Düşük yapıp,hamile kalmak için zamanın dolmasını bekleyenler buraya.

evet hamileyim çok şükür suurcuğum...darısı başına en kısa zamanda canım..kafan takmak ve stres yapmak olayları geciktirmekten başka bişey yapmıyor inan, o geleceği zamanı çok iyi biliyor annesi biz ne yaparsak boş...

Saglikla gelsin bebeisn kollarina insallah:Saruboceq:
Aydan aya biraz daha sinirim bozuluyor...Garip garip düsüncelere kapiliyorum vs...
Tabi ki Allah ne zaman ugun gördüyse o zaman verecek ama.. sende biliyorsun, düsünmemek cok zor canimm..

senin nasil oldu?tedavi vs mi?kendiliginden mi?

hakkında hayırlısı olsun suurcuğum, benimki doğol oldu canım tedaviye gerek kalmadı şükür...

hakkında hayırlısı olsun suurcuğum, benimki doğol oldu canım tedaviye gerek kalmadı şükür...

maşallah maşallah canım benim çok sevindim darısı bizlerin başına inşallah. sende sag salim alırsın inşallah bebişini kollarına ay çok heyecanladım şimdi bende bu ay denemek istiyoru. olur inşallah olmazsada önmüzdeki aylara bakıcaz artık. canım birşey sorucam okumuşumdur ama kesin unutmuşumdur. neydi düşüklerinin nedeni bir neden bulundumu. ne kadar korundun kürtajdan sonra ve ne zamandır çalışıyordun olsun diye.

canım üzme kendini herşeyde bir hayır vardır. zamanı gelince sende hamile kalıp sag salim alıcaksın bebeişini kollarına. hayırlısyla. ne zamndır ugraşıyorsun da olmuyor. her ilişkide mi korunmuyorsunuz yoksam sadece yumurtlama zamanlarında mı? benim eşim şuan da çocuk istemiyor ama ben çok istiyorum bir anlaşma yaptık yumurtlama zamanı oldugunda sadece 3 kez korunmasız ilişki yapıcaz onun dışında hep korunucaz diyor. bakalım bizim nasıl olur. ilk düşügünün nedeni neydi ne zaman oldu ne kadar korundun.

eşimin ve benim genetiğimiz normal çıkmıştı, bende düşük dozda pıhtılaşma ve histeroskopi sonucu küçük bir septum çıkmıştı rahimde ama dr um sebep bunlar diyemem değilde diyemem dedi, son hamileliğimin ardından 1 yıl olmuştu, korunmayı bırakalı 4-5 ay olmuştuki meleğim geldi göbüşüme, şuan kan sulandırıcı iğne kullanıyorum dr un tavsiyesi üzerine...

taşakkür ederim canım sorumu yanıtsız bırakmadıgın için. allah bebegini saglıklı bir zamanda kucagına almayı nasip etsin inşallah. bende bu testlerden yaptırmak istiyorum ama ilk düşük diye yapmıyorlar. ayyy yaaa çok özledim hamile oldugum günleri sadece 6 hafta kaldı içimde ama yinede çok güzeldi. allah tekrar hamile olup bebegimi kucagıma almayı nasip eder inşallah benim ve tüm isteyenlerin.

özel bir laboratuvarda en azından pıhtılaşma faktörlerine baktırabilirsin canım...

canım çok geçmiş olsun.genetik sonuçların ne kadar sürede çıktı.bana bu testler için 1,5 ay sonraya gün verdiler.bi de sonuçları 1 aydan önce çıkmaz.hamile kalamadan önce aspirin kullandın mı? bu testler için neden bu kadar sonraya gün veriyorlar?bizde strese giriyoruz.

ben küçük bir şehirde yaşadığım için aynı gün hemen kanımızı vermiştik ama 1 ayda çıkmıştı sonucu...detaylı incelendiği için okadar uzun sürdüğünü düşünüyorum...evet hamile kalmadan önce coraspirin kullanmıştım halada kullanıyorum doğuma kadar devam etmemi istedi doktorum...sanada çok geçmiş olsun rabbim gönlünün muradını versin...

merhaba arkadaşlar sizinle kendi hikayemi yazmak istiyorum

benim de prolaktin problemim vardı 70-90 larda geziyodu
şubattan başlayarak 8 ay çocuk için deneme yaptık
mayıs ayında bir gebeliğim kimyasal oldu düştü çok problem yaşadım

bu agustos eylülde gene denedik dostinex te parlodel de kullanmadım
tabi önce Allah istedi de oldu bunlar bi vesileydi belki
hayıt tohumu ve civanperçemini karıştırıp sabah akşam içtim
her sabah aç karna babamın kendi arılarından hazırladığı
bal-polen ve arı sütü karışımından 1 kaşık yedim.

