Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Yaşlanınca baktırmak için bence. Mühendis damada ne yaptırsın bu insanlar yazık :KK70:

Kızın annesi bi alem zaten daktır damat havası atmak istiyor, kız öss! de ilk üç bine girmiş doktor olmasada olur diyor, ayşenaz kaçsın mı yani kossssskoca doktor diyor... Başladık yine bi sayfada bin tane doktor kelimesini ookumaya

Artık onun adı kaçmak olmuyor anacım rest çekip evlenmek, kendi kararını kendin vermek, evlenecek olan benim dilerseniz buyrun gelin demek falan oluyor. Hele kosssskoca doktorlara kaçma fikri hiç yakışmıyor lütfen.
Muhendis bi arkadaşa da bi doktorluk degil belki (!) ama mesleğinizi de küçümsemiyorum yazmis :KK70: niyeyse bana bu konu da hayal ürünü gibi geldi sebebini bilemicimmm

Kızlar merhaba uzun zamandır konu açmıyordum. Benim bir arkadaşım var okuldan, kendisi doktor yani. Bir süre önce mühendis sevgilisiyle evlenme kararı aldı, teklif aldı. Çok mutlu görünüyor. Ama annesi hiç razı değil.
İlla damadı doktor olacakmış, diyordu önce. Şimdi ise diyor ki “sen bu evi, kardeşini ve beni geçindirmek varken, neden kocanın evini geçindiresin?”
Annesi yalnız bu arada, baba vefat etmiş. Ama kendi başına da maaşı, arabası, evi olan bir kadın.
İstemeye gelelim diyor sevgilisi artık, ancak anne diyor ki “benim asla rızam yok, git nerde evleniyorsan evlen. Ben soranlara damadım mühendis demeye utanırım. Bu eve gelmesinler sakın. Evlenirsen de ben yokum.” Bildiğin kaçarak evlen demek istiyor herhalde :olamaz:
Bugün arkadaşımın sevgiliyle tanıştık. Çok nazik, çok efendi bir çocuk bence. Ayrıca çok iyi bir sıralamayla Hacettepe bilgisayar mezunu olmuş, şu an arkadaşım kadar da para kazanıyor zaten. Ama annenin derdini anlayamıyoruz. Çok çıkmaza girdik arkadaşım her gün ağlıyor. Nolur bize bir çıkış yolu gösterin :silah:
bu annenin mesleği ve annenin kendi kocasının mesleği neymiş....

Muhendis bi arkadaşa da bi doktorluk degil belki (!) ama mesleğinizi de küçümsemiyorum yazmis :KK70: niyeyse bana bu konu da hayal ürünü gibi geldi sebebini bilemicimmm
Artık konu sahibinin yaklaşımına şaşırmıyorum. Bunu hep yapıyor. Bir yorumda da arkadaşım psikolog olsa istemezdi dedi, nedenini de ÖSS puanını gösterdi. Ya o değil de bu ÖSS puan havası üniversiteye girdiğin yıl hadi bilemedin ikinci yıl olur biter. Konu sahibi okulu bitirdi KOSKOCA doktor oldu hala aklı ÖSS puanında. Biraz vizyonunu mu geliştirse acaba.

Doktorluk çok abartılan bir meslek ve ülkemizde egolarından geçilmiyor ne yazık ki. Üstelik ben ellerine düştüm biliyorum çoğu doktor birşey bilmiyor sizin gerçekten bir sorununuz olunca yardımcı değiller. Ishal ilacı belli, grip ilacı belli, kızamık ilacı belli bunları yazarak doktorluk olmaz eczacılık olur. Yapmaları gereken hastalıklara doğru tedavileri bulmak ama neredeeee

Aynı durumdaydık eşimi annem önce istemedi hatta kendine göre birini bulamadın mı bile dedi. Çok üzüldüm çok ağladım ama hiç geri adım atmadım. Tanıştıktan sonra ise öyle bi sevdi ki şimdi bir tanecik damadım diyor. Boyun eğmesin ve muhakkak tanıtacak kadar zaman geçirmelerini sağlasın. Sonra eğer düzgün bir insansa annesi de mantıklı bir kadınsa kabul edecektir.

İki kuzenım doktor.
Biri işletme mezunu bır kızla evlendı, dıgerı ıs guvenlık uzmanı bır çocukla evlendı.
Bu kadar abartılacak bısey goremıyorum

