Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Canım benim senin ve tüm topicin kandili mübarek olsun rabbim bugün açılan elleri geri çevirmesin. Kandil için tavsiye niteliğinde bir paylaşım yapacağım birazdan. Allahım bizim bilmediğimiz darda zorda ne kadar insan varsa hepsinin yar ve yardımcısı olsun ..

amiiiiiiin pericancım
o zaman internette olduğum sürece takipteyim seni inşallah denk gelebilirimde tavsiye ettiğin duaları alıp okuyabilirim

Canım tebrik ederim, çok güzel bir konu açmışsın. Allah'ın 99 güzel isminin ve Kuran'ın ayetlerinin anlamları dışında insanlar üzerinde, bilinçaltı üzerinde bir takım etkileri vardır. Onun için Kur'ann anlamını-manasını bilmeden dinlemek de insanın bilinçaltına etki eder. Tasavvuf yani tarikatler bunu bildikleri için, 99 esmayı ve Kuran ayetlerini zikir ederler. Şeyhler bir çeşit koçlardır ve ruhsal bilgeliyi temsil eden bilge kişilerdir. Tarikatler ve tarikatlerin ruhsal öğretisi olan Tasavvuf Öğretisi, bu ruhsal yola girmek isteyen kişiye sistematik bir şekilde esmaları zikir ettirir. böylece tasavvuf öğrencisinin hayatı ruhsal dünyanın tecrübeleri, deneyimleriyle dolar taşar, pozitif enerji yayar. Bu pozitif enerjinin kişinin yüzünde yansımasına, görülmesine Nur denilir. Yüzü nurlu olan insanlar etraflarına pozitif enerji yayarlar. Ne yazık ki günümüzde Ruhsal dünyayı Avrupalılardan öğrenmeye başladık, onlar da Hintlilerden öğrendiler. Halbuki daha evvel böyle şeylere hurafe denilirdi. Bunlara hurafe diyenler de o zaman bu hurafe sözünü Avrupalılardan öğrenmişlerdi. Avrupalılar o tarihlerde materyalistlerdi, şimdi ruhsal dünyayı keşfetmeyi öğrendiler. Bizde de hep Avrupalıların ağzına bakmaya alışmış bir takım kişiler, papağan gibi onları taklit ediyorlar. Halbuki Ruhsal Dünya ve Ruhsal Bilgelik bizim kültürümüzde asırlarca var olmuştur. Biz buna Tasavvuf diyiyoruz.
BEN ŞAHSEN BU ARALAR REİKİ İLE İLGİLİ DERSLER ALIYORUM. BANA BUNU ÖĞRETEN HOCAM, DERSE GELİRKEN BİR GÜN ÖNCESİNDEN ALKOL ALMAYI BIRAK DEDİ. BEN ALKOL ALMIYORUM DEDİM. SEBEBİNİ SORDUM. DEDİ Kİ ALKOL ALAN İNSANLARDAL REİKİ ENERJİ ÇALIŞMALARI YAPAMIYORUZ. ÇÜNKÜ BU KİŞİLER ETRAFLARINA ÇOK FAZLA NEGATİF ENERJİ SAÇIYORLAR...

Arkadaşlar öncelikle hepimizin Miraç kandili hayırlı olsun. Allah bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine tüm dualarımızı kabul etsin . Bugün için bazı ibadetler ve okumalar önereceğim umarım faydalı olur

1. Gusül abdesti alın, beden temizliği yapın ..

2. Hacet namazı kılın ve dualarınızı dileyin

3. Tövbe ve şükür namazları kılın

4. Peygamber efendimize bol bol salavat getirin ve bol bol tövbe istiğfar çekin

5. Ya Kadir Ya Allah Ya Rahman Ya Allah Ya Rahim Ya Allah Ya Kerim Ya Allah : 100 adet

6. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim*ALLAHümme inni es’elüke ya kadimü*ya daimü*ya ferdü*ya vitru*ya ahadu*ya samedü*ya hayyü*ya kayyumü*ya zel celali vel ikram*fe in tevellev fe kul hasbiyellahü la ilahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbülarsil azim* : 100 adet

7. Yasin-i Şerif

8. Bir tesbih Fatiha-ı Şerif ve İhlas suresi

9. Duaların kabulü için 37 Ya Evvel + 55 Ya Mucib

Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar Allah tüm dualarınızı kabul etsin

