Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

amanııınn nasıl özendim şu an yulaf kepeği diye göbeğimiz çatıyo bizim burada :)))

ya kızlar balığın light olanının normal olandan farkı içinde eksra yağ bulunmaması yoksa ikiside konserve sonuçda.bizde hergün yemeyiz ama çaresiz kalınca oda güzel bi seçenek .light ton balığına tuzla ovulmuş kuru soğan yada taze soğan,maydanoz az pul biber şirke yada limon koyun .tam dukanlık menü.kitapta soğan ve maydanoza protein günlerindede izin var.

fıstıklar balık konusunda yanlış anlaşılması olmasın,hertürlüsü bolca serbest olan katagoriye ton balığı dahil değil çünkü konserve.hangi sayfa olduğunu hatırlamıyorum ama kitapta geçiyodu zorda kalındığında pratik amaçlı kullanılabilir ama çok fazla tüketmemek gerekir.özellikle yurtta kalan arkadaşlar için kurtarıcı tabi ama öyle bi durumunuz yoksa kendiniz alıp pişirmeye çalışın,omega yağları açısından özellikle bol bol somon tüketin,fırında süper oluyo:KK56:

arkadaşlar öncelikle ailemle ve istanbulda yaşıyorum onu söyleyeyim ama balık riskli bir yemek her taraf kokuveriyor bi anda önünü alamıyoruz çünkü evimiz çoook büyük değil :)))
ikinci olarak kitabın 68. sayfasında konserve balıklar için yağsız saklanmış olması şartıyla tüm balıklar tüketilebilir diyor. cümle tam olarak şöyle:
"yağlı ya da yağsız, taze ya da dondurulmuş, tütsülenmiş ya da kurutulmuş veya konserve (yağsız saklanmış olmak şartıyla) haldeki tüm balıklar rahatlıkla yenilebilir."

yani gönül rahatlığıyla tüketebiliyoruz light konserve ton balığını :))):KK66::KK66:

arkadaşlar öncelikle ailemle ve istanbulda yaşıyorum onu söyleyeyim ama balık riskli bir yemek her taraf kokuveriyor bi anda önünü alamıyoruz çünkü evimiz çoook büyük değil :)))
ikinci olarak kitabın 68. sayfasında konserve balıklar için yağsız saklanmış olması şartıyla tüm balıklar tüketilebilir diyor. cümle tam olarak şöyle:
"yağlı ya da yağsız, taze ya da dondurulmuş, tütsülenmiş ya da kurutulmuş veya konserve (yağsız saklanmış olmak şartıyla) haldeki tüm balıklar rahatlıkla yenilebilir."

yani gönül rahatlığıyla tüketebiliyoruz light konserve ton balığını :))):KK66::KK66:

cnm yan sayfasında konserve balıklar,hızlı yemek hazırlanması gereken acil durumlarda,doğal konserve olmaları kaydıyla izin vardır diyo.benim kastettiğim kısım buydu.yanlış anlama ben yemeyin demiyorum:KK70: ama kitabı olmayan arkadaşlar çok rahatlıkla istediğimiz zaman tüketebiliriz gibi bi algıya kapılmasınlar sadece.birde alabalık ve somonu ben fırında pişirme kağıdının içine koyup üzerine sogan biber domates sarımsak limon dlimliyorum,kenarlarınıda güzelce kıvırıyorum yarım ay şeklinde,kesinlikle denemediysen dene bende nefret ederim balık kokusundan ama bu sekılde evde balık piştiği anlasılmıyo bile sadece sebzeli et kokusu gibi çok hafif bi koku oluyo.

şu light ürünler kafamı karıstırıyo evet gercekten yagsızlar ama normallerıde cok yaglı degıl aslında bugun sutsa ayran ıctım küçük %1.5 yağ varmış içinde bana çok gelmedi ama .. light yoğurt almak problem oluyo paketler 500 gr lık 1 gunde bıtıyo heryerde bulamıyrm. buyuk markete gıtmem gerekıyo sureklı.. off lıght yogurtların 1 kglıgı cıksın

canım içimin yarım yağlı yoğurdu var ben ondan alıyorum büyük 5-6 gün gidiyor.

