Düşük yapıp,hamile kalmak için zamanın dolmasını bekleyenler buraya.

tugbamurat

bismillahirrahmanirrahım
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2007
1.524
5
a.s.merhaba arkadaşlar ben 2 tane melegimi kaybettim biri 5 haftalıktı kanamayla düştü melegim sonra yeniden hamile kaldım herşey yolundaydı 9 haftalık kalp atışları olmadı melegimin dr ilaçla düşürdü sonrada geri kalan kürtaj oldum üstünden 2buçuk ay geçti dr 3ay bekle sonra hamile kal dedi ben şimdi ne yapacagımı şaşırmış durumdayım 3 ay dolunca korunmayı bıraksammı yoksa bi 3 -4 ay dahamı beklesem rahım iyice dinlensin diye çokta istiyorum:CüvCüv: napacagımı bilmiyorum benim gibi olan arkadaşlar burda paylaşalım siz ne durumdasınız napardınız sevgileeeeer

slm canım,öncelikle çok geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda sana sağlıklı bir bebek nasib etsin.
bende temmuzda kürtaj oldum,ilk gebeliğimdi 11 haftalıkken kalbi durdu.3 ay korundum ama o dönem psikolojim çok bozuldu çünkü yeniden hamile kalmayı çoook istiyodum,stresten kist çıktı,tedavi oldum derken zaman su gibi geçti.şimdi 4 aydır korunmuyıruz hayırlısı ne zamansa o zaman gelsin meleğim die dua ediyorum ama her adet dönemimde mahvoluyorum.allah yardımcımız olsun,rabbim sabırla sınamasın hiç birimizi.
bence ilk adetten sonra korunma arkadaşım ve testlerini yaptır mutlaka.tedbirini şimdiden al.içimizi ferah tutalım.inşallah vakti geldiğinde bizde bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucaklayacağız...

a.s.:1hug:çook saol canım sanada çok geçmiş olsun canım hastanede yattım zaman testlerim yapıldı bebegim patolojıye gitti hiç sorun çıkmadı düşük bir sebeb olmadanda olabilir dendi kürtajdan 1 ay sonra kontrole gittim rahmin temiz dedi sadece enfeksiyon kapmışın dedi dr ilaç yazdı okadar ama ben şimdi korkuyorum tekrar aynı şeyleri yaşarım diye cesaret edemiyorum iyice bi rahmim dinlensin diyorum 6 ay geçsin diyorum napacagımı şaşırdım allah yardımcımız olsun ve beterinden saklasın cümlemizi amiiiiiin

merhaba bende ocak ayında 5 haftalık hamileyken bir düşük yaşadım şuan dikkat ediyorum kürtaj olmadan ilaçla temizledi doktorum ilk gittiğim doktorum 2 ay hamile kalmamam gerektiğini söyledi düşükden sonra gittiğim diğer doktorum ise 4 ay dikkat etmem gerektiğini söyledi bende çok istiyorum aynı durumda olan varsa bana bilgi verebilirmi?

selam hepinize...geçmiş olsun kızlar ayrı ayrı...bende 5 şubatta 7 haftalık meleğimi kalbi durması üzerine kürtajla sonlandırdılar...dinlenme sürecindeyiz şuan...40 gün sonra kontrole çağırdı dr um...3 ayın sonunda korunmayı düşünmüyorum...pazar gününden beri keçi boynuzu ve incir kürüne başladık eşimle...psikoloji çok önemli kızlar kendinizi ne zaman hazır hissederseniz ozaman bırakın korunmayı...allah biliyorya stres sebep oldu benim meleğime...((rabbim zamanı gelince hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize...

a.s. a.s.merhaba canım çook geçmiş olsun acele etme canım bekle en 3ay ben 1 rine degil 3 -4 dr sordum 3ay kalma ondan sonra kalabilirsin dedi ben 6 ay korunmayı düşünüyorum 3 ay oldu zaten 3 ay daha bekleyecegim allahtan haıyırlısı olsun hakkımızda sevgileer

a.s. a.s.sanada çok geçmiş olsun canım evet sana katılıyorum herşeyin başı stres stresten uzak kalıcan herşey beyinde bitiyor inş. rabbim sana bana ve tüm isteyenlere saglıklı sorunsuz hamilelik hayırlısıyla nasip etsin amiin

Selam canım;

Bende bir dış gebelik geçirdim, ardıdan tekrar hamile kaldım bu kezde gebelik kesem bozuldu kürtaj oldum.
Doktorum 3 ay korun dedi, 3 ayım bu ayın sonunda doluyor.
Tahminime göre 1 martta adet görücem sonrasını iple çekiyorum...:1rolleyes::smiley-cool:hihoyyyt:CüvCüv:

bende kasımda yaptım düşük 5aylıktı.benim 3 ayım doldu bıraktım korunmayı kendimi hazır hissediyorum.tekrar aynı şeyi yaşamam umarım.kimse yaşamaz.allah hepinize sabır versin.

