dugun için hangi elbiseyi almalıyım sizce?

Ben tesetturluyum genelde saten olanlar ilgimi cekiyor onerdiginiz model var mi
2. Görsel tesettürlü birine uygun değil ki baya bilek üzeri.
2 elbise de çok zevksiz.

Tesettürlü iseniz uzun ve vücut hatlarınız asla belli olmamalı.

Bilek üstü, vücuda oturan, full makyaj ama başı kapalı tesettüre uygun değil.

2. Görsel tesettürlü birine uygun değil ki baya bilek üzeri.
2 elbise de çok zevksiz.

Tesettürlü iseniz uzun ve vücut hatlarınız asla belli olmamalı.

Bilek üstü, vücuda oturan, full makyaj ama başı kapalı tesettüre uygun değil.
Yok manken uzun boylu olduğu için onda kısa duruyor ben kisayim bana tam olacaktır.

1000009519.jpg
1000009520.jpg

Bunu almaya karar verdim, yorumlar için tesekkur ederim 🌸

Yok manken uzun boylu olduğu için onda kısa duruyor ben kisayim bana tam olacaktır.
İyi de tesettürün dini inancınız olarak kapanmanın içerigi zaten vucut hatlarınızın asla kesinlikle belli olmaması ve dikkat çekici giyinmemeniz.
Sizin attığınız bu kıyafetlerin hiç biri tesettüre uygun değil.

İçi boşaltılmış bir tesettür giyim ve baş kapalı full makyajla olmaz.

Valla ister kızın bu yazdığıma ister kızmayın.
Gayet bol uzun dikkat çekmeden giyinip gitmeniz gerekiyor.

Hele birde çok dikkat çekici ayakkabılar giyiyorlar aman Allah…

İyi de tesettürün dini inancınız olarak kapanmanın içerigi zaten vucut hatlarınızın asla kesinlikle belli olmaması ve dikkat çekici giyinmemeniz.

Fikrinize saygı duyuyorum. Ancak düğün bu ve ben normalde dar giyinip gezen biri değilim çok geniş kıyafetler tercih ediyorum. Abiyeyi de çok dar vücut hatlarimi belli eden şekilde almayacağım. Kendi bedenimden az geniş beden alıyorum. Ve yaşım genç iken kendime güzel görünecek şeyler yerine dümdüz siyah ya da koyu renk giyinip gitsem en basta insanlar garip bir şekilde bakacaklardir. Normalde makyaj yapan biri de değilim ama özel bir günde neden olmasın.
Ayrıca vücudum açık bir şekilde çok kısa şeyler giyerek de gitmiyorum, kapaliyim. Açık giyinen insanlara da saygım sonsuz çünkü herkes ayrı bir şekilde yargılanacak. Ben de kendimden sorumluyum.
Bu söylediğiniz şeyleri kendiniz tam anlamıyla uyguluyorsaniz sizi cani gönülden tebrik ederim. Uygulamiyorsaniz da bu şekilde yargilamaniz hoş değil. Ayrıca benim elimden gelen de bu 🤷🏻‍♀️ inşallah daha sonra bahsettiğiniz gibi biri olabilirim

Fikrinize saygı duyuyorum. Ancak düğün bu ve ben normalde dar giyinip gezen biri değilim çok geniş kıyafetler tercih ediyorum. Abiyeyi de çok dar vücut hatlarimi belli eden şekilde almayacağım. Kendi bedenimden az geniş beden alıyorum. Ve yaşım genç iken kendime güzel görünecek şeyler yerine dümdüz siyah ya da koyu renk giyinip gitsem en basta insanlar garip bir şekilde bakacaklardir. Normalde makyaj yapan biri de değilim ama özel bir günde neden olmasın.
Ayrıca vücudum açık bir şekilde çok kısa şeyler giyerek de gitmiyorum, kapaliyim. Açık giyinen insanlara da saygım sonsuz çünkü herkes ayrı bir şekilde yargılanacak. Ben de kendimden sorumluyum.
Bu söylediğiniz şeyleri kendiniz tam anlamıyla uyguluyorsaniz sizi cani gönülden tebrik ederim. Uygulamiyorsaniz da bu şekilde yargilamaniz hoş değil. Ayrıca benim elimden gelen de bu 🤷🏻‍♀️ inşallah daha sonra bahsettiğiniz gibi biri olabilirim
İster ferace giyin ister şort, kimseye böyle uzun uzun açıklama yapmak, hesap vermek zorunda değilsiniz. Bu ülkenin işgüzarı tükenmez. Hangi biriyle uğraşacaksınız?

