Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kizlar elimde bir avuc kadar kiraz sapi var ne kadar suda kaynatmam gerek bilen varmi...? is arkadasim kirazlarini banada sapi kaldi..

ben bi cezve suda kaynatmıstım. ortaboy cezve. ama yarım cay bardagını zor ıcebıldım. hepsını bırden ıcmem mumkun degıldı. sonra ara ara ıcmıstım. tadı iğrenç bişey yaaaa... Allahım günah yazmasında öööööğğğğğğğ yani..

peki bişey daha sorucam.mesela sabah kahvaltıda 2 dilim tam buğday ekmeğini yedim diyelim.o gün içinde tekrar yulaf kepeğinden krep yapıp yiyormuyuz.bide gene 1.5 kaşık olarak mı?sağol

günaydınnn.. Denizdeyim kuzular.. Balık balık diye dolanırken bulduğum ganimetler an itibariyle olası masraflar da dahil tüm dukan giderlerimi karşılamıştır :)) uyyyy ben bu denizuuu ne edeyuuummm :)))

iyi pazarlarrr kızzzlaarrrr

hergün bir umuttur basküle doğru gidiyorum.. mayısın son 2 haftası ve haziranın ilk 2 haftası toplamda 900gr verdim şaka gibi..

hadi dirençli kilomdur dediimm devamm ettim!!!

şimdide 7 gündür aynı kilodayımm 70.300 (

ve samimiyetle söölüorum hiç kaçamağım yok.....

diyeti bırakmayı aklımdan bile geçirmiyorum sadece 3 ay bitti neredeyse 4. ay dolacak ben başlayalı ve toplamda 10 kilo verdimmm

çokk yorulldumm(

Günaydınnn dukancıı fıstıklarrrrrr
nasısınız bakalım haftasonu oldugu için burası yogunn degil
pazar pazar erkenden kalktım
şimdi kahvaltımı yapıyorummm

bugün -200le başladımm yarın ne olcak bakalımm
çok mutluyum 78.8im
bu kiloyu 2010 yılında görmüştüm ensonn
ben pantalonlarımda hissettim kızlar verdigim kiloyu

evet gelelimm sabah yediklerime ve bugün yiyeceklerimeee:

1yumurtalı peynirli omlet
küçük parça peynir
domates salatalık
küçük kepek ekmegine tost
bunları sildim süpürdümmmm
arada:
1kase yogurt
öglen:
tavuk ızgara
dünden kalan taze fasulye
arada:
yiyerim heralde bişeyy
akşam :
balık
salata

bugünüde böyle bitiririm inşallahhh

Bugün kahvaltimi degisik yapiyorum ama siz benim gibi yapmayin.. ben uzun zamandir ayni kilodayim + _ sinir bozucu...

iki yumurta, 4 zeytin yarinin yarisi simit peyaz peynir domates salatalik sade kahve..

günaydınnn.. Denizdeyim kuzular.. Balık balık diye dolanırken bulduğum ganimetler an itibariyle olası masraflar da dahil tüm dukan giderlerimi karşılamıştır :)) uyyyy ben bu denizuuu ne edeyuuummm :)))

ayy nasıl özendim şimdi sanaaa, ben de deniz istiyorum yaa

günaydın kızlaarr...

bende atak evresini -2100 le tamamlamış bulunuyorum :) bakalım bundan sonraki gidişat nasıl olacak... daha önce bahsettiğim elevit vitaminin içinde bulunan vitamin ve mineral değerlerini vermek istedim size, bir de yetişkin bir kadının günlük ihtiyacının alt ve üst limitlerini

A vitamini: Elevitte -> 1200 micro gram, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 700 - 3000 micro gram

B1 vitamini: Elevitte -> 1.6 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 1.1 - üst limit belirlenmemiş mg

B2 vitamini: Elevitte -> 1.8 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 1.1 - üst limit belirlenmemiş mg

