Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canım ben kaçırdım galiba yaaa,yeni işe mi başladın sen.eğer öyleyse hayırlı uğurlu olsun bebişim :KK16:
yaaa yok ama öyle dukan dışı besleniyorum falan,o niyeki gayet dukana uygun da beslenebilirsin.haydii bakalım yan çizmek yokkkk,küserim sonra hepinizeee :KK19: hepberaber zayıflayacağız ama yaaaa :nazar:

oyyy kuzum medesam yook yeni işe başlamadım. bizim iş böyle arada bi cozutuyo sonra hiç iş olmuyo yatışşş :)) bayramda da çalışcam maalesef :KK43:

kızlar nolur bana bir akıl verin ben 16 gün önce başladım dukana 5 kilo verdim bu arada kaçamaklarda yaptım çünkü emziriyorum ona rağmen 10 günde 5 kilo verdim 6 gündürde hiçkaçamak yapmadım ama gram kilo vermedim pes etmek üzereyim nolur yardım edin

kızlar nolur bana bir akıl verin ben 16 gün önce başladım dukana 5 kilo verdim bu arada kaçamaklarda yaptım çünkü emziriyorum ona rağmen 10 günde 5 kilo verdim 6 gündürde hiçkaçamak yapmadım ama gram kilo vermedim pes etmek üzereyim nolur yardım edin

Ve benden biri daha.... aynı noktadayım bırakmak üzereyim resmen, bugün 18.günümü bitiriyorum. 70.4 kilodan 65.9 kiloya gayet hızlı düştüm. ama son on gündür hep 65.9 kiloyum yada 300 - 400 gr. üstndeyim. kaçakmaklarımda yok denececk kadar az.... neler oluoooo :KK43: tamda bayram üstü yaniiii

6 günde kaçamak yapmadım ama gram da vermedim diye pes edilmez. o 6 gün 6 hafta olursa belki. ben 6 hafta duraklamanın ardından boşvermiştim diyete. ama 2 gün sonra yine baaşlamıştım.

öğleden sonra tartıda 70.4. iftar öncesi tartıda 70.5. üstelik 2 defa da tuvalete gittim yahu. ne iştir anlamadım...

kızlar çook güzel bir dukan ekmeği yaptım dereotlu.. yulaf kepeğinin tadını kek vs. de beğenmeyen biri olarak bunu kesinlikle tavsiye ediyorum sizde bu tatdan mahrum kalmayın :))

tarifi:
3 yumurta
2 kaşık yoğurt
2 kaşık peynir
birkaç dal dereotu küçük kıyılmış
7 kaşık yulaf kepeği
3 kaşık buğday kepeği
kabartma tozu,tuz

Bütün malzemeleri bir kasede karıştırıyoruz,1 tatlı kaşığı limon suyu içinde kabartma tozunu eritip malzemelerle karıştırıyoruz,150 derecede,50 dk kadar pişiriyoruz ve bu harika ekmeği peynirli dereotlu poğaça lezzetinde tüketiyoruz...afiyet olsun....

iyi akşamlar kuzularım.. ben son 4 hafta içinde galiba 3 kere akşam yatmadan önce diyeti niyeti bozup ufaktan tatlı yedim.. Neden yedim bilmiyorum:26:
neyse garip olan şu ki, her yatarayak yediğim tatlının akabinde, bacaklarıma şiddetli kramplar girdi.. şeker şoku mudur sizce?? yoksa dukan mı çarpmıştır?? :KK47:

iyi akşamlar kuzularım.. ben son 4 hafta içinde galiba 3 kere akşam yatmadan önce diyeti niyeti bozup ufaktan tatlı yedim.. Neden yedim bilmiyorum:26:
neyse garip olan şu ki, her yatarayak yediğim tatlının akabinde, bacaklarıma şiddetli kramplar girdi.. şeker şoku mudur sizce?? yoksa dukan mı çarpmıştır?? :KK47:

:26: dukanin ahi :KK30:

NESLİM selam canım seni dukan çarpmış olabilir efem

ancak bir bilen şöle demiş kramp için yani şekerden olabilir kuzummm

Kramp Nedenleri – Kramp neden girer? Fazla egzersizler, aşırı yüklenme, adale zorlanması, aynı pozisyonda uzun süre kalmak, aşırı yorgunluk ve su kaybı kramp oluşmasının başlıca nedenleridir. Ayrıca, şeker, böbrek ve kalp damar rahatsızlıklarında ve hamilelikte kramp meydana gelebilir. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi minerallerin eksikliği de krampların oluşmasına zemin hazırlar. Atardamar hastalıklarından kaynaklanan kramplarda mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

artık hangisi uygunsa sana :KK9:52:

merhabalar..ben bayram sonrası dukana başlıcam..hazırlıklarımı tamamladım sayılır.. tatlıyı çok sevdiğim için işe tatlandırıcılardan başladım..:))).ama siz splenda diye bir tatlandırıcıdan bahsediyorsunuz..ben carefour dan takita plus diye bir tatlandırıcı aldım..karbonhidrat değeri biraz yüksek geldi % 35 lerde ..takita kullandınız mı hiç..kilo veriminde duraksama falan oldu mu..
:44:

afiyet olsun kuzu ne diyelim. şekerden olabilir. bende diyetin ilk başlarında oldu. potasyum eksikliğnden oluyormuş.
ben de 2 haftadır sınırlı izinlilerin canını çıkardım. karşılığını da aldım. ne güzel de durakladım. zaten her 5 kiloda bir sağlam bi duraklamam vardır benim. ona geldik dayandık. biraz takılırız burda, sonra yola devam.