adetim prolaktinden yüzünden düzensiz olduğu için adet bitiminden 1 hafta sonra
diğer adet günüme kadar 2 günde 1 ilişkiye girdik
ve Ramazan ayına da denk geldiği için bol bol dua ettim,

ve sonuç şükürler olsun ki hamileyim üstelik geç döllenme oldu
yani adetime yakın bi tarihte döllenme olmuş
adet 3 gün gecikti test yaptırdım 0,2 çıktı ağladım
ama asla isyan etmedim Rabbimle dertleşir gibi konuştum zaten gerçek dost o değil mi
adetim 5 gün gecikti beta 23 çıktı prolaktin de 99 baş belası :)
7 gün sonra beta 50
9 gün sonra 75
ve 11 gün sonra 150 çıktı
Rabbimin bir mucizesi resmen.

inanın her duamda kk de isteyen arkadaşlarıma da nasib et diye dua ettim
sizde herkese dua edin tanıdıklarınıza isim isim dua edin
Rabbim hayırlı sağlıklı doğmasını da nasib etsin inş.

NE OLUR BANA DA DUA EDİN
ÇOK KORKUYORUM GENE DÜŞECEK BİŞE OLACAK DİYE.

ve ne olur moralinizi bozmayın, sabırsız olmayın,
prolaktin de stresle ilgili bişe olduğpu için ben moralimi hep yüksek tutmaya çalıştım.

merhaba canim, ben ocak 2010 da süpriz bir sekilde hamile kaldim, fakat bebisim 9 haftalikken beni birakip gitti.benim mucizemdi.ilk dr kontolümüzde kalp atislari cok zayifti ve dr 2 gün sonra beni tekrar görmek istedi ve gebeligin sonlanabilecegini bahsetmisti.Öyle de oldu.Hemen kan testi yapildi ve pihtilasma problemi var mi diye bakildi, sorun yoktu."Uzülmeyin ilk gebeliklerde olagan bisi" dedi.17 subatta kürtaj oldum.kürtajdan 1 gün sonra patolojiye gönderilip, nedeninin arastirilacagini ögrendim fakat cok gecti...

3 ay korunduk cnm ve hazirandan beri de bebis yolu gözlüyorum.cevremdeki herkes hemen yeniden hamile kalabilecegimi vs söyledi ama tik yok malesef.:1no2:
hemen hamile kalabilirim saniyordum...kürtaj sonrasi kk a bir takildim, neler ögrendim neler..!
hazirandan beri yumurtlama günlerimi takip ediyorum ve özellikle bu günlerde gün asiri birlikte olmak gerekiyor.hatta bu ay yine kirmizi karti gördük ve dün bal-tarcin-çörekotu kürüne basladim, esimde keci boynuzu pekmezi içiyor.Yine bugün adacayini hic sevmeme ragmen adacayina da basladim.Yumurta kalitesini arttiriyormus her ikisi de! Reglim bitince yumurtlamama yakin da, dr a gidip kontrol yaptiracagim.Hayirlisi bakalim.bebek olmayacak diye panikliyorum cünkü yasim 35..üzüntüm bundan..

esin yumurtlama gününde 3 kez demis ama senin için en verimli zaman, iyi degerlendir derimicinyerimseniben

Tebrik ederim cnm, Allah saglikli bir bebek versin sanayerimseniben

kardesim bekar, o da regli olamiyordu, dr a gitti ve ayni senin gibi prolaktin yüksekligi cikti.Su anda tedavi görüyor.Dr dostinex verdi, onu içiyor ve regli olabiliyor.iyi hos da bu ilaci birakinca ne olacak.galiba 6 ay kullanacakmis...:uhm:

canim haklisin kesinlikle..o gelecegi zamani biliyor ama inan beynine insan söz geciremiyor.bebek olayini düsünmeden bir günüm gecmiyor, belki de takildikca olmuyor..sen düsünmüyormuydun?neler hissediyordun?

çok teşekkür ederim canım ya inan çok üzüldüm allah bir daha yaşatmasın inşallah. moralini yüksek tut olmasaydı ilk bebeginde olmazdı demek ki oluyor belki daha zamanı degil. mesela şuan bizim için uygun zaman degil evimiz kira geçim derdi çok falan filan ama ben her şeyi allahu teala ya bıraktım kısmetimizde varsa olacaktır eminim. ben herşeye ragmen allah verirse istiyorum o günleri degerlendirmez olurmuyum canım ama eşime güvenemiyorum. eşim bir anda verdigi sözleri dönebilir. inanırmısın hamile miyim degilmiyim endişesini bile özledim. ilk test yaptıgım gün iş yerindeydim. bankaya gitmiştim gelirken eczaneden test almıştım sabah yaparım diyordum ama dayanamadım işlerde o kadar yogun du ki girdim lavaboya test yaptım ve beklemeye başladım biraz sonra ikinci çizgi çok silikti ama ordaydı öyle heyecanlanmıştım ki o gün nasıl akşam oldu eşime bu haberi nasıl verdim nasıl birbirmize sarılıp agladık düşününce yine gözlerim doluyor. yine olacak yine bunları yaşıcaz benim annem en küçük kardeşimi 36 yaşında dünyaya getirdi olmayacak diye birşey yok üzülme olacagına bırak. nasıl olacak bilmiyorum ama ben öyle yapmaya çalışıyorum.

