Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

aslinda herseyin en guzeli yasin okumak ve dua etmek,

her gece yasin okuyan insan sehit olarak olur derler yani o kdr buyuk bir dua

41 yasin okumak 5 gune bolup ama her okudugumuzda peygamber efendimize hediye edip hic dilek dilememek, en son 41. yi kuyup bitirdkten sonra 2 rekat allah rizasi icin namaz kilip peygamber efendimizi araya vekil alip dilegimizi istemek gerekir bunun cok faydali bir dua oldugunu biliorum oncesinden de cok denedim hatta bir gunde okudugumu bilirim

pericanim sana da soyledigim gibi bu aralar islerimi astim insallah yine niyetlendim bunu okumaya sana da tavsiye ederim.

Kuzum çok haklısın Yasin çok etkili bir duadır ve malesef ben bu kadar güzel bir duayı o kadar yavaş okuyorum ki yarım bırakma korkusundan bu terkibe hiç başlayamadım :KK43:

Biraz da şey oluyor sanki, kendi adıma konuşayım bazen bunu yapıyorum. Mesela duamı okuyorum sonucunu beklemeden sanki kabul olmamış sayarak başka bir duaya geçiyorum derken dualar birbirini kovalıyor. Aslında tek bir duada istikrar sağlamak en iyisi ..

Emily'cim inan bazen bıçak kemiğe öyle dayanıyor ki '' Allahım hayrıyla şerriyle her şekilde kabulümdür yeter ki nasip et '' diyerek dua ettiğim günlerimi bile hatırlıyorum .. Belki de o an farkında olmadan sonumu hazırlıyorum .. Bir yandan da deli gibi istiyorum ya elimde değil :KK14:

onu bende yapiyorum bazen :) insaniz biz dogamizda var bu sen kendini hic kotu hissetme

onu bende yapiyorum bazen :) insaniz biz dogamizda var bu sen kendini hic kotu hissetme

Allah sonumuzu hayır etsin ve bu ceremeden en kısa zamanda kurtarsın bizi inşallah, gönlümüzdeki niyetlerimize de en kıısa zamanda en güzel şekliyle kavuşmayı nasip etsin inşallaaaahhhh ve inşallah şuan eşref saatime denk gelir. Amin :KK16:

"İSTİHARENİN SÜNNETTE OLAN ŞEKLİNASILDIR?

Câbir bin AbdUllah (Allah ondan râzıolsun) şöyle der:

Allah Resulu (sallAllahu aleyhi ve sellem) bize, Kur’an’dan bir sûre öğretir gibi tüm işlerde istihâre etmeyi öğretir ve şöyle buyururdu: “Sizden biriniz bir işi yapmayı içinden geçirirse, farz namazın dışında iki rekat namaz kılsın. Sonra şöyle desin: “Allahım!İlmine başvurarak senden iyilik isterim.Kudretine dayanarak senden güç isterim. Senden, yüce ihsanını isterim. Sen güç yetirirsin, ben güç yetiremem.Sen bilirsin, ben bilemem.Sen bilinmeyenleri en iyi bilensin. Allahım! Bu işi-(burada isteğini/ihtiyacını söyler)- benim için; dinimde, yaşantımda ve işimin sonunda iyi biliyorsan, onu bana takdir et, kolaylaştır ve sonra bereketli kıl. Bu işin benim için; dinimde, yaşantımda ve işimin sonunda şerli olarak biliyor-san onu benden, beni de ondan uzaklaştır. Ve benim için nerede olursa hayrı takdir et. Sonra, beni ondan razı kıl.” (Buhâri (7/162)

Hadisde de açıkca gördüğümüz gibi kardeşlerim, kişi iki rekat namaz kıldıktan sonra Rabbine Allah Resulunun öğrettiği bu dua ile dua eder. Ve işinde Rabbine başvurarak kendisi için hangisi hayırlıysa onu tercih etmesi için yardım ister. İstiharesini istediği kadar tekrarlayabilir ve istediği zaman yapabilir. İstihare sadece bundan ibarettir. Yani doğru olan istihareye yatmak değil, istihare yapmaktır.

Rabbim hepimize bid’atlerden uzak ve gecesi gündüz kadar açık ve net olan bir din yaşamayı nasip etsin. Amiiin."

