Çocuk Hastalıkları doktora goturmeli miyim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Simdi gitseniz de pratisyen hekimler olacak hafta sonu...yrn bence cocuk drunuz gorsun..3 günü geçmiş yavaştan toparlaması lazım...birde muhtemelen idrar enfeksiyonu demis...muhtemelen ne demek tahlil yapmadılar mı...
tahlilden once oyle dedi ve tahlil yapti crp 47 cikti ama idrar tahlilleri iyi cikti. bobrek ultrasanu cekilidi idrar yolu enfeksiyonuna dair bulgular var ultrasonda dedi. anlamadim bende. hafta sonu cocuk doktoru yok o yuzden gitmedim zaten dedigin gibi birazda.

Bizim doktor antibiyotik 72. Saat yqni 3.gunde tam etkisini gostermeye basliyor telas edip surekli getirme cocuklari der bana.Bugun zaten goturmeyin pazar.Yarin oglene dogru bakin.Ben olsam gotururum yine de yarin

yayla corbasi yaptim zorla biraz icti kandirdim ama kustu hepsini :KK43:

Ateşsiz halsizlik ateşten daha tehlikelidir derdi bizim doktor. Pazartesi mutlaka pediatri ye götürün

Benim oğlum da 7.5 aylık
İlk kez hasta oldu
4 gündür ateşliydi. Hep düşürmeye çalıştık ilaçla vs
Dün fece ilk kez yükseltmeye çalıştım
34.6ları gördük. Aklım çıktı. Isıtıcı battaniye vs yükselttik 36ya kadar

Biz de sebebi de belli değil
Geçmiş olsun

yayla corbasi yaptim zorla biraz icti kandirdim ama kustu hepsini :KK43:
Bugün mü oldu? Bu antibiyotik kullandığınız üçüncü gün mü? Az da olsa fark etmesi gerekirdi. Ben olsam yarın doktora götürürüm bir görsün, hem de bağışıklık takviyesi isterim. Sizin bebiş dayanıklı görünmüyr sanki. Enfeksiyonlar için kara mürver öneriliyor. İnternette doğal özü satılıyor. Geçmiş olsun.

evet sabah kustu simdi ek gida alinca yine kustu emince kusmuyor ama yemek yiyince mutlaka kusuyor anlamadim. az birsey pilav verdim kandirarak hemen kusti 4. kasikta daha baya kustu hem. sabahta corba yaptim az bisey verdim hemen kustu. yarin gidecegim doktora

2 yasinda cocugum gecen pazartesi aksami atesi basladi 38 39 oldu surup verdim. sali gunu aksam bezini degistirrken aciyor demeye basladi ve atesi surupun etkisi gecince artiyordu. carsamba doktor yolu... gidince idrar yolu enfeksiyonu muhtemelen dedi ve yatis yapti crp 47 cikti. toplam 4 serum aldi. bir gun yattik persembe cikti antibiyotige evde devam. ancak hic birsey yemiyor ates yok sukur gunlerdir ve bugun cumartesi surekli halsiz sabah ilk kez kustu. cok az ishal olmus. sonucta carsambadan beri antibiyotik aliyor hastanedede verdiler cunku. bugun hep baygin gibi halsizdi. esim de yemek yemiyor ondan boyle biz antibiyotige devam edelim dedi yoksa bugun goturecektim. annelik ic gudusu cok uzuluyorum ha bu arada emiyor onu da yazayim ama tabi sutumden doymuyor demekki hep halsiz. sizce napayim arkadaslar. daha once doktorun birine buyuk cocugum hastayken doktora gittigimde yemek yemiyor demistim sen hastayken yiyormusun demisti. ama bu 4 gundur aliyor antibiyotik normalde bir iki gunde etkisini gostermezmi ilac yemek yemiyor ve hep halsiz ruh gibi ya oyle duruyor yatiyor uzaniyor surekli. ates yok diye telas yapmiyorum. siz olsaniz ne yapardiniz
1-2 gün izin verin çocuğunuza bu arada da takip edin. İdrar yolu enfeksiyonu en ağır enfeksiyondur.

2 yasinda cocugum gecen pazartesi aksami atesi basladi 38 39 oldu surup verdim. sali gunu aksam bezini degistirrken aciyor demeye basladi ve atesi surupun etkisi gecince artiyordu. carsamba doktor yolu... gidince idrar yolu enfeksiyonu muhtemelen dedi ve yatis yapti crp 47 cikti. toplam 4 serum aldi. bir gun yattik persembe cikti antibiyotige evde devam. ancak hic birsey yemiyor ates yok sukur gunlerdir ve bugun cumartesi surekli halsiz sabah ilk kez kustu. cok az ishal olmus. sonucta carsambadan beri antibiyotik aliyor hastanedede verdiler cunku. bugun hep baygin gibi halsizdi. esim de yemek yemiyor ondan boyle biz antibiyotige devam edelim dedi yoksa bugun goturecektim. annelik ic gudusu cok uzuluyorum ha bu arada emiyor onu da yazayim ama tabi sutumden doymuyor demekki hep halsiz. sizce napayim arkadaslar. daha once doktorun birine buyuk cocugum hastayken doktora gittigimde yemek yemiyor demistim sen hastayken yiyormusun demisti. ama bu 4 gundur aliyor antibiyotik normalde bir iki gunde etkisini gostermezmi ilac yemek yemiyor ve hep halsiz ruh gibi ya oyle duruyor yatiyor uzaniyor surekli. ates yok diye telas yapmiyorum. siz olsaniz ne yapardiniz
Bazen antibiyotik ishale yol açabiliyor. Mutlaka yoğurt (ev yoğurdu) takviyesinde bulunun, sevmiyorsa meyveli yoğurt yapın. Kaka-çiş yaptıktan sonra mutlaka su içirin, ishal diye sıvı takviyesini azaltmayın. İshal vücutta su/sıvı kaybına yol açıyor. Biogaia ya da maflor kullanın. Maflor ishal için harika bir probiyotik. Antibiyotikler bağırsaktaki yararlı bakterileri yok edebiliyor, bağırsak florasında bulunan bakteriler bağışıklığın temelini oluşturuyor bu yüzden probiyotik damlaları düzenli bir şekilde kullanın. İshali önlemlere rağmen artarak 3 günden fazla devam ederse doktora götürün.

ishali yok o gecti daha dogrusu bisey yemediginden sanirim sadece cis yapiyor iki gundur. birde ek gida almiyor alirsa hemen kusuyor. idrar yolu enfeksiyonu demisti doktor gittigimde

arkadaslar kullandigimiz antibiyotik yan etki yapmis olabilirmi yan etkilerinde kusma var. acaba ondanmidir zimax surup

ablasi 5 yasinda oda kusmaya basladi ates yok yarin ikisinide doktora goturecegim

kizimdw yakın zamanda bagirsak enfeksiyonu oldu ama gunde 30 kez kaka yapıyordu sürekli kusuyordu sizinkide boylemi
hayir bu derece siddetli degil yemek yersd kusuyor kaka cok az yapiyor ishaldi o gecti siz ne kullandiniz ilac gecmis olsun

sonunda buldular rotavirus pozitif cikti. pazartesi gununden beri siddetli ishal halsizlik istahsizlik var surekli serum aliyor ne zaman gececek birseyde yemiyor

X