dugun için hangi elbiseyi almalıyım sizce?

O zaman oncelikle cuvaldizi kendinize batiriniz cunku bu yorumunuzla artık sizi dikkate değer görmüyorum

Yani bu hanımefendi nasıl giyiniyormus onu merak ettim gerçekten birini elestirmek bunu kendinde hak görebilmek için oncelikle kendisinin uygulaması gerekir.

Ben de bir düğünde gördüm bilek üstü siyah saten elbise giymiş dar kapalı bir elbise,açık şeffaf bantlı ayakkabı. Ne kadar değişik geldi.
Bir arkadaşım var şalı göğüslerini kapatıyor. Tesettür budur. Diğerleri kapalı sadece.
Örnek verdim,konu sahibi için değil.

Yorumunuzda belirli bir inanç doğrultusunda yaşanması gerektiğini söylemişsiniz siz bu inanç kapsamında degil misiniz gerekleri uygulamiyorsunuz?

Yorumunuzda belirli bir inanç doğrultusunda yaşanması gerektiğini söylemişsiniz siz bu inanç kapsamında degil misiniz gerekleri uygulamiyorsunuz?

Aslında çok da yanlış bişey söylememiş. Ha soru bu değil, orada haklısınız ama dediklerinde çok da bi hata yok.

Konu açan sizsiniz demek ki fikir istediniz ki belirtiyoruz.
İster değer gör ister değer görme tesettür ise konu olması gerektiği gibi olması gerekiyor.
Tesettürünün ne ölçüde olduğundan,inancını ne kadar uyguladığından bahsetmemiş kapalıyım tesettürlüyüm ve bu elbiselerden hangisi demiş demekki öyle giymek kendisi için sorun değil. Uygun mudur diye sormamış uygunluğa girersek düğünede gitmesin o zaman siz orta kıvam açıksınız diye kimse size açıksan tam açıl o zaman diyor mu demiyor o yüzden konuyu başka yerlere çekmeyin.

Uygulayamadığım yerler var.
Ama uyguluyormuş gibi yapmıyorum.
Ve ayrıca başım açık olduğu halde bir çok kapalıdan daha kapalı giyiniyorum.
Daracık uzun kollu badi üzerine başı örtü takmıyorum ya da dar bir pantalon üzerine kalçayi kapadan dar bir üst üzerine başım kapalı değil.

Ya da olduğumun dışında yapamayacağım bir kuralın içini boşaltmıyorum.

Yo başka yerlere asla çekmiyorum.
Ben her iki tarafı da eleştiriyorum açık olmak; totosunun yarısı ortada, daracık incecik icine tanga giyilmiş bir taytla şehir meydanında gezmek en en baş eleştirdiğim konu.
Düğünü gidebilir.

Neden eleştireyim ki, bu kıyafet konusu çok başka bi konu iki kesim içinde gayette eleştiriyorum.

Herkesin inancı inançsızlığı kendine…
Kapanmayı düşünüyorum ama layıkıyla yapmak istediğim için kapanmıyorum.

Ben bir kadına bakıp aaaa bu da ne güzel du ben buna uzun kol yaptırıp giyerim kafasında olmamalıyım.

Güzel örneklediniz anlatmak istediğim bu…

Bende uyguluyormus gibi yapmıyorum zaten tam anlamıyla uyguladigimi da iddia etmiyorum. Zamanında düşüncelerim tam oturmamisken kapandım ve sonra da açılmak istemedim çünkü başımı kapatmak bile Allah katında belki günahlarımı azaltiyordur diye düşünüyorum, zaten bu düşüncede olduğum için vücudum ortada gezdigim düşüncesine kapilmiyorsunuzdur herhalde. Herkesin kendi iradesi vardır ayrıca öyle gezenler için de yorum yapmıyorum çünkü bunun hakkında eleştiride bulunmak bile bir nevi günah.
Sizden de bu konuda dikkat etmenizi bekliyorum burada tüm kapalı insanlar hakkında neredeyse niyeti bilmeden genelleme yapıyorsunuz.
Bazı insanlar da toplumun etkisiyle kapalı kalmak zorunda kalıyor ve tepkilerden korkuyorlar. Burada suclamaniz gereken sey daha buyuk bir etmen olan toplumun buna bakışı
Ve ben burda elbiselerin nasıl olduğuna dair yorum almak istedim, dini inanclar konusuna girmeniz asıl konudan sapmamiza neden oldu

Ama siz başından beri düğünde giyilen kıyafetleri bile elestirdiniz
Düğün dediğimiz zaten çalgılı bir eğlence değil midir eskiden bu yana kapalı olanlar da açık olanlar da bu eğlencede güzel giyiniyorlar, sonuçta cenazeye gitmiyoruz.
Bunun modası gecmedi mi, 3 yıl onceki modeller bunlar
Bilmiyorum acikcasi modasini da takip etmedim
guzel olduguna karar verip bunu aldım.

Güle güle kullanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…