Allah sonumuzu hayır etsin ve bu ceremeden en kısa zamanda kurtarsın bizi inşallah, gönlümüzdeki niyetlerimize de en kıısa zamanda en güzel şekliyle kavuşmayı nasip etsin inşallaaaahhhh ve inşallah şuan eşref saatime denk gelir. Amin :KK16:

Hayırlı kısmet ve evlilik için Cuma süresini düzenli okuyabilirsiniz.

günaydınalr efenim bendeniz nam ı diyar KAYACANS :))

KİŞİSEL GELİŞİM İLE İLGİLİ TOPİK ARARKEN SİZE RASTLADIM BAŞLIĞI ÇOK BEĞENDİM VE İŞTE GELDİM BURDAYIM :))))

neler yaparsınız nasılınız...

ben de güzelleşmek hayatıma değer katmak hayırlı vakit geçirmek istiyorum?

sizler bu konuda neler yapıyorsunuz?

Şu an içim o kadar yanıyorki bana ne çare olur bilmiyorum erkek arkadaşım nişanlanmış yakında da evlenir ama biz onunla çok şey yaşadık birbirimıze aidiz bana geri dönmesi için yardım edin lütfen geç kalmadn

günaydınalr efenim bendeniz nam ı diyar KAYACANS :))

KİŞİSEL GELİŞİM İLE İLGİLİ TOPİK ARARKEN SİZE RASTLADIM BAŞLIĞI ÇOK BEĞENDİM VE İŞTE GELDİM BURDAYIM :))))

neler yaparsınız nasılınız...

ben de güzelleşmek hayatıma değer katmak hayırlı vakit geçirmek istiyorum?

sizler bu konuda neler yapıyorsunuz?

Canım hoşgeldin aramıza, kuzum bayaa bişeler yapıyoruz. Dualar okuyoruz esmalar çekiyoruz olumlamalar yapıyoruz doğal şifalı taşlar takıyoruz .. Ahh şu konuları bir araya toplamam gerek ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :KK14: Sayfanın üst sağ tarafında search thread yazan yer var ordan aradığın kelimeyi bi aratabilirsin karşına daha rahat çıkar

Şu an içim o kadar yanıyorki bana ne çare olur bilmiyorum erkek arkadaşım nişanlanmış yakında da evlenir ama biz onunla çok şey yaşadık birbirimıze aidiz bana geri dönmesi için yardım edin lütfen geç kalmadn

Canım benim yaşadığın durum çok zor anlayabiliyorum ama onun dönmesi için birşey yapma. Beni yanlış anlama ama onun sana dönmesi için şunu bunu yap dersek bu kez nişanlısının içi yanacak ve o kızın ahını alırız .. Sen sadece elini aç Allaha dua et. Senin için hayırlıysa ve senin nasibinse bir şekilde sana geri dönecek.

Bir de ask acisindan kurtulmak icin birsey yazalim tam olsun
Ve kâlûl hamdu lillâhillezî ezhebe annel hazen, inne rabbenâ le gafûrun şekûr.

bunu oku canım, Allah yardımcın olsun

Canım hoşgeldin aramıza, kuzum bayaa bişeler yapıyoruz. Dualar okuyoruz esmalar çekiyoruz olumlamalar yapıyoruz doğal şifalı taşlar takıyoruz .. Ahh şu konuları bir araya toplamam gerek ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :KK14: Sayfanın üst sağ tarafında search thread yazan yer var ordan aradığın kelimeyi bi aratabilirsin karşına daha rahat çıkar

:)) hoşbulduk canımcım...dualar esmalar gayet mükemmel...

benim isteğim de şimdiki ve gelecekteki hedef,amaç isteklerimizi paylaşmak ve de nasıl daha yaşanabilir bir hayat oluşturabiliriz onu bulmak...
gelişim için neler yapabilirz...
daha kaliteli zamanı nasıl geçirebiliriz?

Canım benim yaşadığın durum çok zor anlayabiliyorum ama onun dönmesi için birşey yapma. Beni yanlış anlama ama onun sana dönmesi için şunu bunu yap dersek bu kez nişanlısının içi yanacak ve o kızın ahını alırız .. Sen sadece elini aç Allaha dua et. Senin için hayırlıysa ve senin nasibinse bir şekilde sana geri dönecek.

Bir de ask acisindan kurtulmak icin birsey yazalim tam olsun
Ve kâlûl hamdu lillâhillezî ezhebe annel hazen, inne rabbenâ le gafûrun şekûr.

bunu oku canım, Allah yardımcın olsun

Ama biz birlikte olduk birşeyler yapmam lazım

:)) hoşbulduk canımcım...dualar esmalar gayet mükemmel...

benim isteğim de şimdiki ve gelecekteki hedef,amaç isteklerimizi paylaşmak ve de nasıl daha yaşanabilir bir hayat oluşturabiliriz onu bulmak...
gelişim için neler yapabilirz...
daha kaliteli zamanı nasıl geçirebiliriz?

