Düşük yapıp,hamile kalmak için zamanın dolmasını bekleyenler buraya.

slm kızlarr, çok özledim sizlerle sohbet etmeyi, geliyorum bakıyorum ama yakalayamıyorum kimseyi. esteryam, suurcum beni merak etmişler, canlarım benim, evet geri sayım başladı, geçen cuma gittim dr. bu cmt tekrar gidicem, 3071 di en son kilosu, 3300 falan doğarmış, öyle dedi dr.. ay sonuna gelir dedi ama bakalım, sağlıkla gelsinde. sıcaklardan acayiiip etkileniyorum ya, esteryam senin oğluşun nasıl, istanbulda çok sıcakmı, ay burası 45 derecelerde, evden çıkamıyorum korkumdan. aman sende dolanma sıcaklarda sakın

fantastikam guzelim Allah yardımcın olsun benim de sıcaklarla basım dertte ayaklarım sisiyor normalde 37-38 numara ayakkabı giyen ben 40 numara terlikle gezer oldum :) Su an sen kacıncı haftandasın canım

kizlar selamopuyorumnanaktan

fantastikacim az kaldi bebisine kavusmana, ne güzel...sicaklar siz hamileleri daha fazla etkiliyor hakli olarak..aman cikmayin vallahi bu sicakta disari..neyse hava bugün biraz iyi gibi ..yagmur diyor izmir icin ..Lightlife cim da seni erkenden dogurtmus

esteryacim sana da Allah yardim etsin, sicaklarda hamile olmak zormus demek.dogumu kisa getirecek sekilde bebis yapmak uygun sanirim..saka bir yana Allah ne zaman nasip ederse basimin üstünde yeri varyerimseniben

Hepinizi öpüyorum, bizleri merakta birakmayin opuyorumnanaktan

slm fıstıklar,kimse gelmemiş bugün.
esteryam 39. haftamdayım ben 40 a az kaldı. ahh o ayak şişmesi çok fena, hiç bi ayakkabımı giyemiyorum bende, bileklerime dokunduğumda parmaklarımın izi çıkıyor :) ne kadar hareket edersen okadar iyi oluyor esteryacım, sen kaçıncı haftandasın şimdi, hazırlıklar falan tamammı
ligtlifecimmmm doğurmadım henüz ama yinede çok teşekkür ederim, okuyunca bi tuhaf oldum kızzzz
suurcum sen nasılsın canım, bugünki yağmur nasıldı, tamda dışardaydık biz eşimle arabadaydık ama yinede çok kortum ben, önümüzü göremedik valla, nasıl bir yaz yağmuruydu anlamadım :)

fantastikam ben 33+5 im bugun yani 34. hafta bitmek uzere sezeryan olacagı icin 39. haftaya kadar bekleyecekmi doktorlar bilmiyorum..

ama gercekten cok zor dime hem sıcaklar hem ayak sismeleri Allah tum hamiellerin yardımcısı olsun ve ben her gun dua ediyorum ki Allah her isteyene de hamileligi nasip etsin ozellikel topikteki arkadaslarım icim cok dua ediyorum, Allah hamilelerin duasını kabul edermişs..

Benim hazırlıklar bitti ki cokda kasmıyorum gerçi, bol kıyafeti var bebegin, sadece hastane icin gecelik falan hazırlamam lazım, gercçi daha hastane cantasını bile hazırlamadım usengeclikten daha var demekten :)

fantastikam sen normal dogumu bekliyorsun dime

alemsin kız sen sırnaşık şey okuyunca yazını gülümsedim de eşim neden gülümsüyosun diyo :))) Allah tez avazda kurtarsın fantastiğimmm Şeniz

kizlar merhaba,
evet fantastikacim deli yagdi yagmur....ben ofisteydim, disarida olmayi istemezdim yani..bir an hic durmayacak ve hep ayni tempoda yagacak sandim:bbo:

evet esteryam normal bekliyorum inşallah, birazdan dr. a gidicem kontrole bakalım napıyo, sanırım bebişim anne karnında kalma hakkını sonuna kadar kullanıcak :) bende çok dua ediyorum önce bizim arkadaşlarımız için sonra her isteyen için, allahm herkese yaşatsın, bizede sağsalim bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.. isim bellimi

alemsin kız sen sırnaşık şey okuyunca yazını gülümsedim de eşim neden gülümsüyosun diyo :))) Allah tez avazda kurtarsın fantastiğimmm Şeniz

