Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Konunuza göz attım
İlgimi çeken başlıklar var ama biraz tuhaf geldi bu kısım bana bilemiyorum
Dua elbette edilir de hayırlısı için edilir mesela
Neyse o da o duayı edenin bileceği iş veya inancı diyeyim

Elbette önceliğimiz sağlıklı ve hayırlı bir evlat olmaları yönünde ama herkesin gönlünde de bir cinsiyet yatar. Kimisi kız çocuklarına düşkündür kimisi erkek ..
Birçok insanda vay efendim ben seni bu cinsiyette istedim neden bu cinsiyette doğdun demez yine bağrına basar yavrusunu ..
Burda çok kez söyledim yine üstüne basa basa altını çize çize söylüyorum hiçbir dua garantili değildir biz yalnızca duamızı eder kabul edecek olanın Allah olduğunu bilerek bekleriz. Olursa şükreder olmazsa hayırlısı böyleymiş diyerek itaat etmeliyiz

Katılıyorum canım...

"Duâ, kapı çalmaktır.
Sonrasına karışmak hâddi aşmaktır..."
Mevlâna Celâleddîn-î Rûmî

Hz Ali'nin kendi geliştirdiği bu yöntem bir işe başlarken o işin sonucu hakkında bilgi almasına yarıyormuş. örneğin bir savaşa girmeden önce bu yöntemi uygulayıp ona göre hareket ediyormuş. yöntem kısaca şöyle:

önce temiz ve beyaz bir kağıt ve bir kalem alıyoruz. ardından 3 ihlas 1 fatiha okuyup bu dualarımızı ehl-i beytin ruhuna hediye edip, kalemi elimize alıp; "Yarabbi, şu işim nasıl olacaksa bana bildir." diyoruz.
üç sıra saymadan (aşağıdaki gibi) nokta koyuyoruz. en üst satır en fazla en alt satır en az nokta olacak
örnek:

........................................
........................ (ikinci satır, birinciden daha kısa)
........... (üçüncü satır, ikinciden daha kısa)

Yukarıda gösterildiği üzere sağdan başlayıp birinci, ikinci ve üçüncü sıralar daha az olmak üzere noktaladıktan sonra 8 nokta sayıp ayırıyoruz. (8'er 8'er) kalan noktalar toplamı dileğinin karşılığıdır.

Yukarıdaki yazıya göre her yıldızın tâlihi:
1. O niyet sâhibinin yıldızı tâlihi Zühre'dir. Murâd ve maksadı şüphesiz hâsıl olacak.
2. Tâlihi Merih'tir. Bunda (bu niyette) hayır yoktur. Bu işi yapmasın; (çünkü) zarâr görüküyor.
3. Yıldızı Arz (Dünyâ) dır. Bu tâlih sonunda işi olacaktır. Fakat evvelâ çok zahmet çekecektir.
4. Zühâl'e mensuptur. Hem iyi ve hem fenâdır. Bu işte sabır etmesi lâzımdır.
5. Müşteri yıldızı âhkâmına tabiidir. Saadet görünüyor yolu. İşi açıktır. Sıkıntı ve kederden kurtulacak, birçok nimete kavuşacak.
6. Kamer, yani Ay'dır. Cenab-ı hak, ona yardım edecek, işlerin düzelecek ve güzelleşecek.
7. Utarid yıldızına tabii olan bu tâlih, sana müjde diyor. Allah'tan ne dilersen bulacaksın. Hayırlıdır.
8. Sekiz kalırsa bu işi sakın yapma. Şer gözüküyor. Bu işi yaparsan iyi gelmeyecek.

bir dilek için 3 kereden fazla yapmayın.
Mustafa Ertuğrul dua hazinesi sayfa 22

Alıntıdır.

Kızlar bunu duyan ve uygulayan var mı?

çok farklı bişey ilk defa duydum en kısa zamanda yapıcam teşekkürler arkadaşım :)

duydum ve uyguladım ama ben noktaları 8'er kez ayırmayı soldan yani nasıl anlatsam noktaların sonundan değil de başından itibaren yaptım sanırım yanlış mı oldu ? Görsel anlatayım

......../......../......../...... = 6 kaldı
......../......../... = 3 kaldı
......../.... = 4 kaldı

toplamda 13 kaldı 13-8 =5

bu şekilde yaptım yanlış mı oldu ? Sonucunu sorarsan hep olumlu çıktı ama henüz gerçekleşmedi

Yok yanlış değil zaten sağdan ya da soldan fark etmiyor aynı sonuca ulaşılıyor.

