Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Mühendislerle ne derdi varmış ayol!

Çok bencil bir annen var. Ona ve kardeşine bakmanı istiyor, sorun mühendis veya dr olmak değil. Bu bahane gibi geldi bana.

Bir sürü prosedüre gerek yok. Seviyorsan git kıy nikahını. Olsun bitsin. Anneni ikna edemeyeceğin belli.

Annesine söyleyin, Hacettepe bilgisayar mezunu iyi bir şirkete girerse uzun süre olmadan doç Dr kadar maaş alır.bi Doç Dr eşi söyledi dersiniz.

Valla kız sevgilisiyle evlense de evlenmese de sıkıntı, belli ki çökecekler üstüne.
Gitsin evlensin sevgilisiyle doktor kadın izin mi isteyecek. İlla ki affeder annesi.
Bir daha mı gelecek dünyaya.

Ya kaçsın gitsin evlensin ya
Ne demek bu eve bakıcaksın?
Herkes kendi evine bakıcak
Maaşı da varmış daha ne istiyor
Kendi okumuş mu acaba merak ettim
Mühendis demeye utanırmış lafa bak

Böyle bir şeye imkan olmadığını bildiği için böyle kandıramayız
Bir anne nasıl kızının maaşına tamah eder anlamıyorum.Ne demek bana bakmak,kardesine bakmak resmen yuva kurma diyor.Üç kizim var.Asla ama asla bir liralarini istemem,okuyup ,ayakları üstünde dursunlar kâfi.Ha bu arada kimle isterlerse onunla evlenirler.Efendi damatlarım olsun ,kızlarımi sevip,saygı duysunlar benim icin yeterli
Her ana aynı değil demekki

Eşim bilgisayar mühendisi ve o dönemde tıp fakülteleri ile eş değerdi hatta bazi tip fakültelerinden bile yüksekti puanı ama, o mühendis olmayı seçti .Yani zeka işi değil tercih meselesi.Tıp okuyan insanlar ve ailelerinde inanılmaz bir ego oluyor sebebini bir türlü anlayamadım .Başka meslek grubunda rastlamadım böyle bir şey.

herkes kaderini yaşar bundan vazgeçerse başkasıyla evlenirse mutsuz olursa hep aklında acabası kalacak her zaman
annesi ile doktor olup da nöbet sırasında evde başka hemşireyle basılan doktor sayısının da fazla olduğunu anlatsın
doktorlar en çok aldatan meslekler arasında (doktor diye kadınlar kollarına atılıyor galiba)
annesini kırmasın ama geri adım da atmasın teyzesi ile görüşsün
bu kocası ölen kadınların genelinde bir eve para getiren kız-erkek vermeyeyim karşı tarafa görüşü var doktor olsada sıkıntı olurdu emin olun bu dfada branşını dert ederdi

kızım doktor diye hava atan kadin.. kızının mühendis biri bulduğunda ben çevredekilere damadim mühendis diyemem miş... kızının mutlu olmasini istemiyor. arkadaşiniz anne sen meslek icabina niye bakiyorsun. benim mutlu olmami istemiyormusun diyemiyor mu?
annene illa doktor damat lazimmiş.. parasina mi bakiyor ..
ayy ben sinir oldum.

kız ne okumak istiyormuşki
hep aileler yüzünden.. benim eşim 20 aylık kızımı imam hatipe göndermek istiyor zorla yapacakmiş. ilerde bu fikri değişebilir ben kızımı iyi okullara okumasna mehsubum. kızım hangisini isterse onu yapacam babasi izin vermiyor.
evladini mutlu olmasini istersin ama yana kayarsin.. sinir oluyorum ben böle aileleri seçimi kendi kararlarina birakmali.

bence şöyle: doktor dediğiniz zaman herkesin anladığı bir meslek. net.
ama bilgisayar mühendisi deyince, (bence össdeki puanı kıyaslamak da çok komik) iyi puan almış, hacettepeyi bitirmiş.
şu şirkette çalışıor şirkett ıttırı vıttırı işi yapıyor bizim damat da zıtırı bıttırıya bakıyor.. teyzeler error veriyor burada.
anlamıyor. heee diyor bir doktor bulamamış mı okurken..

tabi biz napıyoruz? o teyzeler gibi bakmıyoruz hayata..
yalnız bazı yorumlarda doktorları niye gömdünüz onu da anlamadım arkadaşlar..

Yenimi mezun oldu arkadaşınız ,bazen anneler bunca yıl ben okuttum bir sürü masraf yaptım kardeşine bana azıcık baksın en azindan birkaç yıl kendi maaşınin sefasini sursun diye düşünüyor buda herkese göre değişir göreceli yani , ama tabi iyi bir kısmet ve sevgi varsa arada zamanı şimdi demekki bu şekilde bir konuşma yapabilir annesiyle, anne sen belki kendince haklısın ama bende bir daha böyle sevip sevilecegim birini bulamayabilirim benim mutsuz olmamı istemezsin dimi gibilerinden

Yaşlanınca baktırmak için bence. Mühendis damada ne yaptırsın bu insanlar yazık

Kızın annesi bi alem zaten daktır damat havası atmak istiyor, kız öss! de ilk üç bine girmiş doktor olmasada olur diyor, ayşenaz kaçsın mı yani kossssskoca doktor diyor... Başladık yine bi sayfada bin tane doktor kelimesini ookumaya

Artık onun adı kaçmak olmuyor anacım rest çekip evlenmek, kendi kararını kendin vermek, evlenecek olan benim dilerseniz buyrun gelin demek falan oluyor. Hele kosssskoca doktorlara kaçma fikri hiç yakışmıyor lütfen.

Evin elektrik islerini yapar elektrik mühendisi olsa ,çamaşır makinesi bulaşık makinesi filan üretir şöyle en + lisindan bence güzel şeyler :) :)

Kızın ne okumak istediğini hatırlamıyorum ama saglikla ilgili herhangi bir sey istemiyordu. Sirf puanı yetiyor diye gazi tip yazdırdı annesi zorla. Istemeyerek basladi hala da istemeyerek okuyor. Al sana ilerde mesleğini sevmeyen doktor. Elbette herkes cocugu icin en iyisini ister ama onun mutsuzluğu pahasına degil. Konu sahibinin arkadasinib annesi ise hepten cahil. Doktor olsun camurdan olsun kafasında ama cocuk hacettepe bilg mezunuymuş sanki kıytırık lisans veya önlisans mezunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…