Allah razı oldun canım :) yapıcam inşAllah :) Bu arada kızlar kandiliniz mübarek olsun :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım benim genel durumu çok güzel özetlemişsin çok teşekkürler. Duaların esmaların sırları zaten tartışılmaksızın çok fazladır. Biz insanlar bazen sıkıntılarımızın çözümlerini farklı ve yanlış şekillerde arayabiliyoruz .. Bu topicteki amaç birilerine doğru şekilde yardımcı olabilmek, dermanı yine derdi verenden aramak .. İnşallah birilerine faydalı olabilirsek ne mutlu bizlere. Aramıza hoşgeldin canım

Allah razı oldun canım :) yapıcam inşAllah :) Bu arada kızlar kandiliniz mübarek olsun :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah cümlemizden razı olsun canım benim hayırlı kandiller, yalnız Ya Alim zikrini ablanda çekerse çok iyi olur :)

Miraç gecesinde yatsı namazından sonra 12 rek’at hacet namazı kılınır.Beher her rek’atte Fatiha’dan sonra 10 İhlas-ı Şerif okunur.Namaza niyet ise şöyledir.” Ya Rabbi,rıza-yı şerifin için niyet ettim namaza.Bu gece yedi kat gökleri ve bütün esrarını göstererek muhabbetin ile müşerref kıldığın sevgili Habibin Resul-i Zişan Efendimiz hürmetine ben aciz kulunu aff-ı ilahine,feyz-i ilahine ve rıza-yı ilahine mazhar eyle” Allahü Ekber.

Namazdan sonra:

4 Fatiha-i Şerife

100 defa “Sübhanallahi ve’l-hamdü lilllahi vela ilahe illalahü vallahü ekber,Vela havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim.”

100 istiğfar-ı şerif

100 Salevat-ı şerife okunup dua edilir.

Miraç gecesi Cenab-ı Hakk Peygamberimizin ümmetine 3 hediye bahşetmiştir.

Bakara suresi’nin sonu(Amenerrasulü)
Muhammed(s.a.v) ümmetinden şirk koşmayanların cennete gideceği müjdesi.
5 Vakit namaz

O zaman bu günden sonra namazlarımıza daha çok önem verelim.Bu gece hayırlı dileklerimiz ve günahlarımızın affı için dua edip .”Amerrasulü ” okuyalım.

Amenerresulü suresi, anlamı,arapçası

Amene’rrasülü bima ünzile ileyhi min Rabbihi velmüminun. Küllün amene billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi la müferriku beyne ehadin min rusülih ve kalü semi’na ve eda’na ğufraneke Rabbena ve ileykel masir. La yükellifüllahü nefsen illa vüs’a ha leha ma kesebet ve aleyha mektesebet Rabbena la tuahızna innesina ev ahda’na. Rabbena vela tahmil aleyna isran kema hameltehü alellezine min kablina Rabbena ve la tuhammilna ma la da katelena bih. Va’fü anna vağfirlena verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kafirin.

ANLAMI:
Peygamber Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti müminler de (iman ettiler) Her biri ‘a meleklerine kitaplarına peygamberlerine iman ettiler. ”’ın peygamberlerinden hiç biri arasında ayırım yapmayız. İşittik itaat ettik. Ey Rabbimiz affına sığındık! Dönüş sanadır!” dediler. her şahsı ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine yapacağı (şer) de kendinedir. Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim mevlamızsın. Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et!

Hoşbulduk canım, teşekkür ederim. böyle bir topik olması beni de mutlu etti. :)

canım ne güzel bilgiler vermişsin yine.....
Allah senden razı olsun....
ben hiç bilmiyorum byle şeyleri.....
ben özel günümdeyim,yarın temizleneceğim ve senin yıldızım düşük demiştim tavsiye ettiklerini yapacağım.....
ve sanada dua edeceğim....
canım bir de bu gece namaz kılamayacağım nasıl geçirebilirim...neler okuyabilirim...yardımcı olurmusun....

Kandilimiz mubarek olsun arkadaslar benim ozel gunlerime denk geldigi icin namaz kilamayacagim ama hangi dualari okuyabilirim bugun hem tövbe icin hem hayirli kismet icin Hemde genel anlamda herseyin hayirlisi icin

Kandilimiz mubarek olsun arkadaslar benim ozel gunlerime denk geldigi icin namaz kilamayacagim ama hangi dualari okuyabilirim bugun hem tövbe icin hem hayirli kismet icin Hemde genel anlamda herseyin hayirlisi icin

Adetli Bir Kadın Mübarek Gecelerde Ne Yapar?

- Sadaka verebilir.

- Evde birisi Kur’an-ı kerim okursa dinleyebilir.