Vallahi bacı gerek rüyalı istihareler olsun gerek bu yöntem gerek tesbih istiharesi hepsi olumlu ama benim hergelede henüz tık yok bekliyorum hayırlısıyla

Ay ilahi ya

Umarım hayırlı dileklerin gerçekleşir, eğer kısmetse gelir Hintten Yemenden kısmet değilse ne gelir elden sözünü de unutmamak lazım. Eğer bir iş olacaksa bunu kimse engelleyemez.

Ben aslında çok inanırım rüyalara. Bunun da sebebi var: Önceleri kafayı fala takmıştım. Çok günah olsa da geleceği bilmek arzuma engel olamıyordum. Ama artık bu durum beni negatif etkilemeye başlayınca tövbe ettim ve bir daha ne internetten ne de kahveden fal baktırmadım. Ve Allah bana olacakları rüyalarımda göstermeye başladı tabi bunu ben istedim Allahım dedim sen bana geleceğimi rüyalarımda göster diye dua etmiştim.

Ve yakın zamanda ben de istihare yöntemlerinden birini denedim. Burda paylaşılmıştı sanırım. 3 fatiha 1 ihlası okuyup sevabını Hz. Muhammed (sav) in ruhuna hediye edip bir işin hayırlı ise rüyada bana su ya da beyaz renk göster diyorsun. Ben 3 kez yaptım 2 sinde su ve beyaz gelinlik gördüm.

Sonuç şu an için olumsuz amaaaaa eğer bir gün gerçekleşirse kızlarrrr buradan haber vereceğim sizlereeeeee

Söylediklerinde çok haklısın yazılanın ötesine hiçbir güç geçemez. İstihare olarak Mülk suresinin ayetiyle olanı tavsiye ederim ben rüya değil direk cevabı aldım ses ve yazı yoluyla gerçekleştiğinde ben de yazacağım muhakkak

Vallahi bacı gerek rüyalı istihareler olsun gerek bu yöntem gerek tesbih istiharesi hepsi olumlu ama benim hergelede henüz tık yok bekliyorum hayırlısıyla

Hayırlısı olacak bizim anladığımız anlamda değil belki bunu bilemeyiz. ne kadar az şey bilirsek o kadar mutlu oluruz. Bende evleneceğim kişiyi göreyim dedim. ama genelde görmezdim bir kaç kez gördüm. Rüya bu bilinç altıda olabilir. Dua edip yattıktan sonra mutlaka rüya göreceksin ama bilmezsin bilinç altımı değil mi? sadece beklemek lazım.

Ben normalde rüyalarımda onu hep bana mesafeli soğuk olarak görürdüm nasıl bie bilinçaltım varsa Ama benim rüyalar öyle ne zaman mekanlı ne renklerle ilgili bir orman deniz değildi .. Tamamen sorumun cevabını söyleyen bir ses ya da yazı görürdüm hayırlısı deyip bekliyoruz bakalım

Mümkün mertebe sessiz bir yerde Allah rızası için 2 rekat,Peygamber Efendimizin şefaati için 2 rekat ve isteğiniz için 2 rekat namaz klınır.Namazlarda Fatihadan sonra zammı süre olarak Ayetel Kürsi okunur.Selam verdikten sonra 100 istiğfar 100 kelimei tevhid 100 salavat oku.sonra 100 ayetel kürsi okunup ardından da;

661 defa ” Fe in tevellev fe-kul hasbiyallahü lâ ilâhe illâ huu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbil arşil azim.” okunur ne sitiyorsan Allah’tan dua edilir.

Kaynak:Gizli İlimler

Hazreti Resûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem bir gün sırtını mihraba verip oturmuştu. Cebrail aleyhisselâm içeri girip selâm verdi. Buyurdu ki:

“— Yâ Muhammed sallallâhu teâlâ aleyhi ve sellem, Allâh sana selâm etti. Bu duayı sana ve senin ümmetine hediye gönderdi ve hem buyurdu ki: “Ben azimuşşân bu duâyı arş-ı a’zam sağında bu cihanı yaratmazdan beşyüzyıl evvel yazdım” dedi. İmdi her kim bu duayı Ramazan ayının evvelinde veya ortasında, ya da ahirinde, Cuma gecesi hayırlı bır niyet içın okursa Allâhû Teâlâ: “Bu benim has kulumdur, ol kulumun her ne türlü haceti varsa reva kılarım” dedi. Hem de ol kişi kadir gecesine erişe.