Eki Görüntüle 207736
canım işte benim bugün ki halim. gördüğün üzere muhteşem basenlerim ve harika bir göbeem var :)

yerinde olsam yemezdim. bu başa dönmek demek. çok canın bşi çekerse bol bol yogurt ye. içine ikide çilek atabilirsin istersen ama atmasan daha iyi olur :KK9::KK9::KK9:

yolanda merhaba canım işte aynen düşündüğüm gibisin sani zarif bi hatun olarak canlandırdığımı söylemiştim genelde hislerimde yanılmam :KK69::KK69::KK69::KK69:

Kızlar ben Dukan'la 11 kilo vermiştim. 2 ay oldu vereli. Koruma yapmadım hiç. Artık her istediğimi yiyorum. Kilom neredeyse aynı. +500 g +1 kg arasında değişiyo yani. Biraz daha artarsa hemen atak yapabileceğimi bilip rahatlıyorum. Dişinizi sıkın istediğiniz kiloya gelene kadar. :nazar:

cnm yan sayfasında konserve balıklar,hızlı yemek hazırlanması gereken acil durumlarda,doğal konserve olmaları kaydıyla izin vardır diyo.benim kastettiğim kısım buydu.yanlış anlama ben yemeyin demiyorum:KK70: ama kitabı olmayan arkadaşlar çok rahatlıkla istediğimiz zaman tüketebiliriz gibi bi algıya kapılmasınlar sadece.birde alabalık ve somonu ben fırında pişirme kağıdının içine koyup üzerine sogan biber domates sarımsak limon dlimliyorum,kenarlarınıda güzelce kıvırıyorum yarım ay şeklinde,kesinlikle denemediysen dene bende nefret ederim balık kokusundan ama bu sekılde evde balık piştiği anlasılmıyo bile sadece sebzeli et kokusu gibi çok hafif bi koku oluyo.

ayy evet doğru kitabı edinmemiş arkadaşlara yanlış bilgi vermiş gibi olmayayım özür dilerim :kk77:

aslında pişirme kağıdı çok güzel fikir çünkü alüminyum folyoda ısıdan dolayı alüminyum metaller besini etkileyebiliyo falan diye içimize kurt düşmüştü. o zaman somonu öyle yapsak süper olur!!! bi de beynimizin çok büyük bir kısmı omega 3 yağından oluşuyormuş bolca tüketmek lazımmış depolayıp bu tarifle tüketicem o zaman teşekkür ederim :KK39::KK39::81::81:

ayy evet doğru kitabı edinmemiş arkadaşlara yanlış bilgi vermiş gibi olmayayım özür dilerim :kk77:

aslında pişirme kağıdı çok güzel fikir çünkü alüminyum folyoda ısıdan dolayı alüminyum metaller besini etkileyebiliyo falan diye içimize kurt düşmüştü. o zaman somonu öyle yapsak süper olur!!! bi de beynimizin çok büyük bir kısmı omega 3 yağından oluşuyormuş bolca tüketmek lazımmış depolayıp bu tarifle tüketicem o zaman teşekkür ederim :KK39::KK39::81::81:

rica ederim cnm afiyet olsun emin ol beğeniceksin ben buğlama tarzı şeylerden nefret ederdim ama sürekli tavuk yedikten sonra bu şekilde balık bal gibi geldi walla:KK1:

zeynepçim haklı olabilirsin moralinizi bozmak için yüklemedim bu resmi kızlar. :KK59::KK59:ama inanın insan yıllarca kilolu olunca ve artık hala istediği kıyafetlere giremeyince bunu bile sorun yapıyor. beni ancak benim gibi olan biri anlar:KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:

bugün alışverişe çıktım kızımla 10 yıldır ipekyolun romanın önünden bile geçmemiştim.42 bedenleri bile oldu.80 kiloyla onlara girdiğime inanamadım.çünkü son alışverişim ki sene 2000 di 68 kiloyla yapmıştım aynı mağazalardan 40-42 beden olarak tabiiki istediğim kadar düzgün olmadı( tabi bu arada 2 de hamilelik geçirdim )ama eminim olacak çünkü o alışverişten etiketi üzerinde kıyafetlerim duruyo gün gelip tekrar giyicem ben bunları demiştim.gerçek mi oluyo ne

kızlar ben napıcam yaa yarın misafirliğe gidicez öğleden akşama kadar orda kalcaz diyetimi bozmak istemiorum ben ne dicem insanlara bana et ve et ürünü süt yogurtmu getirin dicem önüme tabak koyucaklar yok diyetten almayımmı diicem offff daha 2. kez gidiorum ben oraya pek tanımıorum insanları sıkılıcam orda yaa allahımmmmmm nolursunnnnnn sabah regl oluyumda karnım ağrısın tekde gitmeyimmmmmm orayaaaaaa lütfennnnnnnn:KK50::95::KK19:

