dusuk yapip umutlarini kaybetmeyenler buraya

aslında yapmak istiyorum ama negatif görünce çok üzüleceğim şimdi sanki varmış gibi heycanlanıyorum

aslında teyzemin kızında aynısı oldu iki gün az adet oldu onu ben ikna ettim test yapmaya o yok canım olmaz regl oldum diyordu ve hamileydi ama onun canı ekşi şeyler istiyordu ondan şüphelenmiştim

Merhaba Arkadaslar,

Bende 1 senenin icinde 2 dusuk yaptim. Allah'im bu aciyi kimseye gostermesin.
2 cisini ekimde dusurdum, 4 ay oldu vede hala atlatamadim bunu. Ne yapsam ne etsem aklimda hic unutamiyorum. Bazen bende karamsalliga dusuyorum ama Allah'imdan devamli guc vermesini istiyorum vede sabir. Her sabah uyandimda hep uzulerek kalkiyorum.
Cok korkuyorum 3cusude duser diye.
Allah nasip ederse bu ucuncusunu kucama alirim Insallah.Şeniz
Arkadaslar bana duva edin!!!!!!!!

aslında teyzemin kızında aynısı oldu iki gün az adet oldu onu ben ikna ettim test yapmaya o yok canım olmaz regl oldum diyordu ve hamileydi ama onun canı ekşi şeyler istiyordu ondan şüphelenmiştim

canım bence hemen yap testi bekleme.günün geçmiş olsa neyse dicem bekle derim o zaman ama az görmüşsün 2 gün.ben normal adetimi 6 gün görüyorum.2 gün görsem ohooooo kaç defa yaparım testi.belki implantasyon kanaması da olabilir yani yerleşme.sakın ihmal etme imkanın varsa hemen bugün git test yap bence.güzel haberle gelirsen bak herkese umut olur...

ilk hamileliğimde de mide yanması olmuştu ve düşük yapan arkadaşlar genelde ilk regl yoğun oluyor diyorlar ( dr da bana yoğun olur demişti) onun için ümitleniyorum yarın yaptırayım

bende geçen hafta 6 haftalık bebeğimi düşürdüm çok istiyordum ama olmadı kürtajdan sonra bir daha düşünmem gibi geliyordu bu gün içimde tekrar kıpırtılar başladı önümüzdeki pazartesi kontrolum var merak ettiğim şeyleri yazmışsın önümüzdeki ay hamile kalmanın bir sakıncası varmıdır veya kaç ay beklemek gerekiyor şu an hamilemisin kürtajdan sonraki adetin kaç gün sonra oldu biraz bilgi verirsen sevinirim teşekkür ederim geçmiş olsun

ilk hamileliğimde de mide yanması olmuştu ve düşük yapan arkadaşlar genelde ilk regl yoğun oluyor diyorlar ( dr da bana yoğun olur demişti) onun için ümitleniyorum yarın yaptırayım

bence bugün yaptır vakit varken hem içinde sıkıntında büyümemiş olur anlıyorum insan çok endişe duyuyor ve iyi ,güzel olanı görmek duymak istiyor ama gerçekler malesef kaçınılmaz o yüzden bence fazla vakit kaybetme

gecmis olsun cnm bendede kan pihtilasmasi varmis sen bunun icin ne tedavisi goruyorsun canim ve dusuklerin nasil gerceklesiyordu biraz anlatirmisin

canim belirtilerin isallah hamileliktendir ama benim de kurtajdan sonraki reglim az surdu ama yogun geldi ve gogsum tas gibi kesilmisti ben hamileligimde bile bu kadar gogus agrisi cekmemistim hormonlarin oynamasindandir belkide istersen bir test yap merakini gidermis olursun hamileysen cikar zaten

canim iki dusugum oldu diyorsun sebebini arastirmadinizmi mutlaka bir sebebi vardir canim bence ihmal etme ve doktora git arastirsinlar bu arada cok cok gecmis olsun