Bu dua berekatını dahi Allâhû Teâlâ yerde ve gökte yetmişbin melek yaratmıştır. Bu feriştehler durmadan tesbihler ve tehliller ederler, sevabını bu duayı okuyan kişiye yahut okutan veya yazdırana, götürene bağışlamaktadır. Her kim bu duayı Ramazan ayının her cuma gecesi veyahut gündüzleri okusa veya okutsa, ya götürse, ya dinlese Allâhû Teâlâ: “Her ne türlü haceti varsa reva ederim” dedi. Ya Muhammed (sallallahü aleyhive sellem) cümle mahlukatı beşer kabrinden kalktıkta uryan olsa gerekir. Ol vakit bu duayı Ramazanı şerife ta’zim için okuyan kimseler melekler cennetinden libaslar götürüp giydirseler gerekir ve dahi o yetmiş bin melek ellerinde inciden kadehler içlerinde türlü şerbetler bulunmakta ve üzerlerinde “La-ilâhe illallâh Muhammedun resûlullâh” yazılı mühürlerle kapanmaktadır. Melekler çağrışıp:

“Bu hediye ve bu ikram filân oğlu filânındır, Ramazan-ı şerif ayına ta’zimeten ve hürmeten bu dua-i şerifi hergün veya cuma günleri ve geceleri okudu veya okuttu, veya dinledi, yahut götürdü idi, bu nimetleri ol kimseye Hak Teâlâ gönderdi” derler.

Hazreti Peygamber aleyhisselâm buyuruyor ki: Benim ümmetimden her kim bu duayı Ramazan ayında on kere okursa ona cennete girmek nasib olur, Hiç olmazsa ömründe bir kere okusunlar. Hak Teâlâ yetmiş bin melâike yaratıp ol meleklerin cümlesi tesbih ve tehlil okuyup sevabnı bu duayı ta’zimen okuyanlara bağışlasa gerektir.

Bu duayı okuyanlar mevlânın izniyle cennete girmeleri gerektir. Bu duanın bereketi, bu duanın fazileti pek çoktur. Biz muhtasır kaldık şek olunmaya. Vallâhu a’lemu bissavap.

BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHIYM,

Allâhümme inni es’elüke bismikel hüsna. Yâ Allâh, fa’lem ennehû lâ ilâhe illellâh* Yâ Rahmân, errahmânü allemel Kur’an* Yâ Rahiym, ve kânellâhü Ğafûrar Rahıymâ* Yâ Mâlik, mâliki yevmiddin* Yâ Kuddûs, el Melikül Kuddûsüs Selâm* Yâ Müteâl, fe teâlellâhül melikü hakk* Yâ Selâm, vâllahü yed’û ilâ dâris selâm* Yâ mü’min, el Mü’minül Müheyminül Aziyz* Yâ Aziyz* ve kânellâhü Aziyzen Hakiymâ* Yâ Cebbâr, el Cebbârül Mütekebbir* Yâ Hâlik, fe tebârekellâhü ahsenül hâlikıyn* Yâ Musavvir, hüvellezi yüsavviruküm fil erham* Yâ Bâriül Musavvir* Yâ Evvel, hüvel evvelü vel âhiru vez Zâhiru vel Bâtin* Yâ Şekûr, inne Rabbenâ le Ğafûrun Şekûr* Yâ Vedûd, ve hüvel Ğafûrul Vedûd* Yâ Zâhir, vez Zâhiru vel Bâtin* Yâ Kâimen bil kıstı lâ ilâhe illâ hû* Yâ Hayy, Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm* Yâ Aliym, Yâ Basıyr, innellâhe basıyrun bil ıbâd * Yâ Haliym innehû le aliymün haliym* Yâ Hakiym, ve kânellâhü aziyzen hakiymâ* Yâ Keriym, innellâhe le Ğaniyyün Keriym* Yâ Kâdir, kul hüvel kâdiru alâ en yeb’ase* Yâ Muktedir, ınde meliykün muktedir* Yâ Bâis, innellâhe yeb’asü men fil kubûr* Yâ Râzık, vallahü hayrür râzikıyn* Yâ Vâris, Ve LillÂhi miyrâsüs semâvati vel ard* Yâ Kaviyy, innellâhe le kaviyyün aziyz* Yâ Şehiyd, innellâhe alâ külli şey’in şehiyd* Yâ Mübdiü, innehû hüve yübdiü ve yüıydü* Yâ Razzâk, vellâhü yerzüku men yeşa * Yâ Tevvâb, innellahe kâne tevvâben rahiymâ* Yâ Vehhâb, inneke entel vehhâb* Yâ Celiyl zül celâli vel ikrâm * Yâ Cemiyl, fasbir sabran cemiylâ* Yâ Vekiyl, ve kefâ billâhi vekiylâ* Yâ Kâfi, ve kefallâhül mü’miniynel kıtâl* Yâ Veliyy, vehüvelveliyyül hamiyd* Yâ Rabbi, fe tebârekellâhü rabbül âlemiyn* Yâ Ğaniyy, vellâhül ğaniyyü ve entemül fükarâ* Yâ Şâkirü, innellahe şâkirun aliym* Yâ Hallâk, vehüvel hallâkul aliym* Yâ Muhsin, vellâhü yuhibbül muhsiniyn* Yâ Kadiyr, vellâhü alâ külli şey’in kadiyr* Yâ Mufaddil, vellâhü zül fadlil azıym* Yâ Mütimm, ve yütimmü ni’metehû aleyk* Yâ Müızz, tüızzü men teşâü ve tüzillü men teşâ* Yâ Refiy’u, refiud deracâti zül arş* Yâ Şefi, men zellezi yeşfeu indeh* Yâ Kebiyr, innellâhe kâne aliyyen kebiyrâ* Yâ Hakk, fe teâlellâhül melikül hakk* Yâ Berru, innehû hüvel berrür rahıym* Yâ Vitr, veş şef’ı vel vetr* Yâ Ğaffâr, innehû kâne Ğaffârâ* Yâ Ğafir, ve ente hayrül ğafiriyn* Yâ Hamiyd, tenziylün min hakiymin hamiyd* YâMennân, be lillâhü yemünnü aleyküm* Yâ Bâki, ve yebkâ vechü rabbike zül celâli vel ikrâm* Yâ Vâhid, kul hüvellâhü ehad* Yâ Metiyn, innellâhe, hüver razzâku zül kuvvetil metiyn* Yâ Hâdi, innellâhe yehdi men yeşâ’* Y Bedi’, bediy’as semâvâti vel ard* Yâ Aliym, âlimül ğaybi veş şehâdeh* Yâ Fettâh, ve hüvel fettâhül aliym* Yâ Muhıyt, vellâhü bi mâ ta’melûne muhıyt* Yâ Kâdi, vellâhü yakdi bil hakk* Yâ Samed, Allâhüs samed* Yâ Hasib, ve kânellâhü alâ külli şey’in hasiba* Yâ Nasıyr, ni’mel mevlâ ve ni’men nasıyr* Yâ Vâsiu, ve kânellâhü vâsian hakiyma* Yâ Kâhir, ve hüvel kâhiru fevka ıbâdih* Yâ kebiyr, kebiyrul müteâl* Yâ men leyse lehû veledün, lem yelid ve lem yûled ve lem yekün lehû küfüven ehad* Yâ Men Leyse kemislihi şey’ün ve hüves semiul basıyru ni’mel mevlâ ve ni’men nasıyr* Vel lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil azıym.

MANASI:

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adı ile*

Ey Rabbim! Yüce Esmai Hüsnan hürmetine senden istiyorum* Ey Allah’ım! Senden başka ilah yoktur* Ey Merhametli Rabbim! Yüce Kitabımız Kur’an’ı öğreten, affeden ve acıyan sensin* Ey mülkün ve kıyamet denilen dehşet verici günün sahibi ve hakimi Rabbim!* Ey bütün eksik ve noksanlıklardan münezzeh, Malik, güven veren ve yüce olan Rabbim!* Melik, Hak ve selam isimlerinin sahibi olan Allah, imansızların vasfından beridir.* Allah insanları kurtuluş yurduna çağırır* Ey güven sağlayan, görüp gözeten, zor kullanma gücüne sahip yüce ve münezzeh Rabbim* Ey Aziz ve Hakim Rabbim! Ey güç ve kuvvetin sahibi Rabbim! Yücelik, güç ve kuvvet ancak sana aittir* Ey yoktan var eden Rabbim! Yoktan varetmek ancak sana aittir* Ey şekil veren Rabbim! Ana rahimlerinde bulunanlara istediği şekli veren Sensin* Zat’ına karşı söylenen sözlerden beri olan, evvel, ahir, zahir, batın ve yapılan şükürleri kabul eden Rabbim! Mutlaka bağışlayan ve şükürleri kabul eden sensin* Ey merhametlilerin en merhametlisi, çok bağışlayıp, çok acıyan Rabbim! Ey her görünende birliği gayet açık, zahir ve batın olan Rabbim!* Ey herşeyi ayakta tutan, mutlaka adaletin sahibi, zatından başka gerçek bir ilah olmayan Rabbim! Ey Hay sıfatının sahibi! Sen teksin ve birsin. Senden başka bir ilah yoktur* Hay ve Kayyum olan Rabbim!* Ey ilmiyle herşeyi kuşatan! Sen herşeyi bilen ve işitensin!* Ey herşeyi gören, mutlak surette kulların hert haline nigahban olan Rabbim! * Ey yapılan bunca isyana karşı sabırlı olan, Rabbim! Çünkü Sen ilminle herşeyi bilir ve sabrınla bir müddet verirsin* Ey gerçek hükmün sahibi! Sen Azizsin ve gerçek hüküm ancak Sendedir* Herşeye gücü yeten, öldükten sonra da diriltmeye ancak Sen muktedirsin* Ey herşeyi kudreti ile ayakta tutan Rabbim! Yarın kıyamet gününde takva sahibi kullar Melik-i muktedir olan Rabbin katında bulunacaklardır* Ey ölenleri dirilten! Kabirlerde çürüyecek toprak olanları da sen dirilteceksin* Ey her canlının rızkını veren! En güzel rızkı veren sensin* Ey mülkün yegane sahibi! Semaların ve yerin mutlak sahibi Sensin* Ey en güçlü! Güçlü ve Aziz sensin* Ey her şeyin şahidi! Mutlaka her şeyin gerçek yüzünü bilen sensin* Ey yoktan varden! Yoku var, varı yok eden Allah’ım! Ey bol rızık veren! Dilediğine rızık veren sensin* Ey tevbeleri, yakarmaları kabul eden rabbim! Karşılıksız veren ancak sensin* Ey Yüce olan Rabbim! Celal ve ikram sahibi sensin* Ey güzeller güzeli Rabbim! Her hususta bizi güzel sabredenlerden eyle* Ey herşeyin dayanağı Allah’ım! Dayanak olarak sen bize kafisin* Ey rızıkları üzerine alan Rabbim! Herkesin rızkını vermeye ancak sen kefilsin * Ey bakıp gözeten Allah’ım Savaşta mü’minleri gözetip