Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Benden kısa bir öneri gönlünden hep hayırlısını dile ve İstihare duası çok güzel anlamlar içeriyor niyetin hep hayırlısı olsun.

çok saolasın önerini dikkate alacam :KK19:
bi çok istihare duası var yada ben karıştırdım :44:
onun namazı filanda oluyor dimi :KK28:
senin bahsettiğin hangisi :26:

Tüm işlerinizin yoluna girmesi,maddi ve manevi kapıların açılması için; her gün bu duayı en az 7-21-41-101 okuyun.Her namazdan sonra 21 yada 41 devam etmek de çok faydalıdır.Bu duaya devam edenlerin duaları kabul olur rızıkları açılır.

Dua:

Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil Azim ve bihamdihi estağfirullah. Ya Kafi, Ya Gani, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Kerim, Ya Vehhap, Ya Zettavli, Ya Mecid.

Duada geçen tesbihlerin manaları.

SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ = Allah’ı hamd ile tesbih ederim.

SÜBHANALLAHİL AZİM VE BİHAMDİHİ = Büyük Allah’ı hamd ile tesbih ederim.

ESTAĞFİRULLAH = Allah’tan bağışlanmamı isterim.

YA KAFİ = Ey her şeye kâfi gelen.

YA GANİ = Ey hiçbir şeye ihtiyacı olmayan/Zengin.

YA FETTAH = Ey suretleri, şekilleri, kapıları açan.

YA REZZAK = Ey her canlının rızkını veren.

YA KERİM = Ey ihsanları bollan/Cömert.

YA VEHHAP = Ey bağışları çok olan.

YA ZE’T-TAVİLİ = Ey geniş güç ve servet sahibi/lütuf ve ihsanı pek geniş olan.

YA MECİD = Ey Yüce olan.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

YA ZE’T-TAVİLİ = Ey geniş güç ve servet sahibi/lütuf ve ihsanı pek geniş olan. Bu esmayı hiç duymadım, okumadım.
Zü'l celali ve'l ikram olmasın!!?

hangi dua olduğunu söylemedin ama teşekürler yinede :KK34:

tek istihare duası var.

İstihare Duâsı Şudur;

“Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es’eluke min fadlike’l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta’lemu vela â’lemu ve ente allâmu’l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta’lemu enne hâzâ’l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ’lemu enne hâza’l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va’kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. “

“Allah’ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah’ım eğer bu iş, benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı ise bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli ise bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle.”

Berat Gecesi Duası:

“Euzü bi afvike min ikabike ve euzü bi rızake min sehatike ve euzü bike minke. Celle vechüke. La uhsî senaen aleyke. Ente kema esneyte alâ nefsike.”
Peygamber Efendimiz (asm) bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:
“Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten acizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.” (Tergib ve Terhib)

Berat Duası
Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:
“Allahım, şayet ismimi saidler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, (Allah (o yazıdan) dilediğini siler, (dilediğini de) sabit bırakır. Ana kitab (olan Levh-i Mahfuz) ise O’nun katındadır. (Ra’d Suresi, 39)”
(Mecmuatü’l-Ahzab)

Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e ve aline (evladu iyaline) salatu selam ve esenlikler eyle )

Bu gecede hiç olmazsa bir Tesbih Namazı kılınır.Berat gecesinde kılnması tavsiye edilen “hayır Namazı “vardır.100 rekatlık bu namazı kılan kime o sene ölürse şehitlik mertebesine nâl olur.

Namaza niyet şöyle yapılır.

“Yâ Rabbi,niyet ettim Senin rızâ-yı şerifin için namaza.Beni afv-ı ilâhine ,feyz-ilâhine mazhar eyle.Kâsvet-i kalbden,dünya ve ahiret sıkıntılarından halas eyleyip,süeda defterine kaydeyle.”

Her rek’atte Fatiha’dan sonra 10 İhlas-ı şerif okunur.2 rek’atte bir selam verilerek 100 reka’ate tamamlanır.

Namazdan sonra;Allahü Teala’nın “Hu” ism-i şerifinin ebced değeri göre 11′dir.Resulullah Efendimizin isimlerinden “Tâh⠑nın ebced hesabıyla değeri de 14 olduğu için..

İsitğfar:14 kere
Salevat-ı şerife 14 kere
Fatihi şerife Besmeleyle 14 kere
Ayetel Kürsi Besmeleyle 14 kere
Tevbe suresinin son ayeti olan lekad caeküm” besmeleyle 14 kere”

“Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).”

14 kere “Yasin..Yasin..”dedikten sonra 1 Yasin-i şerif okunur.
14 kere ihlas suresi
14 Felak suresi
14 nas suresi
14 ” sübhanellai ve’l-hamdü lillahi vela ialahe illalahü vallahü ekber vela kuvvete illa billahi’l-aliyyil azim.”
14 kere Salevat-ı şerife (Salat-ı Münciye okumak faziletlidir.)

