Düşük Amh (0,1) ve Yumurtalık Gözükmemesi

Aynı durumda tek embriyodan ikiz sahibi olan oldu. Tabi ki gereksiz ümit verilmesin ama bu kadar da sert konuşulmasın ya. Saizen diye bir iğne var benim de 2 3 yumurtam zor büyürdü üstelik amh değerim daha yüksek gözükürdü ama yumurtam azdı ultrasonda. Embriyologlar bile opu sonrası 0 yumurta olduğunda bazen böyle olur denemekren vazgeçmemek lazım derken doktorun daha takip aşamasında bu yorumuna sinir oldum. Bence acil doktor değiştirin.
Ya tam seni etiket edecektim yazmışın sağol Merve😍🌺

Doktorunuz ya hıyarın bayraklı önde gideni ya da sizi soymak ticari doktor.
0,23 amh degeri olan bir kadin tek yumurtasından 4 yumurta vermeyi bi kenara bırakın 1,2 yumurta zorla verir.
Acil doktorunuzu değiştirin.
Bi kadar pahalı hastane ve doktor seçmeyin.
Doktor seçerken iyi araştırın birisinin iyi demesi ile asla tüp bebek doktoru tercih etmeyin.

Güldüm okurken yumurtaların kalitesiz dese anlıcamda 4-5 yumurta görmüş resmen yumurtaları erken çatlatıp ziyan etmiş.
Ayrıca gonal f yüksek miktarda kullandırdıklarında yumurtaları maf ediyorlar.

Moral bozmayın yumurta kalitenizde sorun yok ise evladınız olur.

Emre Karatekelioğlunu araştır yorumları oku, ön görüşmeye git, sperm, hormon testleri, rahil filminle birlikte git, şu yaşadığın süreci anlat.

Merhaba canım eski nickinden hemen tanıdım🥰 ah Mfk😂 oda bize yaramadı hiiç

Bende ekim ayında transfer olacağım beklemedeyim canım
Sende tedaviye başlayacaksın muhtemelen Rabbim kolaylıklar versinn🤲🏻🥰
Yaa cok guzel sonuclar almani dilerim simdiden sana😊
Nerede yapuyorsun peki, amerikadaydin diye aklimda kalmis.
Sorma ya benim tupler kapaliymis zaten olmazmis yani 🙈 evliligimin 2.yillina girerken ogendim birkac doktora gitmistim biri de cikip demedi hsg cekelim amh dusuk yasin 30 ustu, neyse kendim arastiriyorum ne yapalim 😁
Ben 2 ekimde bilet aldim yigit hocada muayene olacagim ama tedaviye baslamaz hemen yumurtalarim pek yok sanirim 🙈