muvaffak kılan sensin* Ey dost olanların dostu olan Rabbim! Övülmeye layık tek dost sensin* Ey her şeyi terbiye eden! Alemleri terbiye eden ancak Sen’sin* Ey Ğaniy! Zengin olan ancak Sen’sin! Başkası senin zenginliğin karşısında fakirdir. Ey şükredenlerin şükrünü kabul buyuran Allah’’m! Şükredenleri ancak bilen sensin* Ey yoktan var eden Allah’’m! Yoktan var eden ve bilen sensin* Ey hazinelerinden ihsan eden Allah’’ım! Sen, senin için ihsanda bulanan kullarını seversin* Ey Kadir olan Allah’ım! Her şeye kadir olan sensin* Ey herşeyi kemale erdiren! Her şeyi kemale erdiren sensin* Ey yücelten!Dilediğini yücelten, dilediğini alçaltan sensin* Ey dereceleri yükselten! Dereceleri yükselten, arşınsahibi sensin. Şefaat edenler ancak senin izninle şefaat edeceklerdir* Ey büyük olan Allah’ım! Yüce ve en büyük olan Sen’sin!* Ey Hakk olan Rabbim! Bütün mahlukatın gerçek hakkını veren Melik Sen’sin* Ey iyilik edenleri seven Allah’ım! İyilik edenleri seven ve onlara acıyan Sen’sin* Ey tek olan Allah’ım! Her çift ve teke yemin eden Sen’sin* Ey günahları bağışlayan Allah’ım! Affedenlerin en hayırlısı Sen’sin * Ey Hamd edenlerin hamdini kabul buyuran Rabbim! Kur’an kendisine hamd olunan, gerçek hükmün sahibi Allah tarafından indirilmiştir* Ey ihsan edici Allah’ım Gerçek ihsanın sahibi Sen’sin * Ey Baki olan Allah’ım! Senden başka her şey fani, yalnız Sen Baki’ sin. Celal ve İkram sahibi Sen’sin* Ey bir olan Allah’ım! Tek olan ancak Sen’sin* Ey güçlü olan Allah’ım! Güçlü olan, rızık veren ancak Sen’sin* Ey yol gösteren Allah’ım! Dilediğini doğru yola gösteren Allah’ım! Dilediğini doğru yola götürecek Sen’ sin * Ey en güzel Yaratıcı Allah’ım! Yerleri ve gökleri yaratan Sen’sin* Ey bilen Rabbim! Görünen ve görünmeyen alemleri bilen Sen’sin * Ey maddi ve manevi her çeşit fütuhatı veren ve bilen Sen’sin * Ey her şeyi kudreti ile ihata eden Sensin * Ey hükmün sahibi Allah’ım! Gerçek adil hükmü veren Sen’sin* Ey herkesin kendine muhtaç olduğu Rabbim! Herkesin hesabını en iyi bilen Allah’ım! Herkesin hesabını en ölçülü şekilde görecek sensin* Ey yardım eden Allah’ım! Sen ne güzel yardım eden bir Mevlasın* Ey Kainatı kudret elinde tutan Allah’ım! Her şey Sen’in kudret elindedir* Ey bütün varlıkları bir anda yok etme gücünün sahibi Allah’ım! Kulları öldürmek de, Sen’in kudret elindedir* Ey büyüklerin büyüğü olan Rabbim! En yüce ve en büyük Sen’sin * Ey zatı ile kaim olan Rabbim! Doğmamış, doğrulmamış Allah’ım! Sen’in eşin ve bir benzerin yoktur* Ey misli olmayan Rabbim! Sen duyan ve herkesin görmediği gizliliklere vakıfsın. Sen ne güzel bir Mevla ve ne güzel bir yardımcısın * Ey yüce Rabbim! Güç ve kuvvet ancak senin yardımınla mümkündür.
(Üç aylar Hikmeti ve fazileti-Pamuk Yayınları)