Sonra dua edilir gönlünüzce..Bu namazı 100 rekat kılamayan istediği kadar kılsın..sonra tesbihleri okusun.

Allah kabul etsin…

DUA:

“Allâhümme yâ ze’l-menni ve lâ yemünnü aleyhi .Yâ ze’l-celâli ve’l-ikram.Yâ ze’t-tavli ve’l-in-âm.Lâ ilâhe ente zahra’l lâcin.Ve câra’l-müstecirin.Ve emâne’l-hâifin.Allâhümme in künte ketepte indeke fi ümmi’l-kitâbi şakıyyen.Ev mahrûmen,ev matrûden.Ev mukattaran aleyye fi’r-rızki,fe’mhuhüm.”

ANLAMI:

“Ey herkese nimet veren ve hiç kimseden nimet almayan Allah’ım!Ey celâl ve İkram sahibi,Ey nimetlerini her yere ulaştıran Allah’ım!Senden başka gerçek İlah yoktur.Sen yakınlık isteyenlerin yakını,korkanların güven vericisisin.Allah’ım eğer Senin katındaki (Levh-i mahfuz’da) beni:âsi,mahrum,reddedilmiş,rızkı darralmış sınıfında kaydettiysen o kayı siliver.”

DUA;

“Eûzü bi afvike min ikâbike,ve eûzü bi rıdâike min sahatike,ve eûzü bike minke ileyke.Lâ uhsi senâen alyeke.Ente kemâ esneyte alâ nefsike.”

Anlamı:“”Allah’ım azabından affına,gazabından rızâna ,Senden yine Sana sığınıyorum.Senin,zâtını övdüğün gibi Seni övmekten âcizim.”

Kaynak:Her güne bir dua(mehmet Dikmen-Bilal Eren)

Bu gecede hiç olmazsa bir Tesbih Namazı kılınır.Berat gecesinde kılnması tavsiye edilen “hayır Namazı “vardır.100 rekatlık bu namazı kılan kime o sene ölürse şehitlik mertebesine nâl olur.

Namaza niyet şöyle yapılır.

“Yâ Rabbi,niyet ettim Senin rızâ-yı şerifin için namaza.Beni afv-ı ilâhine ,feyz-ilâhine mazhar eyle.Kâsvet-i kalbden,dünya ve ahiret sıkıntılarından halas eyleyip,süeda defterine kaydeyle.”

Her rek’atte Fatiha’dan sonra 10 İhlas-ı şerif okunur.2 rek’atte bir selam verilerek 100 reka’ate tamamlanır.

Namazdan sonra;Allahü Teala’nın “Hu” ism-i şerifinin ebced değeri göre 11′dir.Resulullah Efendimizin isimlerinden “Tâhâ ‘nın ebced hesabıyla değeri de 14 olduğu için..

İsitğfar:14 kere
Salevat-ı şerife 14 kere
Fatihi şerife Besmeleyle 14 kere
Ayetel Kürsi Besmeleyle 14 kere
Tevbe suresinin son ayeti olan lekad caeküm” besmeleyle 14 kere”

“Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).”

14 kere “Yasin..Yasin..”dedikten sonra 1 Yasin-i şerif okunur.
14 kere ihlas suresi
14 Felak suresi
14 nas suresi
14 ” sübhanellai ve’l-hamdü lillahi vela ialahe illalahü vallahü ekber vela kuvvete illa billahi’l-aliyyil azim.”
14 kere Salevat-ı şerife (Salat-ı Münciye okumak faziletlidir.)

Sonra dua edilir gönlünüzce..Bu namazı 100 rekat kılamayan istediği kadar kılsın..sonra tesbihleri okusun.

Allah kabul etsin…

100 rekat of ne demek :) bir günlük 32 rekat bile kılamayan bizler için namaz kolaklık olsun diye 32 rekat namaz farz olmuş. Yatsıdan sonra bir günlük kaza bile çok ağır geliyor.
Konsatre olup namazı kılmayı başarana helal olsun.
12 rekat bile kılsan ne güzel. Allah dualarınızı kabul etsin.

100 rekat of ne demek :) bir günlük 32 rekat bile kılamayan bizler için namaz kolaklık olsun diye 32 rekat namaz farz olmuş. Yatsıdan sonra bir günlük kaza bile çok ağır geliyor.
Konsatre olup namazı kılmayı başarana helal olsun.
12 rekat bile kılsan ne güzel. Allah dualarınızı kabul etsin.

Canım kandillerde tesbih namazı bilinir ve merak eden yapmak isteyen arkadaşlarımız olursa diye paylaştım, Allah kabul etsin herkesin ibadetini ve dualarını inşallah :KK16:

tek istihare duası var.

İstihare Duâsı Şudur;

“Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es’eluke min fadlike’l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta’lemu vela â’lemu ve ente allâmu’l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta’lemu enne hâzâ’l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ’lemu enne hâza’l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va’kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. “

“Allah’ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah’ım eğer bu iş, benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı ise bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli ise bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle.”

tamam teşekkürler:KK34:

Yahu kızlar 2 gündür rüyamda eli bıçaklı adamlat görüyorum. Ne demekki. Dün bide kandildi o kadar da dua ettim se yattım.

