Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bugün biraz rüzgarlıydı burda hava. rüzgarda yürüyünce biraz başımda ağrı oldu ama geçti. öyle ilk zamanlardaki gibi ağrı saplanıp kalmadı. soğuktan ya da grip başlangıcı gibi birşeyden olabilir mi?

Bilemiyorum ki Pepecim. Sürekli bir ağrı değil zzaten kaşlarımın üstünde bir hassasiyet var ve zaman zaman özellikle hareket ettiğimde zonklamaya dönüşüyor. Dukan da 10 gün sürmüştü sonra bırakınca geçmişti. Sanırım karbonhidrat yoksunluğundan kaynaklanıyor.

Günaydın kızlar bu sabah tartıldım dün 58.5 iken bugün 58.1 olmuşum akşamki tatlıya rağmen demekki tatlının olumsuz etksi olmamış :) Ancak ofiste bir 20 dk leslie den yapmıştım :KK76:

telli turna mutlu yıllar umarım önümüzdeki yıl doğum gününde hedef kilonda olursun. Listeye beni de ekelyebilir misin? Sabah kalkınca ilk işim tartılmak oluyor sonra da ilk fırsatta bu topiğe bakmak :)

Başlangıç tarihim 24.10.2011
Hedef kilom 54
Başlangıç kilom 60.7
Şu andaki kilom 58.1

yaşasın gitsin kilolar yağlar :KK52::KK52::KK52:

Kızlar eksik olanlar bildirsin. Hata falan varsa söyleyin düzelteyim.

2910p.jpg

:KK3:Ben de varımm...Beni de ekle çizelgeye:KK37: Kurbağalar kısır kalmasın :KK1:
Benim başlangıç tarihim 14.09.2011 başlangıç kilom 82,6
Şu an ki kilom 70,7 :KK52:

kızlar gunaydın. liste harika olmus ellerinize emeğinize sağlık. dun soru sordum sonra gitmek zorunda kaldım cevap verilmiştir mutlaka ama hangi sayfada verildiğini bulamadım. kusura bakmazsanız tekrar sorucam. dışarıda yeeiğimiz hafif yağlı ton balıklı salata rejimimizi kötü etkiler mi acaba. biz yaparken tum yagı suzuyorum. fakat dısarıda ne kadar tembihlesek de hafif yaglı sekilde geliyor salatalar

:KK48: Nice yıllara Telli Turna...
İnşallah gelecek doğum gününde olmak istediğin kilonda olursun ve afiyetle doğum günü pastanı yersin :KK9: Herşey gönlünce olsun canım, yeni yaşın hayırlı olsun.
(geçmişi yeni yeni okuduğum için şimdi öğrendim doğum günün olduğunu)

kızlar gunaydın. liste harika olmus ellerinize emeğinize sağlık. dun soru sordum sonra gitmek zorunda kaldım cevap verilmiştir mutlaka ama hangi sayfada verildiğini bulamadım. kusura bakmazsanız tekrar sorucam. dışarıda yeeiğimiz hafif yağlı ton balıklı salata rejimimizi kötü etkiler mi acaba. biz yaparken tum yagı suzuyorum. fakat dısarıda ne kadar tembihlesek de hafif yaglı sekilde geliyor salatalar

Eslacım ben cevap yazmıştım. Ton balıklarında ağır metal yüklemesi var. Büyük balıkları çok tüketmemek gerekiyor.

Eslacım ben cevap yazmıştım. Ton balıklarında ağır metal yüklemesi var. Büyük balıkları çok tüketmemek gerekiyor.

yaaa:KK43: daha dün yight ton balık almıştım salata için. haftada bir tüketirrsem birsey olmaz umarım. onları bitirince bir daha almam olmazsa. ağır metal yuklemesinin zararı nedir peki canım. cok teşekkur ederim cevabın icin

Mutlu yıllar Telli Turnam, umarım herşey istediğin gibi olur. :KK9::KK9::KK9:

