Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Canım brnim fsh düşmüş 8 çıktı şok oldum 2 3 ay önce 20 idi geçen ay 16 bu ay 8 çıktı ilk defa
Aklıma sen geldin vallahi, bu ay farklı olarak yaptığım şey testere dişli aslan pençesi çayı ( aslında önceki ay da içtim ama çalı çırpı gibiydi netten yenisini aldım bu ay içtim tazesini) ve çörek otu kürü 10 gün falan dabahları bir tatlı kalığı aç katına yedinim. Belki denersin dedim sen de

40 cnm ne bılım ya kalıye falan artarsa diye dedım bide toksik temizliomus ondan bi düşündüm yanı
ben de 40 yaşındayım. Tedavi öncesinde yaptırsanız faydalı olur. Benim tüp bebek doktorum kesinlikle yaptırmalısın dedi. Beklerseniz sürecimden sizi haberdar edebilirim. buradan bir arkadaş yazdı, sanırım glutatyondan önce yumurtası cıkmıyormus. Glutatyondan sonra 1 tane sağlam sağlıklı yumurtası oluşmuş.

Bnm amh 0.90 küsür çıktı. Ama ne hikmetse benden de 1 - 1 toplanıo bu yumurtalar. Hani bi ayda 2 saglam yumurta bulsak tamam dicem de.
Gonal f lerden ne kadar süre önce başlamak gerekıyor bıde bu ılac hap mı iğne mi nedir acaba? Kac tane olmak gerekıo hiç bilgim yok

Canım sevindim senin adına bu durumda erken menapozdan kurtulmuş oldun darısı bana inşallah. Aslan pençesi çayını her gün mu ictin canım Bir de uygulamasını nasıl yaptın ? Benim fsh en son 50 ydi 34 ten 50 ye cikmisti malesef
Belki düşmüştür bilmiyorum olctirmedkm ama adette olamadim belkide düşmedi bilemiyorum 61 gün oldu adet olamadim dün gebelik testi yaptım negatif ben yumurtlama görünce aslan pencesini bırakıyorum onun disinda iciyirum sen yumurtlama gununde de iciyormuydun ?
Çörek otu kurunu nasıl yaptın cnm ? Ben 2 aydır hee sabah bal polen propolis perga arı sütü karışımı içiyorum. Umarım benimde tez vakitte düşer sevindim senin adına .

az önce bunun şüphesine düştüm. Günde 3 tane kullanıyorum. sanki biraz yüksek gibi geldi. Birde araştırdımda tüp bebekle ne alakası var tam anlayamadım.

Kızlar ben tüp bebek ilaclarina başlamadan 1 adet dönemi önce vitamin ve biestoron başlattı doktorum. Günde 3 tane içtim.
Canım doktorum çok abartı konuşmuş.
30 yumurta pcoslarda duyuyorum hep.
10 yumurta da olsa, 20 yumurta da olsa 5. Güne gelen 2-3 görüyorum hep. Ben hiç 10 yumurtası 5. Güne gelene denk gelmedim.

Tek olsun sağlıklı olsun, bize tutunsun yeter.

30 yumurtam olsa zaten tüp bebekle isim olmazdi diye düşündüm ben de. Bugün 11 yumurtam olmuş. En küçüğü 12 mm boyutunda. En büyüğü 17 mm. Yarın gece 24.00da çatlatma iğnesi vurup pazartesi günü yumurta toplama işlemi olacak. Ben 5-6 tanesi 5. Güne gider belki diye düşünüyordum ne cahilim

Günün herhangi bir saatinde cezvede kaynamış suya göz kararı 2 tutam koyup 3 5 dk kaynatıp biraz bekletip limon sıkıp içtim. Haftanın 5 günü falan içtim sanırım yani hergün içmeye çalıştım ama arada kaçırdığım günler oldu bide adet yumurtlama dönemi ayrımı yapmadım hala içiyorum yani.
Bal polen propolis ben de 2 ay kullandım bıraktım bitince.geçen ay çörek otu kürü yaptım yedim.adetin 2 ya da 3.günü başlayıp 10 gün falan kullandım yumurtlamadan sonra bıraktım. Bu ay tekrar kullanacağım.
Ama bence sen artık şu cyclo prog. ilacını alıp adet söktürmeye çalış, benim düzensizliğim olmamasına rağmen bu ay kullanmaya başladım o ilacı yine.