YA ZE’T-TAVİLİ = Ey geniş güç ve servet sahibi/lütuf ve ihsanı pek geniş olan. Bu esmayı hiç duymadım, okumadım.
Zü'l celali ve'l ikram olmasın!!?

Bende arastrdm ama kaynaklarda böyle geçmekteydi canım.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar 18 yaşında işitme ve konuşma engelli bir yeğenim var. Ailesi de aynı şekilde engelli ve maddi durumları iyi değil. Oğlumuz çocuk yaştan beri basketbol oynuyor ve milli takım seçmeleri için davet geldi. Eğer beğenilirse milli takımın kadrolu oyuncusu olacak.

Elemeleri geçip kadro alması için onun niyetine tefriyiceye başlıyoruz kısmetse. Sizlerden ricam bu yeğenimiz için sizler de onun niyetine tefriciye okur musunuz ? Sayısını sizlere bırakıyorum henüz başlamadığımız için bol bol var elimizde :)

Oğlumuzun adı Mustafa Çağrı , ne olur onun için dualarınızı eksik etmeyin. Bilirim ki çıkarsız, menfaatsiz temiz ağızdan edilen dualar geri çevrilmez.

Arkadaşlar 18 yaşında işitme ve konuşma engelli bir yeğenim var. Ailesi de aynı şekilde engelli ve maddi durumları iyi değil. Oğlumuz çocuk yaştan beri basketbol oynuyor ve milli takım seçmeleri için davet geldi. Eğer beğenilirse milli takımın kadrolu oyuncusu olacak.

Elemeleri geçip kadro alması için onun niyetine tefriyiceye başlıyoruz kısmetse. Sizlerden ricam bu yeğenimiz için sizler de onun niyetine tefriciye okur musunuz ? Sayısını sizlere bırakıyorum henüz başlamadığımız için bol bol var elimizde :)

Oğlumuzun adı Mustafa Çağrı , ne olur onun için dualarınızı eksik etmeyin. Bilirim ki çıkarsız, menfaatsiz temiz ağızdan edilen dualar geri çevrilmez.

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
başımız üstüne :KK42::KK42:
perim bişey anlatacam sana :KK9:
dilime öyle yapışmışki şu esmalar :KK6::KK6:
spor yaptığım yerde yürürken dedim müzik dinleyeceğime dua okıyım esma söyliyim filan derken başladım ya cami ya veddud :KK55:
off ya adamın teki takılmaz mı lüzumsuz gibi iki gündür yürüdüğüm yerleden çıkveriyor allahım ya gıcık oldum hani benden yana bişey olsa ondan güç alıyo diyecem ama :KK4:
onun için ya cami ya veddudu yürürken okımıyım çok etkiliyo oluyor :KK52::KK52:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
başımız üstüne :KK42::KK42:
perim bişey anlatacam sana :KK9:
dilime öyle yapışmışki şu esmalar :KK6::KK6:
spor yaptığım yerde yürürken dedim müzik dinleyeceğime dua okıyım esma söyliyim filan derken başladım ya cami ya veddud :KK55:
off ya adamın teki takılmaz mı lüzumsuz gibi iki gündür yürüdüğüm yerleden çıkveriyor allahım ya gıcık oldum hani benden yana bişey olsa ondan güç alıyo diyecem ama :KK4:
onun için ya cami ya veddudu yürürken okımıyım çok etkiliyo oluyor :KK52::KK52:

Vaay arkadaş görüyon mu sen esmanın gücünü :KK9: Buarada şey dicem , avucunuza 3 kere besmele çekip ya cami esmasını okuyup üfleyip avcunu yüzüne sürersen herkes seni çok güzel görürmüş sevgilisiyle buluşacaklara falan duyrulur :KK9:

Vaay arkadaş görüyon mu sen esmanın gücünü :KK9: Buarada şey dicem , avucunuza 3 kere besmele çekip ya cami esmasını okuyup üfleyip avcunu yüzüne sürersen herkes seni çok güzel görürmüş sevgilisiyle buluşacaklara falan duyrulur :KK9:

bu çok iyi oldu işte perim ben öyle yapıyım gerçi gördüğüm yokta ne zmandır görüşünce öyle yapıyım :KK19:
sadece ya camiyi mi söylüyoruz beraberinde ya veddudd yokmu canım :26:

bu çok iyi oldu işte perim ben öyle yapıyım gerçi gördüğüm yokta ne zmandır görüşünce öyle yapıyım :KK19:
sadece ya camiyi mi söylüyoruz beraberinde ya veddudd yokmu canım :26:

Arkadaş sadece 3 besmeleyle ya cami dedi ama ben ya vedud da ekleyip okuyom :KK9:

X