“Allahümme Rabbe’nnâsi müzhibe’l ye’si işfi ente-’şşafi lâ şafi illa ente işfi şifaen la yuğadiru sekamen.”

Manası:

“Ey insanların Rabbi ve bütün ıstırapları gideren Yüce Allah’ım! Senden başka şifa verecek yoktur; Yalnız Sen şifa verirsin.Ona(hastaya veya bana) öyle bir şifa ver ki,üzerinde(hastada veya bende) hastalığın en ufak bir izi bile kalmasın.”

Ayrıca 1000 adet Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi esmaları da hastalıklar için etkilidir.

KANSER HASTALARI İÇİN
Aşağıdaki savalat 41 defa suya okunur ve üflenir. 41 gün boyunca hastaya 1 su bardağı içirilir ise hastanın eceli gelmediyse kanser hastalığından şifa bulur biiznillah.

“Allâhümme salli álâ seyyidinâ Muȟammedin ve álâ âli seyyidinâ Muȟammedin bi ádedi külli dâiv ve devâiv ve bârik ve sellim áleyhi ve áleyhim kesîran. “(41. de ‘kesîr⒠ilave edilir)en son 41 okunuduğunda kesiran dendikten sonra “kesira ” okuncak.
Allah şifa versiin tüm hasta kardeşlerimiz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Allah-ü Teala Hastalığı verir ama şifasında mutlaka verir.Yapılan araştırmalardan hastalar üzerinde yapılan deneyimlerle şifa veren şifa duaları.
AYET-İ KERİMELER
HADİSLERDEKİ DUALAR
KANSER HASTALIĞINA RABBANÎ TEDAVİ
Ayet ve hadislerden oluşan, bu Rabbani tedaviyi tecrübe eden Suudi Arabistanlı faziletli bir kardeş, aralarında; kan, göğüs, rahim, mide ve akciğer kanserlisinin de bulunduğu yüz on sekiz kanserliye, bu tedaviyi uygulamıştır. Muhakkak ki Allah (azze ve celle) her hal üzere tam bir şifa ile ihsanda bulunmuştur. İzzet sahibi Rab (azze ve celle) Kur’an’da şöyle buyurur: “Kur’an’dan mü’minler için şifa ve rahmet olan şeyi indiriyoruz. (O) zalimlerin ise ancak ziyanını arttırır.” (İsra: 82)
Allah Subhanehu ve Teâlâ şifanın hasıl olması için imanı şart kılmış ve şifanın, Kur’an’da olduğunu kesinleştirmiştir. Kur’an’dan hasıl olan şifanın, yalnızca kalplerin şifası olduğu kastedilmemiş, lakin şifanın genel olduğu kastedilmiştir. “Kur’an’dan şifa olan şeyi indiriyoruz” ayeti kerimesindeki şifa, hastalıkların hepsi için umumîdir.
Tedavisi tıbben tamam olan hastalıklardan, doktorların iyileşmelerinden ümidi kes-meleri ve o hastaların sadece son iki haftası kaldı diye sınırlamalarından sonra, hastalar son olarak Kur’an’la tedavi edildi. Çeşitli kanserli hastalardan, yüz on sekiz kişinin tedavisi tamamlandı, hepsi de Allah (azze ve celle) nin izniyle iyileşti.
Tedavi; Kur’an-ı Kerim’i iyice dinlemeyi üzerine Kur’an okunmuş suyla yıkanmayı ve o sudan içmeyi ve kanserli olan bölgenin üzerini Kur’an okunmuş zeytinyağı ile yağlamayı gerektirir.

Tedaviyi Uygulama Metodu

1) Aşağıdaki ayeti kerimeler bir hafta süreyle günde bir kez yıkanmak ve üç bardak içmek için yeterli miktar da suya yedi defa okunmalıdır.
2) Söz konusu ayetler yirmi bir gün süreyle hastalığa yakalanmış uzva sürmek için zeytinyağından yeterli miktar üzere okunmalıdır.
3) Ayetlerin okunmasından sonra, su ve zeytinyağına aşağıda gelen hadislerdeki duâlar da okunmalıdır.
4) Hastalığın kanda mevcud olması durumunda; zeytinyağı, omurga kemiği ile sağ ve sol ayağa sürülmelidir. Göğüs, rahim, mide ve akciğer gibi iç bölgelerde olması duru-munda ise uzva dışardan sürülmelidir.
5) Zeytinyağını sürmekle beraber yıkanmaya ve içmeye yirmi bir gün süreyle devam etmeli, okunması gereken ayet ve hadisler haftada bir kez tekrar edilmelidir. Sabah, öğle ve gece birer bardak üzerine okunmuş sudan içilmelidir.

AYET-İ KERİMELER
1. Fatiha Sûresi
2. Bakara Sûresi 1-5. ayetler, 163-165. ayetler, 255-257. ayetler, 284-286. ayetler,
3. Al-i İmran Sûresi 1-5. ayetler, 18. ayet, 26-27. ayetler,
4. A’raf Sûresi 54-56. ayetler, 117-119. ayetler,
5. Yunus Sûresi 79-82. ayetler,
6. Ta-Ha Sûresi 65-69. ayetler,
7. Mü’minûn Sûresi 115-118. ayetler,

HADİSLERDEKİ DUALAR

17. {اللَّهُمَّ رَبَّ النَّاسِ أَذْهِبِ الْبَاسَ اشْفِهِ وَأَنْتَ الشَّافِي لاَ شِفَاءَ إِلاَّ شِفَاءُكَ شِفَاءً لاَ يُغَادِرُ سَقَمًا} (Yedi defa)
18. {أَسْأَلُ اللهَ الْعَظِيمَ رَبَّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ أَنْ يَشْفِيكَ} (Yedi defa)
19. {أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ، اللهِ مِنْ غَضَبِهِ وَعِقاَبِهِ وَ شَرِّ عِبَادِهِ وَمِنْ هَمَزَاتِ الشِّيَاطِينِ وَ أَنْ يَحْضُرُونِ} (Üç defa)
20. {بِسْمِ اللهِ الشَّافِي اللَّهُمَّ أَشْفِ عَبْدَكَ وَ صَدَقَ رَسُولكَ} (Bir defa)
Allahu Teâlâ Şafi ismiyle acil şifa versin… Amin…

Bütün ağrı ve ateşli hastalıklar için..”.Bismillahil kebir euzü billahil azim min şerri külli fırkın ne’ar ve şerri harrin-nar’”

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…