Kizlar merhaba, ben iki deneme yaptim yumurtam dollenmedi ikisinde de maalesef ve sebep yumurta kalitesizligi cikti bende ara vermeye karar verdim, size sormak istedigim vitaminlerden günlük d'où ne kadar almamiz gerek bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

Evet cnm gidicem artık testi de yaptım en yakın zamanda gitmem gerekiyor ne vereceklerse versinler artık sokulsun bende sinirden iyice bi tuhaf oldum. Ama ben kistten ötürü bohle olduğunu düşünüyorum bilmiyorum da yine de bakalım. Dediklerini not aldım cnm çörek otunu direk mi yedin yoksa toz haline mi getirdin?
Aslan pençesi dünden beri başladım tekrar normalde yumurtlama görünce bırakın diyorlar ama aslında 2 ay hiç bebek düşünmeden şu değerlerimi hormonlarımı bi düzenlesem iyi olcak gibi. Yinede içimdeki o heves istek umut en ufak bi anı bile kaçırmak istemiyorum zaman aleyhime diye. Tüp bebek yaptırma kararı aldık cnm inşallah i zamana kadar hormonlarım düzelir 3-4 aya kadar yaptırmayı düşünüyoruz nasip olursa bakalım benjm normal yolla beklersem bu gidişle tamamen adetten kesilicem gibi hiç değilse tamamen kesilmeden tüp bebek deneyeyim dedim tutar mı bilemem ama eşimi ikna ettim deneyeceğiz bakalım

Hayırlısı olsun canım inşallah en güzeli o beklemeden tabi.. ama ilk iş yine adet söktürmek olacak işte düşün senin yumurtan olsada bunca zaman kalitesi gitti eskileri adetle atıp yeni yumurta oluşumun da yok şuan.tüp bebeğe gidene kadar kendi kendine düzeltemeye çalış rn azından hormonlarını dediğin gibi çünkü onlarda haliyle bunu yapacak . Benim de amacım o zaten yazın tüp bebeğe gideceğim ben de öncesinde kendim hormonlarımı değerlerimi düzeltmeye çalışıyorum ki oradaki süreç uzamasın diye. 10 gün gecikmeyi beklersin anlarım ama şu sonn 20 gününü gerçekten boşuna bekledin ilaç kullanıp bir an önce sökülmen lazım eski yumurtaların atılıp ve kistinde düşmesi için yeni yumurtaların oluşsun . Doktora gittiğinde haber ver canım ( git bir an önce) vallahi arkadaşım olsaydın zorla kolundan çeker götürür doktora her gün o ilacı zorla içirirdin sana

Yumurta 3 ayda kalitelenebiliyormus. Instagram'da embriyolog İdil bozkurtun paylasimlarina bak istersen. Ben yumurtayı kalitelendirmek için bunları kullanıyorum ekstra d ve k vitamini kullanıyorum. Hayıt sulu karışım içiyorum. Naturiga proteinlerinden kullaniyorum. Tüp bebek tedavisine başladım pazartesi yumurta toplanacak. İlk gittigim doktor bıosteron ve proxyfemin önerdi ancak şimdi tüp bebek yapan doktor bunların bir faydası olmayacağını söyledi. Ben gene de kullandım. Sonuç ne olur bilemiyorum.

Eklentiler

• IMG_20240206_084028.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 74
Kuzucum ben şuan;

Günde
2 biosteron
2 argifertil
1 maxijuno
1 omepa q10
1 melatonin (geceleri) içiyorum.

Kuzucum ben şuan;

Günde
2 biosteron
2 argifertil
1 maxijuno
1 omepa q10
1 melatonin (geceleri) içiyorum.
Kuzu bişey soracam opu yapıldı ya bana 8 gün önce yumurtalarım döllenmedi falan fitil kullanıyordum o arada transfer olacak diye sonra transfer iptal olunca bütün ilaçları bırak dedi fitil dahil ben şimdi adet günüme kadar hiç vitamin ilaç falan kullanmıyorum ne olcak anlamadım

Canım çok haklısın kesinlikle. Inan ben birazda neyi merak ediyorum biliyormusun aldığım kullandigim şeylere dünya para verdim bal karışımına 1 kavanoza 1600 tl para verdim eşime de aldım onla beraber bi dünya para ediyor ve ikinci kavanozu aldım fayda edecekti gerçekten fsh düşecek ve kendi kendime adet olacajmiyim fayda görürsek En azından kullanmaya devam ederim tekrar alırım ama fayda görmüyorsam ve görmeyeceksen boşu boşuna o kadar para verip de almama bir mantığı yok En azından başka bir şey denerim diye düşünüyorum anlatabiliyor muyum şimdi yani ben kendi kendime adet görebilecek miyim hala Adetim gelebiliyor mu Onu öğrenmek için bekliyorum ben de kist var Muhtemelen kistte atılamadığı için adette gecikiyor. Yazında kist varken 68 günde adet olmuştum fsh 34 tü o zaman. Aralık- 15 de en son adet oldum. Zaten elimde tarlusal var onu kullanmaya başlayacam mecbur daha fazlası zaman kaybı olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…