Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
peki ne kadar yemem lazım
Böyle şeyleri yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Yapmış biri olarak sizi uyarmak istedim. Cok dikkatli olmalısınız. Aynı kürü uyguladım. Bir anda karaciğer enzimlerinde yükseklik oldu. hiçbir sebep bulunamıyor. sadece toksik bir etkiyle karşılaştığım düşünülüyor. Bu yaptığım kürlerden kaynakladığını düşünüyorlar. Hele de bitkisel çaylardan uzak durun derim. 1.5 senedir bununla uğraşıyorum yeni yeni toparlanmaya başladım. Tabi yüksek diye doktorlar tüp bebeğe başlamak için çekinceli davrandı.

az önce bunun şüphesine düştüm. Günde 3 tane kullanıyorum. sanki biraz yüksek gibi geldi. Birde araştırdımda tüp bebekle ne alakası var tam anlayamadım.
Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Tüp bebek tedavisinden 6-8 hafta önce başlanması gerekirmiş. benim tedavi ile başladı. Muhtemelen yumurtalarıma bir faydası olamayacak diye düşünüyorum. Bunun nedeni de sanırım doktorun hasta kaybetmeme endişesi... yanlış mı düşünüyorum.

az önce bunun şüphesine düştüm. Günde 3 tane kullanıyorum. sanki biraz yüksek gibi geldi. Birde araştırdımda tüp bebekle ne alakası var tam anlayamadım.
Canım benim de okuduğum ve gördüğüm tüp bebekte doktorlar 2-3 adet kullandırıyor günde. Bence normal canım iğneyle kullanılabildiğini bilmiyordum. Onu senden öğrendim.

Bir arkadaşıma bir adet öncesi başlandı canım. Genellikle adet öncesi başlatılıyor. Seninki direk iğnelerle mi başlattı? Belki bu ay olmazsa sonraki ay için yatırım yapıyordur kuzum öyle de düşünebilirsin.

2 biesteron , 3 Argifertil olarak kullanıldığını okudum öyle başladım 3 de olur sanırım

amin inşallah Ne kadar kullanacaksın sen başladın mı tedaviye tekrar?
Canım bana bu ay yumurta takibi yapıyor doktor. Mart'ta başlayacak mı bilmiyorum. Konuşmuyor doktorum benim. Başlarız diyor ama başlamıyor bakalım, bekleyip göreceğim. Ben sanırım bu sefer opu olana kadar kulanacağım bunları kuzum. Baksana iğneyle kullanan arkadaşlarımız var. Geçen sefer iğneye başlayınca bırakmıştım. 1 ay civarı kullanmıştım. İki yumurta çıktı, biri döllendi embriyo oldu transfer oldum ama tutmadı. İki yumurtadan birinin dolu çıkıp döllenmesinde belki etkisi olmuştur bu kullandıklarımın.

Glutatyon serum hakkında bilginiz var mı hee hafta 5 seans şeklinde yapıyorlarmış. 1 ay beklicem ya ben de o ara yaptırsam mı diye düşünüyorum doktoruma danışacağım henüz. Faydasını görenler olmuş ama bilemedim.

Onu hiç bilmiyorum canım

Merhaba kizlar. Ben de adetin 4. Günü başladım tedaviye. İlk kontrolde 5 yumurtam vardı. Sonra 8 oldu şimdi 10 tane oldu. 4 tanesi 12,5 mm oldu digerleri 7-8-9 mm büyüklükte. Pazartesi yumurta toplama işlemi olacak. Küçüklerde büyür mü acaba pazartesiye kadar? Doktor senin yaşındaki bir hastada tüp bebekte 30 yumurtanız olması gerekirdi dedi. Benim 10 tane ve bazıları daha yavaş büyüyor. Sizce durum kötü mü

işte o zaman öbür ay başlasaydık. dünya para gidiyor. Açıkcası durumumuzda okdr iyi değil. Birinci ve ikinci için anca para denkleştirebiliyoruz. Oda düğün altınlarımla. benimki direkt adetimin 2. günü gitmiştim doktora, hemen bu ay başlayalım dedi. iğnelerle beraber bu ilaçları verdi. Allah büyüktür ne diyim, hepimizin yardımcısı olsun.

Doktorunuzu glutatyonu önermiş sanırım size neler söyledi yaptırdınız mı acaba

Canım öncelikle gönlüne göre olsun.
  • 30 yumurta söylemine takılma. Neticede 2 yumurtalıkta toplam 10-12 tane görseler de rezervi normal kabul ediyorlar. Doktorun olabilecek en mükemmel durumdan örneklendirmiş olsa gerek.
  • Benim doktorum 2, bilemedin 3. günü başlamak lazım iğnelere demişti. 4. günü ilk kez duydum. Vardır doktorunun bir bildiği.
  • Pazartesi OPU olacaksa Cumartesi günü/gecesi çatlatma iğnesi yaptırır. O gün saydığı yumurtalar daha belirleyici olacaktır.
  • Yumurtaların büyükleri daha hızlı büyüyor, küçükleri daha yavaş büyüyor. Dolayısıyla 7-8-9 mm olanların cumartesiye kadar 9-10-11 mm olmalarını bekleyebilirsin. Umarım daha da hızlı büyürler de hepsi en azından 12'yi bulur.
  • Çatlatma iğnesinin yapıldığı gün 12 mm olan foliküllerden yumurta çıkmasını bekliyorlar. O gün 15-20 arasında olanların da muhtemelen olgun yumurtaya sahip olmasını bekliyorlar genelde. OPU da en küçüklere bile bakıyorlarmış ama açıkçası çatlatma günü 12'yi bulmayan foliküllere çok umut bağlamıyorlar.
  • Aşırı büyük folikül de sevmiyorlar. Bu sefer de içi geçmiş, kistleşmiş olabiliyorlarmış. Yani çatlatma günü 20'nin üstünde folikül de olmasa iyi olur.
  • Eğer fazla büyüyen 1 tane olursa; gerekirse onu gözden çıkarıp arkadan gelenlere biraz daha şans vermek isterse doktorun belki OPU'nu 1-2 gün erteleyebilir de.
  • Sen şu an OPU'da 4 yumurtan çıkacakmış gibi düşün. Doktorunun kararlarına göre belki daha fazlası da olabilir. Beklemeyip pazartesi yapalım derse muhtemelen güzel büyüyenleri kaçırmak istemediği içindir.

Doktorunuzu glutatyonu önermiş sanırım size neler söyledi yaptırdınız mı acaba
evet dün akşam ilk dozunu yaptırdım. İçine Saf C vitamini ve asist de koyduk. benim karaciğerimde sorun olduğu için önerdi. toksik maddeleri vücuttan uzaklaştıran bir aminoasit aslında. Aynı zamanda antioksitan yani hücre yenileyici. Bu nedenle de yumurta kalitesinde de yararlı. Ama benim için bence geç bir uygulama. Cünkü zaten şu an tedavi aşamasındayım. Tedaviye başlamadan yaptırılsa daha iyi olur gibi geliyor

Ben nasip olursa 1 ay sonra başlıcam rezerv düşüklüğüne önerilmiş. 5 seans haftada 1. Bu hafta başlamam lazım bu hesaba göre. Zararı olmaz diye düşünüyorum ama bilemedim.

Glutadyon ben 2 seans kullandım. Ve sonraki adette yumurta oluştu ve kaliteliydi bana hemen etki etmişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…