dukan express diyeti

alkmgns

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2014
25
3
7 Günlük Dukan Diyeti yöntemi ile hızlı ve etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz, dukan diyeti sizi zorluyor ya da zaman bulamıyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

1. Gün Saf Proteinler: İlk gün; Dukan Diyeti atak evresi gibi uygulanacak. Sınırsız olarak saf protein tüketebilirsiniz, bunun yanı sıra; en az 1.5 lt su, 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketmeniz gerekiyor ve 10 dakika tempolu, yorucu bir yürüyüş yapmalısınız.

2. Gün Sebzeler: Seyir evresindeki Sebze+Protein günü gibi; Sebze ve saf protein tüketmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1.5 lt su ve 12 dakika tempolu yürüyüş.

3. Gün Meyveler: Diyetin 3. gününde meyveler ekleniyor. Saf protein ve sebzelerinize ek olarak günde 2 adet (üzüm, muz ve kiraz hariç) meyve tüketiyorsunuz. 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1.5 lt su ile birlikte 14 dakika tempolu yürüyüş yapmanız gerekiyor.

4. Gün Ekmek: Saf protein, sebze, meyveye ek olarak günde 2 dilim tam buğday ekmeği tüketebilirsiniz. Ek olarak 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1.5 lt su tüketmeniz gerekiyor. 4. günde 16 dakika tempolu yürüyüş şart.

5. Gün Peynir: Saf protein, sebze, meyve, tam buğday ekmeğine ilave olarak 40 gram kadar yağlı peynir tüketebilirsiniz. 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1.5 lt su ile birlikte 18 dakika tempolu yürüyüş yapmanız gerekiyor.

6. Gün Karbonhidratlar / Nişastalı Gıdalar: Saf protein, sebze, meyve, ekmek ve peynire ek olarak 200 gram kadar pişmiş bakliyat, makarna, bulgur, esmer pirinç vs tüketebilirsiniz. 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve en az 1.5 lt su tüketimi ile birlikte 20 dakika tempolu yürüyüş şart.

7. Gün Ödül öğünü: Saf protein, sebze, meyve, ekmek, peynir, karbonhidrata ek olarak 1 ödül öğünü yapabilirsiniz. Bu öğünde 1 atıştırmalık menü + 1 ana yemek + 1 tatlı yiyebilir ve 1 kadeh kırmızı şarap içebilirsiniz.

Dukan diyeti sizi zorluyorsa, ara vermeniz gerekiyorsa; Diyetten tamamen kopmaktansa bu yöntemi yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
iki aylık dukan diyetinden sonra dün express'e başladım, ilk gün saf protein olmasına rağman eksi göremedim, sen yapıyorsun sanırım nasıl gidiyor?

Son düzenleme:
Merhaba,

Açıklama gereği "Diyet Grupları" bölümünde yeni bir oluşuma gidilmemektedir:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/245968-bolum-aciklamasi-lutfen-okuyunuz.html
(Destek alarak ve birlikte zayıflamak istiyorsanız linkteki grupları inceleyip, katılımda bulunabilirsiniz.)

Bu nedenle forumda açmış olduğunuz konuyu, içeriğini gözeterek "Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz" alt forumuna taşıyorum.

Sağlıklı zayıflamalar ve keyifli paylaşımlar dilerim.

bir süre dukan yaptıktan sonra başlıyorum dukan expresse yarın normal dukan da meyve yasağı yaz günü zorluyor yasak olunca daha bir çekiyor insanın canı ama birkaç gün sabredince yiyeceğini bilmek daha iyi şu an 75 kg a indim son 15 kg arın saf protein günüm

dukan expressle fazla kilo verilmiyor ben yine dukanımdan devam edip sonra 60 kiloya ndiğimde güçlendirme yerine dukan expressle yavaş yavaş son 5 kilomu vereceğim

dukanla 79 dan 75 e indim 1 ayda araya bayram girince 2 kilo daha aldım 76 ile dukan expresse başladım normal dukan zorladı beni yavaş yavaş vereyim gerekirse ama komple bırakmaktansa böylesi daha iyi. dukan amcam 61 e in dedi bakalım 15 kilo gidicekmi bugün ilk günümdü saf protein yaptım sabah lor yulaf kepeğinden ekmeğim 1 adet haşlanmış yumurta yedim öğlen spora gittim ben zaten düzenli giderim kendi gücümle 10 kilo verdim 1 yılda zaten ikindide haşlanmış hindi yulaf kepeğinden ekmeğim 1 kase yoğurt ve 2 kornişon yedim. akşam yoğurda son kalan yulaf kepeği hakkımı karıştırıp yedim üstüne iksirimi yaptım içtim iksiri de yarım litre kaynamış suya 1 yemek kaşığı yeşil çay, yarım yeşil limon 1 tutam toz kırmızı biber karıştırıp 1 saat demlemeye bıraktım içtim. her gün yazıcam 7 günü tamamlayınca tartılıcam