canim oncelikle sanada gecmis olsun ben daha onceki sayfada ayrintilariyla bary arkadasima anlatmistim cnm sanada anlatayim benimde belki okumussundur iki dusugum oldu ve doktorum hicbirinde korunmama gerek olmadigini soyledi ben hic korunmadim sende eger herangi bir saglik sorunu yoksa korunma derim ama doktorlar genelde rahim dinlenmesi icin en az 3ay korunun diyor ama benim doktorum rahim zaten kenine gelince hamile kalirsin demisti beklemene gerek yok dedi ama kan pihtilasmasi var bende o yuzden hala doktorlarim arastiriyorlar suan hamile degilim aralikta en son dusugumu yaptim diger soruna gelince adetim normalde 34 gunde bir olur ama kurtajdan sonraki ay 30gun sonra oldu bu ay duzensizlesti adetim 1 hafta gec oldu yani anlayacagin rahim daha kendini toparlayamadi ama doktorda ultrasona baktirdim herseyim normal oldugunu soyledi ben hala korunmuyorum anlayacagin

Merhaba

Benim dusuk sebebimde kan pihtisi aynen senin gibi canim. Ama daha ne olacak belli deyil yane aspirin turlu hap verirler onuda bilmiyorum. Haftaya carsamba gunu orenecem.
Senin dusuk sebebinle benim ki aynen herhalde???
Yane beklemekten baska secenem yok suan.

kan pıhtılaşması için sadece aspirin türü tedavimi uygun gördüler farklı testler yapıldımı sana birde düşüğün ne kadar zaman önce oldu?

aynen canim bendede ne olacagi daha belli degil habiri kan aliyorlar kan pihtilasmasi oldugu belli halada emin olmak istiyorlar her defasinda 15 tüp kan dusunebiliyormusun bende biktim artik kan vermekten herhangi bir ilac falanda vermediler daha ama onemli degil hamileykende onlenebiliyormus sende ne yaptilarda buldular canim sende kan veriyormusun benim gibi

Her seyimi arastirdilar birsey cikmadi. Birtek kan pihtisi var ama ne verecekler onu haftaya orenecem.
Dusugum ne kadar zaman once oldugunu soylemediler.
Benim 1cisi kendi dustu 2.5 aylik
ikinciside tam dusmediginden dolayi (6 haftalik), geride kalan parcalari kurtajla aldilar.
Ben Hollanda'da kaliyorum ve pek de memnun degilim buranin hastanelerinden veya doktorlarindan. Hersey cabuk cabuk olsun istiyorlar ve bastan sama yapiyorlar.
Ucuncude duserse artik tedavimi Turkiye de yaptiracam (Insallah dusmes).

canim bende almanyadayim burda cok fazla ayrintiya giriyorlar tam tersine ama canim o senin dediklerin doktordan kaynaklaniyordur cnm degistirsene doktorunu tek bir doktora bagli kalma bende once bir doktora gitmistim begenmedim ve simdiki doktorum cok tecrubeli ve cok ilgili gittigin doktorun turkmu cnm yoksa hollandalimi

al benden de o kadar.
Benden iki kere kan aldilar
1cisinde 10 tup felan aldilar senin ki kadar cok degil
2cisinde az aldilar emin olmak icin yeniden bir baktilar kan pihtisi varmi yokmi diye.
Bende ne yapacami bilmiyorum artik umidim Allah'a kaldi artik.

benim doktorum turktu.
zaten onla son konustugumda son deva en tecrubeli bir doktordan bir bakilmasini istiyorum dedim ve son bir daha bunlarin en yasli bir doktorlari var bu konu icin onla gorusecem 5.3.2008 de.
artik o ne diyecek merakla bekliyorum o gunu.

canim ümidini kaybetme sonucta bk hastaligin bulunmus zaten ellerinden bu durumda fazla bisey gelmez kan pihtilasmasi tedavisi kolay bir sorun cnm sonucta cocugumuz oluyor ya ona bak ya hic olmayanlar ne yapsin bak haftaya ilacta vereceklermis benim tahliller ikinci defa yapilmasina ragmen bir daha istediler ayni tahlilleri ne yapmaya calistiklarini bende bilmiyorum sorun belli tedavi belli ama neden baslamiyorlar anlamadim bu bastan savma degil tam tersi uzattikca uzatmadir ama yinede ben memnunum kimi doktorlar daha hastaligin ne oldugunu bilmeden ilac veriyorlar ve daha cok mafediyorlar insani yavas olsun temiz olsun cnm uzme tatli canini isallah hepimizin saglikli bebisleri olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…