Merhaba bu siteye yeni üye oldum arkadaşım vesilesiyle. Başıma gelen bir konu için buradayım.
27 yaşında ve 1 yıldır evliyim. Bebeğimiz olmadı doğal yoldan ve korunmasız ilişkide o yüzden doktora gittik. 2023 Mayıs ayında amh değerim 0,27 çıkmıştı doktor multivitamin verdi düşük değer diye. 2023 Ağustos ayında gittik tekrar baktırdık ve bu sefer de 0,1 çıktı amh değeri. “Acilen Tüp Bebek tedavisi öneriyorum” dedi. Kendi çabalarım ve arkadaşımın desteğiyle doktorlara baktım. İstanbul’da Acıbadem Hastanesi’nde Turgut Bey’e randevu aldık 28 Ağustos’ta ön görüşme yaptım. “Sol yumurtalığını pek göremiyorum ama sağda 4-5 tane yumurtan gözüküyor, adetli gününde gel bir bakalım” dedi. 12 Eylül’de adetimin ikinci günüydü ve yine gittim. Yine sol yumurtalık pek gözükmedi sağ gözükür halde ama ufak bir kist vardı yumurtalık dışında. TSH ve E2 (Estradiol) tesi yaptık o gün. TSH normal çıktı, E2 değerim de 24,8 gibi çıktı. “Dört gün boyunca yumurta büyütme iğnesi kullanacaksın Cumartesi tekrar bakacağız” dedi ve bana Gonal F/900 iğnesi verdiler kullandım. Dün sabah muayeneye gittim (16 Eylül 2023 Cumartesi) yumurtalıklarım büyümüş mü diye baktık. “Hiç yumurtalık göremiyorum tamamen iflas etmiş gibiler, gebelik ihtimalin yok gibi” dedi ve şoka girdim üstelik dün E2 değerim 19’a düşmüş ona da baktık. Gözlerimdeki yaşı tutamadım tüm hemşireler herkes bana baktılar, “hiç mi umut yok” dedim. “Negatif konuşmak istemiyorum ama çok zor çok çok, 23 Eylülde tekrar gel bir hafta doğal akışına bırakalım yine bakalım” dedi doktorum. Şimdi arkadaşlar öyle üzgünüm öyle boşluktayım ki… Ne yaparım nasıl çözüm bulabilirim, bu süreçte takviye, kür, başka bir doktora muayene olma durumu, bir ürün, bir tavsiye ne varsa razıyım. Açıkçası umutlarım geleceğim hayallerim hepsi dün o saniye bitti ve kendi cenazemi gömdüm gibi oldum…
Moral bozmak yok.Bazen doktorlar realist olmak adına yaralıyıcı olabiliyor.Acıbadem Atakentte nadiye hanım yumurta rezervin düşük zor dedi ama Acıbadem Maslakta yiğit hoca 17 yumurta topladı 🤗
Bahçeci ve Şişli memorial de ilk görüşme ücretsiz onlara ve mutlaka Acıbadem Maslakta Prof Yiğit Çakıroğluna git.Bülent Tıraşla beraber çalışıyorlar.Muhteşem bir doktor ve insan
Yumurta kalitesini arttırmak için instagramdan Çider isimli derneği takibe al,uzman doktorlar,diyetisyen ve psikologlarla canlı yayınlar yapıyorlar faydalı bilgiler oluyor
Beslenme adına da paketli gıda,tavuk ve şeker tüketme dedi diyetisyenim(doğurganlık için destek alıyorum)Bol şans diliyorum Rabbim isteyen herkese sağlıklı evlat nasip etsin inşallah

Düzenli adet görüyorum hatta 30 günde bir geliyor bu ay yumurtlama kitleri kullandım hiç yumurtlama günü olmadı ama adetim yine aynı tahmin ettiğim günde geldi 🌸 Yorumlar bana çok umut oldu oluyor çok teşekkür ederim 🌺
Düzenli adet görüyorsan hamile kalma şansın çok yüksek hiç üzülme canım bana da doktorlar çok olumsuz konuşmuştu hiç takılma psikolojini de umudunu da hiç kaybetme. Rabbim isterse olmazı bile oldurur.

