doğumumu unutamıyorum,saplantım oldu

buna benzer hikayeler o kadar çok ki. yalnız değilsin yani. hayatta en güzel şey insanın evladı olması gerisi boş. benimde büyük kızımda dr para istediği için doğuma girmek istemedi. başka bir şehirde olduğumuz için kendi doktorum değildi. eşimde o sırada yanımda yoktu maalesef yetişemedi doğuma. sonra parada anlaşmışlar annemle. dr doğuma girdi ve az kalsın bebeğim ölüyormuş. şimdi 11 yaşında şükür. Bazen hayat güzel şeyleri zahmetli veriyor. Ama Allahım dilerse herşey oluyor.Küçük bebeğinle mutlu bir yaşam diliyorum.

Ah canım benim yaa, neden bu kadar takıyorsun kafanı? o anlar aklına geldikçe neden biriciğine, bebeğine bakmıyorsun bir? ağzına, burnuna, ayaklarına, ne kadar sağlıklı olduğuna, hepsinden önemlisi kalbinin attığına sevinmiyorsun? Allah korusun, doğum sırasında senin kadar sıkıntı çekmeyen ama doğururken bebeğini kaybeden annelere ne olacak? Onların hikayelerini duydukça şükredip yavruna sıkı sıkı sarılsana... Şükretsene... Ne güzel ne büyük gurur ki 9 ay karnında taşıyıp dünyaya onca sıkıntıya göğüs gererek getirmşsin sapasağlam. Nebüyük gurur ki onu bir güzel besleyip büyütüyorsun. Daha ne ister bir anne? O anılar aslında seni biricik, birtanecik yavrunla buluşturan bir mucizenin ta kendisidir. Anne olmanın sancısıdır...Anne olmanın zorluğudur. NE mutlu sana ki sen şimdi bir ANNESİN! Onu ne şekilde dünyaya getirdiğinin ne önemi var? Normal doğum yapsaydın, onu başarıyla bedeninden çıkarsaydın ıkınıp, ama bebeğin bir sağlık sorunu veya özürle doğsaydı daha mı çok sevinecektin? tabi ki hayır! Kendine gel fıstık! Sen bebeğini binbir zorlukla, ama yılmadan dünyaya getirmiş güçlü bir ANNESİN! Allah sana bu türlüsünü yazmış, doğumun zorunu yazmış ama sana bir evlat vermiş, hem de sağlıklı! NE MUTLU SANA!

Çok etkilendim okurken.Ama çok şükür yavruna kavuşmuş ve kocaman yaşına getirmişsin.Rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın inş.

Offf gerçekten psikolojik olarak hayatının en zor 7 günüymüş.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

Bunu devlet hastanesimi yaptı?Yani sizdeki rahatsızlığı uzun süre fark etmemeleri çok büyük risk... Neyseki atlatmışsınız çok şükür...Rabbim sağlıcakla büyütmenizi nasip etsin yavrunuzu...

sen kendın dıyorsun senden sora gelenler 2 saatte dogurmus
eger dogurabılseydın dogururdun zorlaman ıyı olmaz
kadının bırının rahmı bıle dısarı cıkmıs bagırsakları vs ama o koyde dogurmus ve yazsı 14 mus
o ıstısnaı bır durum bunu okuyanlar normal dogumdan korkmasın bende normal dogum dusunuyorum ama kısmetıse eger
onu doktorlar ayarlıyor
bebek gelse gelırdı catın dar olabılır bebek kılolu olabılır bebegın kolu takılmıs olabılır vs bırcok nedenı
olabılır
bundan sora normal dogum yapabılırsen yaparsın yurt dısında yapılıyor
buradada yapan bırını bulursun ama yıne zorlanırsan sezeryana alırlar bebegının yasamı tehlıkeye gırmesın dıye
bosuna uzuluyorsun bebegın ve sen kurtulduysan bua sukret herkes normal doguracak dıye bır kanun yokkı

canım önemli olan nasıl doğurduğun değil bebeğinin kucağında sağlıklı olması
sonuçta nasıl doğurursan doğur sonuç bu olacaktı değil mi
maalesef doktorun ve hemşirelerin çok yanlış davranmış ama artık yapabileceğin bir şey yok böyle düşünr stres yaparsan sütün de kesilir bu sefer ben bebeğimi yeterince emziremedim diye dertlenirsin
öyle veya böyle doğurmuşsun
bebeğin için nelere katlanmışsın
senin için çokdeğerli olan bu varlık için unut artık o kötü anları
geleceği bak

ALLAHIM GÖGSÜNE BEBEK VERıLıNCE UYANDIM DAN SONRA ıŞYERıNDE HıÇKIRA HIÇKIRA AĞLADIM VE herkes telaşlandı eşimi aramış eşinize bir şey oldu diye...Yazarkende gözyaşlarımı tutamıyorum şimdi çok etkilendim benim de ilk doğumum da ben artık yapamıyorum doktor bey diye kendimi bıraktım ve bebek arada boğulmuş o sıra ama ben artık yoruldum ıkınamıyorum doktor bana öyle okkalı bir tokat attı kıı kedııneEEE geeeel bebek ölüyor diyee ama ben ıkınamıyordum ki zaten sadece bağırıyordum doktor üstüme çıktı karınıma iyice bastırdı da bebek öyle çıktı sonrada idrar torbam patlamış zaten ....neyse o doğumumu bende unutamıyorum ama üstünden 9 sene geçti ikinci sezeryanımı anlatmak istemiyorum zaten o da dehşetti onda da 4 sene geçti üstünden şimdi 3.bu kadar şeyden sonra bende artık korkuyorum doğumdan neeyyn..offf offff

Canım doğumların zor geçmiş gerçekten.Yinede cesaretine hayran olmamak elde değil.Bir tane kötü doğum hikayesiyle bile bir daha ikinciye cesaret edemeyen yıllarca yapmayan insanlar var...

zor olmuş canım ama geçmiş hiç düşünüpte kendini yıpratma önemli olan şuanda sizsiniz bebişinde sende iyisiniz ya unutmaya çalış

canım zorluklar çekmişsin ama şu an senin önceliğin bebbişin olsun ona konstre ol herşieyi unutursun

arkadaşlar gebelikte protein kaçağı ve preeklamsi nedeniyle iki bebeğimi kaybettim.zor günler yaşadım çook şükür toparlandım ve nasıl bir içgüdü bilmiyorum ama o kadar şeyi yaşamama rağmen tekrar gebelik düşünüyorum. çokk iyi bir perinatoloji doktoru araştırıyorum bana tavsiye edebileceğiniz riskli gebelikler uzmanına ihtiyacım var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…