Yarışma Dünya Mutfağı Oylaması

En Başarılı Bulduğunuz Dünya Mutfağı Tarifi?

• Ankete Katılan
    185
  • Anket Kapalı .
Biz geçen hafta ablama annemle ikimiz dondurma kapların gibi olan saklama kaplarına 7 kutu sarıp buzluguna koyduk hata birde tencere sardık biz biraz hızlı sarıyoruz ondan sanırım ama ilk saranlara sıkıcı gelebiliyor :KK19:
Evet çok lezzetli bir yemek ve zahmetli kimi çok seviyor, kimi sevmiyor tamak tadına göre değişir, kiraz yaprağı kokusu yemeğin ayrı bir lezzet veriyor :kk77:gelirsen tadırırız sana :KK19::kk77:
Tarif linki

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...z-yapragi-sarmasi-sponsor-icim-yogurt.592983/
ahh keşke gelebilsem:KK36:
yok cidden methini çok duydum kiraz yaprağının,mutlaka bir yerlerden bulup denemeliyim:kk77:link için ayrıca teşekkürederim:KK36:birde birşey sormak istiyorum,kiraz yaprağı sert olmaz mı,yani önceden ne kadar haşlamamız lazım?
Tabi herkes sevmez:KK53:Biz geçen gittiğimde kuzenimin kınası için annem 5 kilo yaprak 4-5 bağ kuru dolmalık almıştı ,Komşularla 1-2 saatte sardık:kk77:Aslında kalabalık ile ne güzel yapılıyor:KK45:
sizin yüzünüzden yarın asma sarıcam,acayip canımı çektirdiniz:kk77:

yok cidden methini çok duydum kiraz yaprağının,mutlaka bir yerlerden bulup denemeliyim:kk77:link için ayrıca teşekkürederim:KK36:birde birşey sormak istiyorum,kiraz yaprağı sert olmaz mı,yani önceden ne kadar haşlamamız lazım?

Burda amacımız asıl bu:KK73:Gaza getirip yemek yaptırmak:-)

O tazelik terecesine bağlı tatlım kimide çiğden haşlamadan sarıyor ama o dahada oyalıyor saraken
Sarmak sarmak için bir süre var o zamana kadar toplanıyor ondan sonra daha toplanmaz mesala burda toplama durdu çünkü yapraklar sertleşti artık

O tazelik terecesine bağlı tatlım kimide çiğden haşlamadan sarıyor ama o dahada oyalıyor saraken
Sarmak sarmak için bir süre var o zamana kadar toplanıyor ondan sonra daha toplanmaz mesala burda toplama durdu çünkü yapraklar sertleşti artık
Salamura yada kurutma yöntemiyle saklarız değil mi hemşom:KK19:

aaa o zaman şimdi olmaz,demekki kiraz mevsimi başlayınca takiplemek gerek,mesela haziranda eşimin memleketinde kirazlar oluyor,anneme diyeyim de toplasın göndersin bana,aklıma takıldı mutlaka denemem lazım:kk77:

Biz toplayıp ipe dizip kuruturuz tazesi en makbul olanı tabi ama kurusuda ayrı bir lezzet oluyor bizim evimizden hiç eksik olmaz yaz kış yaparız salamurayıda tatım o da güzel :KK19:
Biz genelde salamura yapıyoruz ben dışarda olduğum için getirmeside kolay oluyor,annem geçen yıl fasulye yaprağınıda salamura yapmıştı çok iyi olmuştu.Onuda bulursam öyle yapacağım:kk77:

aaa o zaman şimdi olmaz,demekki kiraz mevsimi başlayınca takiplemek gerek,mesela haziranda eşimin memleketinde kirazlar oluyor,anneme diyeyim de toplasın göndersin bana,aklıma takıldı mutlaka denemem lazım:kk77:
Canım yaprakla ilk çıktığı zaman biraz büyüdükten sonra toplarız sonra sertleşmeye başladı mı ardık daha toplanmaz yaprak açı olur biz kışlık kuruturuz ablam sıkıntıya gelemediği için onunkini sarıp buzluga attık :KK53:

Biz genelde salamura yapıyoruz ben dışarda olduğum için getirmeside kolay oluyor,annem geçen yıl fasulye yaprağınıda salamura yapmıştı çok iyi olmuştu.Onuda bulursam öyle yapacağım:kk77:
Nevoş burda ikiside satılıyor artık fasulye yaprağı pazarda bile var :KK66:

sevgili editörlerim size birkaç sorum olacak;geçen gün heveslenip güveç aldım ama yıkıyorum yıkıyorum siyah akıyor içinden niye acaba,ne yapmam lazım,kullanmadan önce içine yağ döküp yağı kızartıp öyle yıkayın yazıyordu üstünde,bende öyle yaptım.
2.sorum ise söylemesi ayıp akşam balık kızarttım ama epey arttı,çöpe de atmak istemiyorum,ben buzdolabı poşetine koyup buzluğa attım ama sonra tekrar yenir mi o:KK64:

X