:KK48: Nice yıllara Telli Turna...
İnşallah gelecek doğum gününde olmak istediğin kilonda olursun ve afiyetle doğum günü pastanı yersin :KK9: Herşey gönlünce olsun canım, yeni yaşın hayırlı olsun.
(geçmişi yeni yeni okuduğum için şimdi öğrendim doğum günün olduğunu)

Günaydın kızlar bu sabah tartıldım dün 58.5 iken bugün 58.1 olmuşum akşamki tatlıya rağmen demekki tatlının olumsuz etksi olmamış :) Ancak ofiste bir 20 dk leslie den yapmıştım :KK76:

telli turna mutlu yıllar umarım önümüzdeki yıl doğum gününde hedef kilonda olursun. Listeye beni de ekelyebilir misin? Sabah kalkınca ilk işim tartılmak oluyor sonra da ilk fırsatta bu topiğe bakmak :)

Başlangıç tarihim 24.10.2011
Hedef kilom 54
Başlangıç kilom 60.7
Şu andaki kilom 58.1

yaşasın gitsin kilolar yağlar :KK52::KK52::KK52:

Sağolun kızlar çok teşekkür ederim.İnşaAllah öyle olur ve doya doya yerim pastamdan seneye. Bu sene geçti artık

telli turnam nice yillara canim!

kizlar size bi sorum olucakti, gebelik testleri sizce % kac dogrudur? bugün bitane yaptim ve positif cikti. bundan bi kac gün öncesinde de yapmistim. o zaman 2.cizgi cok hafif belliydi. bugünki daha belirgin. simdi ben hamilemiyim yani ? adetim 7sinde gelmesi lazim ama ben simdiden merak ediyorum. inanamiyorum, yoksa inanmak mi istemiyorum bilmiyorum. duygularim allak bullak oldu.

carmen ile med eksik benim gördügüm..

Mutlu Yıllar

Bu gün dünyayı istediğin bir renge boya
Rengârenk batan günü al karşına
Bir renk de kendinden kat
Çocuklar gibi saf, temiz ve berrak
Kapat gözlerini bir hikâye yarat
Vazgeçme hissedilir biraz da sıcaklığını kat
Kalbindeki elleri bırakma sıkıca tut
Çünkü varlıktır sevgiye en güzel kanıt
Yalnızlığın saltanatını sür, sür ama
Birikmiş sevginden, herkese bir parça ver
Bir tebrik, bir arama bin umuttur insana
Mutlu yıllar, mutlu yıllar sana …

Can YÜCEL

yaaa:KK43: daha dün yight ton balık almıştım salata için. haftada bir tüketirrsem birsey olmaz umarım. onları bitirince bir daha almam olmazsa. ağır metal yuklemesinin zararı nedir peki canım. cok teşekkur ederim cevabın icin

Konuyla ilgili Osman Müftüoğlu'ndan bir alıntı:
"Ağır metal zehirlenmeleri

Yiyeceklere karışan bazı yabancı maddeler, sağlığımızı son zamanlarda daha fazla tehdit etmeye başladı. Bu maddelerin başında ağır metaller, özellikle de kurşun, cıva, kadmiyum ve alüminyum geliyor.

Bu maddeler karaciğer, beyin, kemik iliği ve böbrek gibi yaşamsal organlarımıza geri dönülmez hasarlar verebiliyor. Mesela kurşunun kemik iliği için toksik olduğu ve bu organın çalışmasını tümüyle durdurabileceği çok iyi biliniyor. Alüminyumun Alzheimer hastalığı ile ilişkili olduğunu gösteren bazı bulgular var.

Özellikle balıklarda, kullandığımız ev bakım ürünlerinde, pillerde, hatta mutfak malzemelerinde bulunan bu tür maddelerin sağlık zararları ve etkileri konusunda uyanık olmanızda yarar var.

Bu belirtilere dikkat!