Tüllü olan ilkini çok beğendim. Ancak annem kumasindan dolayı falan sonra modasının gecebilecegini söyledi ama saten olan sürekli giyilebilirmis. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? 23 yasinda 75 kiloyum, boyum 160.
İkisi de cok kötü
Şık olmayı dusunmez mısınız

Iyı cuval gecırsın oyle gitsin o zaman kapalıyım diye.
Örtünmek boyle sefil bısey mı gercekten

İnsan kendine yakısanı bilir giyer onun kapanma ölçüsü odur.
Sonucta memeler fora degıl
ne demek bu tesettür degıl?

Hayır ben açık bi kadınım.
Totolarının yarısı dışarıda şortlar, incecik icine tanga giyilen taytlar, meme göbek açık kıyafetleri de doğru bulmuyorum.
Iyı cuval gecırsın oyle gitsin o zaman kapalıyım diye.
Örtünmek boyle sefil bısey mı gercekten

İnsan kendine yakısanı bilir giyer onun kapanma ölçüsü odur.
Sonucta memeler fora degıl
ne demek bu tesettür degıl?
Aynen yazdığım gibi inançsal kapandı ise bi insan kuralı neyse o yapılacak.
Düğünlerde daracık uzun kıyafetler, bilek üstü elbiseler, frapan makyaj göz alıcı ayakkabılar ama kafalar kapalı.
Ben elestiriyorum siz eleştirmeyebilirsiniz.
Ne demek tesettür değil diye yazamazsınız.
Bana göre değil…

Bana göre değil
Konu sahibine göre ama? Bize tesettürü hakkında fikir sormamış. “Çok dikkat çekici ayakkabılar giyiyorlar aman Allahım” diye dram yaratmaya lüzum yok. Ne kadar dikkat çekebilir bu kızların giydiği ayakkabı? Ayağın örtülmesi farz bile değil, bi salın şu kadınları.

Hayır ben açık bi kadınım.
Totolarının yarısı dışarıda şortlar, incecik icine tanga giyilen taytlar, meme göbek açık kıyafetleri de doğru bulmuyorum.

Aynen yazdığım gibi inançsal kapandı ise bi insan kuralı neyse o yapılacak.
Düğünlerde daracık uzun kıyafetler, bilek üstü elbiseler, frapan makyaj göz alıcı ayakkabılar ama kafalar kapalı.
Ben elestiriyorum siz eleştirmeyebilirsiniz.
Ne demek tesettür değil diye yazamazsınız.
Bana göre değil…
Ahlak dersi vermeyin millete herkesin kendi hür iradesi var isteyen istediği şekilde giyinir. Bu kişiyi bağlar sizi değil.

İster ferace giyin ister şort, kimseye böyle uzun uzun açıklama yapmak, hesap vermek zorunda değilsiniz. Bu ülkenin işgüzarı tükenmez. Hangi biriyle uğraşacaksınız?
Kesinlikle yaa. Bi bitmediler tesettürlünün ayak bileği.. Başı açığın ruju dekoltesi.. Herşeye karışacak bir kulpları var. Bir bitmediler herkes birbirine düşman.
Bırakım kim ne istiyorsa giysin herkes me yapıyorsa kendine yapıyor kimse kimse için giyinmiyor yeter yahu

Ablam biraz sacmalamış resmen kusura bakmayın ama isteyen istediği gibi giyinir gelipte ahkam kesmeyin burda kimse kimsenin ne ceheneminde yanacak ne de cennetine alıcak Hersek kendi kapısının önünü süpürsün bi zahmet size düşmez

Ahlak dersi vermeyin millete herkesin kendi hür iradesi var isteyen istediği şekilde giyinir. Bu kişiyi bağlar sizi değil.
Kimseye ahlak dersi vermiyorum.
İçi boşaltılmış bir tesettür giyim oluştu ve eleştiririm.
Kişiyi bağlar fakat konu açarsa yorumumu yazarım.
Ayrıca sana ne gibi bi dert oldu.
Hür irade değil belirli bir inanç doğrultusunda yaşanıyor ve gerekliligi uygulanıyor ise olması gerektigi gibi cevap yazdım ve yazarım.

Tüllü olan ilkini çok beğendim. Ancak annem kumasindan dolayı falan sonra modasının gecebilecegini söyledi ama saten olan sürekli giyilebilirmis. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? 23 yasinda 75 kiloyum, boyum 160.
Üzgünüm ama hiç biri. Artık çok şık tesettür abiyeler var ve çok tarz ben beğenmedim. Daha cici şeyler alabilirsin yaşın da uygun

Sizi üzmek istemem ama ikiside çok demode.
Ayrıca kilo ve boyunuza uygun biçimler değil.

X