Yorumunuz için çok çok teşekkür ederim Rabbim size de şifa versin en kısa sürede. Ben hiç HSG çektirmedim daha hiçbir doktor da sormadı bana veya yapmadı. Her gittiğim doktor yumurtalığın güzel ama kist var demişti ilk kez bu Acıbademdeki doktor 3. muayenemizde (hormon ilaçlarından 4 gün sonra) “göremiyorum iflas etmiş gibiler” dedi halbuki daha geçen gün görmüştü sağ yumurtalığı değil mi? Birkaç doktora daha danışacağım fikirlerini isterim elbette bu arada Zonguldak’ta yaşıyorum ama bu hastane işleri ve tüp bebek için İstanbul’a gelip gidiyorum o yüzden hep açığım önerilere Ankara ve İstanbul’a gitme şansım var 🌸🙏🏻
Hsg sanirim tüp bebek yapmadigin surece istemezler cunku bende de istenmedi ama iki yilin sonunda bir doktor yapti ve kapali oldugunu ogrendim ve bir suru keske île kalakaldim, zaten rezervim az bosuna bu kadar zaman gecti diye..
Keske ne oldugunu bilip kendim israrci olsaydim çekmelerimde, demem ô ki eger bu surece gireceksen cektir mutlaka. Ben acibadem maslakta Yigit hocada baslayacagim tedaviye zaten Y yengec1107 bahsetmis cok guzel, ayrintilariyla bana da cok destegi oldu sag olsun 😊 fakat ben hsg Dr cevat bayrak diye bir doktorda cekecegim cunku acilma ihtimali varsa aciyor tupleri ama tüp bebek merkezleri hsg esnasinda acmiyor varsa bir sisiklik vs Ameliyatla hallediyorlar bu da aklinda olsun.
Birde sisli memorial Semra kahraman muayenesi ücretsiz ona da muayene olup farkli bir fikir almani oneririm (ben oyle yapacagim) ve neye kime karar verirsen ver doktorunu degistir lutfen 👍
Cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin de, yollarimiz kisa olur insallah 😊😁

Benim aklımda çok soru işaretleri oldu dün çok ağladım. “Yumurtalıkların iflas etmiş gibi” dedi daha üçüncü kontrolde . Dedim geçenlerde gözüküyordu. Ayrıca iflas ettiyse dedim ki nasıl her ay düzenle adet oluyorum, cevap vermedi sadece “bu ay geç adet olacaksın haberin olsun” dedi. Şimdi başka doktoru araştırdım ama bunun yakın arkadaşı diyorum gitsem bunu arar neden bana geldi falan der mi 😅 Çünkü dün bu lafların karşısında şok oldum bir yanım diyor bu işin yıllarca uzmanı bana eksik yalan bilgi mi verecek bir yanım da diyor herkes yumurtalık görüyor iyi diyordu nasıl şu an çıkmıyor vs ben karıştım kaldım ama umutsuz değilim asla ve asla. Allah çabalayan herkesle beraberdir 🥰
Benim doktorum Eray Çalıskan'dı Allah ondan da ekibinden de razı olsun. Kötüydü durumum elbette bunu söylemesi gerekirdi. Istatiksel olarak söylerdi yorum kat.adam bilimsel olarak 🤣 Allah yardım etsin herkese inşallah

Yaa cok guzel sonuclar almani dilerim simdiden sana😊
Nerede yapuyorsun peki, amerikadaydin diye aklimda kalmis.
Sorma ya benim tupler kapaliymis zaten olmazmis yani 🙈 evliligimin 2.yillina girerken ogendim birkac doktora gitmistim biri de cikip demedi hsg cekelim amh dusuk yasin 30 ustu, neyse kendim arastiriyorum ne yapalim 😁
Ben 2 ekimde bilet aldim yigit hocada muayene olacagim ama tedaviye baslamaz hemen yumurtalarim pek yok sanirim 🙈
Evet canım Amerikaydık biz Şubat ayında döndük.3 yılım orda öylesine geçti ne yazık ki

Sana kimse rahim filmi çekelim dememiş miydi o zaman Allahım kolaylık versin hepimize canım💓🤲🏻inşAllah ilk ve son tedavin olsunn yüzlerimiz gülsünn🤍 Ben Kayseri ‘de Doktor Mustafa Taş’a gidiyorum Acıbadem Hastanesinde 4 embriyom donduruldu🪽

Evet canım Amerikaydık biz Şubat ayında döndük.3 yılım orda öylesine geçti ne yazık ki

Sana kimse rahim filmi çekelim dememiş miydi o zaman Allahım kolaylık versin hepimize canım💓🤲🏻inşAllah ilk ve son tedavin olsunn yüzlerimiz gülsünn🤍 Ben Kayseri ‘de Doktor Mustafa Taş’a gidiyorum Acıbadem Hastanesinde 4 embriyom donduruldu🪽
Cok cok tesekkur ederim amin insallah ilk ve son olur.. Amerikada oldugun aklimda kalmis, orada tedavi vs olmus muydun peki ?