çok geçmiş olsun canım...ne güzel 3 ayın dolmuş ..bizim daha var mayıısn başında başlıyacağız çalışmalara...bu süre zarfında bişeyler yaptınmı alternatif tıp olarak ...

bende kasımda yaptım düşük 5aylıktı.benim 3 ayım doldu bıraktım korunmayı kendimi hazır hissediyorum.tekrar aynı şeyi yaşamam umarım.kimse yaşamaz.allah hepinize sabır versin.

tuğbacığım allah yardımcın olsun inşallah hayırlı haberlerini paylaşırsın en kısa zamanda bizlerle...eminim netten araştırmışsındır nelere dikkat edeceğinizi...herşey gönlünce olsun arkadaşım...

günaydın hepinize...nasılsınız kızlar ..benden iyilik dün biraz karamsardım bebek konusunda içim daraldı düşündükçe sanki hiç olmayacakmış gibi ama buğün daha iyiyim kürlere devam ediyoruz eşimle ve adaçayınada başladım her gün 1 fincan ...ama kanamam geçmedi hala daha doğrusu lekelenmem...oda bir geçseydi hayırlısıyla daha iyi hissedecektim kendini....rabbim hepimizin kucağını doldursun tez vakitte o minicik meleklerinden yollasın tüm isteyenlerine...

a.s.selam canım sanada çok geçmiş olsun canım bende senin gibi peş peşe düşüğüm oldu yıne yeni dr gittim dr dedi peş peşe düşük yapmışsın 3 ay degil 6 ay korun dedi peş peşe kolay degil bedenın rahmın dinlensin dedi kan kaybıda oldu dedi bende acele etmicem zaten 3 ayım doldu 3ay daha beklicem yanı haziranda başlıyacak çalışmalar:CüvCüv: ve dr bana folik asit verdi başla şimdiden dedi aldım icecem başka bişeye gerek yok dedi ama ben hamile kalmadan tekrar dr gidecem rütün kontrole bakalım hepimizin hakında hayırlısı olsun

a.s.günaydın yasemincim bende senin gibi bir karamsar oluyorum bi iyi oluyorum aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum ama inş. hiç birimiz bidaha böyle acılar yaşmayız bebişlerimizi kucagımıza alırız hayırlısıyla canım benimde senin gibi lekelenmem 1 ay devam etti dr gittim kürtajda enfeksiyon kapmışım antibiyotik verdi geçti biraz daha bekle geçmezse sende git bir kontrole ilaç alırsın geçer

ya gerçekten insan.hemen hamile kalmak istiyo nedense ben 10 aylık evliyim ve 22 yaşındayım.çevremdekiler ne acelen var diyolar ama anlamıyolar insanın için öyle kötü bi boşluk oluyo ki.ben 3 ay zor dayandım.ama gerekli olan bişey 5 aylıktı büyüktü hem bedenen hem ruhen çok yıprandım.hem kendimiz hem bebeğimiz için sabretmemiz gerek .umarım zaman çabuk geçer.teker teker dökülür hamileler

iyi dileklerin için teşekkür ederim.kendini çok yıpratma stres yapma herşey yoluna girer herzaman iyi düşünmeye iyi yönden görmeye çalış.enkısa zaman da düzelirsin.yeni bi olay zaman herşeyin ilacı:1rolleyes:

Kızlar ben normal yoldan hamile kaldım bebek için 1 yılı geçti sigarayı bıraktım şuan folik asitime devam ediyorum.

Doktorum yeniden hamile kaldığında aspirine başlıycağz dedi aranızda doktorundan bunu duyan varmı acabaCADIARZU

İlk hamileliğimde korunmayı bıraktığım ay hemen hamile kalmıştım..

İkincisinde 5 ay ama bunun iki ayında korunmuştum zaten yani 3 ay sonra...

Şimdi nolcak bakalım sabırsızlanıyorum. ALLAhım isteyen herkese versin:Saruboceq: kaybetmek çok zor insan çok üzülüyor.:çok üzgünüm:

bana ilk kürtaj olduğumda hemen antibiyotik balamıştı dr um canım
zaten 1 ay olur demişti lekelenme...

canım benim evet evliliğin yeni ama işte herkesin bebek istegi ve düşüncesi farklı...kimin ne düşündüğünü önemseme önemli olan senin ve eşinin düşüncesi...rabbim gönlümüze göre versin canım...:1hug:

ilk zamanlar çok kötüydüm gerçi hala tam düzelmiş değilim aklıma geldikçe kötü oluyorum ama psikolojimi yen bir bebek düzeltecek diye düşünüyorum ama çokda korkuyorum aynı şeyleri tekrar yaşamaktan haklısın aslında en az 3 ay beklemek gerek toparlanması açısından ama ben kürtaj da olmadıgım için birazda rahatım acaba farkk ediyormu bilginiz varmı ? kürtaj olan ve olmayan arasında yeni hamilelik için ne farklar var bu konuda bilgim yok.. bilginiz varsa bana yazarmısınız? sanada çok geçmiş olsun canım. şuan düşük oranı çok yüksek kızlar yediğiniz soludugunuz havaya dikkat etmeniz gerek bunun haricinde dr umun söylediğine göre bilgisayar ve cep telefonuda düşüğe sebeb oluyor elinizden geldiğince uzak durun pc ve telden size tavsiyem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…