teşekkürler canım, tabi herşey Allah'tan...Allah zamanını biliyor, biz de boşuna debeleniyoruz aslında...
bende geçenlerde geçmişe döndüm.ocak ayında reglim geçikmişti ama hamile olabileceğim hiç aklıma gelmiyordu, hatta her wc e gittiğimde "Allahım ne olur reglim gelmiş olsun" diye dua ediyordum.wc e girip çıkıyorum yok bişey .evleneli daha 6 ay olmuştu ve henüz bebek istemiyordum o dönemlerde.belirtmek isterim ki aslında deli gibi çocuk isteyen biriyimdir ama daha zamanı değildi.bir gün oldu regl yok, iki gün oldu yok, üç gün oldu yok, dördüncü gün akşam eve geldim esime "sen bir test al, gel" dedim.aldı.Hemen testi yaptık, beceremedik, tekrar gitti, test aldı esşim veeeeeee hamileydim...eşimle sarıldık sıkı sıkı..o benden daha çok sevindi hatta..ben ağlamaya başladım..acayip bir duyguymuş...ağlayım mı güleyim mi!şaşkındım.eşim deli gibi, evin içinde elinde telefon herkeslere baba olacağını müjdelerken ben oturmuş ağlıyordum..sonra ki günler herşeyim o oldu bebişim, her yediğimi bebeğim için yer içer olmuştum..mide bulantım hiçbirşeyim de yoktu üstelik.herşey çok güzel gidiyordu.ta ki ilk kontrole kendi dr uma gidene kadar...bebiş çok iyi gelişmişti, iyi falan dedi dr un sonraki cümlesinde ise başımızdan kaynar sular boşaldı...sağlıklı bir bebek değilmiş demek ki!,Allahım bundan sonra sağlıklı bir bebek versin..tüm dileyenler de tabi kiyerimseniben
yine çoşmuş çoşmuş yazmışım ...

bu ay da kürlere başladım, eşimde tabi ki! kısmet bakalım..önümüzdeki ay belli olacak yarayıp yaramadığı yerimseniben

canim haklisin kesinlikle..o gelecegi zamani biliyor ama inan beynine insan söz geciremiyor.bebek olayini düsünmeden bir günüm gecmiyor, belki de takildikca olmuyor..sen düsünmüyormuydun?neler hissediyordun?

hamile kaldığım ay düşünmedim inan ne reğli hesapladım ne yumurtlama günleri, ve o ay tatildeydik çalışma bile yapamadık adam akıllı işte böyle suurcuğum...

çok güzel bir his ya insan ne kadar zamanı degil hazır degilim desede o gelince birde bakmışsın 40 yıllık anne gibi olmuşsun sanki o hep seninleymiş gibi bebegini düşünüyor onun için yemek yiyor gelecegi günü hesaplayıp hayaller kuruyorsun. ben normalde karanlıktan çok korkan biriyimdir geceleri lavaboya bile gidemem çok korkarım ama hamileyken gece kalkardım susamışsam su içerdim lavaboya giderdim hiç korkmazdım. onu hep hissederdim canım yavrum şimdi cennette ama kardeşi inşallah kucagımda olacak onu büyütücem hep o günün hayaliyle yaşıyorum o kadar streli ve yorucu bir işim varki bazen eve gittigimde yemek bile yemeden direk uyumak istiyorum. ama diyorum allahım bebgim gelicek annesinin içine yerleşicek onun için para lazım sıkıcam dişimi sabredicem herşey onun için kendimi bile o kadar düşünmez oldum. ufak ufak para biriktiriyorum rabbim hayallerimizin yıkılmasına tekrar tekrar izin vermez inşallah.

merhaba kızlar
ben bir ay önce 17 haftalık geç düşük yaptım.şimdi tekrar hamile kalmak için gün sayıyorum.benimn gibi geç düşük yaşayan arkadaşlar varsa ne kadar zamanda hamile kaldılar.görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba;
Öncelikle geçmiş olsun,çok üzücü ama ne yapalım bundada vardır bir hayır. Bende 23temmuzda 7 haftalık meleğimi boş gebelik ile kaybettim. 2 adet gönemi geçirdim bu ay çalışmaya başladık. Hatta ovulasyon testi aldım yumurtlama zamanımı yakalmak için.Sen ne zaman düşük yaptın?düşük sebebin neydi?Doktrun ne dedi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…