Yaa maalesef cekilmedi hic, gecen sene iki kez Türkiyeye gidip muayene oldum normal jinekologlarda ama kimse bir sey demedi bende isin icine girmeyene kadar ne nedir bilmezdim ama simdi her seye hakimim 😍😁
Evet ô doktoru duymustum var cevremden de ona giden henuz sonuç aldilar mi bilmiyorum fakat sana bol bol sans ve enerji diliyorum 😍 guzel haberlerini bekliyoum ❤️

Cok cok tesekkur ederim amin insallah ilk ve son olur.. Amerikada oldugun aklimda kalmis, orada tedavi vs olmus muydun peki ?

Yaa maalesef cekilmedi hic, gecen sene iki kez Türkiyeye gidip muayene oldum normal jinekologlarda ama kimse bir sey demedi bende isin icine girmeyene kadar ne nedir bilmezdim ama simdi her seye hakimim 😍😁
Evet ô doktoru duymustum var cevremden de ona giden henuz sonuç aldilar mi bilmiyorum fakat sana bol bol sans ve enerji diliyorum 😍 guzel haberlerini bekliyoum ❤️
Yok canım Amerika’da bir tedavim olmadı. Türkiye’ye geldiğim zaman bir kez aşılama denedim tüp bebeğe başlamadan önce de bir çatlatma denedim sonrası malum♥️
Sorma bu konuyla ilgili hepimiz bayabi bilgilendik inşallah iyi doktorlara denk gelmişizdır önce Allah’a ondan sonra onlara emanetiz inşallah güzel haberlerimiz yakındır canım haber veririm😍🩷

Merhaba bu siteye yeni üye oldum arkadaşım vesilesiyle. Başıma gelen bir konu için buradayım.
27 yaşında ve 1 yıldır evliyim. Bebeğimiz olmadı doğal yoldan ve korunmasız ilişkide o yüzden doktora gittik. 2023 Mayıs ayında amh değerim 0,27 çıkmıştı doktor multivitamin verdi düşük değer diye. 2023 Ağustos ayında gittik tekrar baktırdık ve bu sefer de 0,1 çıktı amh değeri. “Acilen Tüp Bebek tedavisi öneriyorum” dedi. Kendi çabalarım ve arkadaşımın desteğiyle doktorlara baktım. İstanbul’da Acıbadem Hastanesi’nde Turgut Bey’e randevu aldık 28 Ağustos’ta ön görüşme yaptım. “Sol yumurtalığını pek göremiyorum ama sağda 4-5 tane yumurtan gözüküyor, adetli gününde gel bir bakalım” dedi. 12 Eylül’de adetimin ikinci günüydü ve yine gittim. Yine sol yumurtalık pek gözükmedi sağ gözükür halde ama ufak bir kist vardı yumurtalık dışında. TSH ve E2 (Estradiol) tesi yaptık o gün. TSH normal çıktı, E2 değerim de 24,8 gibi çıktı. “Dört gün boyunca yumurta büyütme iğnesi kullanacaksın Cumartesi tekrar bakacağız” dedi ve bana Gonal F/900 iğnesi verdiler kullandım. Dün sabah muayeneye gittim (16 Eylül 2023 Cumartesi) yumurtalıklarım büyümüş mü diye baktık. “Hiç yumurtalık göremiyorum tamamen iflas etmiş gibiler, gebelik ihtimalin yok gibi” dedi ve şoka girdim üstelik dün E2 değerim 19’a düşmüş ona da baktık. Gözlerimdeki yaşı tutamadım tüm hemşireler herkes bana baktılar, “hiç mi umut yok” dedim. “Negatif konuşmak istemiyorum ama çok zor çok çok, 23 Eylülde tekrar gel bir hafta doğal akışına bırakalım yine bakalım” dedi doktorum. Şimdi arkadaşlar öyle üzgünüm öyle boşluktayım ki… Ne yaparım nasıl çözüm bulabilirim, bu süreçte takviye, kür, başka bir doktora muayene olma durumu, bir ürün, bir tavsiye ne varsa razıyım. Açıkçası umutlarım geleceğim hayallerim hepsi dün o saniye bitti ve kendi cenazemi gömdüm gibi oldum…
Aynen öyle strese girme sakın sağlıklı beslen başka doktorlara bak en iyisi hangisiyse benxe 1 yıldır evliyim doktora gittim hormon testinde bazı deg3r çok yüksek bazı deg3r küçük çıkmış birşey demedi menopoza erken giren varmı ailende vs falan dedi suphelenyorsan söylesene niye istediğim gibi çıkmadı deyip 1 ay sonra yine gel diyorsun tanıdığıma baktirdim yumurta temnelkigi var hemen kadın diguma git dedi bende Ankara'da özelde bir doktor buldum 7 gün sonra ona gidicem su geçen 4 ay rezillik ne olduğunu demiyorlar ilaç vermiyorlar doğru duzgn hastane yok her okuyan doktor olan meslegini iyi yapamıyor dilerim ALLAHdan senin benim isteyen herkesin bebeği olur kaynanamin 7 yıl çocuğu olmamış sonra hamile kaldığında 4 düşük yapmış en son Allah 5 evlat vermiş RABB'İM isterse verir hiç ummadığın anda lütfen stres yapma sağlıklı beslen ben umursamadım 1 yıl hergunim stresi ağlayarak geçti 4 gün aç kaldigimi bikiyorum şimdi acısını ben çekiyorum

