatıp dinleniyorum inşallah sizlerin sayesindede atlatıcam bugünleri

hiiiç üzülecek birşey yok ben düşük yaptığımı öğrendikten 2 gün sonra kendimi toparladım.tabi muhakkakki insanın aklına geliyo bazen diyorum şimdi düşük olmasaydı eğer bebeğim ikinci ayında olacaktı diye herşeyin başı sağlık.ve en önemli şey Allah vermedikçe olmuyo.karşı komşumun ilk bebğini doğana kadar kız demişler ve eşi biraz üzgünmüş kız oluyo diye halbuki evledı sevmeyekmi.ama Allahın işni bakki doğduksan sonra herkez şaşırmış oğlanmış bebek.ve eşi görmeden inananmamış...Yani önce allah sonra sağlık canım en azından anne olabileceğimiz biliyoruz çok şükür ve allah başka dert vermesin...KİMSEYE...

ben çıkıyorum arkadaşlar yatıyorum artık herkese iyi geceler ve sağlıklı günlerrrrrrr.....

.1.5yıl once dusurmustum onu daha dogrusu ben dusurmedım boylesı hem onun ıcın hem bızım ıcın daha hayırlısı olacagı ıcın kalbı durdu.gelısımı durdu.ve kurtaj oldum. 6 ay korunmamızı tavsıye ettı dr.1 yıldır ne ugraslar verdım daha dogrusu verdık.dr hala bırkere oldu olmaması ımkansız dıyor.ama benım umutlarım tukendı.bır yerlerde yanlıs yapıyoruz ama nerde bulamıyorum...ısyan etmıyorum.yınede herseyde bır hayır arıyorum.....

canim anlamadigim dusmesi neden sizin ve onun icin hayirli oldu bu tarafini anlamadim korunmak icinde 6 aycok uzun bir sure degilmi canim ya bu doktorlarda biraz abartiyorlar bence acaba kurtajdan sonra rahimde bir sorunmu oldu canim kontrol ettirdinizmi herseyinizi canim umudun sakin bitmesin bak doktorun dedigi gibi bir kere hamile kalmissin yinede kalirsin isallah

böyle umutsuzluğa kapılmakta haklısın ama en azından orda bir bebek oluşmuş benim sadece boş bir kese vardı vücud onu attı zaten bir kaç gün içinde asıl belkide benim hiç bebeğim oluşmucak bu kese içinde senin bi daha olma şansı yüksek çünkü bebeğin oluşumunu görümüşler

selam bende 3 yıl içinde 3 düşük yaptım son düşüğüm temmuzda idi 1 aşılama denedik ondan sonra ve şuan hamileyim allah bu bebeğime sağlık versinn kan pıhtılaşması ile ilgili tedavi görüyorum bende allah herkesin yardımcısı olsunnn bebeğini kaybetmek zor bir olay kimseye yaşatmasın rabbimmm

barbybaby canım bence varya hiç beklemediğin bi nda hamiş kalacaksın sen.ve inanamayacaksın doğal oılarak...ve bence çok yakn bi zamanda....sakın umutsuz olma bu kadar kimse olmasın hayat sürprizlerle dolu.sadece sağlıklı hayırlı bi evlat iste allahtan eminimki verecektir.ben iki yılın sonunda hiç beklemediğim bi anda hamile kaldım.eşimin durumunun bu kadar çabuk iyileşeceğini hiç ummazdım.ameliyattan sonra dr 6 ay verdi.ben diyordum ki ya 6 ayıda geçer 1 seneyi bulur diyordum ama eşimin 5 ayında hamile kaldım ve adetimi gördüm hiç beklemediğim için bebeğim düştü zaten...o yüzden kimse umutsuz olmasın.çocuğu olmayacak tak kişi HZ.meryem di çünkü ALLAH ona hayat arkadaşı olmadan bebek verdi.bizim eşlerimiz var bide bu yönden bakalım.benim halam 30 senedir evli ve 54 yaşında evliliği boyunda bir defa hamile kaldı.ve onuda düşürdü.eniştemde varmış sorun ve dra gitmemiş.halam tam 52 yaşına kadar adet görmüş.ozamana kadar belki eniştem dr a gider diye ümid etmiş fakat nafile.hala akılına gelir ve ağlamaktan kendini tutamaz.nolur kimse umudunu kaybetmesin nolur...sadece kendimizi düşünmeyelim...

tebrikler şampiyon inşallah ALLAH kucağınada almayı nasip etsin. arkadaşlar benim bir sorum olacak ben kürtajdan sonraki il reglim cuma günü başladı ama az ve iki gün bide adetten önce göğüste ağrı olur adet bitimi geçerdi am bu defa öyle olmadı göğüslerdeki hassaiyet hala devam ediyor ve mide yanması sizce neden olabilir

bence ne olursa olsun test yap derim ben.sakın ihmalsizlik yapma adetinde bi değişiklik olduğu zaman mutlaka yap.ihtimalleri göz önünde bulundurmak lazım canım....hamile olabilirsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…