dünki iksir çok işe yaradı spor ve saf protein günü olunca sabah tardıda 74 gördüm çok mutlu oldum ekspressle zorlanmadan haftayı koruyup saf protein günlerinde 1 ya da 2 kilo giderse zaten normal dukan gibi çok da uzun sürmez 15 kiloya dukan amcam 3,5 ay verdi bana testi yapınca haftada 1-2 kilo giderse aynı kapıya çıkıyor hem de daha az zorlanıp. offf süper mutlu oldum ve bence spor da şart hem ona ayırdığınız zamandan ötürü daha az yiyorsunuz hem de vicdanınız çok rahat oluyor evet gelişmelerden haberdar ederim şimdi kahvaltı yapıcam

iki aylık dukan diyetinden sonra dün express'e başladım, ilk gün saf protein olmasına rağman eksi göremedim, sen yapıyorsun sanırım nasıl gidiyor?

günaydın bahar hanım ben ekspress yapıyorum çok da iyi gidiyor siz neler yapıyorsunuz eksiler için iksir tarifleri var ben yazdım bu gün bir tane daha yapıp yazıcam

ben dukanla a9 kilo verdım .hiç zorlamadı beni aç kalmamk çok güzel bu diyeti yaparken,ama biraz bütçeyi zorluyor

merhabalar bende bugün başladım bu diyete
tansiyon düşüklüğü sorunum var diyet bana uygun diye düşündüm
hepimize kolay gelsin:)

bana uygun olacağını düşünmüştüm maalesef deilmiş kilo veremedim
bu nedenle devam etmiyorum
bildirmek istedim

bana uygun olacağını düşünmüştüm maalesef deilmiş kilo veremedim
bu nedenle devam etmiyorum
bildirmek istedim

şehir dışındaydım yeni döndüm pek hesapta olmayan mecburi bir seyahatti pek ilgilenemedim kusura bakmayın ama bir önceki sayfada iksir tarifi verdim müthiş fark ettiriyor onu deneyin derim. ben onca diyet yaptım bundan başkası zayıflatmıyor dukan daha iyi ama o da ağır geliyor ama bu hem sağlıklı hem eğlenceli hergün yeni şeyle ekleniyor menüye doyunca bırakın serbest diye zorlamayın bir de spor yapın nasılsa artık internet elimizin altında ben ebru şallıyı beğeniyorum sabahları süper oluyor internetten onuna ben haftada 3-4 gün salonada gittim ama okul açılınca gidemeyeceğim zayıflarsınız yarın başlayım bence bırakmayın neler yediğinizi paylaşın haftada 1 kilo en ideali zaten bununla da fazlası gidiyor

ben dukanla a9 kilo verdım .hiç zorlamadı beni aç kalmamk çok güzel bu diyeti yaparken,ama biraz bütçeyi zorluyor

haklısınız dukan bütçeyi zorluyor et ağırlıklı ama Express ilk gün saf protein diğer günler hep birşeyler eklenince o kadar da zorlamıyor ıvır zıvıra harcananı düşünürsek bütçeyi rahatlatıyor bile :))

Ben dukanla mı yoksa ekspres le mi devam edeyim bilemedim. ama iksir + ekspres yapmaya karar verdim sanırım. Çünkü normal duklan da meyve yok kuruyemiş yok ödül yok hiç birşey yok ve ağız kokusu çok var. Ekspres yavaş olabilir ama bence normal dukan a göre daha yapılası.

ben bugün sabah iksirimi yaptım kahvaltıda dukan ekmeğim haşlanmış 2 yumurta 1 kaşıık lor ve şekersiz çay içtim üzerine de 1 bardak iksir içip okula gittim öğretmenim de bugün okulun ilk günü hiç de acıkmadım öğlen dukan ekmeğim haşlanmış tavuk yanında yoğurt

Ben sabah nerdeyse hiç birşey yemedim. 1 dilim hindi füme çatalın ucuyla ligth peynir. öğlen de yemekhane de izmir köfte ve etli bir yemek vardı. etlerini seçtim yedim. bide cacık içtim. o kadar

Ben sabah nerdeyse hiç birşey yemedim. 1 dilim hindi füme çatalın ucuyla ligth peynir. öğlen de yemekhane de izmir köfte ve etli bir yemek vardı. etlerini seçtim yedim. bide cacık içtim. o kadar

çok aç bırakma ama kendini sonra kan şekerin düşer gözün döner kaçamak yaparsın sabahları daha sağlam bir kahvltı yapmanı öneririm karnını doyur ben salon da da spor yapan biraz spor delisi bir tipim ama ölçümlerde hep protein az çıkıyor bana yumurta balık yoğurt daha iyi ye yoksa kastan zayıflarsın dedi amaç yağdan vermek aç kalırsan kastan gidiyor ben şimdi proteinleri daha fazla yiyorum

yulaf kepeğini akşam eve gidince kek falan yapıp yiyorum hem kepeği yemiş oluyorum hem de ççayın yanına atıştırmalık olmuş oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…