Moral bozmak yok.Bazen doktorlar realist olmak adına yaralıyıcı olabiliyor.Acıbadem Atakentte nadiye hanım yumurta rezervin düşük zor dedi ama Acıbadem Maslakta yiğit hoca 17 yumurta topladı 🤗
Bahçeci ve Şişli memorial de ilk görüşme ücretsiz onlara ve mutlaka Acıbadem Maslakta Prof Yiğit Çakıroğluna git.Bülent Tıraşla beraber çalışıyorlar.Muhteşem bir doktor ve insan
Yumurta kalitesini arttırmak için instagramdan Çider isimli derneği takibe al,uzman doktorlar,diyetisyen ve psikologlarla canlı yayınlar yapıyorlar faydalı bilgiler oluyor
Beslenme adına da paketli gıda,tavuk ve şeker tüketme dedi diyetisyenim(doğurganlık için destek alıyorum)Bol şans diliyorum Rabbim isteyen herkese sağlıklı evlat nasip etsin inşallah
Çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi not aldım. Çider sayesinde zaten ücretsiz muayene oldum Allah razı olsun o sayfadan da Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim önerdi orayı da. Bu tavsiyeleri heeep not alıyorum ne güzelsiniz 🥺🌺

Aynen öyle strese girme sakın sağlıklı beslen başka doktorlara bak en iyisi hangisiyse benxe 1 yıldır evliyim doktora gittim hormon testinde bazı deg3r çok yüksek bazı deg3r küçük çıkmış birşey demedi menopoza erken giren varmı ailende vs falan dedi suphelenyorsan söylesene niye istediğim gibi çıkmadı deyip 1 ay sonra yine gel diyorsun tanıdığıma baktirdim yumurta temnelkigi var hemen kadın diguma git dedi bende Ankara'da özelde bir doktor buldum 7 gün sonra ona gidicem su geçen 4 ay rezillik ne olduğunu demiyorlar ilaç vermiyorlar doğru duzgn hastane yok her okuyan doktor olan meslegini iyi yapamıyor dilerim ALLAHdan senin benim isteyen herkesin bebeği olur kaynanamin 7 yıl çocuğu olmamış sonra hamile kaldığında 4 düşük yapmış en son Allah 5 evlat vermiş RABB'İM isterse verir hiç ummadığın anda lütfen stres yapma sağlıklı beslen ben umursamadım 1 yıl hergunim stresi ağlayarak geçti 4 gün aç kaldigimi bikiyorum şimdi acısını ben çekiyorum
Gerçekten öyle insan kaç doktor geziyor ve kaç ay kaybediyor aslında. Hem maddi kayıp var hem manevi kayıp. Yaşadığın stresler heyecanlar üzüntüler de cabası… Yolunuz hep açık olsun 🙏🏻🌸