- Her çeşit zikir ve dua edebilir.

- Günahlarının affı için tövbe İstiğfar duasını okuyabilir.

- Çeşitli dualar, tesbih ve tehlil kelimelerini söylemelerinde ve Peygamber Efendimize salat ve selam getirmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Dua ve zikir niyetiyle dua ayetlerini, Fatiha, İhlas gibi sûreleri besmeleyi, kelime-i tevhid ve şehadeti okuyabilir.

-Günahlarının affı için Seyyidül İstiğfar Duasını okuyabilir

-La İlahe illal*lah,Allahu Ekber, Elhamdülillah,Sübhanallah çekilebilir

-Esma’ul Hüsnâ çekilebilir

-Tesbih duası edilebilir

-(Sübhânallahi ve bi-hamdihi, sübhânallahil azîm) çekilebilir
Manası:
Kemâl sıfatlarla muttasıf ve noksan sıfatlardan beri olan Allah’ı hamd ile tesbih ederim

-(Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr)
Manası:
Allah’tan başka ilah yoktur İbadete layık yalnız Allah’tır, O birdir, ortağı yoktur, kâinat Onun mülküdür, hamd Ona mahsustur, O her şeye kadirdir

-(Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhilaliyyilazîm)
Manası:
Allah’tan başka güç kuvvet sahibi yoktur Her şeye kuvvet ve güç veren ancak zati ve sübuti sıfatların sahibi yüce Allah’tır

-Günahları affettiren en kıymetli tesbih:
(Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber)
Manası:
Allah’ı hamd ve tesbih ederim Allah’tan başka ilah yoktur ve O en büyüktür

- Bu dönemlerde kadınlar, Kelime-i Şehâdet, Kelime-i Tevhid, istiğfar, salavat-ı şerife gibi tevhid ve zikir cümlelerini bir veya birden fazla okuyabilirler. Ayrıca bu dönemlerinde her namaz vakti abdest alıp seccadelerinde o namaz süresi kadar oturup tesbihat ve duayla meşgul olmaları da , onlara kıldıkları en güzel namazları kadar büyük sevap kazandırır.

Arkadaşlar adet durumu size Allah tarafından verilmiş birşeydir, tüh adetime denk geldi diye üzülmeyin duanızı edin. Emin olun sizin ibadetleriniz çok makbul olacaktır. Bizlere de dua edin ..

Tüm İslam âleminin kandili mübarek olsun . Bu geceyi en iyi şekilde ihya edebilmeyi Rabbim hepimize nasip etsin. Allah'ın razı olduğu kullardan olalım inşallah canlarım.
Ayrıca yarın oruç tutmamız da gerekiyormuş .

Amin canım benim senin de kandilin mübarek olsun. Kandil günü ve akabinde oruç tutmak elbette çok iyidir ..

herkese iyi kandiller aradaslar

baska bir dilek duasi daha paylasmak istiyorum, 7 gun sure ile yapilacak

Önce istenilen şey için niyet edilir sonra sırasıyla şağıdaki dualar kibleye karsi okunur.

Üç defa “Zilzal” suresi
11 defa “İnşirah” suresi
11 defa “Fil” suresi
11 defa asagidaki salavat

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedi’nin-nebiyyi’l-ümmiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Sonra 786 defa “Bismillahirrahmanirrahim” okunur ve niyet ettiğin şey için dua edilir.
Bu işleme 7 gece devam edilir ve Allah’ınizniyle ve isterse,isteğine kavuşur.

ben birde bu duaya 613 defa yasin suresinin 58. ayeti olan "Selamun kavlen min Rabbir rahim" de ekliyorum ayrica sevgili baglilik icinde cok etkilidir, bu da yasinin kalbi olan ayettir.

emeğine sağlık çok teşekkürler bizi aydınlattığın için dediklerini ypmaya çalışacam iftaradan sonra
Ondan önce ilk önce iftarı görmeliyim çünkü felaket acıktım kafa durdu benin bütün beyin fonksiyonklar durdu
Allah razı olsun yeniden hayırlı kandiller..

Allah kabul etsin canim iftarda edilen dualar cok makbuldur bizi de unutma dualarinda

allah kabul etsin canim iftarda edilen dualar cok makbuldur bizi de unutma dualarinda

amiiin hepimiznki kabul olsun ..
Teşekkür ediyorum yemekleri görmezden gelip o zaman iftarda dua ediyim yani
Ayıp ettin tabiki dua ederim hepimizin allah gönlüne göre versin ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…