B5 vitamini: Elevitte -> 10 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 5 - üst limit belirlenmemiş mg

B6 vitamini: Elevitte -> 2.6 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 1.5 - 100 mg

B8 vitamini: Elevitte -> 200 micro gram, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 30 - üst limit belirlenmemiş micro gram

B9 (Folic Asit) vitamini: Elevitte -> 800 micro gram, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 400 - 1000 micro gram

B12 vitamini: Elevitte -> 4 micro gram, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 2.4 - üst limit belirlenmemiş micro gram

C vitamini: Elevitte -> 100 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 75 - 2000 mg

D3 vitamini: Elevitte -> 12.5 micro gram, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 15 - 50 micro gram

E vitamini: Elevitte -> 15 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 15 - 1000 mg

Nikotinamid: Elevitte -> 19 mg, günlük ihtiyaç (alt-üst limitler) -> 14 - 35 mg

Elevitte bulunan 4 mineral: kalsiyum (125 mg), demir (60 mg), magnezyum (100 mg), fosfor(125 mg)

Elevitte bulunan 3 eser element: bakır (1 mg), mangan (1 mg), çinko (7.5 mg)

NOT: belirtilen günlük ihtiyaçlarda gebelik ve emzirme dönemi hariçtir.

Günaydın Kızlar...
Perşembe sabahı kilo bildirimi için tartıldığımda 63.7 kg çıkmıştım.
Şu an 63.0 iki günde 700gr. hımmmm :) Bu arada Dukan' a çalıştım biraz. Güçlendirmeye geçmeden önce iyice bi baktım. Çok kişinin yanlış uyguladığı bir şeyden bahsediyor adam. Bu ödül yemeği olayı ve nişastalı besinlerle ilgili. Örneğin 100 gün sürecekse güçlendirme evremiz, bunun ilk 50 gününde haftada bir ödül yemeği ve bir nişastalı besin alabileceğimizi söylüyor. Sonraki yarısında haftada iki ödül yemeği ve bunlar da ardı ardına öğünlerde olmamak koşuluyla öneriliyor. Yanlış uygulayanlar olabilir diye not düşüyorum.

Son düzenleme:
peki bişey daha sorucam.mesela sabah kahvaltıda 2 dilim tam buğday ekmeğini yedim diyelim.o gün içinde tekrar yulaf kepeğinden krep yapıp yiyormuyuz.bide gene 1.5 kaşık olarak mı?sağol

betumutlu güçlendirme evresindesin bildiğim kadarıyla. Seyir boyunca da 2 kaşık almalıydın. Sorundan 1,5 kaşık aldığını anlıyorum( ATAK EVRESİ İÇİN 1,5 KAŞIK). Kitabı okumak işte burda çok önem kazanıyor. Güçlendirmede de 2 kaşık vermiş. Korumada 3 kaşığa çıkıyor. Rica ederim canım.

Son düzenleme:
kızlar...nasılsınız bakalım?ben çok iyi değilim.elimden geldiğince okumaya çalıştım geçmişi....diyetimi bozmadım ama canım gerçekten bişey yemek istemiyo.çok özledim ben sizi.iyiki varsınız

Güzelim sana mesaj yazmıştım ama görmedin sanırım neyse. Sesini duymak güzel. Biz de seni özledik. Aynı iştahsızlık bende de var Sıcaklar da etkiliyor sanırım.

Son düzenleme:
Kizlar elimde bir avuc kadar kiraz sapi var ne kadar suda kaynatmam gerek bilen varmi...? is arkadasim kirazlarini banada sapi kaldi..

Bir cezveye 1 tutam yeterli oluyorr

okudum canım ama alıntı yapamadım.sıcaktan üzütüden...hiç bişey yiyemiyorum ya...

Kuzu ben tatildeyken sana ne oldu. Üzüldüğünü okuyorum ama ne oldu bilmiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…