Yarışma Dünya Mutfağı Oylaması

En Başarılı Bulduğunuz Dünya Mutfağı Tarifi?

• Ankete Katılan
    185
  • Anket Kapalı .
sabah gözler net,öğlene doğru bulanıklaşıyor,şimdi tamamen kapanmak üzere,birde bu çıktı başıma gülsem mi ağlasa mı:KK70::cry:

ney nasıl yani kız,ben akraba çıkalım diye uğraşıyom sen oralı değilsin:KK12:anne tarafından aksekiliyim ayrıca o çallıda ki üst geçidin dibindeki kuyumcu tanıdık eğer o sizseniz,hatta orası çok eskiden restauranttı,dayımlar işletiyordu:KK66:
Kiiiz bunlari ozelden yazasanaa :KK70: bu arada gecmis olsun dr gittin mi:KK60:

- Yarışma kategorisi : Dünya Mutfağı
- Malzemeler, yapılış aşamaları ve sunum şekli olarak her şey fotoğraflanıp sunulmalıdır.
- Malzemeler detaylı olarak listelenmelidir,
- Can alıcı püf noktaları çok net olarak verilmelidir,
- Tek bir tarif ile katılabilirsiniz.

- 5 adaydan az katılım olursa kategori iptal edilecektir,
- Yarışma katılım oranını arttırmak için konu linkini paylaşmak serbest olup, oy istemek kesinlikle yasaktır ! Kendine bunu yakıştıran oy isteyebilir.
- Yarışmaya katılırken kendinize sanal bir sponsor bulmuş gibi sponsor lansmanı yapılmalıdır bu isteğe ba. (Pınar Yoğurt, Sütaş Süt ...)

- Yarışmaya katılım şekli;

Bu kategoriye konu ismi : Dünya Mutfağı bilinen ismi + sponsor ürün şeklinde konu açılmalı yukarıdaki gibi anlatılmalıdır. Paylaşımı yaptığınızda konu editörün onayına düşecek eksiklik durumunda kullanıcıya bilgi verilecek ve eksiklik düzeltilene kadar konu aktif edilmeyecektir. Gerekirse başvuru red edilebilir.

Katılım başlama tarihi : 01 Mayıs 2015 Cuma
En son başvuru tarihi : 24 Mayıs 2015 / 23:00 Pazar
Oylama başlama tarihi : 25 Mayıs 2015 Pazartesi
Oylama bitiş tarihi : 31 Mayıs 2015

Tüm katılanlara başarılar dileriz...

Oylamada kriterler ;

Tarif yaratıcı ve özgün olmalı.
Bilinen, kolay sağlanan malzemelerden yararlanmalı.
Doğru ölçü kullanılmalı.
Anlatımı anlaşılır olmalı varsa hikayesi aktarılmalı.
Hazırlama süreci basamakları, aşamaları açık ve sıralı olarak anlatılmalı.
Hazırlama sürecinden fotoğraflar bulunmalı.
Pişirme tekniği ve dereceleri doğru ve net anlatılmalı.
Bitmiş halinin fotoğrafı zevk ve estetik içermeli.
Merhabalarrr...:KK54:
Kategorinin Dünya Mutfağı olduğunu öğrendikten sonra yarışmaya katılıp katılmamak arasında kararsız kaldım.Sonunda katılmaya karar verdim :):KK51:
Bugün malzemelerimi aldım.Yarın tarifi yapacağım.resimler çekip inşallah güzell bir sunum hazırlayacağım :KK66:

Birkaç sorum ???olacaktı :)
1-Neden hayali sponsor eşliğinde tariflerimizi yapmak zorundayız?
2-Yapacağım tarifi birden fazla yarışmacı yapmadan önce (bende bu şans varken oda olur:KK48:)
hangi yöneticimize yada profosyonel üyemize: "Ben yarın yapıyorum"diye söylemeliyim :)
Sorularım bu kadar vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim:KK52:

Merhabalarrr...:KK54:
Kategorinin Dünya Mutfağı olduğunu öğrendikten sonra yarışmaya katılıp katılmamak arasında kararsız kaldım.Sonunda katılmaya karar verdim :):KK51:
Bugün malzemelerimi aldım.Yarın tarifi yapacağım.resimler çekip inşallah güzell bir sunum hazırlayacağım :KK66:

Birkaç sorum ???olacaktı :)
1-Neden hayali sponsor eşliğinde tariflerimizi yapmak zorundayız?
2-Yapacağım tarifi birden fazla yarışmacı yapmadan önce (bende bu şans varken oda olur:KK48:)
hangi yöneticimize yada profosyonel üyemize: "Ben yarın yapıyorum"diye söylemeliyim :)
Sorularım bu kadar vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim:KK52:
Pınar yoğurt vb kullandığınız malzemelerden birini seçip sponsor yapıyorsunuz. Nedenini edilerimiz açıklar.
Yarışmaya katılacağınızı Söylemek zorunda değilsiniz, tarifinizi yapıp oylama başlayana kadar istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz.
Her yarışmacı yapacağı tarifi edilerimize söylemediği için, siz söyleseniz bile biri söylemeden ekleyebilir ve çakışma yine olabilir. Çakışmamasının garantisi yok yani :)

Pınar yoğurt vb kullandığınız malzemelerden birini seçip sponsor yapıyorsunuz. Nedenini edilerimiz açıklar.
Yarışmaya katılacağınızı Söylemek zorunda değilsiniz, tarifinizi yapıp oylama başlayana kadar istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz.
Her yarışmacı yapacağı tarifi edilerimize söylemediği için, siz söyleseniz bile biri söylemeden ekleyebilir ve çakışma yine olabilir. Çakışmamasının garantisi yok yani :)
Haklısınızz :) ben tarifler söylenerek yapılıyor sanıyordum o yüzden sormuştum :)
Cevabınız için teşekkür ederim :KK66:
Yarına Allah Kerim artık :)

X