Bacak krampları, dilde yanma ve ağrı hissi, ağızda metal tadı, şişkinlik, yorgunluk, saç dökülmesi, uyku kaçmaları, çarpıntı, eklem ve kas ağrıları, kaslarda tekrarlayan seğirme nöbetleri, hafıza zayıflaması, ishal ya da kabızlık, kaşıntı hissi, kulak çınlaması, depresyon ya da öfke şeklindeki ruhsal değişimler ve daha pek çok işaretin ağır metal zehirlenmesinden kaynaklanabileceği belirtiliyor.
İştahsızlık, diş rengindeki değişmeler, denge kusurları, ilerleyici yorgunluk da önemli işaretler olarak gösteriliyor. Ağır metal toksisitesinin erken dönemde çok özel bir işareti, fark edilebilecek tipik bir belirtisi ne yazık ki yok...

Ne yapmalı?

Ağır metal zehirlenmesi ile mücadele etmenin en garanti yolu, bu maddelerin bulaşabileceği yiyecek, içecek ve malzemelerle teması kesmek. “Chelation tedavisi”, tamamlayıcı tıp alanının uyguladığı bir yöntem. Chelation yapıcı maddeler (mesela DMSA) damar yoluyla veya hap şeklinde kullanılabiliyor. Bu tedaviyi etkin, güvenli, değerli bulmayanlar da var.
Bir de doğal yolla Chelation yapan bazı bitkiler var. Bunların başında “kişniş otu” geliyor. Kişniş otu, özellikle cıva birikimlerinde cıvayı vücuttan söküp alabilecek yetenekte bir bitkisel destek olarak kabul ediliyor. 1-2 ay süreyle kahvaltı sonrasında bir çorba kaşığı kadar kişniş otu tavsiye eden herbalistler var.

Ağır metal zehirlenmesi, üzerinde tartışmaların devam ettiği, farklı düşüncelerin bulunduğu bir konu ama bana sorarsanız, önemseyip ciddiye almakta fayda var. "

telli turnam ben busabah 78.çıktım dünden çok çok az bir kilo dünkü şişlik gitmiş.dün 26-31 arası tüm ödemelr bitince sendromda bitmiş kilolarda gitmiş anlaşılan .peh:))))

2910p.jpg

ay ellerine sağlık canım, harika olmuş valla çizelge. kendimizin de farkına varabiliyoruz böylece. bu arada doğum günün de kutlu olsun, nice mutlu yaşlara... bol iradeli bir başlangıç dilerim yeni yaşına:))))))

tombiş süper haber bu bulut tan beklerken senden haber geldi..
hayırlısı olsun canım.bence hemen git saglıkocagı varsa yakınlarında test yaptır kan tahlili en güzel sonuç verir

Son düzenleme:
teelli turnacım mutlu yaşlar diliyorum. herşey gönlünce olsun. ben bu oyarını dikkate alıcam carmencim. cok teşekkur ederim verdğiğin aydınlatıcı bilgiler için.

telli turnam nice yillara canim!

kizlar size bi sorum olucakti, gebelik testleri sizce % kac dogrudur? bugün bitane yaptim ve positif cikti. bundan bi kac gün öncesinde de yapmistim. o zaman 2.cizgi cok hafif belliydi. bugünki daha belirgin. simdi ben hamilemiyim yani ? adetim 7sinde gelmesi lazim ama ben simdiden merak ediyorum. inanamiyorum, yoksa inanmak mi istemiyorum bilmiyorum. duygularim allak bullak oldu.

Canım hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin genelde doğrudur istersen hemen kan testi yaptır garanti sonuç Allah gönlüne göre verir inşallah:)

tombiş süper haber bu bulut tan beklerken senden haber geldi..
hayırlısı olsun canım.bence hemen git saglıkocagı varsa yakınlarında test yaptır kan tahlili en güzel sonuç verir

allah razi olsun canlarim. ben yurt disindayim semacim, burda saglik ocagi yok. kendi kadin doktorumdan randevu alicam hafta insallah.ya ben inanamiyorum ilk bebegimde oldugu gibi suan zir zir zirliyorum sebepsizce. insallah bulutcumda bugün cok güzel haberler verir bize.

X