:)) amin canım benim şıp diye alıversem kucağıma :Saruboceq:

kizlar merhaba,
evet fantastikacim deli yagdi yagmur....ben ofisteydim, disarida olmayi istemezdim yani..bir an hic durmayacak ve hep ayni tempoda yagacak sandim:bbo:

nasılsın suurcum, spor yapmaya devammı

selam kızlar nasılsınız çok uzun zamandır yazamadım geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir.ben 12 mayısta oğluşum kerem 'ime kavuştum.Allah isteyen herkese nasip etsin.sizleri çok özledim harika,eserya Allah sizlere doğumda kolaylıklar versin.hep aklımdasınız sizleri çok seviyorum...

ececim tekrar hayırlı olsun diyim tatlım, allah analı babalı büyütsün, sağlıklı hayırlı bi ömür yaşatsın keremimize. tabi darısı bize olsun. doğumun normal oldu dimi, nasıl memnun kaldınmı

esteryam haber vermezmiyim hiç, dr. a gittim o gün bebiş gayet iyi maşallah, doğum kanalına girmiş kafası, gerçi geçen muaynedede öyleydi, dr. doğum çok yakın demişti, bu sefer dahada inmiş aşağıya, çatı muaynesini yaptı, 1 cm açıklık olmuş, bu haftasonu için çok umutluydu dr. ama bizimki rahat sanırım, anne karnında kalma hakkını sonuna kadar kullanıcak herhalde. zaten bikaç gün kaldı normal süenin dolmasına. salı takrar gidicem dr.a bi daha bakıck eğer açıklık artmışsa belkide beklemicez, çünkü enfeksiyon oluşmasına neden olabilirmiş öyle. bilmiyorum dr.da bende normal olsun istiiyoruz, ben beklemek istiyorum ama tabi en önemlisi bebişin sağlığı. hayırlısı olsun ne diyim hayatım. dua edin benim için

Arkadaslar malasef ben bebegimi bugun kaybettik7 haftalık hamileydim,2gun önce kahverengi akıntı oldu arkasından biraz kan.hemen doktoru aradım ve sabah kontrolegittik.kontroldekalp atışını duyduk bebek iyi dedi kanama orda deil dedi doktorve tahlil sonucuna bakarak idrar yollarindaenfeksiyon var ondan olabilirdedi ve ilaç verdi.ayrıca tetiklemesin diye progesteron verdi bunlar dün oldu.gece tuvalete kaklktim ve kanamaninarttigini gördüm.sabahı bekliyim dedim ve bu sabah hemen acile gittik ve üzücü haberi aldık kalp atışı yoktu ve düşüş başlamış hemen kurtaja aldılar.bu arada hamileliği öğrendiğim haftamdan beri karnımda Ağrı vardı ben hep yerleşke ağrısı diye düşündüm.siz sakın böyle düşünmeyin arkadaslar önemseyin.kürtajdan sonra doktor iltihap için antibiyotikve dogum kontrol hapı verdi.bu ay adet olmuş gibi olcaksin sonraki ay da adet olduktan sonra tekrargebe kalabilirsin dedi.arkadaslar bu süre normal mı?dogum kontrol hapikullanma gebeliği önler mı?birde bisey sorcam annem ve kayınvalidem düşükten sonra tekrar hamilekalmanin daha kolay olacağını söylediler siz bukonuda ne söyleyebilirsiniz? Şimdiden cevabınız için Tesekkurler.herkesin bebisini Allah hemen versin kucaklarımıza.

