Çocuk Hastalıkları doktora goturmeli miyim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.784
1.728
39
2 yasinda cocugum gecen pazartesi aksami atesi basladi 38 39 oldu surup verdim. sali gunu aksam bezini degistirrken aciyor demeye basladi ve atesi surupun etkisi gecince artiyordu. carsamba doktor yolu... gidince idrar yolu enfeksiyonu muhtemelen dedi ve yatis yapti crp 47 cikti. toplam 4 serum aldi. bir gun yattik persembe cikti antibiyotige evde devam. ancak hic birsey yemiyor ates yok sukur gunlerdir ve bugun cumartesi surekli halsiz sabah ilk kez kustu. cok az ishal olmus. sonucta carsambadan beri antibiyotik aliyor hastanedede verdiler cunku. bugun hep baygin gibi halsizdi. esim de yemek yemiyor ondan boyle biz antibiyotige devam edelim dedi yoksa bugun goturecektim. annelik ic gudusu cok uzuluyorum ha bu arada emiyor onu da yazayim ama tabi sutumden doymuyor demekki hep halsiz. sizce napayim arkadaslar. daha once doktorun birine buyuk cocugum hastayken doktora gittigimde yemek yemiyor demistim sen hastayken yiyormusun demisti. ama bu 4 gundur aliyor antibiyotik normalde bir iki gunde etkisini gostermezmi ilac yemek yemiyor ve hep halsiz ruh gibi ya oyle duruyor yatiyor uzaniyor surekli. ates yok diye telas yapmiyorum. siz olsaniz ne yapardiniz

Çocuğum hastalandığında ilk ates düşürücü veriyorum ve duş aldırıyorum..Sürekli gözlem altında tutuyorum..Şayet düşmezse ya da durdurulamayan kusma ya da kanlı dışkı vs.gibi birşey söz konusu olursa direkt götürürüm..

Onun dışında hastayken ya da hastalığı daha yeni geçerken iştahsız ve durgun oluyor..Bir şekilde çok az da olsa çorba yedirerek bu durumları atlatıyoruz..

Çocuğunuz hiç tepki vermiyor,gözlerde kayma vs.gibi dikkat çekecek durumda baygın gibiyse beklemeyin tabi ki ...

Onun dışında hastalık anı ya da geçiş dönemindeki mızmızlanma,iştahsızlık bizde de oluyor..

Rabbim Şafi ismiyle şifa versin evladınıza bütün çocuklara

yok o sekilde baygin degil halsiz yemek reddediyor. arada oyuncaklariyla oynamaya calisiyor ama durgun yemek yemedigi icin diyorum durgunluguna. kusmasi bir kere oldu iste. ates yok. sukur. corba hic yemiyor yemekleri hep reddediyor 4 gundur sadece emiyor.

Hastayken yemiyorlar buda onlari daha güçsüz kılıyor ben de yemesi için en sevdiklerini hazırlıyorum bi parça anca yiyor
Siz ilaçları kullanmaya devam edin gözlemleyin benimki de iki yaşına girecek hastayken cok halsiz düşüyor iştahı kapanıyor normal olarak ama ters giden biseyler varsa götürün

Çok geçmiş olsun ishal ya ondan halsizlesmis ola bilir bol bol emzirin sivi şeyler içirmeye çalışın probiyotik başladımı dr ishali için , yoğurt kefir yedirmeye çalışın, halsizlikten kastınız ney tam olarak anlamadım hiç mi gözünü açmıyor

yok o sekilde baygin degil halsiz yemek reddediyor. arada oyuncaklariyla oynamaya calisiyor ama durgun yemek yemedigi icin diyorum durgunluguna. kusmasi bir kere oldu iste. ates yok. sukur.
Oyuncaklarınada bakmaya başlamışsa demek ki hafiften iyileşmeye başlıyor..Yemek reddi bizde de oluyor şuan 3 yaşında..En son daha ağırını 2 yaşında atlatmıştık..Mideside bulanıyor olabilir..Götürdüğümüz doktor hanımda bize nane limonu ılık bir şekilde hatta içmezse içine biraz şekerde atarak içirtirseniz iyi olur demişti...İlk önce şekersiz denedim..İki üç kaşık ılık içirebilmiştim..İlaçlarıda düzenli kullandık geçti şükür..Sizde atlatıyorsunuz gibime geldi..Biraz biraz bile olsa tarhana çorbası,yogurt çorbası gibi ılık ılık oyunla falan içiriyordum...Biz bu şekilde atlatıyoruz..Çok geçmiş..