Bu sitede o kadar güzel hikayeler okudum ki:

Sperm sorunu ıle hamıle kalanlar

İleri yaş gebeler ( biri de ben )

Tüp bebek üstüne doğal hamile kalanlar

Düşük AMH ile hamile kalanlar

İnşallah sizin hikayeniz de sağlıklı hayırlı bir evlat ile taçlanır
Bekleyişte olan herkese Rabbim en kısa sürede hayırlı haberlerle müjdelenmeyi nasip etsin 🙏🏻🌺

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi not aldım. Çider sayesinde zaten ücretsiz muayene oldum Allah razı olsun o sayfadan da Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim önerdi orayı da. Bu tavsiyeleri heeep not alıyorum ne güzelsiniz 🥺🌺
Aynı yolda yürüyen yaralı kız kardeşler gibiyiz burada,aklına takılan birşey olursa elimden geldiğince cevap veririm mesajda atabilirsin
Rabbim hepimize yardım etsin

Doktorunuz ya hıyarın bayraklı önde gideni ya da sizi soymak ticari doktor.
0,23 amh degeri olan bir kadin tek yumurtasından 4 yumurta vermeyi bi kenara bırakın 1,2 yumurta zorla verir.
Acil doktorunuzu değiştirin.
Bi kadar pahalı hastane ve doktor seçmeyin.
Doktor seçerken iyi araştırın birisinin iyi demesi ile asla tüp bebek doktoru tercih etmeyin.

Güldüm okurken yumurtaların kalitesiz dese anlıcamda 4-5 yumurta görmüş resmen yumurtaları erken çatlatıp ziyan etmiş.
Ayrıca gonal f yüksek miktarda kullandırdıklarında yumurtaları maf ediyorlar.

Moral bozmayın yumurta kalitenizde sorun yok ise evladınız olur.

Emre Karatekelioğlunu araştır yorumları oku, ön görüşmeye git, sperm, hormon testleri, rahil filminle birlikte git, şu yaşadığın süreci anlat.
Mayıs ayında 0,27 çıkmıştı değerim Ağustos ayında 0,1 çıktı ve 0,1 görünce tüp bebeği araştırdık . Bu doktor da önce yumurta gördü sonra gonal f verdi 4 gün. Allahım gittim bir de ne göreyim E2 değeri 4 gün içinde 5 birim düşmüş yemin ederim yıkıldım. Gördüğü yumurtalıklar yok… Resmen denek gibiyiz biliyor musunuz aslında deneme yanılma ile görüyorlar öyle miydi böyle miydi diye… İşinin ehli ve vicdanı olacak olmalı herkesin 😔🤍

Bekleyişte olan herkese Rabbim en kısa sürede hayırlı haberlerle müjdelenmeyi nasip etsin 🙏🏻🌺
Cok da takmayin doktorlarun bu yorumuna, bana da neler neler dediler ilk dakikada yaşımdan dolayı. Her gün değerli vs

Sıze tavsiyem her gün iki köy yumurtası , avokado, biraz kuruyemiş , yeşil yapraklılar ve kefir ile kahvaltı yapın. Mümkünse Günde iki defa , değilse bir defa en az 45 dakika yürüyüş yapın. Dhea düşük AMH larda çok işe yaramıyor , ben de kullanmıştım , fayda göremedim. Bir de clife macun kullandım ben, bir bakın isterseniz

X