Canım yaşamı daha yaşanılır kılmanın bana göre en önemli adımı ruh sağlığımızdır .. Ruhen ne kadar pozitif olursak içtiğimiz sudan bile keyif alırız. Bu nedenle ben öncelikle pozitif olmaya çalışıyorum.
Sabah uyandığınızda hiçbirşey yapmadan evvel 7 kez subhaneke okuyun bu sizi gün boyu dinç dinamik yapar. Sonra açın pencerenizi temiz havayı içinize çekin gökyüzüne çevrenize bakarak olumlamalar yapın. Yüzünüzü yıkarken EFLEHALLAHÜ VECHİ ALLAHUMME BARİK Lİ Fİ ŞARİHİ VE BEŞERİHİ okuyun yüz güzelliği için etkili duadır

onun dışında kişisel gelişim kitapları okunabilir bu konuda netten araştırmalar yapabilirsiniz, sosyal sorumluluk aktivitelerinde bulunabilirsiniz. kendinizi iyi hissettiren herşey aslında size katkı sağlayan şeylerdir

Canım yaşamı daha yaşanılır kılmanın bana göre en önemli adımı ruh sağlığımızdır .. Ruhen ne kadar pozitif olursak içtiğimiz sudan bile keyif alırız. Bu nedenle ben öncelikle pozitif olmaya çalışıyorum.
Sabah uyandığınızda hiçbirşey yapmadan evvel 7 kez subhaneke okuyun bu sizi gün boyu dinç dinamik yapar. Sonra açın pencerenizi temiz havayı içinize çekin gökyüzüne çevrenize bakarak olumlamalar yapın. Yüzünüzü yıkarken EFLEHALLAHÜ VECHİ ALLAHUMME BARİK Lİ Fİ ŞARİHİ VE BEŞERİHİ okuyun yüz güzelliği için etkili duadır

onun dışında kişisel gelişim kitapları okunabilir bu konuda netten araştırmalar yapabilirsiniz, sosyal sorumluluk aktivitelerinde bulunabilirsiniz. kendinizi iyi hissettiren herşey aslında size katkı sağlayan şeylerdir
SÖYLEDİKLERİN GÜZEL ŞEYLER ..POZİTİF DÜŞÜNCE OLMADAN YENİLENİN İÇİLENİN HİÇ BİR ANLAMI YOK MAALESEF...
KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI OKUYORUM ...İYİ GELİYOR....
BENİM BİRAZ DİNLENMEYE İHTİYACIM VAR GALİBA...YALNIZ KALIP HEM KAFAMI HEM VÜCUDUMU DİNLENDİRMEM LAZIM ...
ANCAK ŞU ARALAR MÜMKÜN DEĞİL ÇÜNKÜ BABAM HASTANE DE ...İNŞALLAH RABB İM ŞİFASINI VERECEKTİR...
SIRTIMDAKİ YÜKÜN KALKMASI İÇİN BOL BOL DUA EDİYORUM...RABB İM HAYIRLAR VERSİN İNŞALLAH BABAM SAĞLIĞINA KAVUŞUR

O kızın da içi yanmadn bana geri dönmesi içindua ediyorum bunun dışında ne yapabilirim yardım edin

DUA EN ETKİLİ SİLAH ....onunla da konuşup durumu anlat..ben kötüyüm boğuluyorum...belki hata yaptık ama lütfen bunun bedelini baana yalnız ödetme de...sakin ol...dderin nefes al

SÖYLEDİKLERİN GÜZEL ŞEYLER ..POZİTİF DÜŞÜNCE OLMADAN YENİLENİN İÇİLENİN HİÇ BİR ANLAMI YOK MAALESEF...
KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI OKUYORUM ...İYİ GELİYOR....
BENİM BİRAZ DİNLENMEYE İHTİYACIM VAR GALİBA...YALNIZ KALIP HEM KAFAMI HEM VÜCUDUMU DİNLENDİRMEM LAZIM ...
ANCAK ŞU ARALAR MÜMKÜN DEĞİL ÇÜNKÜ BABAM HASTANE DE ...İNŞALLAH RABB İM ŞİFASINI VERECEKTİR...
SIRTIMDAKİ YÜKÜN KALKMASI İÇİN BOL BOL DUA EDİYORUM...RABB İM HAYIRLAR VERSİN İNŞALLAH BABAM SAĞLIĞINA KAVUŞUR

Canım bir kaç sayfa geride hastalar için paylaşımlar yapmıştım onlara bir bak istersen Allah acil şifalar versin. Babanız için bol bol ya şafi okuyun

X