Meyve verin sevdigi meyvelerden alın benim oglum da böyle agır hastalık geçirdi 15 aylık o zaman sadece emiyordu yemek istemezdi sevdigi meyvelerden almıştım sadece az az onlardan yemişti başka bişeyi kabul etmedi halsizlik normal hasta ve vücudu bitkin düşmüştür bol bol su teklif etmeyi unutmayın su önemli mikrobu vücudundan çabuk atar idrar vs ile, ishal için probiyotik iyi gelir bagırsak florası düzelir kefir içirmeyi deneyin meyveli olanları var sade içmezse ondan verirsiniz, Yogurt yedirmeye çalışın yine yemezse sevdiği meyve yada bal gibi şeylerle tatlandırmayı deneyin öyle yemek isteyebilir yada eczaneden bebekler için olan probiyotik ilaçları var ondan alın böyle hastalık durumlarında çocuk neyi seviyor yemeyi kabul ediyorsa onu veriyorum ben en iyi sen tanırsın bebegini normalde en sevdiği neyse onları pişir teklif et 2 kaşıkta yese kardır

hareketi az genelde uzaniyor yemek yedigi icindir diyorum sevdigi seyleri yapiyorum hep reddiyor sadece emiyor

Allah razi olsun denerim

insallah bir an once atlariz saol Allah razi olsun

kisacasi biraz daha bekle diyorsunuz yani durumuna gore pazartesiyi bekliyeyim ozaman tekrar halsizlik gecmesse gotureyim bari yine

kızım nezleydi geçen hafta doktora gittik birazda öksürüğü vardi bizimkisi ilerleyince cigere iniyor hemen diye evham yaptim.kan tahlili sonucu icin 2 gun üst üste gittik ve 3. günü cocugum öyle hastalandiki bagirsak enfeksiyonuna yakalanmis hastahanede demem o ki biraz daha bekleyin belki iştahı açılır şu aralar gercekten ortalik pek cok salginla dolu sürekli gidince baska hastaliklara yakalaniyorlar

En azından emiyor.
Emdiği için diğer yiyeceklere ihtiyaç duymuyor zaten halı de yok.
Ama bol sıvı vermeye çalışın su içsin bol bol.
İshal,kusma,yüksek ateş,baygınlık yoksa biraz daha bekleyebilirsiniz.
Bunlar olursa beklesem gidin.
İlaçlar ancak tesir eder inşallah biran önce iyileşir geçmiş olsun

Allah razi olsun saolasin ishali cok az kusma sukur yok ates yok sadece yemiyor halsiz. kusmasi bugun bir kere oldu sabah tamam az daha bekleyelim bencede emiyor cunku

Meyve vermeye çalışın
Yayla çorbası un çorbası deneyin
Benimkiler hasta olduğunda yedirebildiğim tek şey yoğurt içine az pilav az tuz ve nane çok halsiz olsalarda azda olsa yiyorlar
Kahvaltıda tereyağlı ballı yada reçelli ekmek,
Oda olmadı ballı süt
Bir yudumda olsa yerler
bunları sever çocuklar
Makarnada bir seçenek zaten hasta olduğu için çok yemesini beklemeyin ama iki kaşıkta olsa bişeyler vermeye çalışın zamanla kendine gelecektir

Tamam saol

Hasta cocuk zaten yemez vucut kendini yeniliyor. Vucuttaki enfeksiyona beyaz dut kürunu deneyin saracoglunun ben yapiyurm

Simdi gitseniz de pratisyen hekimler olacak hafta sonu...yrn bence cocuk drunuz gorsun..3 günü geçmiş yavaştan toparlaması lazım...birde muhtemelen idrar enfeksiyonu demis...muhtemelen ne demek tahlil yapmadılar mı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…