Kızlar merhaba uzun zamandır konu açmıyordum. Benim bir arkadaşım var okuldan, kendisi doktor yani. Bir süre önce mühendis sevgilisiyle evlenme kararı aldı, teklif aldı. Çok mutlu görünüyor. Ama annesi hiç razı değil.
İlla damadı doktor olacakmış, diyordu önce. Şimdi ise diyor ki “sen bu evi, kardeşini ve beni geçindirmek varken, neden kocanın evini geçindiresin?”
Annesi yalnız bu arada, baba vefat etmiş. Ama kendi başına da maaşı, arabası, evi olan bir kadın.
İstemeye gelelim diyor sevgilisi artık, ancak anne diyor ki “benim asla rızam yok, git nerde evleniyorsan evlen. Ben soranlara damadım mühendis demeye utanırım. Bu eve gelmesinler sakın. Evlenirsen de ben yokum.” Bildiğin kaçarak evlen demek istiyor herhalde :olamaz:
Bugün arkadaşımın sevgiliyle tanıştık. Çok nazik, çok efendi bir çocuk bence. Ayrıca çok iyi bir sıralamayla Hacettepe bilgisayar mezunu olmuş, şu an arkadaşım kadar da para kazanıyor zaten. Ama annenin derdini anlayamıyoruz. Çok çıkmaza girdik arkadaşım her gün ağlıyor. Nolur bize bir çıkış yolu gösterin :silah:
Anne kendi derdine düşmüş bence. Ben olsam dinlemezdim öyle anneyi.

ben buna bulmuşta bunamak derim :)) tuhaf geldi bana düşünce yapısı annenin.

bakın kimsenin kimseyi ikna etme gibi bir çabası, hele de eline işini almış bir doktorun bu sebeple oturup ağlaması gerekmez. çalışan reşit bireyler kendi kendilerine de gayet güzel evlenebilir. annesinin rızası olsa güzel olurdu ama yoksa da herkes kendi hayatının sorumluluğunu eline alsın ve kararlarını versin bu kadar basit.
benim eşimin de babasının rızası yoktu istemeye bile gelmediler ama biz dinledik mi? dinlemedik. 6 yıldır evliyiz bir de evladımız var. dinleseydik kimbilir nerelerde kiminle neler yaşıyor olacaktık belirsiz? belki iyi belki kötü olacaktı ama mevzu insanların kendi hayatlarının sorumluluğunu kendilerinin ele alması.
kısacası kimseyi dinlemeyip evlenip hayatlarına baksınlar.

Mühendis deyince sıradan bi okuldan sıradan bi mühendislik bitirdi sandım. Ama Hacettepe bilgısayar zaten tıpa da yeten puanı varmış. Istese Dr da olurdu yani. Kız bir Güzelce annesine bunu anlatsın.
Eğer çocuk iyi biriyse kültürlerde denkse seviyorsa mutluysa damat Ada'yı anneyi ikna etsin.

Muhendis olunca ne oluyor ayol :)
Benim ailemin tüm erkekleri mühendis. Üstelik iki tanesi ikişer yıl tıp okuduktan sonra mühendisliğe geçtiler. Bu da teyzeye kapak olsun:KK70:

Uzun hikaye ama ben annemi arkama alarak evlendim. Gelmedi nikaha. Konuşmadı 1.5 yıl. İnanılmaz kinci ve inattır. Tüm akrabalar seni asla affetmeyecek ancak mezarına gelirsin dediler. Ben hamileyken pat diye affetti :KK70: tavrımı tribimi yedim tabi. 7.5 aylık kızım var bugün onunla ben banyo yapacam diyordu bana az önce :) Diyeceğim o ki arkadaşın çok eminse sevgisinden mutlu olacağından evlensin. Teyzesinden isterler. Herşey olur İlerde gelir nasıl olsa bize bak para ver diye

mühendis küçümsenecek bir meslek değil ki. annesinin mesleklerle ilgili biligisi yok sanırım. eğer sevgilisinden eminse bence evlensin. aileler bir zaman sonra kabulleniyor zaten

Teyze epey cahil galiba. Doktordan baska meslek bilmiyor.
Damat adayi nasada astronot deseler i ihh doktor degil diyecek.
Damadin yerinde olsam kizdan da ailesinden de uzak durururm. Hacettepe mezunu hala yaranamiyor. Derece yapanlar gidiyor o okula yahu, deli mi ne. Kiz da bulsun bir ozel okul tip mezunu,egolu egolu takilsinlar.
Zaten memlekette sirf hava atmak icin tip okunuyor, sonra meslegini sevmeyen, hastalardan nefret eden,parayla tatmin olmayan doktorlarla doluyor ortalik.

Kizin annesi belki doktor damat bulmustur kizina layik(!) O yuzden istemiyor olabilir muhendis damadi. Bir arkadasimin kizi da doktor. Esi elektrik elektronik muhendisi iyi bir universiteden mezun. Kizin babasi basta istemedi damadin ailesi cok zengin degil, cocuk doktor degil diye. Simdi etrafin doldurusuna gelmisim ne sacma dusunmusum diyor. Damatlarindan cok memnunlar

Hala genç kızlar ailelerine evleneceği kişiyi soruyorlar mı

Ben iki nesil öncede kaldı sanıyorum bunlar

Yaşım 40 olacak ben bu adamla evleneceğim dedim kimseye sormadım

Doktor hanım da sormasın mesleğini vs ikna etmesi gereken bir durum yok

Ben bu kişiyi seçtim doğruysa da doğru yanlış kişiyse de benim yanlışım yaşayıp göreceğim diyecek

Bu günümüz anneleri kızlarını ve oğullarını Nasıl iki dudağı arasına almış anlayamıyorum

X