dusuk yapip umutlarini kaybetmeyenler buraya

arkadaşlar bir başlık açtım ama kimse cevap vermedi.bana yardımcı olurmusunuz?ben 10 temmuzda düşük yaptım ardındanda kürtaj oldum.doktorum bir adet dönemini geçirdikten sonra tekrar denemeye başlayabilirsin dedi.dün girdiğimiz ilişkide korunmasız girdik.ben daha bir adet geçirmedim.ve hesapladığımda dün benim yumurtlama günümdü.sizce hamile kalırmıyım?kalırsam yine düşük olurmu?aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.korkuyorum.yardım edin lütfen.

Ayakaracığım hamile kalmış olabilirsin canım çünkü kürtaj sonrası hamilelik kolaylaşır rahime kürtajın böyle bir etkisi oluyor ama tabi kesin olduğunu düşünmek için test yapman gerekir ki eğer hamile kalmışsan artık yapıcak birşey kalmamıştır vitaminlerini al hiç stres yapma düşüğün erken haftalardamıydı :teselli:

6 haftalıktı.daha doğrusu 5. haftayı biraz geçmişti

bende 1.5 ay önce düşük nedeniyle kürtaj oldum doktor en ideal 6 ay beklemelisin dedi bende ocak ayını bekliyorum hakikaten aynı şeyleri yaşamayı düşünmek bile çok kötü bence en az 3 ay ara verilmeli ve vücüdün kendini toparlaması lazım nacizane fikrim

bende yeni kürtaj oldum doktorum 4ay yasak dedi.bencede en az 3ay beklenmeli.ilk regliden sonra hamile kalmak riskli gibi geliyor bana.cesaret edemem ben .bekliycem.aynı üzüntüyü yaşamak istemiyorum.inşallah hiçbirimiz yaşamayız bi daha.

6 haftalıktı.daha doğrusu 5. haftayı biraz geçmişti

Aykaracığım umarım hamile kalmamışsındır çünkü hem fiziksel hem psikolojik açıdan doğru olan beklemiş olman keşke korunarak birlikte olmuş olsaydınız ki bu konuda prezervatif oldukça güvenli çünki kürtajdan sonra mikrop kapma olasılığın yüksek eğer prezervatif kullanırsan hem mikrop kapmaz hem daha güvenli birlikte olursunuz hemde korunmuş olursun ki bence boşuna telaş ediyorsun büyük ihtimalle kalmamışsındır ama dünde dediğim gibi böyle birşeyi artık yaşamışsınız ve geri dönüşü mümkün değil zaten düşüğünde erken haftada olmuş bir sorun olmayacağını düşün pozitif ol hamile kalmış olsan bile hiç telaşlanma ki bence sen kalmamış gibi bundan sonra ilişkiye girerken de mutlaka korunarak gir ama kaldıysanda teyze olmamız için gün saymaya başlarız hiç üzme kendini herşeyin hayırlısı a.s.

merhabalar..

ilk micro tedavimde hamile kaldım..3 embriyo transfer edilmişti.Ancak dördüzlere hamileydim.İlk kontrolümde bebeklerin keselerini ve kalp atışlarını gördük.3 hafta sonra 2.kontrolüme gittiğimde bebeklerin herbirinin kalp atışlarının durduğunu öğrenince çok üzüldük..10 haftalık bir gebelikti..

Dördüz kürtajının sonucunda komplikasyonlar ve riskler büyüktü...3-5 gün doğal yoldan düşük yapayım diye hastanede yattım.vajinal ve oral yoldan haplarla..
Ancak düşük gerçekleşmedi..
1 Hafta olmuştu bebeklerim bana veda edeli..Geçtiğimiz salı kürtaj oldum.Sonrasında yani 2 gündür kanamam çok az ağrım da yok..

Microya eşimin sperm probleminden dolayı başlamıştık..Hamile kaldım ama 2,5 aylıkken veda ettiler bana..Benim de 4 tane dondurulmuşum var.Ama güvenemiyorum.Çünki bebeklerimin ölüm nedenleri neydi..kromozom anomalileri mi...kan pıhtılaşması vs...
şimdi test yaptırmaya karar verdik..
Eğer hücresel bir anormallik varsa dondurulmuşlarda da bir problem olacaktır..
nedenini bilmeden dondurulmuşlarla aynı sorunu yaşama ihtimali bile beni tedirgin ediyor

geçmiş olsun cnm düşük nedenimi bende bilmiyorum ilk çocuğumda sorunsuz bir hamilelik ve doğum geçirdim 2.yede 3 aylık bebeğe 1.5 aya ayar dedi ve kalp atışı yok dedi nedenini sorduğumda bebek sorunlu dedi ama ben hala kendimde bir sorun olduğunu düşünüyorum testleride araştırma hastanelerinin yaptığını öğrendim ve onun içinden bebekten bir parça alınması gerektiğini söledi doktor oda kürtajla beraber gitti yani ben hala tedirginim Allah birdaha o günleri yaşatmasın bizlere

( merhaba kızlar...ben de 11 haftalık hamileydim.rutin kontrol için dr.a gittiğimde bebeğimin kalbinin durmuş olduğunu öğrenince yıkıldım.ilk bebeğimdi.hemen ertesi günü yani 8 gün önce kürtaj oldum.ardından çok fazla sancı yaşadım 2-3 gün boyunca...dr. 2 farklı antibiyotik iğne yazdı..ileri derecede enfeksiyon kapmışım.şimdi enjeksiyonlarımı yaptırıyorum ama ne yalan söyleyeyim korkuyorum.ilk kez başıma geliyor,acaba ileri derece enfeksiyon yüzünden bir daha anne olma şansım olmaz mı diye tedirginim.gerçi antibiyotikler çok güçlüymüş.yine de kendimi alamıyorum düşünmekten.böyle bir durum yaşamış olan var mı aranızda..
buarada anne adayı olup da bebeğni kaybetmiş olan herkese çok geçmiş olsun.üzücü bir durum ben de yaşıyorum ama veren de alanda ALLAH.hem en azından umudumuz var öyle değil mi....

Son düzenleme:
mrb bende nisan 25 de 6 aylık bebeğimi kaybettim.bebeğimin kalbi durmuştu suni sancıyla doğum yaptım.kronik hipertansiyonum varmış 5.5 aylıkken tetanoz aşısı vurulmaya gittim tansiyonum yüksek çıktı dinlendirdi tekrar ölçtü yine aynı hemen kadın doğum acile git tehlikeli dedi ve gittim dahada yükseldi 19.13 oldu dil altı verdiler düşmedi.gebelik zehirlenmesi diye ambulansla fakülteye yollandım orada 14 gün yattığım sırada yapılan incelemelerde kronik hipertansiyona bağlı preeklemsi sonucu bebeğim öldü karnımda.suni sancıyla doğum yaptım ilkgözağrım oğlumu.allah ne bana nede başkalarına tekrar bu acıyı yaşatmaz inşallah.dr 6 ay bekle dedi çok zor geçiyor günler 3 ay oldu ama hayırlısı bakalım ne olacak

mrb kerimecik, çok büyük geçmişolsun,çok zor inan allah sana sabır versin. bende ilk hamileliğimde düşük yaptım ama benim ki çok küçüktü.8 haftalıkken gelişmediği için alındı. mayıs ayıydı.sadece bir ay bekledim. 3 aydır deniyoruz henüz olmadı. bakalım ümidimi yitirmedim fakat niye tutmuyo diye strese girmeye basladım.hayırlısı,rabbim bütün isteyenlere nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…