Bende şimdi kaymaçinaaaaa yaptım pişti soğuyor ama 1 gece bekleyemeyeceğim kesin birazdan hüpletirim herhalde :KK1::KK1::KK1:

kızlar ben napıcam yaa yarın misafirliğe gidicez öğleden akşama kadar orda kalcaz diyetimi bozmak istemiorum ben ne dicem insanlara bana et ve et ürünü süt yogurtmu getirin dicem önüme tabak koyucaklar yok diyetten almayımmı diicem offff daha 2. kez gidiorum ben oraya pek tanımıorum insanları sıkılıcam orda yaa allahımmmmmm nolursunnnnnn sabah regl oluyumda karnım ağrısın tekde gitmeyimmmmmm orayaaaaaa lütfennnnnnnn:KK50::95::KK19:

cnm ben öyle zamanlarda kahvaltıda iyice karnımı doyurup gitmedende yogurt falan bıseyler atıstırıyorum gittiğim yerde karnım tok olunca gözüm kaymıyoönüme gelenlere:KK70: insanlarada diyetteyim demekten çekinme,bana hadi hadi bi seferden bişey olmaz yada iki gun sonra bozarsın nasılsa diyenlerede ciddi anlamda kaçamağa izin vermeyen bi diyet yaptığımı ve istikrarla devam ettıgımı kısaca acıklıyorum sonrasında ısrar etmıyolar bende sadece cay,kahveyle oradakı saatlerımı tamamlıyorum

Kızlar ben Dukan'la 11 kilo vermiştim. 2 ay oldu vereli. Koruma yapmadım hiç. Artık her istediğimi yiyorum. Kilom neredeyse aynı. +500 g +1 kg arasında değişiyo yani. Biraz daha artarsa hemen atak yapabileceğimi bilip rahatlıyorum. Dişinizi sıkın istediğiniz kiloya gelene kadar. :nazar:

11 kg yi ne kadar zamanda verdin acaba. benim vereceğim kilo da aşağı yukarı aynı 5 ini verdim 5-6 kg daha var

harika,ne mutlu sana .kutlarım bakalım biz o günleri ne zaman görürüz.peki sen güçlendirme yapmadınmı.anladığım kadar eğer güçlendirme yapmassak kilolar geri gelecek eninde sonunda.dediğin gibiyse yaşadık.

cnm ben öyle zamanlarda kahvaltıda iyice karnımı doyurup gitmedende yogurt falan bıseyler atıstırıyorum gittiğim yerde karnım tok olunca gözüm kaymıyoönüme gelenlere:KK70: insanlarada diyetteyim demekten çekinme,bana hadi hadi bi seferden bişey olmaz yada iki gun sonra bozarsın nasılsa diyenlerede ciddi anlamda kaçamağa izin vermeyen bi diyet yaptığımı ve istikrarla devam ettıgımı kısaca acıklıyorum sonrasında ısrar etmıyolar bende sadece cay,kahveyle oradakı saatlerımı tamamlıyorum

evt cnm haklısın valla başka çare yok demi hiç kulak asmıcaksınki zayıflayasın bende öle yapıyım ozaman:KK16: birde bu goji varya hani o trde nekadr ben burda bulabilirmiyim araştırıyım bi:KK16:

Bende şimdi kaymaçinaaaaa yaptım pişti soğuyor ama 1 gece bekleyemeyeceğim kesin birazdan hüpletirim herhalde :KK1::KK1::KK1:

bugün ben de kaymaçina yaptım ben de dayanamadım ben de hüplettim ama hanımlar bu tatlı bana çok ağır geldi. bilmiyorum belki uzun zamandır tatlı yemediğimdendir belki de içinde 5 yumurta olduğunu bilmek beni etkilemiştir yumurta sayısını biraz azaltarak denesek mi

bugün ben de kaymaçina yaptım ben de dayanamadım ben de hüplettim ama hanımlar bu tatlı bana çok ağır geldi. bilmiyorum belki uzun zamandır tatlı yemediğimdendir belki de içinde 5 yumurta olduğunu bilmek beni etkilemiştir yumurta sayısını biraz azaltarak denesek mi

ben yarım kilo süt ve 3 küçük yumurtadan yaptım kaşıkla baktım tadına piştikten sonra fena değil gibi geldi ama daha önce de yemiştim bu tatlıyı sevmiştim ben bakalım hiç yoktan iyidir :KK69:

X