iyi haftalar kizlaaar)

fantastikacim vallahi mümkün oldugunca sik sik bisiklete binmeyi istiyorum aslinda ama cok sik olmasada binmeye çalisiyoruz..tenise henüz baslamadim.annem kayinvalidem tembihleyip duruyorlar , hamile kalmissan bisiklete binmek bebegin tutunmasi acisindan tehlikeli olabilir diye...netten arastirip duruyorum.bisiklete binilebilir ve hafif tempoda tenis oynanabilir diyor ama ben de biraz tedirginim aslinda...:uhm:
Fantastikacim bebis icin ben bile cok heyecanlandim simdi, ha geldi ha geliyor..kapida bebisimiz desene)Allah hayirli, saglikli bir dogum nasip etsin, tez zamanda kurtul sende cnm)

ececim hosgeldin, güle güle büyüt Kerem'ini...Bu arada Kerem ismini bende cok severim bu arada.Adiyla, saglikla büyüsün insallah))

gamzeliesincim hosgeldin.Cok gecmis olsun, Allah saglikli bir bebek ve gebelik nasip etsin..asagi yukari hepimiz bu yollardan gectik cnm, cok taze oldugu icin gercekten baslarda, yasadiklarin sana mutsuzluk verebilir.ama zaman herseyin ilaci..bence önce tedavini ol, sen sagligina kavus ondan sonra yeniden bebis düsünürsünüz..genelde dr lar rahimin kendini yeniden bir gebelige hazirlamasi icin an az 3 ay süre veriyorlar.mesela benim kürtajimi yapan dr, yasimi gözönünde bulundurark ilk adetten sonra bebek düsünebilirsiniz demisti ama biz yine de 3 ayi doldurduk.simdi sabirsizlikla bebisin gelmesini bekliyoruz.bu arada annelerin dedikleri ne kadar dogru bilemiyorum..kürtaj veya düsükten sonra "ayagi icerde kalir" derlermis yani hemen tekrar gebe kalabilirmissin, kolay olurmus.. ama ben 2 ay oldu henüz gebe falan kalamadim.Sonucta %25 gebe kalinabiliyor...ciftlerin psikolojileri,sigara ve alkol tüketimleri, beslenmeleri vb gibi bir sürü seyin gebeligi etkiledigini düsünüyorum. Dr neden kontrol hapi verdi sana onu anlamadim ben..hem bir ay sonra hamile kalabilirsin demis hem de hap vermis..belki de 1 ay süre ile korunmak icin vermistir, yine de kendisine sormanda fayda var))Tekrar gecmis olsun cnm..

fantastıkam canım benım belkıde dogurdun allahım hayırlı dogumlar versın ınsallah saglıkla sıhhatle kavus bebegıne ınsallah ayyyy tuylerım dıken dıken oldu valla ...
ne gunlerden gecerek geldık dımı buralara.. allahım her ısteyene nasıp etsın ınsallahhh...
ececımmm canım allah analı babalı büyütsün ınsallah...saglıklı sıhhatlıbısekılde ....umarım sende kerem bebekte cok ıyısınızdır..

selam kızlar...size müjde vereyim...fantastikam dün doğamızı dünyaya getirmiş sezeryan olmuş canım arkadaşım...çok sevindim ve çok duygulandım...maşşalh güzel annemize ve doğamıza....

arkadasım tesekkur ederım yorumun ıcın.
ben de doktorumu dinlemeyi düşünüyorum Dedıgın gıbı soracagım ben de neden kontrol hapı verdıgını..Bısey sormak ıstıyorum.Ben evlendıgım aydan ıtıbaren dogum kontrol hapı kullanıyordum.1 bucuk senelik evliyim. sonra ılacı bıraktım ve 10 ay sonra hamıle kalabıldım.şimdi tekrar ılac kullanırsam yıne bu kadar uzar mı yanı uzun surer mı hamıle kalabilmem :???? bu konuda da yardımcı olur musunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…