iyi akşamlar,

bugün internete girmeye fırsatım olmadı:KK43: sporumu da yaptım ve geldim.

uzuuuun zamandan sonra bu sabah 105.9 gördüm tartıda.

eylül sonunda bir yakınımın düğünü var. o zamana kadar 100e iner miyim ki? insem de kendime güzel bişi alsam.

callanı ben de daha denemedim.

ilk hedefim kollarım için dambıl almak. kollarım yumuşadı sarkmadan bişiler yapmak lazım. bu akşam yemeğine çılbır yaptım. ben daha ekmek, kek olayına girmedim. ama cnaım tatlı istemiyor değil. tatlandırıcıları ben sürekli kullanıyorum. umarım zararı olmaz. light sütle nescafe, acık cay ve yeşil çay içiyorum. her gün de 1 zero. ama geçmişi düşününce bunlar hiç bişi deil. 1 koca kutu algidayı tek başıma götürecek kadar tatlı delisiydim. ekmek sadece haftasonları kahvaltıda yiyordum. ekmeği hiç aramam ama tatlı...

neyse artık hayatımdaki tatlı tatlandırıcı...

Hayırlı olsun canım.. Dukan'a güven :KK37: Bi daha da almazsın inşallah..

Bir sürü saçmalık oluyo, bizler de mecburiyetten katlanıyoruz işte.. Yapacak bir şey yok maalesef.. Değişmesi gereken çok şey var ama.. Nafile.. İnşallah kızın kazanmıştır.

Bayrmdan sonra bekliyoruuzzz :112: + çıksak da bildircez.. El mahkum :p :KK1:

evet nihayet açıklandı kızım hemşirelik bölümünü kazandı şuan çok sevinçli bende öyle.darısı diğerine küçük kız tıp istiyor ona Allahtan daha 6 senesi var hele 2 sene sonra oks ye girsin sonra ünüverste derdine düşeriz.2 kız ikiside farklı büyük kısa yoldan okulu bitirip meslek sahibi olmak istiyor.uzun zamanokuyamam dedi.küçük ise farklı uzun süre okuyup emek vereceği şeyleri seviyor.oğlanım daha şabalak durumda nyin ne olduğunu bilmiyor.ben çalışıp senin kıremlerini alırım diyor.malum yaşlanacağım adamcağızımda emekli olacak krem almaya parası yetmezse anasına oğlu alacakmış.her neyse darısı herkesin başına.:nazar::nazar::nazar::nazar:

ramazan sonrası ilk işim bu helveyı yapmak kızlarrrrr

sabırsızlanıyorumm

dukan diyeti helva(her evre)

1 tk zeytin yağına 2 kaşık yulaf ve 1 tatlı kaşığı mısır unu ekledim.kavurdum iyice son demlerinde bir kaşık splenda ilave ettim ama biraz dolu bi kaşıktı:) sonra azar azar süt ilave edip yulafın kendini toplamasını bekledim:)irmik helvasıyla un helvası karışımı bi tat çıktı ortaya üzerine de tarçın

bu dım dimler bana yit değil kızlar simladan aldımmm

bayramda yapıp millet tatlı yerken ben bunu yiycam ve tehlikeyi atlatıcam

ben diyete başlamadım henüz ama buraları 2-3 aydır takip ediyorum..ve buradaki herkesin azmine ve kararlılığına hayran kaldığımı belirtmek istiyorum..dukan falan yapasım yoktu aslında alışmışım gibi davranıyordum 93 kiloluk halime :KK43:(( ama sizi okudukça ben neden başaramayım ki dedim..ama bayramda ( tatlıya aşırı düşkün olduğum için) şevkim kırılmasın diye sdiyeti de bayramdan sonra yapmaya karar verdim..inşallah bu kez olur..BUNU GERÇEKTEN İSTİYORUM..çooookkk İSTİYORUMMMM..

TEKRAR HEPİNİZİ KUTLUYORUM.DARISI BANA

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

hatunlar benim kız ünüvesteyi kazanınca evden firar etti gidip bulup getireyim.yarın falan sohbetinize katılamazsam hepinizin bayramını kutlar Allahın tüm dileklerinizi gerçekleştirmesini dilerim.hepinizi öpüyorum.:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

X