Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar ortalama 60 kg ağırlığındaki bir kadının listedeki hareketlere göre harcayacağı kalori miktarları.

Unutmayın 7700 cal yaktığımızda 1 kilo vermiş oluyoruz. Herkese bol - 'li günler diliyorum.

Yapılan İş
Süre
Harcanan kalori miktarı
Ağırlık çalışmak
30 dak
103 kalori
Paten yapmak
15 dak
75 kalori
Piyano çalmak
30 dak
83 kalori
Merdiven çıkmak
15 dak
121 kalori
Bulaşık yıkamak
15 dak
34 kalori
İp atlamak
15 dak
150 kalori
Araba kullanmak
15 dak
30 dak
1 saat

32 kalori
64 kalori
128 kalori

Dans etmek
(Hafif Tempo)

30 dak
1 saat

91 kalori
182 kalori

Bahçe işleri
30dak
162 kalori
Aerobik
(Düşük Yoğunluklu)

30 dak
1 saat

182 kalori
364 kalori

Bisiklete binmek
(19-22km hızla)

30 dak
1 saat

261 kalori
522 kalori

Kürek çekmek
(Makinede, orta zorlukta)

30 dak
210 kalori
Ayakta yapılan işler
30 dak
1 saat

88 kalori
177 kalori

Eşya taşımak
15 dak
30 dak

99 kalori
198 kalori

Bilgisayar kullanmak
30 dak
1 saat

33 kalori
66 kalori

Duş almak
15 dak
63 kalori
Temizlik yapmak
15 dak
30 dak

41 kalori
82 kalori

Mutfak işleri
30 dak
1 saat

75 kalori
150kalori

Tenis oynamak
(Sahada ve teke tek)

30 dak
182 kalori
Uyumak
15 dak
14 kalori
Televizyon seyretmek
15 dak
15 kalori
Bowling oynamak
20 dak
46 kalori
Yürüyüş yapmak
(5km hızda)

15 dak
42 kalori
Basketbol oynamak
(Tek Pota)

30 dak
246 kalori
Yüzmek
30 dak
182 kalori
Voleybol oynamak
(Eğlence amaçlı)

1 saat
206 kalori
Step yapmak
(Düşük yoğunluklu)

15 dak
105 kalori
Masa tenisi oynamak

1 saat
238 kalori

Selam hatunlar, pek giremiyorum foruma ama aldigim sonuclari sizinle paylasmak istedim; yaklasik 17 gun oldu ve toplamda 5 kg verdim. Hala seyir evresindeyim ve tabiiki daha uzun bir sure devam edecek, bayram dahil hic bozmadim. Hic ac hissetmiorm ve hersey cok yolunda, iltifatlar bile almaya basladim , super gidiyorum yani )

Teşekkür ederim Delycim. Doktor kontrolünde gerekli ilaçlarla ben de düzene gireceğine inanıyorum. Sonuçta 2 kilo verdim daha nolsun. Kaldı 5.. :)

evettt kuzummm bob,kardeşi ve eşi,kuzeni ve eşi şeklinde yazlıklarına gittik küçük bir kaçamak yaptık,iyi oldu beee keyifliyiz bu aralar nazar değmez inşallahh
sonu nolur bilinmez ama şimdilik iyiyiz
biz daha bu sabah yazlıktan direkt işe geldik,onun için tartılamadım.bayramda her ne kadar tek lokma bile kaçamak yapmamış olsam da yine de kendimi şiş hissediyorum nedense
bakalım yarın sabah kaç çıkacağım ama eylül sonu mutlaka 69 olmalıyım artık

herkesin geçmiş bayramını kutluyorum ,nasılsınız kızlar ,ben çok mutluyum umarım siz de öylesinizdir

bayramda da kaçamak yapmadım ve 58.5 e indim ,ramazan sonu iddaya girmiştim ama kimle bak hatırlayamadım şimdi ,o kendisini biliyordur ,hafıza sıfır bende ,neyse 59 kim görecek önce iddasıydı ,59 beklerken 58.5 u gördüm uçuyorum havada

hepiniz öpüyorum tatlı arkadaşlarım benim

yolu yarılamışım ya ben,dukanla 8.5 kilo vermişim ve 8.5 kilom kalmış ,,

tebrik ederim canım ben de şu an tam da yolu yarıladığım günü hatırladım ve ben de aynen 8.5 kilo vermiştim ve bir 8.5 daha vermem gerekiyordu.hemen tickerımı güncellemiştim.oysa şimdi toplamda 20 kilo verdim.darısı hatta daha iyisi senin başına inşallah tez zamanda

Canım ben orda varım zati hilal senin ismi aradım bulamadım ama iyce bi inceleyip bulcam ben seni bacım

oFF SORMA
4 günde ordan oraya öldük yorgunluktan. Gece gündüz demedim resmen uyumadım hem denizin hemde gecelerin keyfini aynı anda çıkarmak çok yordu benii

Evet şimdi kocaman bir enerjiyle diete ve spora tam gaz dalıyoruz. Bu gece herkes callene başlıyor anlamam valla. Yarın yoklama yapacağım.

Kuzum ben 1 aydır bu tatili bekliyordum. İçmezsem olmazdı. Telafisini yapacağım. Pazartesiden itibaren tenis olayını arttırıyorum. Hergün Callen yapıyorum. Tibeti sabaha alıyorum. Trambolinde daha çok zıpluıyorum. Dambıl çalışması için program yapıyorum. İşe arabayla gitmiyorum ki servisle gidince yürümek zorunda olduğum 15+15 dk yolum olsun. Toplam içtiğim 1 büyük rakı, 6 şişe bira, 3 votka ve 6 tekilayı (walla çok net saydım ne içtiğimi) bol bol kasarak telafi edeceğim. Bu arada bunların yanında sadece balık yedim. Salata bile yemedim. Sabah P tarzı kahvaltı öğlen yoğurt ve bol bol su. Onun dışında yemek namına hiç bişey yemedim ki biraz dengelesin. Biliyorum bir duraklama olacak şimdi ama geçecek biliyorum. Ve inanın Kuşadası manzarasında içmek 2 hafta geç kilo vermeye değer.

Kısa bir anektod.

Atatürk :Bre Dimitri
Dimitri : Buyur pasam
A : Konstantin İzmire buraya geldimi
D : Geldi pasam
A: Bu manzaraya karşı oturdumu
D : evet pasam
A: Yemeğini yedimi
D: Yedi pasam
A: Rakısını içtimi?
D : İÇMEDİ PASAM
A : Bre Dimitri sormadınmı Kostantine ne halt yemeğe almaya gelmiş İzmiri? bu manzaraya bakıp raki içmeyecekse

Benim ki de o hesapp. :)

ben manzarasızda içebilirim

felaket ağrım vaaarrrr.. tatlı fıcısına duşmek ıstıyorum ilk defaaaa

Son düzenleme:

Ama ama amaaaa evde ne varsa yiyerek dukan diyeti olmaz kiiiii

bacım çok pis içmişsin yahuuu,ben napiiim her gün izmir her gün kordon her gün manzara,çok zor işim yahu

ben manzarasızda içebilirim

heheheheh o da iyiymiş bak

Merhaba kızlar dukan diyetinde 9. Günüm 3,2kg verdim kendimi iyi hissediyorum. 66.3kg ile başladım, şuan 63.1kg dayım. Hedefim 60kg az kaldı aslında:) özlediğim çok yemek var kendimi kötü hissediyorum bazen... Sizlerin nasıl gidiyor...

süpersiniz yaa.. Darısı başıma siz zorlanmıyor musunuz yahuuu..

Sorularıma cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Göbek, selülit gidiyor diyorsunuz çok motive oluyorum.

Kitabı aldım. Light süt, yoğurt, yumurta, sosis, pastırma aldım. Yarın diyete başlıyorum.

Eşim tek tip beslenmenin sağlıklı olmadığını söylese de onu da diyete başlatacam.

Gene bir soru sormak istiyorum deneyimli bayanlara
Eşimin işte sürekli et yeme şansı olmayabiliyor. Öğle yemeklerinde et ve tavuk yeme imkanı olmadığı zamanlar tost yese çok sakıncalı olur mu diyet için acaba?

bacım çok pis içmişsin yahuuu,ben napiiim her gün izmir her gün kordon her gün manzara,çok zor işim yahu

heheheheh o da iyiymiş bak

Zor walla. Bu arada ben bu saydıklarımı 2 gün ve gece de içtim. Aynı anda içsem pilot olur uçardım sanırım... Evet işiniz zor sizindenn İzmirdeee :)

Tek tip beslenme bence ne biliyormusun
Sabah kalk yumurta kır yağa. Yarım ekmekle ye.
Öğlen domates peyni r yarım ekmek arası.
akşam pide arası dönerrr.
gece bol yağlı sucuklu yumurtaaa.

İnana daha önceki yeme alışkanlıklarımız bundan daha iyi değildi. Şi,mdi en azından un yok yağ yok şeker var. Ayrıca zamanla o kadar çok çeşit çıkıyor ki, hangisini yapsam die düşünmeye başlıyorsun. Başta hepimiz sadece yumurta yoğurt yiyeceğiz sandık ama forumda geçmşe dönersen ara ara ne çok çeşit olduğunu göreceksin. En kolayı da balık. Pratik ayrıca.
Öğlen normal tost olmaz.
Al sana dukan tost ekmeği tarifi

2 kaşık kepek
1 yumurta
1 kaşık labne yada süzme yada susuz yoğurt
yarım kabartma

hep bir karıştı
mikroda 5 dk pişir

içine beyaz peynir yada yağsız kaşar.
Yanına da ayrann

Ohhh sanki susurluktayızz mübarekkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…